Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Pytanie egzaminacyjne

zobacz pytania egzaminacyjne » Źródło: KartaWędkarska.pl

Encyklopedia Wędkarska

 • OSTATNIO DODANE

  Twitchbajt »

  Przynęta o cechach pośrednich pomiędzy woblerem a jerkiem. Ciężka i wyposażona w ster. Można ją prowadzić zarówno jak jerka jak i zwykły wobler.  ...więcej »

  Cyankali »

  Specjalny typ błystki obrotowej z lekkim korpusem i ciężarkiem zamontowanym w pewnej odległości od korpusu równolegle do niego. Na końcu ciężarka zamocowana dodatkowa kotwiczka. Skrzydelko tej błystki może być asymetryczne. Stosowana w wodach o bardzo mocnym uciągu....więcej »

  Mączniki »

  Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać ......więcej »

  Nereidy »

  Nereidy są wędrowcami. W odróżnieniu od nalepianów, które ukryte w swych korytarzach spokojnie filtrują wodę, zjadając rozroszone w niej drobne cząstki pokarmu, nereidy to żarłoczne zwierzęta, nieustannie penetrujące piaseki muł. Wyglądają jak skrzyżowanie dżdżownicy z gigantyczną stonogą. Poruszają się za pomocą niezliczonych szczeciniastych, przypominających nóżki wyrostków. Bezkręgowce te mają mocne szczęki, którymi ......więcej »
 • WYBRANE HASŁA

  Ochrona środowiska »

  całokształt działań sprzyjających utrzymaniu środowiska przyrodniczego w jego naturalnym stanie oraz zapobieganiu jego degradacji. ...więcej »

  Ikrzak »

  Nazwa hodowlana określającą dojrzałą samicę ryby gotową do rozrodu, wypełnioną jajami zwaną ikrą....więcej »

  Ołowianka1 »

  Ciężarek wędkarski z oczkiem i przyklejonym korkiem na podstawie,służący do gruntowania łowiska...więcej »

  Topornik wyłupisty »

  Krótkie wysokie bocznie ścieśnione ciało (36 do 39 kręgów) o dużych szczękach i teleskopowych przesuniętych ku grzbietowi oczach. Ryba ta nie posiada łusek. Na krawędzi brzuch znajduje się skierowany ku tyłowi, ząbkowany kolec. Samce osiągają długość 28 milimetrów natomiast samica 39 milimetrów. Odżywianie małe skorupiaki robaki i małe rybki....więcej »

Żródło: Encyklopedia Wędkarska