Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Pytanie egzaminacyjne

zobacz pytania egzaminacyjne » Źródło: KartaWędkarska.pl

Encyklopedia Wędkarska

 • OSTATNIO DODANE

  Twitchbajt »

  Przynęta o cechach pośrednich pomiędzy woblerem a jerkiem. Ciężka i wyposażona w ster. Można ją prowadzić zarówno jak jerka jak i zwykły wobler.  ...więcej »

  Cyankali »

  Specjalny typ błystki obrotowej z lekkim korpusem i ciężarkiem zamontowanym w pewnej odległości od korpusu równolegle do niego. Na końcu ciężarka zamocowana dodatkowa kotwiczka. Skrzydelko tej błystki może być asymetryczne. Stosowana w wodach o bardzo mocnym uciągu....więcej »

  Mączniki »

  Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać ......więcej »

  Nereidy »

  Nereidy są wędrowcami. W odróżnieniu od nalepianów, które ukryte w swych korytarzach spokojnie filtrują wodę, zjadając rozroszone w niej drobne cząstki pokarmu, nereidy to żarłoczne zwierzęta, nieustannie penetrujące piaseki muł. Wyglądają jak skrzyżowanie dżdżownicy z gigantyczną stonogą. Poruszają się za pomocą niezliczonych szczeciniastych, przypominających nóżki wyrostków. Bezkręgowce te mają mocne szczęki, którymi ......więcej »
 • WYBRANE HASŁA

  Mini mayfly »

  Wykonanie ; Hak ;  kiełżowy  18 - 20 Ogonek ;  promień z bursztynowego koguta Odwłok i tułów ; Antrun oliwkowoszary Przewiązka ;  miedzianny drucik Skrzydełko i pakunek ;   pęczek szarego CDC...więcej »

  Szczupak »

  Szczupak jest najpopularniejszym drapieżnikiem naszych wód. Występuje w rzekach i jeziorach od pogórzy do zalewów przymorskich. Bytuje w strefie przybrzeżnej, najczęściej porośniętej roślinnością. Do rozrodu wybiera rozlewiska wiosenne, stałe zalewy przyjeziorne i przyrzeczne, bądź też rzeczne lub śródjeziorne wypłycenia. Tarło odbywa od lutego do kwietnia, po zejściu lodu. Odżywia się w pierwszym okresie aktywnego życia planktonem zwierzęcym, ......więcej »

  Piskorz »

  Ryba z rodziny piskorzowatych. W Polsce objęty całkowitą ochroną. Występuje w wodach o mulistym dnie, często w rowach lub kanałach melioracyjnych. W sytuacji zagrożenia potrafi wydawać piskliwe odgłosy....więcej »

  Torfowe jezioro »

  Niewielki zbiornik wodny, powstały po zalaniu wodą dawnego wyrobiska torfu....więcej »

Żródło: Encyklopedia Wędkarska