Tweety na temat @pzworgpl

Szkółka wędkarska

Panel logowania Rejestracja konta Przypomnienie hasła

Encyklopedia wędkarska

Mączniki

Dojrzałe mączniki nie są mile widziane w młynach i spichlerzach. Za to są wyśmienitą przynętą na płocie i klenie.

Larwy mączników są dobrą, choć niekonwencjonalną przynętą na płocie, leszcze i klenie. Mączniki sa szkodnikami. Niszczą ziarna zbóż i produkty mączne przechowywane w spichlerzach i młynach. Ale są także znakomitym źródłem pożywienia dla ptaków hodowlanych w domu i przede wszystkim rewelacyjną przynętą na ryby spokojnego żeru. Łatwo je kupić w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Na szczęście choć są dość drogie, można je przechowywać przez długi okres, a nawet pokusić się o stworzenie własnej hodowli. Larwy należy trzymać w pojemniku zapewniającym stały dostęp świeżego powietrza. W środku takiego pojemnika należy umieścić warstwę czystych otrąb pszennych, którymi robaki będą się żywić. Nie można dopuścić do dużych wahań temperatury.

Zakładanie na haczyk - przebij larwę haczykiem przez środek jej ciała. Mączniki dzięki jasnemu ubarwieniu są doskonale widoczne nawet w mało przejrzystych wodach. Na haczyk można założyć do trzech mączników

Mączniki doskonale nadają się do łowienia na przepływankę, na dotyk (łowienie powierzchniowe) i z gruntu. Są także dla ryb znakomitą odmianą po białych robakach.

Żródło: Encyklopedia Wędkarska