Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Pytanie egzaminacyjne

zobacz pytania egzaminacyjne » Źródło: KartaWędkarska.pl

Encyklopedia Wędkarska

 • OSTATNIO DODANE

  Twitchbajt »

  Przynęta o cechach pośrednich pomiędzy woblerem a jerkiem. Ciężka i wyposażona w ster. Można ją prowadzić zarówno jak jerka jak i zwykły wobler.  ...więcej »

  Cyankali »

  Specjalny typ błystki obrotowej z lekkim korpusem i ciężarkiem zamontowanym w pewnej odległości od korpusu równolegle do niego. Na końcu ciężarka zamocowana dodatkowa kotwiczka. Skrzydelko tej błystki może być asymetryczne. Stosowana w wodach o bardzo mocnym uciągu....więcej »

  Mączniki »

  Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać ......więcej »

  Nereidy »

  Nereidy są wędrowcami. W odróżnieniu od nalepianów, które ukryte w swych korytarzach spokojnie filtrują wodę, zjadając rozroszone w niej drobne cząstki pokarmu, nereidy to żarłoczne zwierzęta, nieustannie penetrujące piaseki muł. Wyglądają jak skrzyżowanie dżdżownicy z gigantyczną stonogą. Poruszają się za pomocą niezliczonych szczeciniastych, przypominających nóżki wyrostków. Bezkręgowce te mają mocne szczęki, którymi ......więcej »
 • WYBRANE HASŁA

  Tandem »

  Imitacja z dwoma równolegle umieszczonymi haczykami połączonymi żyłką monolityczną....więcej »

  Jig »

  Hak z odlanym ołowianym ciężarkiem służący do zbrojenia przynęt gumowych (ripperów i twisterów). W terminologii Amerykańskiej: przynęta przeznaczona do prowadzenia skokami w postaci ciężarka z wtopionym hakiem i zamontowanym na nim elementem wabiącym z gumy, piór, sierści, włosia, skóry  itd....więcej »

  Widgeon »

  Kaczka o rozmiarze kaczki krzyżówki i dzikiej kaczki. Ptaki te posiadają wiele piór, między innymi prążkowane boczne i pióra używane na skrzydła i ogony much i nimf. Kolory od białego brązowego do ciemnoszarego....więcej »

  Humpy »

  Mucha Humpy wykorzystuje pływalność włosia jelenia do utrzymania sie na powierzchni nawet w szybkich i burzliwych nurtach.Na nią można złowić wszystko....więcej »

Żródło: Encyklopedia Wędkarska