Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Oświetlenie energooszczędne  (Przeczytany 4895 razy)

jankps

• Full Member
Oświetlenie energooszczędne
« dnia: Grudzień 05, 2017, 15:41:30 »
Przymierzamy się do wymiany oświetlenia na LEDowe w kilku pomieszczeniach. Zależy nam na LED-wym, ponieważ jest energooszczędne i daje dostatecznie dużo światła. Pytanie, czy tego typu oświetlenie posiada jakieś wady?

k_piotr

• Hero Member
Odp: Oświetlenie energooszczędne
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2017, 16:01:44 »
jak coś nie tak z instalacją lub żyrandolem mogą delikatnie się żarzyć przy wyłączonym świetle - mam tak przy jednym żyrandolu z castoramy ale trzeba się przyjrzeć po ciemku by to dostrzec

Wadą jest podwyższanie przez producentów teoretycznej mocy w W - jeśli żarówka ledowa odpowiada niby 35W to bierz 50W co by ciemnicy nie było

Gdy jedna dioda padnie to cała żarówka nie świeci - to oczywiście po to by producent miał ciągłość sprzedarzy

Ja jakoś nie mogę się przekonać do ledowych z gwintem w lampkach wolnostojących bo często się przepalają - jeśli jednak chodzi o GU10, GU 5.3 czy G4 to nie mam problemów od 4 lat - nawet jedna się nie przepaliła czy chodzą na 12V czy 230V, a mam takowych w domu około 80
boję się, ssr...m

bstr

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2017, 08:35:59 »
Oświetlenie LEDowe z pewnością jest bardziej energooszczędne niż te tradycyjne. Widać to także po lampach które wykorzystywane są do oświetlenia ulic. Te nowe które się montuje, wykorzystują już tylko i wyłącznie technologię LED lub pochodne.
Nie jest tak, że jak się jedna dioda przepali, to pozostałe nie działają. Zależy czy są połączone szeregowo czy równolegle.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:32:08 »
Nie jest tak, że jak się jedna dioda przepali, to pozostałe nie działają. Zależy czy są połączone szeregowo czy równolegle.

Niestety ja jakoś trafiałem na ledy z gwintem łączone szeregowo - za każdym razem kupuję innego producenta i to samo. Zresztą sprzedawca nie będzie wiedział czy w środku jest szeregowe czy równoległe połączenie
boję się, ssr...m

baba_jagal

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2017, 17:28:47 »
k_Piotr,nie wprowadzaj ludzi w błąd. Gdy żarówki po wyłączeniu dają poświatę to nie wina instalacji tylko wyłącznika z podświetleniem. Usunąć  podświetlenie z wylacznika i problem zniknie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2017, 17:33:27 wysłana przez baba_jagal »

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:03:43 »
baba_jaga coś źle mi zaglądasz przez okno bo nie mam na instalacji łączników z podświetleniem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 07:05:54 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.