Polski Związek Wędkarski

Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty => Spławikowa => Wątek zaczęty przez: crteam w April 28, 2014, 14:34:20 PM

Tytuł: Delegowanie drużyn z kół na zawody okręgowe.
Wiadomość wysłana przez: crteam w April 28, 2014, 14:34:20 PM
Proszę o odpowiedź na jakiej podstawie koło wędkarskie wyznacza zawodników do drużyny na zawody rangi okręgowej powiedzmy w roku 2014. Czy jest jakiś przepis w regulaminach precyzujący kolejność delegowania zawodników z koła na zawody okręgowe. Czy jest dowolność czy obowiązują jakieś zasady jak np. wyniki poszczególnych startujących zawodników w kole np - kolejność zawodników w ujęciu grand prix za 2013 rok. Kto i co powinno o tym decydować. Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Delegowanie drużyn z kół na zawody okręgowe.
Wiadomość wysłana przez: Rzecznik prasowy ZG PZW (do 28.09.2015)- Andrzej Zieliński w April 28, 2014, 20:16:16 PM
Witam,
Dobrą praktyką, która powinna być stosowana w każdym kole, jest prowadzenie rankingu grand prix w poszczególnych dyscyplinach wędkarskich na podstawie uchwalonego przez zarząd koła regulaminu. Wtedy kapitan sportowy koła deleguje na zawody okręgowe pierwsze osoby z listy - i jest sprawiedliwie. Koło nie ma jednak obowiązku prowadzenia takiego rankingu i bywa, że kapitan sportowy deleguje na zawody wyższego szczebla zawodników według własnego uznania.
Proszę zapytać w kole, czy istnieje regulamin sportowy koła. Jeżeli nie ma takiego regulaminu, warto zgłosić do zarządu odpowiedni wniosek, np. podpisany przez grupę zawodników.
Pozdrawiam,
 
Tytuł: Odp: Delegowanie drużyn z kół na zawody okręgowe.
Wiadomość wysłana przez: crteam w April 29, 2014, 09:10:00 AM
Oczywiście ranking jest prowadzony na podstawie cyklu zawodów w ciągu roku z którego wyłaniany jest zwycięzca GRAND-PRIX. Zawody w kole PZW rozgrywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami to o jakim dodatkowym regulaminie Pan mówi? Czy wyniki zawodnika nie powinny obligować go automatycznie do startu wyżej w okręgu i czy taki zapis stwarzający szanse na rozwój zawodnika  już na poziomie koła niezależnie od uznaniowości Kapitana Sportowego nie powinien znaleźć się w przepisach PZW? Zadaję to pytanie ponieważ dostaje sygnały o uznaniowym i koleżeńskim tworzeniu drużyn w kołach PZW i delegowaniu zawodników nie zawsze odpowiadającym faktycznym umiejętnościom oraz pomijaniu zawodników z czołówki Grand-Prix. Nie zawsze dobra praktyka unormowana byłaby konkretnym zapisem i nie byłoby nie potrzebnych przykrych dla niektórych sytuacji i nieporozumień. W przypadku rezygnacji ze startu zawodnika z wyższym rankingiem miałby mozliwość startu zawodnik kolejny w rankingu i chyba to byłoby najbardziej sprawiedliwe. Proszę o odpowiedź Pana Rzecznika czy taki zapis jest potrzebny i możliwy do wprowadzenia i  i opinie kolegów wędkarzy.Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Delegowanie drużyn z kół na zawody okręgowe.
Wiadomość wysłana przez: lukasz_rydzak w April 29, 2014, 15:08:29 PM
Witam.
Moim zdaniem każda instytucja zrzeszająca osoby powinna opierać się na regulaminach i ich przestrzeganiu. Zgadzam się z kolegą, że powinien być ogólnopolski regulamin który dyktował by warunki delegowania zawodników w poszczególnych kołach do zawodów wyższych rangą. Nie było by warunków sprzyjających tzw. kolesiostwu, a to z kolej odbija się na wizerunku PZW. Czy to lokalnie w danym kole czy szerzej.
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Delegowanie drużyn z kół na zawody okręgowe.
Wiadomość wysłana przez: arnie w May 01, 2014, 22:31:49 PM
1. zawody na szczeblu Koła są zawodami towarzyskimi i nawet GPx Koła może mieć formę towarzyską a nie eliminacyjną
2. ewentualny sposób delegowania osób na zawody może narzucać regulamin wewnętrzny Koła, Okręgu lub regulamin zawodów, jeżeli takiego nie ma to Koło ma całkowita dowolność wg uznania
3. u mnie w okręgu w zawodach okręgowych może startować każdy członek okręgu bez znaczenia czy zgłasza się sam czy zgłasza go koło, bo wszystkie zawody są otwarte i jedynym limitem jaki okręg wprowadza to kolejność zgłoszeń

pzdr
Tytuł: Odp: Delegowanie drużyn z kół na zawody okręgowe.
Wiadomość wysłana przez: crteam w May 02, 2014, 09:34:27 AM
Zgadza się ale chodzi o konkretną sytuację - jeżeli drużyna składa się zazwyczaj z jednego juniora i dwóch seniorów i w danym Okręgu występuje zwyczaj , że Koło zwraca delegacje (środki pieniężne) za start w zawodach okręgowych, opłaca startowe za zawodnika (25 zł od osoby) oraz zwraca za paliwo oraz pewną kwotę przeznacza na zanęty, przynęty dla 3 osób reprezentujących koło wędkarskie i nie ma możliwości startu indywidualnego pozostałych zawodników z Koła, chyba że jest się członkiem OWKS (Okręgowy Wędkarski Klub Spławikowy/Spiningowy) z tym że starty zawodnika  z ramienia OWKS na zawodach Okręgowych nie są refundowane z budżetu Koła i zawodnik należący do OKWS płaci za wszystko sam.
Tytuł: Odp: Delegowanie drużyn z kół na zawody okręgowe.
Wiadomość wysłana przez: arnie w May 05, 2014, 22:18:57 PM
Wtedy taką kwestie może regulować stosowna uchwała np. Walnego Zgromadzenia Koła lub Zarządu Koła. Jeżeli takiej nie ma to zarząd Koła ma pełną dowolność wedle uznania.


Proponuje na walnym w nowym roku wystąpić z wnioskiem i zatwierdzić stosowny regulamin. U mnie w Kole jak się kłócili kto ma jechać na zawody międzykołowe to taki regulamin został stworzony i zatwierdzony na walnym. Zarząd musiał się trzymać uchwały walnego a reszta wiedziałą że jedzie Mistrz Koła i Wędkarz Roku.
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.