Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak przez przypadek złowi się to co nie trzeba  (Przeczytany 1112 razy)

maksm

• Jr. Member
  • **
Jak przez przypadek złowi się to co nie trzeba
« dnia: Maj 15, 2017, 21:29:02 »
Witam,
Mam pytanie np: jak łowi się płotki a tu wpadnie np: sandacz na robaka w okresie ochronnym to są za to jakieś kary?

k_piotr

• Hero Member
Odp: Jak przez przypadek złowi się to co nie trzeba
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2017, 22:46:38 »
Złowienie ryby w okresie ochronnym jest rzeczą normalną - jedynie trzeba takową rybę wypuścić.
Raz byłem świadkiem jak w maju miejscowy prawie płakał na Gnojnie jak mu inni wędkarze kazali wypuścić metrowego sandacza - niby nie było tam osoby uprawnionej do nakładania kar z urzędu ale obawiał się chyba kary w innej formie :)
boję się, ssr...m

maksm

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2017, 23:09:32 »
Bo w sobotę łowiłem na robaka żeby złowić leszcza płotkę czy karasia a tu patrzę spławik płynie w moją stronę w pierwszej chwili myślałem że to prąd znosi w moja stronę ale on był w inną więc zaciołem z początku myślałem że to znowu jazgarz ale z każdą sekundą coraz mocniej ciągnął aż w końcu przy brzegu już miałem wyciągać podbierak aby wyłowić tą rybę ale tak zaczął wierzgać  a ja za mocno zacinałem i zerwał się przypon ponieważ on nie był na aż takie ryby i podejrzewam że nadal pływa z haczykiem w buzi
ale to był sandacz około  40-50cm

henryk_p

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2017, 18:27:03 »
Prawdopodobnie samiec sandacza który pilnował gniazda.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.