Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Pytanie egzaminacyjne

zobacz pytania egzaminacyjne » Źródło: KartaWędkarska.pl

Encyklopedia Wędkarska

 • OSTATNIO DODANE

  Twitchbajt »

  Przynęta o cechach pośrednich pomiędzy woblerem a jerkiem. Ciężka i wyposażona w ster. Można ją prowadzić zarówno jak jerka jak i zwykły wobler.  ...więcej »

  Cyankali »

  Specjalny typ błystki obrotowej z lekkim korpusem i ciężarkiem zamontowanym w pewnej odległości od korpusu równolegle do niego. Na końcu ciężarka zamocowana dodatkowa kotwiczka. Skrzydelko tej błystki może być asymetryczne. Stosowana w wodach o bardzo mocnym uciągu....więcej »

  Mączniki »

  Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać ......więcej »

  Nereidy »

  Nereidy są wędrowcami. W odróżnieniu od nalepianów, które ukryte w swych korytarzach spokojnie filtrują wodę, zjadając rozroszone w niej drobne cząstki pokarmu, nereidy to żarłoczne zwierzęta, nieustannie penetrujące piaseki muł. Wyglądają jak skrzyżowanie dżdżownicy z gigantyczną stonogą. Poruszają się za pomocą niezliczonych szczeciniastych, przypominających nóżki wyrostków. Bezkręgowce te mają mocne szczęki, którymi ......więcej »
 • WYBRANE HASŁA

  Baulengerochromis microlepis »

  Poławiana gospodarczo i przez wędkarzy . Największa z afrykańskich pielęgnic. Występowanie: strefa profundalu Jeziora Tanganika, na głębokości poniżej 50 metrów, oraz w strefie litoralu. Gatunek endemiczny. Ciało wydłużone bladożółte, u samic 4-5 ciemnych plam po bokach, samce są większe od samic. Dorasta do 65 cm długości, osiąga do 4,5 kg wagi. Żywią się rybami i krewetkami , ikrą z narybkiem opiekują się obydwoje rodzice....więcej »

  Węgorzowate »

  Węgorzowate - Jest to rodzina katadromicznych ryb węgorzokształtnych. Wszystkie gatunki są poławiane gospodarczo. Jedynym przedstawicielem rodziny w wodach Polskich jest węgorz europejski. Wędrówki węgorzy; Tarło odbywa się w ciepłych i tropikalmych wodach oceanicznych.Dorosłe ryby prawdopodobnie po tarle giną. Larwy dryfują z prądami morskimi nawet do trzech lat w przypadku węgorza europejskiego. Młode ryby wpływają do wód śródlądowych gdzie ......więcej »

  Żarłaczowate »

  Żarłaczowate Jest to rodzina dużych, drapieżnych ryb chrzęstnoszkieletowych, zaliczana do żarłaczokształtnych. Niektóre gatunki są niebezpieczne dla człowieka.  Występowanie Wody oceaniczne i morskie całego świata, wpływają do estuariów i rzek. Cechy charakterystyczne. Ciało wrzecionowate. Okrągłe oczy z przesłoną migawkową. Dwie płetwy grzbietowe. Pięć par szczelin skrzelowych. Piąta zachodzi nad podstawę płetwy piersiowej....więcej »

  Wielorybnikowate »

  wielorybnikowate Jest to rodzina ryb z rzędu stefanoberyksokształtne (przez część systematyków zaliczana do nadrodziny wielorybnikopodobnych) zasięg występowania wszystkie oceany cechy charakterystyczne Wielorybnikowate kształtem ciała przponinają miniaturowe wieloryby z dużym otworem gębowym. Osiągają długość kilkunastu centymetrów. Nie mają płetw brzusznych, łusek, ani narządów świetlnych. Mają 3-4 otwory skrzelowe. Kręgi w ilczbie 38-59. ......więcej »

Żródło: Encyklopedia Wędkarska