Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: zarybienie  (Przeczytany 3941 razy)

mic1848

• Newbie
  • *
zarybienie
« dnia: Maj 31, 2017, 10:52:23 »
Witam,

Wielu wędkarzy narzeka na brak zarybień ze strony okręgu głównie chodzi o karpia. Karpiarze również płacą karty wędkarskie a są w ten sposób dyskryminowani ? Na łowisku którym wędkuję w tym roku nie było zarybienia karpiem.... jest połowa sezonu ludzie ! Nie jestem mięsiażem i nie zabierem ryb ze sobą ale dla mnie liczy się sport i przyjemność wyholowania rybki. Wyglada na to że trzeba powoli rezygnować z pzw na rzecz prywatnych łowisk na których sa rybki.... Płacimy coraz więcej a jest coraz gorzej.  >:( >:( >:( >:(

Jędrzej

• Hero Member
Odp: zarybienie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2017, 10:56:03 »
Dużo bym dał, aby na moich śląskich wodach, przestano wreszcie zarybiać karpiem  :'(

atif

• Newbie
  • *
    • https://poznajrichevon.pl/czym-powinien-wyrozniac-sie-krem-przeciwzmarszczkowy-dla-mezczyzn/
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2017, 14:42:36 »
Też zastanawiam się nad przejściem na prywatne łowiska

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2017, 08:11:13 »
Wielu wędkarzy narzeka na brak zarybień ze strony okręgu głównie chodzi o karpia.

Karp to gatunek obcy - bez zezwolenia Ministra Środowiska i pozytywnej opinii Państwowej Rady Ochrony przyrody nie można go wpuszczać do wód otwartych
Karpiarze również płacą karty wędkarskie a są w ten sposób dyskryminowani ?

Za kartę wędkarską się nie płaci
Wyglada na to że trzeba powoli rezygnować z pzw na rzecz prywatnych łowisk na których sa rybki....

A mętna woda na tych prywatnych łowiskach ? Ciekawe dlaczego...
Płacimy coraz więcej a jest coraz gorzej

Ale i zarabiamy coraz więcej - również Ci co produkują materiał zarybieniowy mają większe koszty - podwyżki składki członkowskiej pozostawię bez komentarza
boję się, ssr...m

mic1848

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2017, 13:22:08 »
Tak ? zarybiecie ? czym karpiem na 30 cm. Nie wiem kto was wybiera na te władze ale wiedzcie że będzie bunt wędkarzy ;) Widzimy się mam nadzieje w lutym na zebraniach kół bo rozmowa telefonicza z "władzami" okręgu Krosno w ostatnim czasie to cud. Zmieńcie w końcu ośrodki zarybieniowe i znajdzie ośrodki w których możecie nabyć karpia większego niż 25/ 30 cm . I tłumaczenie że ryba nie przyjmuje pokarmu bo zimna wiosna jest żałosna z waszej strony. Ogarnijcie się !
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2017, 13:26:55 wysłana przez mic1848 »

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2017, 20:01:29 »
Mam pytanie mądralo czy 6 karpi krótkich czy jeden 1.5kg dla mięsiarzy wyłowionych w trzy dni po zarybieniu.

golden

• Opiekunowie prezentacji
  • Jr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2017, 20:25:31 »
... Zmieńcie w końcu ośrodki zarybieniowe i znajdzie ośrodki w których możecie nabyć karpia większego niż 25/ 30 cm...

Idź kolego do sklepu rybnego tam sobie możesz wybrać długość co do centymetra, kolor, ilość łusek etc.

... Karpiarz od siedmiu boleści...

Nie zabieraj dużych ryb z wody to będziesz jeden z drugim je łowił jako okazy... proste...

mic1848

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2017, 11:33:20 »
Nigdy nie zabieram żadnej rybki z łowiska, wędkuje dla sportu ! Wkurza mnie tylko podejście okręgu ! chcę łowić normalne rybki a nie karpie wielkości płoci nie uważacie że to przesada ? Liczy się dobra zabawa i sport, nie chce płacić karty i licencji na stawy a potem łowić karpie kroczki, no ludzie bez przesady ....

hejczempen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2017, 14:14:50 »
Na prywatnych łowiskach o tyle jest dobrze, że ryb jest pod dostatkiem, no ale buli się i buli :P Dla mnie to przesada.
...

citi

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2017, 22:19:06 »
Powinien być zakaz zabierania ryb innych niż są wpuszczane. Taki system jest w UK i ryby są duże.
Zarybienia to parodia: większość ryb to ryba do sklepu a nie hodowana do zarybień.

mic1848

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2017, 10:58:54 »
Czekam na tą chwilę, aż Okręg Krosno i zarząd tego okręgu zacznie szanować mniejsze koła wędkarskie i przestanie je dyskryminować. Bo to co się dzieje to przesada od dwóch lat wciskają nam że jest problem z rybą albo że była chłodna jesień i ryba nie pobiera pokarmu i przywożą tylko kroczki.... Zacznijcie myśleć i starać się szanować karpiarzy, ponieważ stracicie ich sporo na rzecz łowisk prywatnych !
PS. odpowiedzcie na pytanie ... nawet jeśli te wasze 25 cm karpie miałbyby pobierać ten pokarm to do jakich rozmiarów chcieliście je wychodować w te kilka miesięcy do 50 cm ? żenada ...

citi

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2017, 15:44:05 »
(...)
PS. odpowiedzcie na pytanie ... nawet jeśli te wasze 25 cm karpie miałbyby pobierać ten pokarm to do jakich rozmiarów chcieliście je wychodować w te kilka miesięcy do 50 cm ? żenada ...

Znikną ok pół centymetra przed osiągnięciem wymiaru. Dlatego na łowiakach gdzie można zabierać rybę nie powinno się wpuszczać ryby miarowę a nie fundować kusolom rzeź niewiniątek.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.