Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biwak nad rzeką z dzieciakami  (Przeczytany 1848 razy)

hamlets

• Hero Member
Biwak nad rzeką z dzieciakami
« dnia: Styczeń 25, 2018, 16:34:48 »
Praktycznie co roku jeżdżę z dzieciakami nad wodę pod namioty (na dziko). W ubiegłym roku byliśmy nad Nida w okolicy Wiślicy i nad Pilicą w okolicy Tomaszowa Maz. Rok wcześniej nad Wieprzem (okolice Drążgowa). Chciałbym zapytać czy możecie mi podpowiedzieć jakieś fajne miejsca, gdzie można by pojechać ?
Szukam miejscówek gdzie w niedalekiej odległości od siebie będzie trochę płytkiej wody (żeby dzieciaki miały się gdzie pochlapać w upalne dni) i trochę głębszej, żebym i ja miał szansę połowić i coś złapać. Jakby w okolicy były jakieś fajne atrakcje, niekoniecznie wędkarskie byłoby też mile widziane, bo przecież nie łowimy 24h. Ot na przykład w okolicach Wiślicy oprócz słynnej Kolegiaty, są dwa fajne grodziska (w Wiślicy, oraz szczególnie fajne i duże w Stradowie) czy też Muzeum Bajki w Pacanowie  (swoją drogą naprawdę fajne miejsce). Preferuje łowienie na rzece, również z tego względu, że zwykle jeździ z nami dziadek, który jest wielkim fanem "przepływanki"
 Z góry dziękuję za podpowiedzi.

k_piotr

• Hero Member
Odp: Biwak nad rzeką z dzieciakami
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2018, 10:32:23 »
Ja tam jestem zakochany w rzece Wkra - tyle że trochę daleko od miejsc twoich dotychczasowych wypadów  ;)
boję się, ssr...m

hamlets

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2018, 22:07:39 »
Wkra rzeczywiscie fajna i na biwak bylaby git. w sumie też jest niedaleko bo mieszkam w wawie, ale bylem tam pare razy  pomiedzy pomiechowkiem a ujsciem i niestety wyniki słabiutkie. Ale jakby tak kilka dni podnęcić, to może i jakas fajna rybka by podeszła. jeśli dobrze pamietam, to chyba niestety Wkra podlega pod Pzw Ciechanów. musze sprawdzić. dzięki za pomysł, bo miejscowka fajna. i byloby nawet miejsce, zeby w piłke z synami pograć. ;-)

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2018, 15:16:23 »
A może wybierz się nad Bug w Broku. Po jednej stronie plaża, a po drugiej wyższy brzeg i łąki do wału.

hamlets

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2018, 00:38:28 »
Bug - to jeden z celow na ten rok. Aczkolwiek najpierw myslałem pojechać na mały rekonesans, bardziej wedkarski niź biwakowy. Kuszą mnie okolice Drohiczyna, ale oblookamy też Brok. Dzięki za sugestię ;-)

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2018, 07:25:40 »
jeśli dobrze pamietam, to chyba niestety Wkra podlega pod Pzw Ciechanów

chyba stety kolego - przynajmniej jest spokój.
A wszelkie żale to do władz OM - oni wypowiedzieli porozumienie
boję się, ssr...m

hamlets

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:26:22 »
Co do Mazowieckiego PZW - to powiem tylko tyle, że przez ich politykę dotyczącą porozumień- przez ostatnie 5 lat mieszkając w Warszawie - płaciłem kartę w rożnych okręgach, tylko nie na Mazowszu, tu dokupywałem sobie tylko zezwolenie... ale to nie miejsce na tego typu gadki, bowiem chciałbym aby ten wątek był poświęcony fajnym miejscówkom, gdzie można pojechać na biwak z dzieciakami ;-)

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2018, 10:46:44 »
Rzeka Wel - nizinna z odcinkami górskimi + przepływa przez kilka jezior
boję się, ssr...m

hamlets

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2018, 12:43:36 »
Rzeka WEL - wygląda dość ciekawie, aczkolwiek obawiam się że ciężko tam będzie o głębsze odcinki. a jak tam z rybami ? jest coś ?

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2018, 14:27:09 »
no głębin to raczej nie znajdziesz chyba że na zakrętach lub bliżej Drwęcy, która jest godna polecenia i to bardzo - spójrz na mapę jak biegnie koryto w okolicach Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego - na żywo efekt jeszcze lepszy. Byłem bez wędki ale sądzę że są grube ryby
boję się, ssr...m

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.