Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)  (Przeczytany 3768 razy)

Sebastian Mazur

• Newbie
  • *
Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2017, 09:00:03 »
Uważam,że punktacja w teamach musi obejmować wszystkie startujące dwuosobowe zespoły. Obecny system punktacji jest dobry i uwazględnia wyniki bez względu na ilość startujących zawodników czy teamów . Pierwsze miejsce jeden punkt. Ostatnie np 60 punktów przy  60 startujących. Teamy z odległych miejsc też muszą być punktowane aby w przekroju całego sezonu GP zostały sklasyfikowane. Najsłabsze Teamy zostaną zastąpione przez  Teamy z eliminacji. Dodatkowe premie punktowe za zwycięstwa wytworzą dodatkową presję na kombinowanie i będą wyznacznikiem mistrzów jednej wody. Uważam,że bardziej wartościowy jest wynik w przekroju całego sezonu, na różnych wodach i w różnych warunkach.

jakubs

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2017, 09:19:26 »
Ja z kolei uważam, że punktacja dodatnia, gdzie punktowanych byłoby  30 pierwszych teamów w każdych zawodach, mobilizowałaby bardziej zawodników do łowienia grubych ryb. Mi osobiście takie rozwiązanie lepiej by odpowiadało. W tym celu ograniczyłbym również komplet ryb maksymalnie do 10 szt na team.

Zgadzam się z Sebastianem co do tego, że bardziej wartościowy jest wynik w przekroju całego sezonu, dlatego teamowi mistrzowie polski powinni być wyłaniani na zasadzie całego cyklu, a nie jednej imprezy.

Pozdrawiam
Jakub Sokołowski

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2017, 10:39:12 »
Seba
Tak to widzę:)
1 plac 60 pnkt bonus 10 pnkt
2 plac 59 pnkt bonus 9
Itd
10 plac 51 pnkt bonus 1
Dalej do ostatniego bez bonusów
Tak jak pisał Kuba może to zdeterminuje ludzi do szukania szansy złowienia dużej ryba a nie liczenia na przyłowy^^'
A i wszyscy będą punktowani: )

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

fes1

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2017, 07:42:37 »
Jako że jest to projekt to możemy nad nim podyskutować.
Rozwiązanie startu jest bardzo proste, dzielimy łowisko na dwa lub trzy pod sektory i startujemy każdego dnia z innego , dodatkowo w odwrotnej kolejności numerów startowych.

Podzielam zdanie poprzedników że punktowane mają być wszystkie teamy.

A kwestia chorągiewek czy kamizelek, to miałem "przyjemność" stać w kamizelce w upale , bo na (machanie) kamizelką nie podpłyną.

Marek Pyszyński.

barwena

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 13, 2017, 09:53:13 »
W naszym GP okręgowym (Rzeszów ) stosowana jest punktacja progresywne tzn im wyższe miejsce tym więcej punktów. Za pierwsze 3 miejsca są bonusy punktowe.  Jest to najlepsze z dotychczasowych rozwiązań. Należy jednak ostrożnie podejść do bonusów za miejsca gdyż zbyt duża premia punktowa może spowodować zatracenie sensu rywalizacji już po po trzecich zawodach. Uważam że rozwiązanie proponowane przez Sebastiana jest dobre, natomiast uważam też że powinna być przyznawana premia za ilość złowionych ryb. Chodzi o  to  żeby premiować  zawodników właśnie za umiętność łowienia a nie przyłowy. Obecnie sytuacja wygląda tak że np. jeden większy okoń wyprzedza 5 mniejszych. Uważam że bardziej miarodajne jest złowienie większej ilości niż jednego przypadkowo. Zawodnik z większą ilością ryb powinien za każdą rybę poczynając od drugiej otrzymywać 10 pkt. Można też zastosować premię za komplet z danego gatunku. Dzięki  i pozdrawiam

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 13, 2017, 17:57:03 »
Witam
Właśnie takie rozmowy czynią sport lepszy a nie dla Nie.
Poczekajmy na nowe władze PZW bo dzięki ich akceptacji ruszymy z nowym planem i konsultacjami.
Sebastian i Sławek obrali dobry kierunek a przy współpracy z GKS doprowadza nas i reprezentację do SUKCESÓW.

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały

wodzu68

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 13, 2017, 18:00:58 »
Mnie zastanawia cały czas w tym projekcie ,,klucz''otwierający prawo startu wTeamowym GPP w 2018 roku.Według mnie:
_Teamy z dwóch zawodników z pierwszej 80 klasyfikacji za 2017 rok
_Teamy jeden zawodnik z 80+jeden dobrany
_Teamy z dwóch zawodników z pierwszej 20 Eliminacji do GPP 2018 roku
_Teamy jeden zawodnik z 20 eliminacji+jeden dobrany
_Pozostali zgodnie z projektem.
Wydaje mi się,że ,,klucz'' którym tworzone będą Teamy(zaznaczony czerwonym kolorem)staje się ,,wytrychem'' dla spadkowiczów z GPP 2017 roku w udziale w Teamowym GPP w 2018 r.

sum23

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2017, 12:09:52 »
Witam .
Osobiście czuję się oszukany  , ponieważ startowałem w eliminacjach , wydałem na to sporo pieniędzy i poświęciłem dużo czasu . Wszystko po to , abym mógł startować w spinningowym gpx Polski. Teraz okazuje się , że niepotrzebnie , bo można startować , jeżeli ma się kolegę , który nie ma partnera do teamu , a ma prawo startu. W każdym sądzie udowodnię , że zostałem oszukany i uzyskam zwrot kosztów , oraz odszkodowanie. Nie można zmieniać celu eliminacji , po ich zakończeniu. Gdyby na początku sezonu 2017 była informacja , że jest możliwość startu w Gpx bez eliminacji , to pewnie wielu z nas nie startowało by w nich. PZW musi się przygotować na wypłatę co najmniej kilku odszkodowań

rdzewiak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 14, 2017, 14:15:37 »
Kolego cel nie był zmieniony!
Bo 20 dalej ma prawo startu w GPP trzeba było się załapać i decydować.
Po drugie jaką pewność że ktoś z poza ligi wejdzie? Jest to jedna z opcji doboru 60 teamów.
Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały 

sum23

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 14, 2017, 15:09:23 »
Witam.
Dla jasności nie neguję intencji tworzenia projektu i samego projektu. Uważam jednak , że jest wprowadzany o rok za wcześnie. Z czystym sumieniem PZW może go wprowadzić w życie od 2019r. Wtedy w 2018r przeprowadzić osobne eliminacje do ligi teamowej , a osobne do indywidualnej.
Zasady organizacji sportu wędkarskiego na 2017r. jasno określały cel zawodów Gpx i eliminacji do Gpx 2018.
Nowy projekt jest dobry , ale , aby wszystko było w porządku powinien obowiązywać od następnego sezonu ( chodzi mi o eliminacje).
Ja osobiście i mój kolega z klubu uzyskaliśmy prawo startu w gpx 2018r. , ale ci z eliminacji , którz się nie dostali , wiedząc że w ludze teamowej mogą startować ludzie , którzy się o to nie musieli starać czują się po prostu oszukani i mogą się domagać rekompensaty finansowej.
Pozdrawiam. Andrzej Jankowski

maciek_slawinski

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2017, 14:59:48 »
Uwagi (tylko do teamow) w komentarzach w pdf-ie

maciek_slawinski

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 16, 2017, 15:48:31 »
Brak uregulowań udokumentowania złowienia ryb - aplikacja smartfonowa, kamera, gps lub podobnych rozwiązań.
Warto się nad tym pochylić
Arkadiusz Gościnny

O tym mało kto głośno mówi, ale wielu myśli. Może sędzia na łodzi, skoro na MŚ  można było, to rozwiązanie takie wręcz należy wprowadzić. Bądą spójne przepisy, a zawodnicy przywykną do rozwiązań stosowanych na zawodach, w których może będą mieli okazję startować.

antoni_ochalik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 16, 2017, 20:00:26 »
Generalnie jestem za teamowym GPP ale widzę słaby punkt w temacie udokumentowania złowionych ryb(zdjęcia,kamery itp). Lepszym rozwiązaniem byłoby aby teamy przyjeżdżały z osobą która jest dolosowywana do łodzi innego teamu jako sędzia. Takie rozwiązanie daje pewność w zaliczaniu ryb w zawodach, powoduje że może być mniej łodzi sędziowskich, nie czekamy na sędziego i niema przelotów z siatką. Mniejsza ilość łódek sędziowskich to mniejsze koszty organizacyjne i mniejsza opłata startowa gdzie różnica w części pokrywa koszty uczestnictwa tej dodatkowej osoby.
Jeszcze raz powtórzę dla mnie priorytetem jest pewność że ryby w karcie to ryby złowione w zawodach.

fes1

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 17, 2017, 07:39:59 »
Pamiętam wielką burzę jak wprowadzono "żywą rybę", z GP okręgu Mazowieckiego zniknęło 50% zawodników i co? i nic , bo okazało się że to dobre rozwiązanie.
Teraz można wprowadzić wyrywkową kontrolę bakist i tyle.
Nie wiem czy ktoś się zdecyduje na faul , bo smród będzie się ciągnął do końca życia.A kara może być jedna dyskwalifikacja dla obu na zawsze.

Marek Pyszyński.

darek_zgnilec

• Full Member
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 17, 2017, 09:26:37 »
Ja również jestem za rozdzieleniem dyscyplin i to jak najszybciej, czyli po nowemu od przyszłego roku. Martwi mnie natomiast sposób doboru zawodników. Ten projekt tak naprawdę nie przewiduje miejsca dla wszystkich zawodników, którzy uzyskali prawo startu w GPx Polski w 2018 roku. Np liga pstrągowa - co z zawodnikami od miejsca 61 do 80 z GPx i 20 zawodnikami z eliminacji? Od razu uprzedzę odpowiedzi że wszyscy się na pewno nie zgłoszą, że część wybierze Teamy, że trzeba się było bardziej starać itp. Może i tak będzie ale ja (72 miejsce w tym roku) nie chciałbym się oglądać na innych że może tak a może inaczej. Tym bardziej że ten projekt daje możliwość startu zawodnikom od miejsca 1 do 60 GPX zarówno w pstrągach jak i teamach a pozostałym zawodnikom nie gwarantuje startu nigdzie.
Mam nadzieję że w 2018 roku będą już 2 ligi ale nowy regulamin pozwoli na start w wybranej przez siebie dyscyplinie WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, KTÓRZY UZYSKALI PRAWO STARTU.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.