Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Pytanie egzaminacyjne

zobacz pytania egzaminacyjne » Źródło: KartaWędkarska.pl

Encyklopedia Wędkarska

 • OSTATNIO DODANE

  Twitchbajt »

  Przynęta o cechach pośrednich pomiędzy woblerem a jerkiem. Ciężka i wyposażona w ster. Można ją prowadzić zarówno jak jerka jak i zwykły wobler.  ...więcej »

  Cyankali »

  Specjalny typ błystki obrotowej z lekkim korpusem i ciężarkiem zamontowanym w pewnej odległości od korpusu równolegle do niego. Na końcu ciężarka zamocowana dodatkowa kotwiczka. Skrzydelko tej błystki może być asymetryczne. Stosowana w wodach o bardzo mocnym uciągu....więcej »

  Mączniki »

  Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać ......więcej »

  Nereidy »

  Nereidy są wędrowcami. W odróżnieniu od nalepianów, które ukryte w swych korytarzach spokojnie filtrują wodę, zjadając rozroszone w niej drobne cząstki pokarmu, nereidy to żarłoczne zwierzęta, nieustannie penetrujące piaseki muł. Wyglądają jak skrzyżowanie dżdżownicy z gigantyczną stonogą. Poruszają się za pomocą niezliczonych szczeciniastych, przypominających nóżki wyrostków. Bezkręgowce te mają mocne szczęki, którymi ......więcej »
 • WYBRANE HASŁA

  Przepływanka »

  metoda wędkowania wyłącznie na wodach płynących z wykorzystaniem przynęty spływającej z nurtem rzeki. ...więcej »

  Jezioro »

  naturalne zagłębienie lądu wypełnione wodą, które nie ma bezpośredniego połączenia z morzem. Jego podstawą jest misa jeziorna wypełniona wodą, która tworzy strefę wolnej wody. ...więcej »

  Royal Coachman »

  Wykonanie: haczyk 6,8 lub 10, skrzydełka: jasne z lotki kaczki krzyżówki, tułów: czerwony, tarczka z promienia pawia, jeżynka: brązowa z szyjnego pióra kury, ogonek: kilka promieni tippet...więcej »

  Lates »

  Żyje w rzekach, potokach i bagnach namorzynowych, tarło natomiast odbywa w estuariach i wodach przybrzeżnych. Żywi się rybami, rakami, krabami i owadami dorasta do 60 kg....więcej »

Żródło: Encyklopedia Wędkarska