Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

Zarejestruj się

Nasze wiadomości

Sezon pstrągowy 2016r. na Gułdowach

Aktualności | 2016-03-31 | Publikujący: Koło PZW Cieszyn

 

Obecny weekend (o2 - o3 IV) jest ostatnim w tym sezonie, przed otwarciem sezonu karpiowego, w który można łowić pstrągi

 

W niedzielę, o7 lutego 12 wędkarzy przybyło na Gułdowy po zimowej przerwie, rozpocząć  swój wędkarski sezon 2016. Paru kolegów z ościennych Kół Skoczowa, Wisły.

12 spinningistow i muszkarzy zmagało się z rybami i ...porywistym, przenikającym  wiatrem.

Kto po późnojesiennych doświadczeniach z niechętnie współpracującymi rybami chował gdzieś tam w zanadrzu odrobinę pesymizmu, rychło porzucił swoje obawy; pstragi brały znakomicie!

Nie tylko pstrągi, szczupaki również często uderzały w przynęty.

fot. Mike Cline 

Pstrągów złowiono ponad czterdzieści, wszystkie w znakomitej kondycji, zdrowe, rześkie.

Informacje z łowiska:

W sobotę 13-tego, pstrągi żerowały dobrze. Chociaż, znacznie lepsze wyniki w tym dniu osiągali koledzy łowiący metodą muchową.

Gorzej w niedzielę, tu zadecydowała chyba nagła zmiana pogody, gwałtowny spadek ciśnienia, którego rybki nie cierpią. Niemniej i w niedzielę dało się połowić.

Kolejny pstrągowy weekend - 20, 21 Luty.

W sobotę tylko dwóch łowiących, chociaż pogoda niezła, sporo prześwitów słońca. Niezawodni Edek F. i Jacek S., wynik trochę zaskakujący, Edek złowił 3 pstrągi, Jacek pomimo jedenastu brań, nie wyjął żadnego!

W niedzielę, pomimo dokuczliwej mżawki, (tylko w południe na chwilę się przejaśnilo) spinningistów i muszkarzy trzynastu, złowionych ryb sporo, w tym trochę ...karpii, które jakby zaczęły budzić się z zimowego letargu, agresywnie atakując twisterki i streamerki. Cóż, zima jakaś nijaka, karpii na łowisku sporo, widać bardziej czują przedwiośnie, niż tą ni pies ni wydrę - tegoroczną zimę. (dzisiaj, w poniedziałek +15!)

img_20160227_102911.jpgweekend - 27, 28 Luty

W sobotę tradydcyjnie, łowiących parę osób, ryby ospałe, jak to przy tej chimerycznej pogodzie. Niemniej każdy złowił, Arek MAKAŚ trzy pstrągi, Edek dwa, koledzy ze Skoczowa też po dwa. Nikt nie zszedł z łowiska "o kiju".

W niedzielę łowiących znacznie więcej, pomiędzy braniami pstrągów znowu brania karpii i szczupaków, czego w sobotę nie było. (przypomnijmy, że łowimy tylko metodą spinningową i muchową). Pięknie karpie "wchodzą" w przynęty muchowo-spinningowe, żadnej przypadkowości, brania są zdecydowane, agresywne. Do tego stopnia, że staremu wydze, Cześkowi ANDRZEJEWSKIEMUczeslaw_a.jpg połamały misternie przygotowywaną muchówkę. (teraz pozostał mu jedynie traumatolog  i opatrunek gipsowy ulubionej wędeczki).

Nie rozpieszcza nas tegoroczna pogoda, huśtawka na barometrach przekłada się na samopoczucie ryb. (wczoraj na Wiśle w Strumieniu,  na okoniowej bankówce nie złowiłem żadnego pasiaczka, na otarcie łez parę leszczyków, krąpików, trzy ładne ryby mnie w...y. A jeszcze trzy dni wcześniej w tym miejscu, kolega łowił okonia za okoniem).

 W.S. 

Uwaga, muszkarze apelują o stosowanie haczyków bez zadziorów!!!!

łowisko w lutym 2016r.

Warunki łowienia w Ośrodku Gułdowy w sezonie 2016r. zostaną podane po ustaleniu nowego regulaminu Łowiska. (nie dotyczy obecnego łowienia metodą muchowo-spinningową)

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.