Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Regulamin  (Przeczytany 1833 razy)

maksm

• Full Member
Regulamin
« dnia: Grudzień 22, 2017, 14:10:24 »
Witam,
Czy będzie nowy regulamin od 2018 roku czy będzie obowiązywał ten z 2016 r?

Pozdrawiam
 Maks

Rzecznik Prasowy ZG PZW

• Jr. Member
  • **
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2017, 13:51:11 »
Witam,
W roku 2018 obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb, który wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. Jednakże należy pamiętać o wprowadzonej Uchwałą Nr 204 Zarządu Głównego z dnia 26 sierpnia 2017 r. zmianie zapisów dotyczących okresów ochronnych dla suma i węgorza (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dn.24 lipca  zmieniającym rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz.U. z dn.8.08.2017 r., poz.1510)).
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/156827/60/zmiana_w_okresach_ochronnych_suma_szczupaka_i_wegorza

macio30

• Newbie
  • *
Regulamin I Składki w Okręgu RZESZÓW
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2017, 01:15:46 »
Szanowny Panie Rzeczniku a ja mam oficjalne pytanie o wyjaśnienie i  zinterpretowanie zapisu w opłatach składek za rok 2018 w Okręgu Rzeszów . A mianowicie w punkcie 1-4 tabelki składek jest :

"Składka na ochronę i zagospodarowanie wód pełna ulgowa
1) młodzież szkolna i studenci w wieku 16-24 lat,
2) członkowie odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW
3) mężczyźni od 65 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat *
4) kobiety od 60 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat *
5) osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich..;"
* oznacza-
" - mężczyźni od 65 roku życia i kobiety od 60 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat
są uprawnieni do ulgi w składce członkowskiej ogólnozwiązkowej i w składce na ochronę i zagospodarowanie wód (pkt.2 tabeli).
* Przyznanie ulgi ze względu na wiek łącznie z obowiązującym stażem PZW, obowiązuje od 01.01.2018 r.
na podstawie karty ewidencyjnej członka PZW, lub legitymacji członkowskiej.

* W przypadku braku udokumentowania swojego stażu członkowskiego pobierana będzie składka w pełnej wysokości."

Moje pytania są następujące:
pyt.1: Skoro zapis obowiązuje od 01.01.2018 roku rozumiem, że do 31.12.2017roku mogę opłacić składkę ulgową pomimo, że nie mam stażu w szeregach PZW -10 lat???
pyt.2: Co jeśli w chwili obecnej mam 67 lat od 2000roku jestem w szeregach PZW jednak nie mniej w 2011 roku nie opłaciłem składki gdyż przebywałem poza granicami Polski i nie łowiłem ryb-zaznaczam, że w roku 2017 zapłaciłem składkę ulgową ze względu na mój wiek. I teraz do 31.12.2017roku zapłaciłbym składkę ulgową a co gdy będę chciał zapłacić składkę w styczniu 2018 roku jaką kwotę bede uiścić by dalej łowić?? Mam wrażenie, że przepis jest przepisem działającym wstecz, bo skoro od 2 lat płace składkę ulgową dlaczego za rok 2018 mam zapłacić normalną składkę - gdyż  nie spełniam wymogu posiadania 10 lat stażu czy spełniam bo mam ponad 10 lat stażu jednak nie ciągiem kolejnych 10 lat?? Jak rozumieć i interpretować ten zapis .
pyt.3: Czy te 10 lat z tego zapisu musi być latami kolejnymi czy wystarczy,że mam opłacane składki przez 10 lat nie koniecznie w kolejnych latach np. 2005,2006,2007,2009,2010,2012,2013,2014,2015,2016,2017?

Myślę ,że sprawa jest na tyle poważna , że warto rozwiać te watpliwości i je wyjaśnić.

Proszę o szybką i jednoznaczną odpowiedź wyjaśniającę tę kwestię , i jednocześnie informuję,że będę ją uważał za wiążącą dla zarządyu Okręgu Rzeszów . :-)
Z góry dziękuję i pozdrawiam

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:24:18 »
posiadanie stażu powyżej 10 lat - nie ma wzmianki że musi być ciurkiem
boję się, ssr...m

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2018, 14:49:18 »
W PZW nie ma ciągłości ulg i opłat. Wysokość opłaty za zezwolenie na połów ryb, oraz ulgi, ustala się tylko i wyłącznie na rok. Nie ma więc działania prawa w stecz.

macio30

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:41:13 »
SZANOWNY PANIE RZECZNIKU PZW OCZEKUJE OFICJALNEJ INTERPRETACJI TEGO PRZEPISU  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SPRAWA BARDZO PILNA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aleksander_domanski

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2018, 15:48:04 »
 Cytat "5) osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich..;"Co to za pojecie prawne?
 PZW nie posiada działy prawnego? Czy tu chodzi o osobę posiadającą orzeczenie o niepełnosprawnosci ruchowej czy osobę która podjedzie do kasy na wózku .
PZD posiada bardzo mocny dział prawny to i samo sobie  napisało ustawę o ogrodach rodzinnych a PZW w sejmie przegrywa z lobbistami odławiających ryby sieciami.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.