Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Pytanie egzaminacyjne

zobacz pytania egzaminacyjne » Źródło: KartaWędkarska.pl

Encyklopedia Wędkarska

 • OSTATNIO DODANE

  Twitchbajt »

  Przynęta o cechach pośrednich pomiędzy woblerem a jerkiem. Ciężka i wyposażona w ster. Można ją prowadzić zarówno jak jerka jak i zwykły wobler.  ...więcej »

  Cyankali »

  Specjalny typ błystki obrotowej z lekkim korpusem i ciężarkiem zamontowanym w pewnej odległości od korpusu równolegle do niego. Na końcu ciężarka zamocowana dodatkowa kotwiczka. Skrzydelko tej błystki może być asymetryczne. Stosowana w wodach o bardzo mocnym uciągu....więcej »

  Mączniki »

  Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać ......więcej »

  Nereidy »

  Nereidy są wędrowcami. W odróżnieniu od nalepianów, które ukryte w swych korytarzach spokojnie filtrują wodę, zjadając rozroszone w niej drobne cząstki pokarmu, nereidy to żarłoczne zwierzęta, nieustannie penetrujące piaseki muł. Wyglądają jak skrzyżowanie dżdżownicy z gigantyczną stonogą. Poruszają się za pomocą niezliczonych szczeciniastych, przypominających nóżki wyrostków. Bezkręgowce te mają mocne szczęki, którymi ......więcej »
 • WYBRANE HASŁA

  Barrakudowate »

  Barrakudowate Niebezpieczne dla człowieka, poławiane dla smacznego mięsa. Występowanie Tropikalne i subtropikalne wody mórz i oceanów. Cechy charakterystyczne Drapirzne ryby przypominające szczupaka. Długość u różnych gatunków od 0,3 do 3 m, waga największych do 40 kilogramów.Największe gatunki występują na Pacyfiku oraz Indo - Pacyfiku Na plaży potrafi zaatakować człowieka....więcej »

  Wytrzymałość żyłki »

  określona w kilogramach, funtach i uncjach zdolność wytrzymywania napięcia statycznego. ...więcej »

  Kleń »

  Kleń to ryba preferująca dość bystry nury i natlenioną wodę, występująca w większości rzek Polski w ich biegu górnym i środkowym. Wyróżnia się dwie formy klenia: wysokogrzbietową i niskogrzbietową. Pierwsza występuje w wodach nizinnych, druga w podgórskich. Tarło odbywa w maju i czerwcu na podłożu mineralnym. Kleń jest wszystkożerny, preferuje jednak pokarm roślinny. Większe osobniki są już typowymi drapieżnikami. Osiąga masę około 4 kg przy ......więcej »

  Buławik czarny »

  Gatunek ryby dorszokształtnej, występującej od Zatoki Biskajskiej do Wysp Owczych. Ciało buławika, przypomina chimerę. Duża, krótka głowa, zakończona krótkim okrągłym pyskiem. Na podbródku jeden wąsik, duży otwór gębowy, położony na spodniej stronie głowy. Osiąga długość 150cm. Tarło odbywa od sierpnia do października.  Odżywia się krewetkami i kałamarnicami....więcej »

Żródło: Encyklopedia Wędkarska