Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prośba do Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.  (Przeczytany 2988 razy)

beret_89

• Full Member
Odp: Prośba do Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2017, 22:00:36 »
Absolutnie nie mówię o 'stawiku', naszym zamiarem jest przejęcie jeziora. Kto wiem? Może rozwiniemy się do tego stopnia że będziemy dzierżawić kilka jezior. Na start chcemy jedno, bo to koszt przeszło 20000 zł rocznie. Do kwestii liczby stanowisk się nie odniosę, bo (bez uraz) nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Spinning oraz karpiowanie na jednym zbiorniku to żaden problem, ma to miejsce na kilku łowiskach komercyjnych w mojej okolicy, a na wodach PZW też nigdy nie było z tym problemu.
Kolego wb1119, stowarzyszenie dzierżawiące jedną wodę, może dogadać się z drugim takim stowarzyszeniem żeby nieodpłatnie udostępnić sobie nawzajem swoje wody- Wy możecie łowić u nas, a my u was. Jakie to proste, prawda?
Rozmycie odpowiedzialności za jeziora i rzeki w naszym kraju doprowadziło do takiego stanu jaki aktualnie mamy, a mamy najgorsze wody w europie. Likwidacja PZW i zostawienie wszystkiego samopas niczego nie naprawi, a może nawet pogorszyć.   

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 08, 2017, 22:05:12 »
kol. beret, bardzo ciekawy jestem jak się dogadają stowarzyszenia, jeżeli jedno będzie np gospodarowało na 100 ha, a drugie na 20 ha. Jedno będzie płaciło np 20 000 zł podatku a drugie
1 000zł. I co, ci więksi pozwolą tym z tego jeziorka łowic bez żadnych dopłat?

beret_89

• Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 08, 2017, 22:13:57 »
To bardzo proste, jeśli jedno stowarzyszenie nie chce się dogadywać z drugim to tego nie robi ;D Wędkarz sam wtedy zdecyduje, w którym stowarzyszeniu chce być, jeśli chce łowić tu i tu, to wtedy płaci tu i tu. Uwierz mi, prędzej dogadają się dwa stowarzyszenia non profit, niż dwa okręgi którym zależy tylko na kasie

henryk_p

• Sr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2017, 16:14:41 »
 DO beret89.Nareszcie wyszło szydło z worka pluje się na PZW na ich struktury a sam ma zamiar działać na szkodę organizacji do której chyba należy bo chce zostać biznesmenem i doić  kasę z wędkarzy.Prezentowana logika to że w byłym okręgu powstaną stowarzyszenia gdzie na każde będzie się płacić się wielu prezesom,właścicielom i innym /bo nie wierzę że za Bóg Zapłać/a ryby będą łapać jak sprzedawca rzuci zakupioną rybę w markecie. 

beret_89

• Full Member
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2017, 16:44:31 »
Z całym szacunkiem, ale widzę że Pan również ma problem z czytaniem ze zrozumieniem... NON PROFIT- nikt nie zarabia..prezesy, skarbniki itd wszyscy działają na rzecz stowarzyszenia w czynie społecznym za darmo. Przyjmijmy że utrzymanie zbiornika kosztuje 20000 zł rocznie, członków stowarzyszenia jest 20 w tym prezes i reszta świty (kolegium założycielskie minimum 7 osób), każdy bez wyjątku płaci 1000 zł rocznie za uczestnictwo w stowarzyszeniu... Stowarzyszenie nie generuje dochodu, prezes nie zarabia na swojej działalności na rzecz stowarzyszenia. Wędkarska pasja w czystej postaci.
I działam na szkodę PZW, jako pełnoprawny członek tej organizacji ma prawo do konstruktywnej krytyki wobec władz i działaczy PZW, którzy nie robią nic żeby poprawić swój wizerunek w oczach zwykłego szarego wędkarza takiego jak ja

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 09, 2017, 17:04:58 »
Zgadzam się z henrykiem. . W tej chwili np: 220 zł za 30.000 ha wody w Mazowieckim to jest drenowanie wędkarza, ale 1.000 zł na rok za jezioro to jest korzystne dla wędkarza.

beret_89

• Full Member
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2017, 17:20:45 »
;D Panowie poprawiacie mi humor z samego rana. Nigdy nie powiedziałem że składki PZW są za wysokie ;D Np w tym temacie napisałem że są bardzo niskie- http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=3513.150 ;D Uważam że składka w PZW powinna wynosić znacznie więcej, między innymi dlatego żeby z owej opłaty bardziej dofinansować PSR, bo np w moim okręgu to tylko 5 etatów a powinno być 50 albo i więcej, potrzeb jest duże ale nie ma na to pieniędzy, fakt że to nie tylko wina niskiej składki ale także ogromnej niegospodarności działaczy...niestety jak wszystkim wiadomo działaczy nie możemy zmienić, z racji że wprowadzono niezgodną z konstytucją ordynacje wyborczą...

henryk_p

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 09, 2017, 21:40:17 »
Kol.beret 89 PSR jest powoływana przez wojewodę i działa w imieniu RP i nie jest finansowana przez PZW a jeśli jest zbyt mało to wina systemu i mniemaniu że woda i ryby w RP nie mają żadnego znaczenia gospodarczego to dlatego mamy znikomą ilość strażników.Jeśli chodzi o ordynacją wyborczą to jest połowa prawdy.1/2 prawdy to że uchwała nie dotyczy wyborów do władz Koła i obserwując zebrania w kołach to jest bardzo dużo zmian co mnie cieszy.A drugie 1/2 jest rzeczywiście dwuznaczne i można mieć wątpliwości ale wyboru delegatów dokonuje się na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym koła a tam członkowie koła zazwyczaj nie chcą "dobrej zmiany" i pieniaczy eliminują podczas wyborów a wracając do konstytucji to ta niby "dobra zmiana"ten akt prawny ma daleko w poważaniu.Uważam że mimo wszystko warto chodzić na zebrania koła chcesz zmian zacznij od tego.         

beret_89

• Full Member
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 09, 2017, 22:09:55 »
Bylem na zebraniu ;D w moim kole było na początku grudnia ;D Przez najbliższe 5 lat nic się nie zmieni.. Jako pojedynczy szary wędkarz moje słowo dla władz nic nie znaczy ;D

henryk_p

• Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 09, 2017, 22:19:40 »
Prawda jedno słowo nic nie znaczy sztuką jest zdobyć wielu zwolenników aby osiągnąć swój cel. Ale do władz koła 5 lat nie dotyczy.

beret_89

• Full Member
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 09, 2017, 22:24:56 »
Wiem, władze koła i tak 'nic nie mogą', więc to bez znaczenia ;D

henryk_p

• Sr. Member
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 09, 2017, 22:32:20 »
Ale najważniejsze działania dla członków koła  to właśnie ten najniższy szczebel a działając w kole miałem najwięcej satysfakcji przyznam szczerze warto było mimo że czasami za złe słowo.

heniek53

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2017, 06:27:22 »
Proszę aby na zebraniu delegatów przeprowadzono dyskusję na temat podziału administracyjnego naszego państwa.Dlaczego jest tak dużo okręgów . Niepotrzebna strata naszych składek. Nie potrafią się porozumieć co do obwodów rybackich więc działają wbrew oczekiwań wędkarzy.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.