Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Potwierdzenie posiadania licencji wędkarskiej ..potrzebne w innym kraju  (Przeczytany 541 razy)

dashboor

• Newbie
  • *
Witam
Obecnie mieszkam w Niemczech i zostanę tutaj prawdopodobnie rok lub dwa . W między czasie opłacam normalnie kartę wędkarska w Polsce lecz licząc ze jestem w Polsce 3-4 razy w roku to na rybach jestem 2-3 na rok.

Wcześniej już szukałem możliwości wędkowania w Niemczech. Lecz z tego co wyczytałem potrzebuje jako zameldowany tutaj zdania karty wędkarskiej niemieckiej. Zrezygnowałem z tego gdyż szkolenia trwa 4 tygodnie w soboty i niedziele a ja nie mogłem sobie na to pozwolić czasowo. Wczoraj znalazłem informacje iż można dostać pozwolenie gdy przedstawi się potwierdzenie posiadania licencji wędkarskiej wystawione przez jakiś organ. Podejrzewam iż musi wystawić to PZW tylko jak go otrzymać ?

Czy ktoś coś już takiego słyszał lub pozyskiwał lub ma jakiś pomysł?

wb1119

• Hero Member
Odp: Potwierdzenie posiadania licencji wędkarskiej ..potrzebne w innym kraju
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2018, 15:26:06 »
Obiło mi się o uszy, że oni uznają naszą kartę wędkarską wydaną przez starostwo. Sprawdź.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2018, 15:28:45 »
Przygraniczne okręgi maja podpisane porozumienie z landami niemieckimi. Poszperaj na stronach okręgów albo podzwoń może pracujesz w którymś z tych landów. Życzę sukcesów wędkarskich

dashboor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2018, 21:12:13 »
Ja pracuje w Hesji czyli porozumienia racje nie mają. Napisałem e-mail z zapytaniem do jednostki zajmującej się wydawaniem kart wędkarskich na tym terenie. Może akurat dostanę zadowalającą odpowiedź.

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2018, 21:14:50 »
Kol.dashbor po pierwsze u nas w kraju nie opłaca się" karty wędkarskiej"a przynależność do organizacji wędkarskiej.Po drugie większość landów uznaje polską Kartę Wędkarską i nie ma problemów z opłatą  za wędkowanie na terenie danego landu, powiatu.A tak na marginesie zdanie egzaminu na kartę wędkarską na terenie Niemiec to nie tylko znajomość fauny ale i flory bez znajomości języka może się nie udać a koszt to około 300euro.   

dashboor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2018, 21:31:21 »
Wiem jak wyglada egzamin i ile kosztuje. Pieniądze nie są tu problemem zaś brak czasu . Gdybym był miesiąc czasu jako turysta idę do urzędu z polską karta płace chyba 30 euro mam świstek z którym udaje się do sklepu wędkarskiego kupić „wodę” w zależności od wody są różne ceny ale wtedy tam mogę sobie Wędkować. A ja mam meldunek już w Niemczech gdyż jestem dłużej niż miesiąc wiec turystycznej karty nie mogę otrzymać.

Co do opłacalności płacenia karty w Polsce jest z tym różnie . W zależności od koła. Moje koło np. Bardzo dużo inwestuje w zarybianie.Co bardzo mnie cieszy. Inne koło z mojego mista znowu ma to daleko gdzieś chyba, że zarybia pod siebie np. Pstrągiem przed zawodami muchowymi. No i sytuacja wygląda tak ze pstrąg wyciął drobnicę . I ta sytuacja od kilkunastu lat trwała więc ryb niestety nie ma . I tu pojawia się ALE ... ludzie zauważają to i znacząca większość należy do tego koła które zarybia z głową a w drugi ubywa ludzi. Ja uznaję to jako inwestycję w pryszłość.Co by na emeryturze iść nad wodę łowić ryby a nie kamienie.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2018, 21:38:33 »
dashboor, henryk już ci napisał, że u nas nie opłaca się karty wędkarskiej / kartę wydaje starostwo po zdaniu egzaminu w kole, jest ona na całe życie/ natomiast opłaca się składkę członkowska PZW, oraz zezwolenie na połów ryb. Pozdrawiam

dashboor

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2018, 21:43:21 »
Przepraszam taka naleciałość ... zawsze mówię ze idę opłacić kartę a nie członkostwo ;)

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2018, 10:14:34 »
zawsze mówię ze idę opłacić kartę a nie członkostwo ;)

Jak spore grono wędkarzy
boję się, ssr...m

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.