Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ  (Przeczytany 3038 razy)

lula

• Jr. Member
  • **
Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 12, 2018, 14:41:13 »
ja zrezygnowałem z opłat juz dwa lata temu,nigdy nie chciałem być żadnym działaczem czy  aktywistą nie interesują mnie zebrania konferencje czyny,chciałem od czasu do czasu legalnie pojechać na rybki a właściwie w spokoju  wypocząć nad jeziorem  czy rzeką latem i jesienią to najlepiej z wędką ,rzadko zabieram złowione ryby,teraz za drogo za to od czasu do czasu ....teraz wolę od czasy do czasu wykupić pozwolenie na prywatne jezioro albo łowisko i gra

okonek63

• Sr. Member
Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 12, 2018, 17:44:10 »
PZW jest stowarzyszeniem użyteczności publicznej w swojej działalności mogący korzystający ze środków publicznych. Jako członkowie jesteśmy wolontariuszami pracującymi na rzecz stowarzyszenia a to samo z siebie wyklucza stosowanie wszelkich ulg dla członków. Dobrze że obecny prezes doprowadził do końca sprawę opłat dla niezrzeszonych bo moglibyśmy cienko kwiczeć a trudno jest wytłumaczyć wyższe opłaty niezrzeszonych mające pokrywać koszty działalności stowarzyszenia wprowadzając ulgi finansowe członkom. Nasze składki oprócz kosztów pozyskiwania rybiego białka idą na:
ROZDZIAŁ II
                                           Cele Związku i sposoby ich realizacji 
§ 6
Celem Związku jest organizowanie i promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie i ochrona wód, działanie na rzecz ochrony przyrody, edukacja i kształtowanie etyki wędkarskiej oraz upowszechnianie wiedzy o warunkach ochrony  i połowu ryb.

Ale nawet tu nie pisze że mięso rybie należy się nam jak "psu micha". :o

baba_jaga

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 17, 2018, 19:15:04 »
@okonek63,wolontariuszami?Nie rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę.Skarbnik koła rozprowadza opłaty za friko?Sędziowie na zawodach wykonują swoją pracę jako wolontariusze?Można by tak wymieniać w nieskończoność więc jak to bywa w bajce, ty mi tu nie ........
Chce PZW prowadzić "racjonalną gospodarkę" niech ją prowadzi na wodach zamkniętych typu jeziora czy zbiorniki  np.stawy.Tam w myśl zasady "róbta co chceta"panowie działacze stowarzyszenia o nazwie PZW.Zalewy,zbiorniki zaporowe,rzeki zostawić skarbowi państwa.Prawo do połowu na tych wodach udostępnić każdemu obywatelowi za opłatą wykupioną np.w urzędzie gminy.Wraz z regulaminem,zasadami połowu i ustawowymi wymiarami ryb oraz czytelną   informacją o drakońskich karach za łamanie tych zasad.Nie trzeba by wiele czasu,PZW jako takie przestałoby istnieć.I o  to chodzi!!!

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2018, 12:11:47 »
Wody w gestii państwa jak najbardziej jestem za. Stać mnie na taki luksus. Hobby musi kosztować.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2018, 18:50:43 »
A potem będzie, jak to, łowię na 10 km wody, a jak chcę na jedenastym to muszę znowu płacić bo to inny obwód? I lament.

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2018, 19:26:32 »
Ale kolega baba_jaga myśli że za te pieniądze które teraz płaci, państwo da mu wszystko, ryby to na pewno takie okazowe i tych od łapania i nakładania drakońskich kar ;D. Dobre łowisko musi kosztować i są tacy którzy jeśli chcą naprawdę dobrze połowić,oprócz opłat na PZW wykupują łowiska licencyjne albo płacą za komercję.Może policzy i przedstawi nam kosztorys, bo po moich wstępnych obliczeniach wychodzi od 6 do 7 stówek. Tak skromnie ale może........... .

baba_jaga

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 19, 2018, 05:34:08 »
Taaaa,wszyscy chcą łowić okazy.Chcecie,jako członkowie  organizacji o szumnej nazwie PZW łowić prosiaki o nazwie karp,proszę bardzo.Wydzierżawić zamknięty zbiornik,zarybić śmieciem o nazwie karp i łowić.Dla mnie zabawa ze spławiczkiem i dłubanie np.płotek to jest frajda.Gdybym chciał rybę to o wiele taniej kupiłbym ją w sklepie.Któryś z kolegów szczerzy zęby,drugi prosi o kosztorys.Te 6-7 polskich stówek frycowego dla PZW to już mnie kosztuje na opłaty tam gdzie chcę łowić, tam gdzie lubię.Te kilka stówek jest w większości przejadanych przez "panów działaczy"
Dam Wam przykład.W okolicy było kilka zbiorników gminnych.Urokliwych,cisza,spokój.Ryba była i to o
 okazy.Czasami pojawił się tam wędkarz,czasem kilku,najczęściej niezrzeszonych  w PZW.Zabrali parę okonków,karasi i innej ryby.O dziwo,pojawiała się tam przejazdem PSR.Zjawiło się stowarzyszenie o nazwie PZW a wraz z nim hordy wędkarzy.I co?Ano nic,pustynia,wycięta roślnność,pusta woda w której ryba pojawia się tylko po zarybieniu i sterty śmieci.Taki jest obraz racjonalnej gospodarki PZW.Jaki nasuwa się z tego wniosek?Sztandar PZW wyprowadzić!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2018, 05:39:46 wysłana przez baba_jaga »

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2018, 12:09:42 »
Na razie widzę że łączy nas jedno - niechęć do karpia. Pozostaje sprawa limitów połowów, ochrony ryb i kasy. Dobre łowisko to takie w którym są ryby, a te są tam gdzie się je pilnuje. Pilnuje się je na komercji, łowiskach specjalnych i licencyjnych. Oprócz strażników SSR powinniśmy mieć etatowych a ci kosztują. Zgodnie z powiedzeniem jak masz miękkie serce musisz mieć twardą dupę jeżeli zgadzamy się na ulgi musimy przyjąć na siebie obowiązek pokrycia strat.

bonczkow

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2018, 06:45:49 »
Nic dodać, nic ująć. Trafiłeś kolego w samo sedno sprawy. To trochę tak, jak z barami/restauracjami, i pytaniem - Czy można tu zjeść tanio i dobrze? - te rzeczy najczęściej się wykluczają - dobre produkty kosztują - tak samo jest z łowiskami.

okonek63

• Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2018, 10:20:12 »
Niestety ale taka jest prawda. Osoby zarządzające PZW zrobiły dużo złego ulegając tym dla których karta musi się zwrócić. Sami wyhodowali sobie mięsiarzy ale mam nadzieję że nowy prezes będzie miał na tyle odwagi że spróbuje wprowadzić jakieś zmiany, bo na dzień dzisiejszy nasze wody są w czarnej d...e. Podnosząc opłaty o 100zł przy średniej pensji strażnika 5000 zł brutto (średnia krajowa) moglibyśmy zatrudnić 1000 strażników tj. 500 patroli, przy pracy na trzy zmiany 166 patroli na zmianie. Tylko tyle ale ile będzie awantury jak wędkarze usłyszą podwyższamy.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.