Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: KONSTRUKTYWNA OPOZYCJA - OPŁATA KRAJOWA - POSTULAT  (Przeczytany 67714 razy)

henryk_p

• Hero Member
Odp: KONSTRUKTYWNA OPOZYCJA - OPŁATA KRAJOWA - POSTULAT
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 29, 2017, 17:43:28 »
Kol.beret-89 nie chodzi mi tanie wędkarstwo a o dostępne wędkarstwo a szczególnie o wody Skarbu Państwa a dopłata powinna służyć do intensywnego zarybiania tych wód w ramach danego okręgu.W końcu przestańmy stosować metodę "co na haku to w plecaku"oraz mięsiarstwa w czasie wiosennego gromadzenia się ryb na tarło.Nie mam tu na myśli zarybiania karpiem dla kilku cwaniaków i krzykaczy bo to są zmarnowane pieniądze wszystkich wędkarzy. 

patriota

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:02:45 »
Przepraszam ale chyba nie zrozumieliśmy się co do opłat.Nie chodzi mi o niskie opaty ale żeby nie były przesadne. Jest to do przemyślenia.Zwróćcie uwagę jak wędkarstwo nakręca gospodarkę. Zanęty,przynęty ,wędki,sprzęt(każda wyprawa to duży wydatek finansowy) .Nie wspomniałem o wynajmie pokoju bo do stanicy się nie dopcham.Zajęte przez działaczy z wieńcami.Składałem się na jedną i teraz muszę uiścić opłatę 50/50 za wędkowanie w województwie podzielonym na 4 okręgi. Mało tego w moim powiecie wodami rządzą dwa okręgi. Dlatego uważam że tak dalej być nie może.Jest wiele nieprawidłowości z którymi musimy się borykać. Ale wszystkie problemy można rozwiązać.Potrzeba tylko dobrej woli. Ostatnio wiele nas dzieli ale to polityka. Nam wędkarzom chodzi o ciszę i spokój .Wierzę mocno w to że dobra  będą udostępnione dla Polaków.

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:41:44 »
Mam taką odznakę od 81r.działam społecznie na rzecz wędkarzy a ostatnie 4 lata za dietę i ten ostatni epizod w moim niby społecznikowskim działaniu najbardziej mnie uwiera ale ciągle uważam że możemy dokonać zmian w działalności PZW ale to będzie zależało od delegatów na Zjazd Okręgu i wybranych delegatów na Zjazd Krajowy obecny stan rzeczy w PZW zależy od dużych okręgów które  w swoim działaniu mają za cel wydoić od sąsiednich wędkarzy jak na najwięcej i coś mi się wydaje że to nie idzie w większości na zarybienie.Pozdrawiam wszystkich racjonalnie myślących a z stanicy wędkarskiej nigdy nie korzystałem więc chyba należę do frajerów.

patriota

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 29, 2017, 20:34:07 »
Heniu przepraszam najmocniej nie chcę nikogo obrażać .Ci działacze którzy bezinteresownie występują w naszym imieniu należą Im się wieńce.A więc wybacz. Lecz przyznaj, jak mogą czuć się oszukiwani i wykorzystywani .Budujemy dom wspólnie nad wodą do której mam prawo dostępu a po wybudowaniu płać za wędkowanie i o wynajęciu pokoju zapomnij nie dla Ciebie .To przykre że we własnym województwie działacze nie mogą się porozumieć a co dopiero we wszystkich okręgach.

beret_89

• Full Member
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 29, 2017, 21:15:22 »
Ciszy nad wodą mam pod dostatkiem, łowiąc z elektronicznym sygnalizatorem albo dzwoneczkiem ta cisza doprowadza mnie do szału. Jakbym chciał czegoś takiego, to chodziłbym nad wodę tylko z krzesłem i nie musiałbym płacić nikomu za to ani grosza. Mieszkam na pojezierzu, za 200zł rocznie mam dostęp do tylu jezior i cieków wodnych że w każdy weekend mogę być nad inną wodą. Tanio? Bardzo tanio. Dostępność? Lepiej chyba być nie może. Wędkarskie wyniki? Brak. Niestety, we wszystkich argumentach za jedną opłatą na cały kraj nie mam nic co sprzyjałoby poprawie rybności wód. Wręcz przeciwnie... To nie jest dobra droga do poprawy jakości wędkarstwa.

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 29, 2017, 21:57:42 »
Szanowni koledzy dalsza rozmowa na temat składki krajowej to nikomu niepotrzebne bicie piany. Tak jak pisałem w swoim poście potrzebna jest zmiana mentalności. Brud - to normalka nie tylko nad wodą. Powód - połowa koszy na śmieci w mieście poniszczona. Przecież tak można bo jeżeli coś jest nasze tzn. niczyje i można niszczyć i kraść.

laserek1212

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 31, 2017, 12:47:41 »
Nie będzie już jednej opłaty krajowej. Powód jest jeden, tzw. działacze na poziomie Okręgu biorą za to kasę i z ich punktu widzenia jest to nieopłacalne. A jeśli ktoś twierdzi, że mają oni (tzw. działacze) kogoś innego na względzie (czyli nas "zwykłych" wędkarzy) niż samych siebie, jest nieprawdą, bo przecież "działalność" jest ich "pracą".  Gdyby nie dostawali za to kasy byłoby zupełnie inaczej. Jak można przyznawać odznakę z wieńcami za sam fakt, że pacjent był przez kilka lat np. prezesem Koła? i po jednej kadencji przyznaje mu się odznakę po to tylko aby mniej płacił? To przecież jest chore, zresztą jak cały Związek. Powinno być, że już sam fakt przyznania jest jakąś nagrodą za wysiłek włożony w krzewienie wędkarstwa. Po jednej kadencji przychodzi następny tylko po to aby po kilku latach płacić mniej lub ze zniżkami a np. niepełnosprawny, który ma kłopoty z poruszaniem się nie ma żadnych zniżek, no jeśli porusza się na wózku lub jest bez kończyn. Przed '89 rokiem było proste, płacisz jedną składkę wędkujesz a jeśli chcesz jeszcze na górskich dopłacasz i było Ok. Teraz wymyślają nieprawdopodobne przepisy gdzie na terenie jednego województwa jest kilka Kół na terenie których musisz robić dopłaty, na jednej rzece z jednej strony tejże rzeki możesz wędkować na drugiej już nie. Przecież to jest chore, kto coś takiego wymyśli? I tzw. działacze nigdy się nie porozumieją ponieważ gdy wyrwą więcej kasy od nas będą mieć jej więcej dla siebie. Dlatego uważam, że powinna być właśnie tutaj kadencyjność, np. 2 x, wówczas pomyśleli by, że za dwie kadencje będą takimi samymi "szarakami" jak my i zupełnie inaczej podchodziliby do sprawy. A tak? olewają nas chociaż to my ich utrzymujemy, ale o tym "pamiętają" tylko przed "wyborami".

benek1962

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 08, 2017, 19:01:39 »
Popieram to jak najbardziej,w końcu można by było połowić gdzie się chce a nie zastanawiać się czy tu mogę a tu nie,ten problem mam nawet we własnym mieście.Dawniej tak było i pseudo działacze jakoś też żyli.Niech ten działacz może popatrzy jak jest w europie i na świecie bo mamy 21 wiek a obecne przepisy co do opłat to 100 lat zacofania.Pozdrawiam kolegów.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2017, 20:41:38 wysłana przez benek1962 »

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 08, 2017, 21:11:23 »
Znam stowarzyszenie/nie PZW/ woda ok.4 hektary opłata roczna 350 zł.i przestańcie pieprzyć że drogo w PZW i ryby nie spacerują po brzegu.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.