Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Pytanie egzaminacyjne

zobacz pytania egzaminacyjne » Źródło: KartaWędkarska.pl

Encyklopedia Wędkarska

 • OSTATNIO DODANE

  Twitchbajt »

  Przynęta o cechach pośrednich pomiędzy woblerem a jerkiem. Ciężka i wyposażona w ster. Można ją prowadzić zarówno jak jerka jak i zwykły wobler.  ...więcej »

  Cyankali »

  Specjalny typ błystki obrotowej z lekkim korpusem i ciężarkiem zamontowanym w pewnej odległości od korpusu równolegle do niego. Na końcu ciężarka zamocowana dodatkowa kotwiczka. Skrzydelko tej błystki może być asymetryczne. Stosowana w wodach o bardzo mocnym uciągu....więcej »

  Mączniki »

  Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać ......więcej »

  Nereidy »

  Nereidy są wędrowcami. W odróżnieniu od nalepianów, które ukryte w swych korytarzach spokojnie filtrują wodę, zjadając rozroszone w niej drobne cząstki pokarmu, nereidy to żarłoczne zwierzęta, nieustannie penetrujące piaseki muł. Wyglądają jak skrzyżowanie dżdżownicy z gigantyczną stonogą. Poruszają się za pomocą niezliczonych szczeciniastych, przypominających nóżki wyrostków. Bezkręgowce te mają mocne szczęki, którymi ......więcej »
 • WYBRANE HASŁA

  Mothm »

  Ćma...więcej »

  Red Goat »

  Wykonanie; Hak;     łososiowy 4-3 Ogonek;   czerwony marabut Tułów;     czerwona chenille Przewiązka;    płaska srebrna lameta Jeżynka;    czerwona wiewiórka Skrzydełko;     pomarańczowa koza z dodatkiem Krystal Flash Główka;   czerwona nić Oczy;    mosiężne...więcej »

  Wymiar ochronny »

  długość ryby, mierzona od czubka pyska do końca płetwy ogonowej,  poniżej której jej połów i zabranie jest zabroniony. Wprowadzenie wymiaru ochronnego ma na celu zapewnienie wzrostu oraz rozwoju młodych ryb i umożliwienie im przystąpienie do tarła. ...więcej »

  Pycnoddontiformes »

  Pojawiając się późnym triasie na początku mezozoiku przetrwały aż do eocenu na początku kenozoiku. Skamieniałości tych ryb znaleziono w okolicach miasta Kelheirn (Niemcy)....więcej »

Żródło: Encyklopedia Wędkarska