Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Walne Zggromadzenie, a członkostwo.  (Przeczytany 505 razy)

sloniu

• Jr. Member
  • **
Walne Zggromadzenie, a członkostwo.
« dnia: Marzec 18, 2017, 16:25:02 »
Mam pytanie odnośnie ważności członkostwa.Nabywa się praw do głosowania po uiszczeniu opłat min. składki członkowskiej.i jest ona ważna do końca roku tj. 31.grudnia. Czy członek zarządu nie opłaciwszy wyżej wymienionej składki na nowy rok ma prawo do głosu w uchwalaniu uchwał? pobierania delegacji i pełnienia funkcji? jak również zgłaszania kandydatur na członków zarządu?

okonek63

• Full Member
Odp: Walne Zggromadzenie, a członkostwo.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2017, 17:29:34 »
§ 12 Członkostwo w Związku ustaje wskutek:
3) nieopłacenia składki rocznej w terminie, jeżeli zarząd koła uzna opóźnienie za nieusprawiedliwione

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2017, 20:54:54 »
Tylko dodam, że termin to do 30 kwietnia. A więc pomimo nie opłacenia składki w marcu jesteś członkiem koła i zarządu. Chociaż członkowi zarządu wypadało by opłacić składkę na początku roku.

sloniu

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2017, 21:53:10 »
To znaczy że do 30 kwietnia mogę łowić ryby bez opłat będąc członkiem koła? No bo skoro mogę glosować i podejmować decyzję ważne dla koła nie mając opłat, to mija się z celem żebym robił opłaty skoro mogę łowić bez. Chyba że są równi i równiejsi?   Rozdział III. paragraf 9 pkt 1 Statutu P.Z.W. Tak czy Nie?

okonek63

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2017, 22:12:40 »
Nie. Opłaty obejmują rok kalendarzowy ale można je dokonywać do 30 kwietnia.Płacąc później niż 1 stycznia skracasz sobie okres łowienia.

hekxon81

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2017, 22:21:18 »
Kolego mylisz parę kwestii po pierwsze jak wiesz nasze opłaty składają z dwóch czesci czyli składka członkowska i składka okręgow
płacąc składkę członkowska jestes członkiem do końca kwietnia następnego roku
płacą składkę okręgową czyli dostajesz pozwolenie na wędkowanie które jest ważne do 31 grudnia danego roku
a Rozdział III. paragraf 9 pkt 1 Statutu P.Z.W. tyczy się nowo wstępujących

hekxon81

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2017, 22:27:03 »
Zobacz sobie Statut rozdział 3 § 14 punkt 8

notecdm

• Opiekunowie prezentacji
  • Jr. Member
    • Mapy łowisk wędkarskich
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2017, 22:49:57 »
Ty tym członkostwem wiąże się też jeszcze jedna bardzo istotna dla wielu sprawa. Teoretycznie jest się członkiem z pełnymi prawami do końca kwietnia roku następnego. Wynika z tego że nie wykupując jeszcze składek na dany rok mogę do końca kwietnia kupować sobie zezwolenia okresowe na jakieś wody (np. w innym okręgu) jako zrzeszony płacąc mniej niż niezrzeszony?

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2017, 14:08:49 »
Znowu mylenie pojęć. Warto poczytać nawet stary statut. Jeżeli nie opłacisz członkowskiej do końca kwietnia, to przechodzisz formalności jak byś nie był członkiem w ogóle, tzn, płacisz wpisowe.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.