Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1] 2 3 ... 10

1 -  Wody / Wykaz wód / Łowisko Walcowania nr 226 w Sławkowie

Zaczęty przez kocjan - Ostatnia wiadomość wysłana przez kocjan dnia: Październik 20, 2018, 15:01:45

Witam czy ktoś mógł by mi pomóc w odnalezienie łowiska walcowania nr 226 w Sławkowie ?

Jedyne łowisko które tam jest jest to komercja (lowisko.białaprzemsza.pl)

Będę wdzięczny jak by ktoś mogł nawet zrobić zrzut mapki i zaznaczyć.

z góry dziękuje.
Pozdrawiam

2 -  Wody / Regulamin amatorskiego połowu ryb / Odp: Staw Karaś-regulamin?

Zaczęty przez sliniak89 - Ostatnia wiadomość wysłana przez arnie dnia: Październik 19, 2018, 10:51:08

Niestety jak widzę nadal pokutuje myślenie: zapłaciłem = muszę odebrać w mięsie. A to nie tak wygląda.

3 -  Ochrona środowiska / Ochrona środowiska / Odp: Zmiękczanie twardej wody

Zaczęty przez jankps - Ostatnia wiadomość wysłana przez arnie dnia: Październik 19, 2018, 10:49:04

Ja mam zmiękczacz stojący na wejściu instalacji na cały budynek. Co 2 mies wsypuje tylko tabletki solne do regeneracji złoża. GH (twardość ogólna) wynosi 4 n a nie jak wcześniej miałem 20 n. Wytrącany jest głownie wapń dlatego twardość węglanowa KH nadal jest wysoka.

4 -  Ochrona środowiska / Ochrona środowiska / Odp: Zmiękczanie twardej wody

Zaczęty przez jankps - Ostatnia wiadomość wysłana przez pablo35 dnia: Październik 18, 2018, 13:11:28

Do tego typu celów kupuje się specjalne urządzenia - zmiękczacze do wody. Wybór jest dosyć duży, proponuję sprawdzić sobie chociażby EcoWater. Można go zamontować w szafce pod zlewem, po uprzednio podłączonych wężykach doprowadzających wodę. Woda z jego wykorzystaniem jest mniej twarda, a więc nie trzeba stosować takiej ilości detergentów, żywotność urządzeń AGD (zwłaszcza tych z grzałkami) ulega wydłużeniu - np zmywrek. Same naczynia są też bardziej lśniące, nie mają zacieków, są lepiej umyte.

5 -  Ochrona środowiska / Ochrona środowiska / Zmiękczanie twardej wody

Zaczęty przez jankps - Ostatnia wiadomość wysłana przez jankps dnia: Październik 18, 2018, 09:37:49

Twarda woda w kranach to pewna uciążliwość. Mam tutaj na myśli ten biały osad który pozostawia po wyschnieciu, ale też też objawia się to podczas prania, gdzie po wyschnięciu ubrania są tak charakterystycznie szytwne. Poza tym potrawy też nie mają takich wartości odżwyczych niż w przypadku miękkiej wody... Ktoś już to może przerabiał?

6 -  Wody / Regulamin amatorskiego połowu ryb / Odp: Staw Karaś-regulamin?

Zaczęty przez sliniak89 - Ostatnia wiadomość wysłana przez okonek63 dnia: Październik 13, 2018, 20:54:53

Regulamin jest raczej w porządku, bardziej mamy tu do czynienia z przysłowiem chytry dwa razy traci. Na widok rybiego białka nie powinno się wyłączać eeeeeeeeeeeeeeeee logicznego myślenia.

7 -  Wody / Regulamin amatorskiego połowu ryb / Odp: Staw Karaś-regulamin?

Zaczęty przez sliniak89 - Ostatnia wiadomość wysłana przez sliniak89 dnia: Październik 12, 2018, 13:35:06

Regulamin powiązany z limitem łamie prawa konsumenta. Wiadomo że regulamin to regulamin i trzeba sie go stosować lecz w tym przypadku jest skonstruowany na niekorzyść kupującego zezwolenie. Regulamin tworzy się z głową i musi być legalny w świetle prawa.
Samo zebranie koła nie zaspokoja sytuacji bo ludzie "są dymani" od długiego czasu. To tak jak by kupić 2 piwa i jedno oddać kasjerce bo nie pozwoli mi z dwoma wyjść ze sklepu.

8 -  Wody / Regulamin amatorskiego połowu ryb / Odp: Staw Karaś-regulamin?

Zaczęty przez sliniak89 - Ostatnia wiadomość wysłana przez henryk_p dnia: Październik 12, 2018, 13:11:55

Jaki regulamin takie problemy ktoś ten regulamin stworzył  i ktoś ten regulamin zatwierdził prawdopodobnie jest to łowisko specjalne Prezesa bym nie winił w końcu ktoś prawa musi przestrzegać jeśli jest złe należy go zmienić myślę że zebranie sprawozdawcze koła jest temu władne tylko trzeba na nim być i przekonać większość do zmiany regulaminu.

9 -  Wody / Regulamin amatorskiego połowu ryb / Staw Karaś-regulamin?

Zaczęty przez sliniak89 - Ostatnia wiadomość wysłana przez sliniak89 dnia: Październik 12, 2018, 12:41:01

Witam.
Jako że nie jestem człowiekiem który puszcza sprawy bokiem, opiszę pewną sytuacje.
Mianowicie mój ojciec należy do koła karaś i łowi na ich stawie.
W tym tygodniu skończył limit karpia tj21szt ale ma jeszcze do zlowienia limit szczupaka i karasia. Lecz w regulaminie ich stawiku piszę że po wyłowieniu limitu karpi musi zakończyć wedkowanie, dodam ze szczupak i karas nie jest wliczony w limit szczupaka.
Ojciec nie doczytal w regulaminie że nie może już lowić i pojechal za szczupakiem ktorego zlowil i zabrał bo mial w limicie szczupaka jeszcze 2 szt +wspomniane 5 karasi.
Wczoraj wieczorem dostał telefon od szanownego prezesa Władysława zuziaka z pretensjami i informacją ze nie moze już lowic bo wyłowił limit karpia.
Na chłopski rozum ten zapis jest całkowicie sprzeczny z limitem za który ludzie płacą.
Myślę że można to podciągnąć pod próbę wyłudzenia pieniędzy czym na pewno się zainteresuje rzecznik praw konsumenta gdyż wędkarze ZAPLACILI za opisane wyżej szczupaki i karasienie. Nie chodzi tylko o ojca i o pieniądze ale jezeli by zgromadzic wszystkich tych wedkujacych którzy nie wyłowili szczupaka i karasia to uzbiera sie dobra suma którą powinien byc zarybiony staw wspomnianymi gatunkami ale przecież tego zarybienia nie trzeba zrobić bo ryba którą powinni sobie złowić wedkarze zostaje w stawie a gotóweczka w kieszeni.
Pierwsze co zrobię to wystosuje skarge do ZO Bielsko z rzadaniem wyjaśnień poczynań prezesa koła Karaś a poźniej zwrócę się do niego o zwrot pieniędzy za szczupaka bo tyle ojcu zostało w limicie oraz karasi.
A co wy na to drodzy uczestnicy forum?

10 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: wisła w prywatnych rękach

Zaczęty przez kosbe1 - Ostatnia wiadomość wysłana przez lucas39 dnia: Październik 12, 2018, 00:35:26

a ja uwazam ze trzeba zrobic zbiorowa petycje by NIK zrobil kontrole w PZW ale calego zwiazku a nie tak jak ostanio zarzadaniem jednego bajorka.  w glowie mi sie nie miesci jak mona tyle darmozjadow karmic skladkami.  oraz dlaczego sport  nie stara sie o wlasnych sponsorow jak kazdy inny tylko kradnie pieniadze ze zwiazku.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.