Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dotyczy zalewu arkadia Suwalki i zbiornika Sobolewo kolo Suwalk  (Przeczytany 10120 razy)

pablo25

• Jr. Member
  • **
Dotyczy zalewu arkadia Suwalki i zbiornika Sobolewo kolo Suwalk
« dnia: Kwiecień 26, 2016, 07:08:19 »
Witam mam pytanie dlaczego jeziora nie sa oczyszczane z roslinnosci? Mamy koniec kwietnia a juz sa problemy z lowieniem a co to bedzie w czerwcu?Dlaczego nikt tym sie nie interesuje?Prosze jechac i spr jak wyglada sobolewo i zalew w czerwcu nie da sie rzucic splawikiem i czymkolwiek bo rosliny pokrwywaja tafle wody.Po co sie oplacamy te skladki zeby rzucac po roslinach zaczepach itp.Najlepsze miesiace maj czerwiec lipiec do wedkowania odpadaja bo zaczepy uniemozliwiaja lowienie.Zrobcie z tym porzadek.

k_piotr

• Hero Member
Odp: Dotyczy zalewu arkadia Suwalki i zbiornika Sobolewo kolo Suwalk
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2016, 13:06:55 »
Cytat: Statut PZW
§ 5
1. Związek opiera działalność na pracy społecznej swych członków

U mnie w okręgu to wędkarze organizują się w grupy, zakasują rękawy i działają ze zgodą władz okręgu - nawet worki nam dają na śmieci
boję się, ssr...m

pablo25

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2016, 14:06:39 »
To dla kogo czlowiek placi skladki dla ludzi ktorzy lowia czy dla PZW? Skoro czlonkowie maja oczyszczac akweny to niby kto to ma byc bo nie za bardzo rozumie?Wiekszosc wedkarzy chce normalnie lowic a nie zwijac zielska glony itp za kazdym rzutem.Chcemy napisac skarge.Do kogo trzeba sie zwrocic?

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2016, 13:12:10 »
Kolego jak chcesz płacić i umywać rączki to zrezygnuj z członkostwa w PZW - poczytaj statut, który zaakceptowałeś wstępując w szeregi PZW.

Faktem jest że opłaty dla niektórych są wysokie, a łowiska w większości przypadków nie spełniają oczekiwań wędkarzy.

I pytanie - robisz coś dla związku poza opłacaniem składek ?
boję się, ssr...m

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2016, 14:12:39 »
Pisanie jakoby członkowie PZW świadomie wstępują do tego "stowarzyszenia" jest nieuprawnione, a nawet śmieszne.

PZW zmusza do "przynależności", a większość członków pragnie tylko robić to co bardzo lubi - łowić ryby....

Większość nic nie robi dla związku - nie widzę powodu (tylko członkowie, którzy należą świadomie mogą coś dla niego zrobić), ja od wielu lat próbuję go uzdrowić - niewiele to daje ...

A co do roślinności ..., nie umiesz łowić w takich warunkach - nie łów lub się naucz...

Tylko roślinność pozwala na dobre łowisko, na wycieranie się ryb , na istnienie okazów ... w wannie bez roślinności tylko "chińskie karpie" wyłapywane zaraz po zarybieniu a potem pustostan rybny ...

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2016, 14:48:44 »
Pisanie jakoby członkowie PZW świadomie wstępują do tego "stowarzyszenia" jest nieuprawnione, a nawet śmieszne.

oj już się denerwujesz - można przecież być niezrzeszonym

Większość nic nie robi dla związku

To już sprawa indywidualna - po co mają się przepracowywać skoro płacą ? A później zwalanie win na zarządy...

ja od wielu lat próbuję go uzdrowić - niewiele to daje ...

Związek sam się uzdrowi jak władze zrozumieją że nie jest ich własnością tylko ~600 tys wędkarzy
boję się, ssr...m

pablo25

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2016, 15:40:15 »
To z kim tu rozmawiac jesli chcemy oczyszczyc jezioro bo jesli zaczniemy dzialac to zaraz bedzie wladza itp

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2016, 08:06:13 »
Kolego jeśli łowisz na spławik lub grunt to jaki problem samemu sobie przygotować stanowisko ?
Jak spinning to większy problem masz.

U mnie w kole co roku wczesną wiosną organizowane są wypady na sprzątanie łowisk i do tego w ciągu roku można skoczyć do koła, pożyczyć łódkę w celu ogarnięcia zielska więc nie widzę problemu by przy współpracy z kołem/okręgiem u Was takich akcji nie robić - ale oczywiście jak ktoś nie wpadnie na taki "genialny" pomysł to zostaje wylewanie żalu m.in. na tym forum że się płaci składki, a akweny zarastają.

Pamiętaj że PZW w takich przypadkach swoją bezczynność uzasadnia brakiem informacji od wędkarzy na dany temat - sami nie kiwną palcem póki ktoś im problemu nie wskaże.
boję się, ssr...m

pablo25

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 29, 2016, 08:45:51 »
Problem ten jest juz od paru lat i co z tego ze ja sobie przygotuje miejscowke jak za godz sie zleci tam paru innych wedkarzy a zwykly czlowiek nie bedzie przygotowywal miajsca komus innemu. To ja sie pytam gdzie tu jest sens i logika

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2016, 09:53:32 »
Problem ten jest juz od paru lat i co z tego ze ja sobie przygotuje miejscowke jak za godz sie zleci tam paru innych wędkarzy

Każdy obywatel RP ma takie samo prawo do dostępu do wód należących do skarbu państwa

a zwykly czlowiek nie bedzie przygotowywal miajsca komus innemu

I to jest słynna na całym świecie zawiść Polaków - ze*raj się, a nie daj się.
PS: Czyli jam jest ten niezwykły człowiek, który jak zrobi miejscówkę to nie ma pretensji jak ktoś przyjdzie nad wodę przede mną

gdzie tu jest sens i logika

A wyobrażasz sobie być harcerzem, wyjechać na obóz i mieć pretensje do władz ZHP że nie przygotowały drewna na ognisko ?
boję się, ssr...m

pablo25

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2016, 11:03:53 »
Co to za porownania koncze z wami pisanie i tyle w temacie. Najlepiej umywac raczki

karwos00

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2016, 13:27:08 »
Ja mam trochę inne pytanie - na Sobolewie są 2 zbiorniki - który z nich jest pod PZW ?? Ten zachodni czy wschodni??

A co do możliwości to byłem wczoraj na obu tych zbiornikach i da się łowić - przepusty są. Jakieś stare pomosty też.

pablo25

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2017, 17:31:43 »
Mam pytanie  dlaczego nie wolno wyplywac pontonem zeby zanecic i wywiezc zestawow?Z brzegu sie nie da zobaczyc czy jest roslinnosc w wybranym miejscu a z pontonu mozna. Druga wazna rzecza jest klusowanie w zbiorniku Sobolewo nurkow ktorzy strzelaja z kuszy.Pretensja jest do normalnych wedkarzy ktorzy plywaja pontonem zeby wywiezc zestawy i zanecic a nie do takich ktorzy stawiaja siatki lub strzelaja z kuszy?

forfiter55

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2017, 10:37:51 »
No to zgłoś taką informację to odpowiedniego urzędu... I może w końcu się opamiętają.
.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.