Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Pytanie egzaminacyjne

zobacz pytania egzaminacyjne » Źródło: KartaWędkarska.pl

Encyklopedia Wędkarska

 • OSTATNIO DODANE

  Twitchbajt »

  Przynęta o cechach pośrednich pomiędzy woblerem a jerkiem. Ciężka i wyposażona w ster. Można ją prowadzić zarówno jak jerka jak i zwykły wobler.  ...więcej »

  Cyankali »

  Specjalny typ błystki obrotowej z lekkim korpusem i ciężarkiem zamontowanym w pewnej odległości od korpusu równolegle do niego. Na końcu ciężarka zamocowana dodatkowa kotwiczka. Skrzydelko tej błystki może być asymetryczne. Stosowana w wodach o bardzo mocnym uciągu....więcej »

  Mączniki »

  Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać ......więcej »

  Nereidy »

  Nereidy są wędrowcami. W odróżnieniu od nalepianów, które ukryte w swych korytarzach spokojnie filtrują wodę, zjadając rozroszone w niej drobne cząstki pokarmu, nereidy to żarłoczne zwierzęta, nieustannie penetrujące piaseki muł. Wyglądają jak skrzyżowanie dżdżownicy z gigantyczną stonogą. Poruszają się za pomocą niezliczonych szczeciniastych, przypominających nóżki wyrostków. Bezkręgowce te mają mocne szczęki, którymi ......więcej »
 • WYBRANE HASŁA

  Sumik karłowaty »

  Sumik karłowaty jest rybą denną i stadną, dość wrażliwą na zanieczyszczenia wody. Żyje w jeziorach oraz w większych sadzawkach o przejrzystej wodzie i bujnej roślinności.Informacje o występowaniu tej ryby w zanieczyszczonych zbiornikach świadczą raczej o pomyłce, pomylono go prawdopodobnie z innym gatunkiem, na przykład z sumem kanałowym. Sumik karłowaty ma średnio 20 - 30 cm długości, znane są jednak okazy nawet 48 centymetrowe. tej aktywnej nocą ryby nie zasiedla się ......więcej »

  Sardela europejska »

  Ryba o dużym znaczeniu gospodarczym. Występuje w Morzu Śródziemnym, Czarnym i Oceanie Atlantyckim. Posiada bardzo wydłużone ciało, bocznie ścieśnione. Otwór gębowy w położeniu dolnym, bardzo szeroki. Grzbiet zielony, lub zielononiebieski. Osiąga długość około15-20cm. Dojrzałość płciową osiąga w wieku 2 lat. Tarło odbywa w różnych porach roku, w zależności od zbiornika. Maksymalna liczba składanych jaj to 20.000 sztuk....więcej »

  Okoń amerykański »

  Jest bardzo podobny do europejskiego zarówno wyglądem jak i zwyczajami. Różni się żółtawą barwą ciała. Jest rybą bardzo smaczną, uważaną nawet za najsmaczniejszą wśród słodkowodnych....więcej »

  Bazalcik kostarykański »

  Jedyny przedstawiciel rodzaju Netroplus. Hodowana w akwariach. Występowanie Ameryka Środkowa. Osiąga w naturze do 14 cm długości. Odżywia się głównie pokarmem roślinnym....więcej »

Żródło: Encyklopedia Wędkarska