Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: oplaty PZW  (Przeczytany 2666 razy)

strzazk

• Newbie
  • *
oplaty PZW
« dnia: Maj 08, 2018, 07:55:31 »
Witam.jestem na forum nowym członkiem lecz do PZW należę już kilkadziesiąt lat i w końcu nie wytrzymałem i chcę opisać złodziejski proceder jaki dotyka nasz wszystkich wędkarzy.
Dokładnie chodzi i opłaty pzw.
1.Nie rozumiem znaczenia składka roczna.wg mnie skoro jest roczna powinna obejmować pełnych 12 mcy w roku,a nie jak zapłacę w sierpniu to mam tylko na kilka miesięcy.Jest to dla mnie niepoważne.
2. sprawa kolejna to płacenie wpisowego  jeżeli nie zdążę wpłacić do 30 kwietnia za pozwolenie,pytam więc  ile razy można wpłacać wpisowe do tego samego związku?
Całość  sumując wszyscy wędkarze powinni w końcu sprzeciwić się tym komunistycznym praktykom,i dążyć do normalności a nie cicho siedzieć i dawać się okradać.
dotyczy PZW Katowickie

henryk_p

• Hero Member
Odp: oplaty PZW
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2018, 15:08:08 »
Kol.strzazk przynależność do PZW to nie jest obowiązek a dobrowolność potwierdzona własnoręcznym podpisem w kartotece którą kol. podpisał a pod kreską jest tekst że znam statut i zobowiązuje się do jego przestrzegania/tekst z pamięci więc może inaczej brzmieć/więc polecam statut PZW par.9 pkt 1 i par.12 pkt 3.A tak na marginesie PZW to nie jest organizacja charytatywna utrzymuje się ze składek od swoich członków które są ustalane na dany rok kalendarzowy przecież możesz wędkować na opłaty jednodniowe.Zgodnie ze statutem PZW z dniem 1 maja przestajesz być członkiem PZW więc wpisowe jest zasadne,aby nie płacić wpisowego można opłacić tylko członkowską a walory rozprowadzane są już od połowy grudnia więc można wędkować przez cały rok.Z wpisu kol. wynika że jest kol.jest wielkim reformatorem/czyli dobra zmiana/ to chcę tylko przypomnieć że wędkowałem w całym kraju na jednej opłacie i przyjmuje z pokorą obecny stan rzeczy.

strzazk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2018, 08:10:56 »
Status mamy jeszcze komunistyczny,czyż nie warto go dostosować do czasów dzisiejszych?
Nie jestem żadnym reformatorem po prostu logicznie myślę.
Płacąc w sierpniu powinna być opłata ważna do sierpnia kolejnego roku to logiczne i zdrowe.
Skoro ma się legitymację przynależności do PZW logicznym jest że jest się jej członkiem.
Wystąpienie powinno być na pisemny wniosek (rezygnacja z członkostwa)
Ciągle tylko od nas się wymaga w zamian nic nie dając.
Myśle że podobnie myślących jest więcej przynajmniej w moim okręgu.
zresztą jest masa przepisów które trzeba zmienić inaczej PZW się rozwali i byłbym nawet za.
Mnóstwo moich kolegów odeszło z pzw między innymi z powodu przepisów i przenieśli się na Czechy.
I wiedzą co to wędkarstwo i łowienie ryb

citi

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2018, 13:13:54 »
Jesteś wolnym człowiekiem i masz wybór. Nikt nikogo nie zmusza do bycia członkiem PZW- Możesz łowić w innych wodach niż te zarządzane przez PZW.
Masz do wyboru łowiska komercyjne jak i te zarządzane przez inne instytucje niż PZW na których zasady ci pasują.

Przed 30 kwietnia możesz opłacić składkę członkowską by nie płacić wpisowego a pozwolenie wykupić w terminie późniejszym.
Jeżeli łowisz ryby tylko w sierpniu to rozważ wykupienie tygodniówek lub dniówek jeśli to bardzie opłacalne- płacisz wtedy tylko za dni w które wędkujesz a nie za cały rok jak inni którzy nad wodą są kilka czy kilkadziesiąt razy w roku a płacą za 365 dni wędkowania.

strzazk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2018, 10:54:08 »
Nie rozumiemy się.Chodzi o to by było sprawiedliwie dla wszystkich.Niektórzy mają więcej czasu w jedne miesiące inni w inne miesiące na łowienie.u mnie prawie wszystkie wody to PZW i ciężko o inne.
Mam na myśli tylko sprawiedliwe traktowanie wszystkich.To tak jak zniżki dla emerytów którzy siedzą od rana do nocy i pakują do toreb wszystko co złowią i to jest sprawiedliwe?
Powinni płacić takie same składki jak wszyscy bez wyjątku.
Pzw to chyba jedyna organizacja jaką ja znam która bierze wpisowe jak się spóźnisz ze składką.
Chyba czas na zmiany!!!!!Komuna się skończyła!!!!

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2018, 12:52:42 »
No cóż temat stary.A komuna w PZW ma się dobrze.
Nieprawdą jest, iż nikt nie zmusza do bycia członkiem PZW.

Ja jestem dowodem. PZW nie lubię a należę.
PZW przez swoje nieprawne działania zmusza do zapisania się do tej organizacji:

Opłata za uprawianie Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych  dla niezrzeszonych a członków PZW jest tak drastycznie różna, iż tylko głupiec łowi na takich wodach nie będąc członkiem PZW.
Oczywiście to od wielu lat jest łamaniem prawa, ale taki kraj, tacy ludzie.

Walczyłem z tym, ale już mi się nie chce. (bez sądu ta sprawa jest nie do ruszenia)

I jeszcze jedno. Prawo nakazuje udostępnienie zezwolenia na dany obwód rybacki. PZW sprzedaje je tylko w pakiecie, wszystkie razem a nawet zmieszane ze swoimi własnymi wodami niepublicznymi, czy też nielegalnie z publicznymi wodami stojącymi.

Mistrzostwo manipulacji..

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2018, 10:03:35 »
Opłata za uprawianie Amatorskiego Połowu Ryb na wodach publicznych  dla niezrzeszonych a członków PZW jest tak drastycznie różna, iż tylko głupiec łowi na takich wodach nie będąc członkiem PZW.

Problemem jest niska opłata członkowska i pzw ratuje się dużymi opłatami dla niezrzeszonych by nie podnosić członkowskiej i pozyskiwać nowych (nie tracąc starych) członków- choć nie powinno tak to wyglądać

Jednak wyobrażam już sobie wojnę jaka by wybuchła przez wprowadzenie np: 50zł członkowskiej  ;)
ale może wtedy "ordery" zniżkowe mogłyby w końcu dotyczyć tylko opłat członkowskich PZW skoro są za zasługi dla PZW, a nie na rzecz np: obwodów rybackich - choć to nierealne bo się odznaczeni zbuntują  :)
boję się, ssr...m

Rzecznik Prasowy ZG PZW

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2018, 14:12:47 »
W demokracji, systemie panującym w stowarzyszeniach, gdzie ustanawianie przepisów i zasad  odbywa się na zasadzie większości głosów, zawsze będzie ktoś niezadowolony. W Polskim Związku Wędkarskim każdy członek ma prawo kierować wnioski do właściwych władz i organów. Te słuszne i możliwe do zastosowania (o ile przepisy prawa na to pozwalają) z reguły przyjmują postać podjętych uchwał.
Należy jednak, zdawać sobie sprawę z pewnych uwarunkowań np. ekonomicznych, księgowych, prawnych, które ograniczają możliwość wprowadzenia pewnych rozwiązań, które zdaniem niektórych powinny być wprowadzone.
Polski Związek Wędkarski to "żywy organizm", w którym ścierają się racje i poglądy na jego funkcjonowanie, nierzadko skrajne i przeciwstawne. Wprowadzanie zmian to proces i wypracowanie często kompromisów.
Trwają obecnie prace nad wprowadzeniem rozwiązań, które do tej pory występowały w ograniczonym zakresie w niektórych Okręgach. Dotyczą one rozszerzenia możliwości i wyboru wnoszonych opłat za zezwolenia i składek na ochronę i zagospodarowanie wód. Pierwsze decyzje już zapadły i zostały zawarte w podjętej 24.02.2018 r. Uchwale nr 4/II/2018 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w sprawie struktury składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie wód oraz
opłat za zezwolenie na amatorski połów ryb dla wędkarzy niezrzeszonych oraz Uchwale ZG PZW nr 18/III/2018

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2018, 13:17:55 »
Tylko panie rzeczniku jedyną kartą przetargową dla być / nie być członkiem związku jest gotówka i dostęp do wód kół (wg mnie niezbyt duży bonus) choć kasa płynie najpierw do ZG, a koła są na szarym końcu łańcucha "gotówkowego" - uważam że to nie fair.
osamark porusza ciężki temat dot różnicy opłat zrzeszonych/niezrzeszonych, a to jest obecnie 100% decyzji za pozostaniem w szeregach PZW - a ma się to nijak do członkostwa bo podwyższone opłaty nie mają związku z członkostwem tylko z zagospodarowaniem wód
boję się, ssr...m

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 25, 2018, 16:51:56 »
Kol. k.piotr jesteś nie zorientowany a tak stanowczo się wypowiadasz. Składka członkowska jest dzielona w następujący sposób - 10% okręg przesyła do ZG, reszta zostaje w okręgu. Koła w zależności od okręgu otrzymują zwrot do 50%., w okręgu zostaje 40-50%,  Np.większość kół w mazowieckim otrzymuje 50%. Składka okręgowa na zagospodarowanie i ochronę pozostaje w całości w okręgu.
Tak więc to nie prawda, że koła są na szarym końcu.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2018, 21:28:43 »
WB już nie pierwszy raz piszesz o podziale kasy i to wiem ale nie chodzi mi o cyferki - chodzi o to że to koła dają przywilej, który daje członkostwo, a nie decyzyjni na twardej w przypadku wyrównania składek dla zrzeszonych/niezrzeszonych w obwodach ryb o czym pisze osamark
boję się, ssr...m

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.