Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Zawody Rencistów i Emerytów

Aktualności | 2015-09-20 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

I miejsce - Józef KOBIELA

Rozegrane tegoroczne "Zawody Rencistów i Emerytów" dnia 29 Sierpnia, skupiły na starcie 38 wędkarzy.

Zdało by się koniec lata, a pogoda nadal wyjątkowo ciepła i słoneczna, chociaż już panujące do tej pory upały ( 34-36°C) nieco zelżały.

Jak zwykle, wszyscy w dobrych humorach, jak zwykle, wszyscy pełni optymizmu.

Nieważny przecież wynik, ważne, że wszyscy w zdrowiu, że znowu się spotykamy.

Sielska, przyjacielska atmosfera, która zawsze towarzyszy tym zawodom.

Ważne, że jest z kim i o czym "poplotkować". Tematów co niemiara, i o sprawach osobistych, prywatnych i o sprawach "najwyższej wagi państwowej". No i czywiście o najważniejszym - o rybach!

Większość kolegów łowiących na Gułdowach na codzień wie, że cudów nie należy się spodziewać, ci co łowią tu rzadziej, będą mieli okazję się o tym przekonać.

Nie, żeby ryby w łowisku nie było. Jest i to sporo. Są  piękne okazy karpii, karasi, amurów, są dorodne jazie, a i leszcze trafiają się ponad półtorakilowe.

Ale wspomniane wcześniej upały zrobiły swoje. Ryby żerują słabo, nie na całym stawie. (Pisałem o tym w relacjach z poprzednich zawodów - "o Puchar Prezesa", czy "Par Mieszanych")

Po formalnych procedurach (sprawdzenie listy uczestników, losowanie stanowisk - tu, jak zwykle sporo emocji, przypomnienie regulaminu rozgrywanych zawodów), start do czterogodzinnej tury.

(zawody tradycyjnie jednoturowe, metoda spławikowo-gruntowa).

Jest i pierwsza ryba. Parę stanowisk wcześniej od mojego, Heniek RADECKI holuje i podbiera sporego karpia. 

Po drugiej stronie łowiska, nieco przed groblą Józek KOBIELA co jakiś czas wyławia jakieś ryby, prawdopodobnie amury. (Józek łowi na ulubionym miejscu nieobecnego Adama BRASZAKA, na którym to miejscu Adam wygrał zawody "o Puchar Prezesa", oraz Zawody Nocne).

Przed stanowiskiem Józek Józka ryby zaczęły zbierać coś nawianego przez lekki wietrzyk z powierzchni wody, co stary wyga wykorzystał natychmiast, łowiąc "na skórkę" z lustra stawu.

Metoda ta pozwoliła mu ze znaczną przewagą (ponad 9 kg ryb) zawody wygrać.

Drugi w klasyfikacji, Heniek RADECKIII m. Henryk RADECKI "doławiając" do złowionego wcześniej karpia ładnego amura uzyskał nieco ponad 4000pkt.

III m. Wacław SANTARIUS Mnie również los obdarzył karpiem i amurem, ale o wadze mniejszej. Uzyskane 3800 pkt. starczyło jednak na zajęcie III miejsca.

Tuż poza podium znalazł się Czesław MENDREK,IV m. Czesław MENDREK

Piąte miejsce zajął Gustaw NOGOWCZYK,V m. Gustaw NOGOWCZYK

VI m. Bronisław PASTUSZKA szóste zaś, Bronek PASTUSZKA.

Pozostałe wyniki - w siedzibie Koła.

Po zawodach - tradycyjny posiłek, wspaniale upieczony na rożnie kurczak i zestaw sałatek - dzieło samego Prezesa, Radka GIECKA.

Prezes wręczał również nagrody zwycięzcom, bony upominkowe ufundowane przez właścicieli sklepu wędkarskiego "e-fishing" z ul. Frysztackiej w Cieszynie.

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.