Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1] 2 3 ... 10

1 -  Sport / Ogólne / Odp: Prezent dla wędkarza

Zaczęty przez anna28 - Ostatnia wiadomość wysłana przez osa1 dnia: Dzisiaj o 13:24:54

Filcoki, kufajka watowana, beret, fifka na cygareta

2 -  Sport / Ogólne / Odp: Prezent dla wędkarza

Zaczęty przez anna28 - Ostatnia wiadomość wysłana przez jankps dnia: Dzisiaj o 11:33:50

A może coś z odzieży wędkarskiej? Warunki bywają trudne? Jak wam się wydaje?

3 -  Nasze PZW / Ogólne / Prowadzenie strony Okręgu Wrocław

Zaczęty przez zoltan42 - Ostatnia wiadomość wysłana przez zoltan42 dnia: Dzisiaj o 10:28:39

Dzień dobry
Ponieważ nawet interwencja u Dyrektora okręgu nie dała spodziewanych skutków muszę poruszyć sprawę na forum publicznym. Rzecz dotyczy lekceważenia obowiązków rzetelnego prowadzenia strony internetowej Okręgu Wrocław. Dlaczego do tej pory nie ma plany zawodów na 2018 rok, jak można zaplanować zawody nie wiedząc które terminy są zarezerwowane ??? Dotychczas plan był publikowany dużo wcześniej i uzupełniany zgodnie ze zgłoszeniami kół. Dlaczego pozbawiono nas tej jakże przydatnej funkcji strony. Drugą uwagą jaka nie może przejść bez echa jest publikowanie niepełnych informacji dotyczących porozumień. W opublikowanej informacji nie ma słowa o porozumieniu z Wałbrzychem i Legnicą. Czy takie lekceważenie kolegów po kiju będzie już symbolem obecnego zarządu ????
Mariusz Słowiński koło "SUM"

4 -  Sport / Sport kwalifikowany / sztuczna mucha, punktacja.

Zaczęty przez citi - Ostatnia wiadomość wysłana przez citi dnia: Kwiecień 21, 2018, 09:14:57

Na sztuczną muchę można złowić praktycznie każdą rybę.
Do punktacji zaliczane są tylko łososiowate i lipień.
Co o tym sądzicie?
Kleń trafia się dosyć często i bywa tak że ktoś kto go złowił ma tyle samo punktów co osoby które nic nie złowiły... do tego bywa tak że tylko pojedyncze osoby złowią wymiarową punktowaną rybę a gdyby punktować inne ryby nawet symbolicznie (np 10 pkt za każdy centymetr ponad wymiar z ich limitem wliczanym do punktacji) to więcej osób by punktowało.

5 -  Dzieci i młodzież / Ogólne / Odp: Grillowanie ryb

Zaczęty przez pablo35 - Ostatnia wiadomość wysłana przez citi dnia: Kwiecień 21, 2018, 00:01:25

Dla mnie grillowanie na wszystkim, tylko nie na gazie. Brykiet wg mnie fajnie podbija smak.Owijasz wióry z beczki po whiskey (ew inne wióry z których można zrobić ognisko lub wędzić) w folię aluminiową, nakłuwasz wrzucasz na ruszt grilla gazowego i aromat podbija smak bez powodowania nadmiernego smogu :)
Grill gazowy łatwiej rozpalisz, a jak masz w nim palniki możesz zrobić np sos w garnku czy ugotujesz wodę na herbatę... albo podsmażysz rybę na patelni by ją potem dogrillować.

6 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Sprzątajmy swoje łowiska IDEA

Zaczęty przez hamlets - Ostatnia wiadomość wysłana przez citi dnia: Kwiecień 20, 2018, 23:36:33

Tak kolego ale przetłumacz to "wedkarzom".Na ryby jezdze dostawczym i wiez mi lub nie ale dosc czesto z jednego lowiska tam gdzie lowie potrafie worek 60 l smieci wywiezc i to przeroznych nie tylko wedkarzy ,raz nawet łózko :) Gdyby wlasnie kontrola wygladala zgola inaczej to moze wedkarze coponiektorzy by sie nauczyli ze po sobie nalezy sprzatac kilka takich akcji i zapewne nad lowiskiem bysmy nie spotkali ani jednego opakowania po zanecie .

Ostatnio po kilkudniowej przerwie nasprzątałem małą reklamówkę- jedno pudełko po robakach które mógł wiatr zwiać do wody bo było puste, kopertę plastykową po akcesoriach wędkarskich a reszta to syf po biwakujących nad tym łowiskiem- pozostałości po grillu i puszki po piwie i butelki po napojach. Ale to wędkarzy z tej części brzegu chcą wygonić w inne części tego zbiornika (pomysł radnego).
Zebrać wędkarzy i posprzątać to nie problem- tylko co z kosztami wywiezienia tych śmieci? Tona na wysypisko to ok 250+ złotych (a to co z wody i mokre waży), koło kosza publicznego nie zostawisz śmieci ze zbiórki bo nie wolno- mandat i koszty wywiezienia. Jak wrzucisz reklamówkę po posprzątaniu swojego stanowiska nikt nic nie powie czy to kosz publiczny czy kosz na stacji benzynowej.

 Jak ktoś to ma organizować to niech będzie powiązany z miastem które załatwi problem pozbycia się zebranych śmieci.

7 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: egzamin ?

Zaczęty przez slavo17 - Ostatnia wiadomość wysłana przez citi dnia: Kwiecień 20, 2018, 23:24:31

(...)
Tylko zastanawia mnie jedno - czy w przypadku braku ww dokumentów wystarczy stempel w paszporcie lub jak jest z turystami w strefie Schengen ?

Turysta spoza UE (np UK nie jest w szengen a jeszcze jest w UE i na paszport bez wizy Anglik może przyjechać do Polski) powinien mieć wizę. Jeśli to wiza turystyczna to sprawa jest jasna.
Jak jest z UE to już sprawa jest skomplikowana żeby ustalić czy jest rezydentem czy nie jeśli się nie przyzna :) To samo jeśli jest spoza UE- nawet jeśli pracuje to może to być praca sezonowa i nie musi być rezydentem. Na etapie kontroli uprawnień do wędkowania ciężko to sprawdzić.


8 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: egzamin ?

Zaczęty przez slavo17 - Ostatnia wiadomość wysłana przez citi dnia: Kwiecień 20, 2018, 23:14:21

Nie ma w naszym kraju "licencji wędkarskiej" ?
Jako "cudzoziemiec" możesz uprawiać Amatorski Połów Ryb bez posiadania "karty wędkarskiej".Jeżeli jest obcokrajowcem rezydentem powinien posiadać kartę wędkarską.
Jeśli jest na wakacjach u znajomego nie musi.

Jeżeli straż rybacka ma uzasadnione podejrzenie że dany obcokrajowiec jest rezydentem i łowi bez karty a powinien ją mieć może dopytać o okazanie wizy czy oby na pewno jest turystyczna (ok, może to byc pracownik sezonowy... polskie prawo głupie prawo :( ).
Lepiej niech zrobią karty, poznają zasady wędkowania a nie uprawiają samowolki nad wodą- bo 2 dni temu Ukraińcy mnie pytali gdzie tu sieci do łowienia ryb można kupić, a w innym zbiorniku moczyli w wodzie "siatki do tynkowania" jak się tłumaczyli strażnikom- a robili stolarkę nie tynkowali i wezwanie policji nie pomogło bo "nie ma podstaw prawnych" żeby interweniowali więc nawet nie przyjechali.

9 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Nowy

Zaczęty przez witn - Ostatnia wiadomość wysłana przez citi dnia: Kwiecień 20, 2018, 22:47:35

(...) a kartotekę nową założą bo już nie jesteś członkiem PZW.

Mi nie założyli- kazali przynieść starą z koła w którym byłem członkiem 13-lat temu. O dziwo nadal tam była. Chodzi chyba o to żeby osoby które wywalą z PZW nie zapisywały się do innego koła.

10 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

Zaczęty przez homer555 - Ostatnia wiadomość wysłana przez okonek63 dnia: Kwiecień 20, 2018, 10:20:12

Niestety ale taka jest prawda. Osoby zarządzające PZW zrobiły dużo złego ulegając tym dla których karta musi się zwrócić. Sami wyhodowali sobie mięsiarzy ale mam nadzieję że nowy prezes będzie miał na tyle odwagi że spróbuje wprowadzić jakieś zmiany, bo na dzień dzisiejszy nasze wody są w czarnej d...e. Podnosząc opłaty o 100zł przy średniej pensji strażnika 5000 zł brutto (średnia krajowa) moglibyśmy zatrudnić 1000 strażników tj. 500 patroli, przy pracy na trzy zmiany 166 patroli na zmianie. Tylko tyle ale ile będzie awantury jak wędkarze usłyszą podwyższamy.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.