Polski Związek Wędkarski

Nasze PZW => Składki i opłaty => Wątek zaczęty przez: homer555 w Luty 15, 2018, 13:54:54

Tytuł: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: homer555 w Luty 15, 2018, 13:54:54
Wprowadzenie stażowego w wysokości 10 lat jest sprzeczne z zasadą równego traktowania obywatela i jednocześnie członków PZW z względu na wiek. Wprowadzenie tegoż warunku przy opłatach nie było w ogóle poddane żadnym konsultacją i wydaję się jedynie, że podjęcie takich działań miało jedynie aspekt komercyjnym. W ten sposób dyskryminuję się tych członków, którzy wstąpili do związku 9 lat wcześniej jak i obecnie. Działanie takie narusza to prawa nabyte w momencie wstąpienia do PZW. Statut PZW nie określa żadnej różnicy wiekowej dla członków PZW, w jakim wieku i w jakiej wysokości należy płacić składki członkowskie a do tego żadne prawo nie działa wstecz. Podjęcie takich decyzji spowoduje, że część członków uzna się z dyskryminowanych oraz zróżnicowanych określony wiek dotyczy rencistów i emerytów i w ty aspekcie możemy się liczyć z możliwością odejścia z związku znacznej liczby członków z PZW. Takie działanie jest haniebne w stosunku do członków PZW. Zamiast wprowadzać działania mające na celu wstępowanie w szeregi PZW to je się ogranicza.  Obywatele, co właśnie przęśli na emerytury i mają więcej wolnego czasu i by chcieli ten czas poświęcić na wędkowaniu a przy dzisiejszych emeryturach każdy grosz się liczy.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Luty 15, 2018, 14:34:28
hammer, nie twierdzę czy to dobrze czy źle, tylko  w składkach nie ma praw nabytych. Składki są ustalane co rocznie a nie raz na 100 lat.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: arnie w Luty 15, 2018, 14:57:25
Jak zlikwidują ulgi to przynajmniej nikt nie będzie dyskryminowany, bo każdy zapłaci tyle samo - 100%
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: k_piotr w Luty 15, 2018, 15:01:23
Składka członkowska ulgowa 50%
3) mężczyźni od 65 roku życia, pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat
4)  kobiety od 60 roku życia , pod warunkiem posiadania stażu członkowskiego powyżej 10 lat


Czyli najprościej zlikwidować zniżki dla emerytów - niech płacą 100% bo najdłużej przebywają na rybach - homer555 czy właśnie o to Ci chodzi ?
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Luty 15, 2018, 20:49:18
Kol.homer555 PZW jako stowarzyszenie gospodaruje środkami które wpłacają członkowie w postaci składek i ma prawo do decydowania jak te środki naliczać/kłania się statut/,w tym przypadku stosowną uchwałę w tym temacie uchwalił ostatni Krajowy Zjazd Delegatów.Po drugie;od pomagania biednym emerytom jest MOPS a nie PZW a wędkarstwo i pozyskiwanie ryb z tego pięknego hobby to nie uzupełnienie stołu dla biednych emerytów.Po trzecie;może trzeba podnieść składki do takiej wysokości aby dziadostwo nie zżerało wszystkiego,w końcu w sklepie ma się opłacać kupować rybę.Po trecie sam jestem emerytem i nie zgadzam się z Kol. wpisem. 
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: k_piotr w Luty 15, 2018, 22:13:17
Nazwijmy ten pomysł władz zablokowaniem dopływu nowych członków 65+
Zresztą już dawno pisałem że wędkarstwo to nie jest tanie hobby, a wszelkie ulgi takie jak odznaki powinno się znieść bo coś mi się zdaje że kiedyś płacących składki ulgowe będzie więcej niż płacących 100%. I co wtedy ? Znów podwyżka nie o 1-2 zł tylko o 10 co roku ? Przedsmak był przy decyzji wcześniejszego zarządu bo kasa niby pusta
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: posudziej w Luty 20, 2018, 14:10:11
Czy 10 letni staż musi mieć ciaglość? 2018 do 2008 czy moga być to rożne lata ktorych suma wynosi 10
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Luty 20, 2018, 20:03:21
Liczy się rok wstąpienia do PZW a nie ciągłość.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Luty 22, 2018, 20:06:57
To stawiajcie na zebraniach wnioski o cofnięcie tego wymagania.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: hrbas w Luty 25, 2018, 20:59:15
Należałoby się zastanowić jaki jest cel stosowania ulg i źródło ich finansowania .
KOMUNIKACJA PUBLICZNA
CEL :
1. Umożliwienie korzystania z usług niezbędnych do funkcjonowania osobom o niskim bądź zerowym dochodzie .(np komunikacja publiczna - każdy się zgodzi ,że uczniowie i emeryci mają niski dochód i należy im "pomóc" w funkcjonowaniu w społeczeństwie )
ŹRÓDŁO FINANSOWANIA :
1. Środki z budżetu samorządów terytorialnych (tak te ulgi są finansowane z podatków  :o ) - koszt przewozu pasażera jest nie zależny od jego wieku .
ZEZWOLENIE NA AMATORSKI POŁÓW RYB i tu się robi mniej przejrzyście
CEL : 1. Umożliwienie korzystania z usług niezbędnych  ::) ... WĘDKARSTWO TO HOBBY - każdy się zgodzi ,że wśród uczniów należy promować wędkarstwo (najlepiej te etyczne )
ŹRÓDŁO FINANSOWANIA :
1. Składki członkowskie ( tylko i wyłącznie) koszt na wędkarza jest taki sam bez względu na wiek  (uśredniony chcąc rozgraniczyć na tych co nie biorą , co biorą mniej i biorą więcej nie ma sensu ponieważ nie da się tego ustalić a wszelkie próby wykazałyby ,że nikt nie bierze :) )

 ,a emeryci ? ktoś kto przez 10 lat opłacał składki (więc utrzymywał rybostan przez ten okres) i osiągną wiek w którym PAŃSTWO odwdzięcza mu się za lata płacenia składek podatków itp. to ok jakoś to przełknę ale jeśli ktoś przez kilkadziesiąt lat nie zamoczył kija i bierze się za wędkarstwo bo mu łażenie po supermarketach się znudziło ,a do narzekania w poczekalni do ortopedy jeszcze 2 lata to czemu wszyscy mamy ponosić koszty czyiś fanaberii ?
 Drobne "wytłumaczenie" dlaczego tak wypowiedziałem się o emerytach :
Oprócz obserwacji wędki i przyrody mamy niestety wątpliwą przyjemność obserwacji różnej maści zachowań czasem wręcz patologicznych właśnie w w/w. grupie społecznej którą czasem nazywam "mafią geriatryczną" . Przykłady ? Siedzi sobie człowiek spokojnie gdy jego kontemplacja na temat słabych brań przyjmuje ludzką postać  :o  ... TAK to EMERYT i to nie byle jaki już po minucie jego referatu dowiadujemy się ,że kiedyś jak łowił to ryb było tyle ,że świnie się nimi karmiło . Druga minuta uświadamia nam ,że siedzimy w złym miejscu bo tam koło tamy biorą najlepiej ,a w ogóle to żywca trzeba dozbroić (a ja głupi myślałem ,że RAPR dopuszcza przy metodzie spławikowej /żywcowa zdaje się jest takową / a/ jednym haczykiem z przynętą, ) Trzecią minutę niestety  ;D przerywają pozostali wędkarze którym przeszkadza darcie ryja przez biednego emeryta . Kolejne spotkanie z reprezentatywnym osobnikiem z gatunku haec queriturque gingerbread (łac.) tym razem to on dokonuje APR (Amatorski Połów Ryb Amatorskie Pożeranie Ryb ) ... może daruję sobie komentarze z pewnością te 10 centymetrowe okonki przywiózł w tym wiaderku z domu ,7cm płotki przecież nie naruszają RAPR ,a jeśli zmieściło się w nim jeszcze 7kg leszcza to czemu nie wziąć  ::)  i ta duma z połowu na jego ryju bezcenna  ::)
Drodzy EMERYCI dlaczego ktoś miałby dofinansowywać wasze hobby ?
Oczywiście nie wszyscy tacy jesteście znam sporo osób "wiekowych" które znają i stosują RAPR itp.  lepiej niż nie jeden młodszy wędkarz .
Jeżeli ktoś uważa inaczej to nie mam nic przeciwko temu aby dofinansowywał mi paliwo do samochodu (lubię jeździć) , loty w kosmos również były by ciekawym hobby .
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Luty 26, 2018, 17:05:09
Tzw. składka okręgowa przeznaczona jest na ochronę i zagospodarowanie wód, płacimy ją za zgodę użytkownika na połów ryb. Na prywatnych łowiskach nie spotkałem się z ulgami. W moim Okręgu 27% stanowią ulgi / bez młodzieży i członków uczestników/. W związku z tym mam pytanie - czy należy utrzymać ulgi z obecną składką, czy zmniejszyć składkę o te 27% a zlikwidować ulgi. Musimy się liczyć z tym, że ulgowych będzie co roku przybywać przy obecnym systemie. Oczywiście to moje prywatne pytanie. 
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: hrbas w Luty 26, 2018, 20:14:05
Nie do końca . 27% jest ulgowych wędkarzy "emerytów" pozostałe 73% finansują ich składki .
Przy założeniu że składka wynosi 300zł a w okręgu jest 10000 wędkarzy . Budżet powinien wynosić 3 000 000 zł jednak 27% płaci składki z ulgą 50% więc przychód z ich składek wynosi 2700*150zł(ulgowa)+7300*300(pełna)=405 000zł(15%budżetu)+2 190 000zł(85%budżetu)=2 595 000zł tyle w rzeczywistości ma okręg pomijając mniejszy wpływ z składek ulgowych uczniów i uczestników emeryci stanowią 15% a nie 27% budżetu . przy obniżeniu składek wszystkim o 27% przychód wyniósłby  2 190 000zł różnica kolosalna jeżeli już można by obniżyć składki tak :
2 595 000zł(budżet w którym okręg się mieści) : 10000(członków) = 259,5zł
ale moim zdaniem lepiej tą różnicę przeznaczyć na ?  :-\ odbudowę ichtiofauny , drogi dojazdowe do zbiorników , porządne nagrody na zawodach itd. ... Dla 1 wędkarza 40zł to nie wiele ale w skali okręgu to konkretne pieniądze których nie ma bo ... socjalizm mamy w genach  :-[
Należy pamiętać ,że mowa tu o składce okręgowej na członkowską okręg nie ma wpływu (tylko ZG PZW) a wysokość składek i liczba członków jest wzięta z powietrza dla zobrazowania sytuacji . Każdy może sam w przybliżeniu określić jak to w jego okręgu wygląda i zastanowić się czy warto obniżać składki o te parę groszy czy zlikwidować ulgi emerytom i zakupić np. termowizję lub samochód dla SSR i pognębić trochę kłusoli  ;)
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: ludmila1414 w Marzec 13, 2018, 13:41:46
A ja uważam , że to nie w porządku jeśli każdy ma płacić tyle samo. Dla stałych członków /
"odwiecznych weteranów" powinny być zniżki
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: k_piotr w Marzec 14, 2018, 21:06:12
Ludmila odwieczni weterani mają zniżki w postaci odznak - czy to za mało ?
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Marzec 15, 2018, 19:18:27
Ludkowie,nie ucina się głowy kurze znoszącej złote jajka.Wierzycie że panowie działacze zrezygnują z profitów?Czytajcie uchwały ZG PZW,tam wyraźnie pisze w uchwale ZG,chyba z listopada 2017 roku co należy się 10 -cio letnim stażystom PZW z 65-cio letnim wiekiem.
Komentarze internauty k_piotr niemile widziane.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: lula w Kwiecień 12, 2018, 14:41:13
ja zrezygnowałem z opłat juz dwa lata temu,nigdy nie chciałem być żadnym działaczem czy  aktywistą nie interesują mnie zebrania konferencje czyny,chciałem od czasu do czasu legalnie pojechać na rybki a właściwie w spokoju  wypocząć nad jeziorem  czy rzeką latem i jesienią to najlepiej z wędką ,rzadko zabieram złowione ryby,teraz za drogo za to od czasu do czasu ....teraz wolę od czasy do czasu wykupić pozwolenie na prywatne jezioro albo łowisko i gra
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Kwiecień 12, 2018, 17:44:10
PZW jest stowarzyszeniem użyteczności publicznej w swojej działalności mogący korzystający ze środków publicznych. Jako członkowie jesteśmy wolontariuszami pracującymi na rzecz stowarzyszenia a to samo z siebie wyklucza stosowanie wszelkich ulg dla członków. Dobrze że obecny prezes doprowadził do końca sprawę opłat dla niezrzeszonych bo moglibyśmy cienko kwiczeć a trudno jest wytłumaczyć wyższe opłaty niezrzeszonych mające pokrywać koszty działalności stowarzyszenia wprowadzając ulgi finansowe członkom. Nasze składki oprócz kosztów pozyskiwania rybiego białka idą na:
ROZDZIAŁ II
                                           Cele Związku i sposoby ich realizacji 
§ 6
Celem Związku jest organizowanie i promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie i ochrona wód, działanie na rzecz ochrony przyrody, edukacja i kształtowanie etyki wędkarskiej oraz upowszechnianie wiedzy o warunkach ochrony  i połowu ryb.

Ale nawet tu nie pisze że mięso rybie należy się nam jak "psu micha". :o

Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Kwiecień 17, 2018, 19:15:04
@okonek63,wolontariuszami?Nie rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę.Skarbnik koła rozprowadza opłaty za friko?Sędziowie na zawodach wykonują swoją pracę jako wolontariusze?Można by tak wymieniać w nieskończoność więc jak to bywa w bajce, ty mi tu nie ........
Chce PZW prowadzić "racjonalną gospodarkę" niech ją prowadzi na wodach zamkniętych typu jeziora czy zbiorniki  np.stawy.Tam w myśl zasady "róbta co chceta"panowie działacze stowarzyszenia o nazwie PZW.Zalewy,zbiorniki zaporowe,rzeki zostawić skarbowi państwa.Prawo do połowu na tych wodach udostępnić każdemu obywatelowi za opłatą wykupioną np.w urzędzie gminy.Wraz z regulaminem,zasadami połowu i ustawowymi wymiarami ryb oraz czytelną   informacją o drakońskich karach za łamanie tych zasad.Nie trzeba by wiele czasu,PZW jako takie przestałoby istnieć.I o  to chodzi!!!
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Kwiecień 18, 2018, 12:11:47
Wody w gestii państwa jak najbardziej jestem za. Stać mnie na taki luksus. Hobby musi kosztować.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Kwiecień 18, 2018, 18:50:43
A potem będzie, jak to, łowię na 10 km wody, a jak chcę na jedenastym to muszę znowu płacić bo to inny obwód? I lament.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Kwiecień 18, 2018, 19:26:32
Ale kolega baba_jaga myśli że za te pieniądze które teraz płaci, państwo da mu wszystko, ryby to na pewno takie okazowe i tych od łapania i nakładania drakońskich kar ;D. Dobre łowisko musi kosztować i są tacy którzy jeśli chcą naprawdę dobrze połowić,oprócz opłat na PZW wykupują łowiska licencyjne albo płacą za komercję.Może policzy i przedstawi nam kosztorys, bo po moich wstępnych obliczeniach wychodzi od 6 do 7 stówek. Tak skromnie ale może........... .
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Kwiecień 19, 2018, 05:34:08
Taaaa,wszyscy chcą łowić okazy.Chcecie,jako członkowie  organizacji o szumnej nazwie PZW łowić prosiaki o nazwie karp,proszę bardzo.Wydzierżawić zamknięty zbiornik,zarybić śmieciem o nazwie karp i łowić.Dla mnie zabawa ze spławiczkiem i dłubanie np.płotek to jest frajda.Gdybym chciał rybę to o wiele taniej kupiłbym ją w sklepie.Któryś z kolegów szczerzy zęby,drugi prosi o kosztorys.Te 6-7 polskich stówek frycowego dla PZW to już mnie kosztuje na opłaty tam gdzie chcę łowić, tam gdzie lubię.Te kilka stówek jest w większości przejadanych przez "panów działaczy"
Dam Wam przykład.W okolicy było kilka zbiorników gminnych.Urokliwych,cisza,spokój.Ryba była i to o
 okazy.Czasami pojawił się tam wędkarz,czasem kilku,najczęściej niezrzeszonych  w PZW.Zabrali parę okonków,karasi i innej ryby.O dziwo,pojawiała się tam przejazdem PSR.Zjawiło się stowarzyszenie o nazwie PZW a wraz z nim hordy wędkarzy.I co?Ano nic,pustynia,wycięta roślnność,pusta woda w której ryba pojawia się tylko po zarybieniu i sterty śmieci.Taki jest obraz racjonalnej gospodarki PZW.Jaki nasuwa się z tego wniosek?Sztandar PZW wyprowadzić!
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Kwiecień 19, 2018, 12:09:42
Na razie widzę że łączy nas jedno - niechęć do karpia. Pozostaje sprawa limitów połowów, ochrony ryb i kasy. Dobre łowisko to takie w którym są ryby, a te są tam gdzie się je pilnuje. Pilnuje się je na komercji, łowiskach specjalnych i licencyjnych. Oprócz strażników SSR powinniśmy mieć etatowych a ci kosztują. Zgodnie z powiedzeniem jak masz miękkie serce musisz mieć twardą dupę jeżeli zgadzamy się na ulgi musimy przyjąć na siebie obowiązek pokrycia strat.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: bonczkow w Kwiecień 20, 2018, 06:45:49
Nic dodać, nic ująć. Trafiłeś kolego w samo sedno sprawy. To trochę tak, jak z barami/restauracjami, i pytaniem - Czy można tu zjeść tanio i dobrze? - te rzeczy najczęściej się wykluczają - dobre produkty kosztują - tak samo jest z łowiskami.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Kwiecień 20, 2018, 10:20:12
Niestety ale taka jest prawda. Osoby zarządzające PZW zrobiły dużo złego ulegając tym dla których karta musi się zwrócić. Sami wyhodowali sobie mięsiarzy ale mam nadzieję że nowy prezes będzie miał na tyle odwagi że spróbuje wprowadzić jakieś zmiany, bo na dzień dzisiejszy nasze wody są w czarnej d...e. Podnosząc opłaty o 100zł przy średniej pensji strażnika 5000 zł brutto (średnia krajowa) moglibyśmy zatrudnić 1000 strażników tj. 500 patroli, przy pracy na trzy zmiany 166 patroli na zmianie. Tylko tyle ale ile będzie awantury jak wędkarze usłyszą podwyższamy.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: cichy80 w Lipiec 29, 2018, 17:17:03
Okonek 63 ma rację. Może faktycznie powinniśmy się zastanowić nad takim pomysłem
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: ppiotr w Lipiec 29, 2018, 18:58:39
Z tego co się orientuję to Państwowa Straż Rybacka jest opłacana z pieniędzy publicznych, a nie z PZW.
Są również strażnicy, którzy są na etacie Skarbu Państwa i są pracownikami np. biura PZW. Ciekawe czy łącząc te etaty dwa razy idzie na konto i czy da się łącznie dwa pogodzić, aby dobrze wypełniać obowiązki. Może Pan Rzecznik, by udzielił odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Lipiec 29, 2018, 20:24:42
Nie chodzi o PSR ale np. o straż ochrony mienia PZW, która ma uprawnienia do kontroli wędkujących. To są pracownicy etatowi PZW. SSR ma swoje kompetencje tylko na obszarze podlegającym staroście albo prezydentowi miasta do którego jest składany wniosek.
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: ppiotr w Lipiec 30, 2018, 08:13:52
To nie widziałem jeszcze takich. Do tej pory widziałem na plecach, PSR albo SSR. Nieraz to z Policją i Strażą Leśną. Jest jakiś wykaz tych Strażników Ochrony Mienia w poszczególnych okręgach, bo, aż ilości jestem ciekawy?
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: konradv500 w Styczeń 30, 2019, 12:12:28
jak dla mnie powinno byc tak 5% ulgi 5lat stażu 10% 10 lat stażu iitd do 50%
Tytuł: Odp: Wprowadzenie potwierdzenia 10 lat DLA OPŁATY ULGOWEJW SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Luty 01, 2019, 11:53:41
ZG do Zjazdu Krajowego nic nie zrobi, bo jeżeli się nie mylę to uchwała o 10 latach zapadła na Zjeździe.
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.