Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: kanał Wieprz Krzna  (Przeczytany 933 razy)

gosiek857

• Newbie
  • *
kanał Wieprz Krzna
« dnia: Kwiecień 16, 2017, 20:28:09 »
Witam! Mam pytanie czy wolno łapać na odcinku Kanału Wieprz Krzna w miejsowości Radcze/gmina Milanów/powiat parczewski/województwo lubelskie? W regulaminie widnieje zapis, że nie wolno łapac na ww.Kanale, a na pewnym portalu wedkarskim widnieje że jest to łowisko , które podlega pod Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Lublin? Więc jak to jest?

beret_89

• Full Member
Odp: kanał Wieprz Krzna
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2017, 09:53:02 »
Nie wolno wędkować na tym kanale, mało tego jest całkowity zakaz wstępu na wały ;D  tylko PZW może bić prądem ryby na kanale, wędkarze to zbyt duża konkurencja dla nich ;D

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2017, 13:59:35 »
Kol.beret89 jeśli masz dowody że PZW zabija ryby prądem na tym kanale to zgłoś ten czyn do prokuratury ale jeśli piszesz a nie możesz tego udowodnić to jest tylko posądzenie a na forum nie powinno mieć to miejsca,myślę że udowodnisz tylko nie na zasadzie że ktoś to widział tylko nie wiem kto.

beret_89

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2017, 21:09:38 »
To jest powszechnie znany fakt, żeby było śmieszniej oni mają do tego prawo ;D nie to że robią to nielegalnie czy coś :P

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2017, 21:24:09 »
Ale dowodów brak to zwykłe pomówienie nie przystoi członkowi PZW.

sajo

• Opiekunowie prezentacji
  • Newbie
    • Lubelski Portal Wędkarski
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2017, 21:53:21 »
jeden z okręgów, przez który "przebiega" kanał Wieprz-Krzna wykorzystuje zakaz łowienia oraz zakaz przebywania na wałach do legalnego odłowu prądem ryb. A mianowicie, wpuszczany jest tam pewien gatunek (gatunki?) ryb, które natrafiają na obfite żarcie (małe rybki), a do tego nie ma wroga "naturalnego" przez co uzyskuje szybki przyrost masy. Po pewnym okresie (dokładnie nie wiem, więc nie piszę ile to miesięcy), ryba ta jest LEGALNIE odławiana za pomocą agregatu i później przenoszona na inne zbiorniki wodne.
Jakby dokładnie się przy tym zakręcić to można by uzyskać o tym informację z biura danego okręgu, a nie jestem też pewien, czy takich wiadomości nie można by zdobyć po dokładnym przeanalizowaniu wpisów danego okręgu na stronie PZW.

Także odłowy prądem zgodnie z prawem na kanale wieprz-krzna przez jeden z okręgów - to fakt.

gosiek857

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2017, 22:10:20 »
Panowie spokojnie bez zbędnych uniesień :) Chodziło mi konkretnie o daną miejscowość - wiem, że na Kanale nie wolno łapać. To po kiego czorta wstawiają w internety, że tam właśnie można?? To, że PZW odławia rybę z Kanału nie jest żadną tajemnicą (jakimi metodami-nie wnikam)i zarybia inne okręgi (ostatnio chyba okręg chełmski jak się nie mylę ). Więc skoro PZW może, to ja jako członek PZW chyba nie popełnię żadnej zbrodni jak zrobię rozeznanie terenu ;)

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2017, 22:45:17 »
Draństwem jest to że publikujesz oskarżenia bez dowodów kto odławia i w jakim celu to inna sprawa ale oczernianie że jednemu wolno drugiemu nie,  to jest standard zwykłego pieniacza. Jeśli PZW komuś  się nie podoba ma wybór stowarzyszenia, ale nie oczerniaj bez dowodów, moje zdanie masz dowody wal z grubej rury, ale nie na  zasadzie słyszałem ale nie widziałem bo można posądzić wiele oddanych i pracowitych działaczy którzy nie zasługują na na złe słowo.   

gosiek857

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2017, 19:59:06 »
Widzę niepotrzebne nerwy. Z aktualności opublikowanych na stronie PZW cytucję:
"8 dni trwał pierwszy etap odłowów Kanału Wieprz - Krzna prowadzony przez Zarząd Okręgu PZW w Chełmie elektrycznymi urządzeniami połowowymi. Złowiono ponad 1 tone ryb, wśród których były: płocie, okonie, leszcze, klenie, jazie oraz szczupak którego odłowiono około 300 kg.  Ryby z odłowów trafiły do naszch wód." ( Opublikowano co prawda  27.08.2009, ale było ) - adres linka:
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/21364/60/letnie_odlowy_kanalu_wieprzkrzna_

Zatem nie ma co się unosić. Widzę, że jasnej odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie nie uzyskam, więc uderzę z tematem bezpośrednio do PZW. Może jakaś mądra głowa coś mądrego mi odpowie, chociaż kto wie ... ;)

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2017, 21:47:28 »
Kol.gosiek857 nie chodziło o twoje pytanie tylko o sposób komentarzy w tej sprawie przez "beret89"jest chyba różnica między "bicie prądem bo im wolno"a  "odłów za pomocą agregatu"nie zgadzam się aby bez dowodów oczerniać  tworząc mit że PZW stowarzyszenie które zamiast chronić zabija to wędkarze naszego stowarzyszenia zachowują się nie etycznie.A teraz wracając do tematu myślę że informacje na ten temat otrzymasz u dzierżawcy  lub właściciela danej wody czyli RZGW.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.