Polski Związek Wędkarski

Nasze PZW => Ogólne => Wątek zaczęty przez: henryk_p w Lipiec 24, 2018, 22:06:15

Tytuł: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Lipiec 24, 2018, 22:06:15
Nie działacz a jako zwykły członek PZW od 1974r.zwracam się z prośbą do Kol.Prezesa o anulowanie uchwały Prezydium ZG z dn.18.07 br.bez sprawdzenia faktycznego zajścia między Gł. Kom.Rew. a prezydium ZO we Wrocławiu.Miałem zaszczyt brać udział w dzisiejszym oficjalnym spotkaniu we Wrocławiu z komisarzami z ZG oraz Przew.Gł.Kom.Rewizyjnej i Rzecznikiem Dyscyplinarnym ZG.Jedyną osobą która wg. mnie mówiła pół prawdy to Przew.Gł.Kom.Rewizyjnej a w szczególności kiedy czytał pisma które kierowane były przez ZO we Wrocławiu do Gł.Kom.Rew.Farsa na której byłem jako obserwator może zabrać chęć do pracy społecznej na rzecz PZW i ich członków a szczególności kiedy jest się organizatorem Mistrzostw Świata uważam ze skutki dzisiejsze farsy mogą odbić się na organizacji tej imprezy i sponsorach.Kol.Prezesie anulowanie w piątek uchwały Prezydium ZG w/s Prezydium ZO Wrocław nie przyniesie nikomu ujmy a poprawi nastawienie do władz zwierzchnich,dawanie wiary kilku cwaniakom którzy doprowadzili w poprzedniej kadencji do Okręg do finansowej zapaści i migracji członków do innych okręgów co skutkowało brakiem absolutorium na Okręgowym Zjeżdzie Delegatów.Pozostawienie tego konfliktu do rozpoznania przez Rzecznika Dyscyplinarnego ZG byłoby najrozsądniejszym rozwiązaniem.Z wyrazami szacunku Henryk Pokrzywa.       
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Lipiec 26, 2018, 17:59:36
nudzioData dodania: 20 godzin 14 minut temuOceń: 0 + / -
Wczorajsze zebranie które odbyło się we Wrocławiu to była farsa  . Przyjechało dwóch członków Prezydium ZG i nie potrafili odpowiedzieć na proste pytanie które padało wielokrotnie przez zebranych  JAKI  BYŁ POWÓD ZAWIESZENIA PREZYDIUM ZO WE WROCŁAWIU  . Kompromitacja tych dwóch panów . Oni nie wiedzieli jaki był powód zawieszenia a sami głosowali  w tej sprawie . Chyba ich dosięgła pomroczność  Jasna że nie wiedzieli za czym głosowali . A już przeszedł sam siebie rzecznik dyscyplinarny ZG który zmanipulował tekst wysłany do Warszawy  , przeczytał pierwszą część tego tekstu gdzie padły słowa że Wrocław nie podda się kontroli komisji rewizyjnej tylko zapomniał doczytać dalszą część tekstu że Prezes we Wrocławiu ponowił swoją prośbę o przesunięcie kontroli po mistrzostwach świata . pierwsza prośba poszła 05.07.2018 i nie otrzymali odpowiedzi . A odpowiedzią było usunięcie Kolegi Pszczoły  ze stanowiska Przewodniczącego GKR  TYLKO DLATEGO że chciał przesunąć termin kontroli i nie zgodził się aby  Psełdo Ekspertą płacić za godzine kontroli od 250--300 złotych za godzinę . Żal mi tylko Rzecznika dyscyplinarnego że dał wciągnąć w tą FARSE . Teraz ma okazje przewodniczący GKR wziąśc odwet za to że 2 lata temu buł już na kontroli e Wrocławiu i napisał takie bzdety  że  druga komisja która była na następnej kontroli nie stwierdziła tych uchybień  , można rzec że to jest zemstą w jego wykonaniu . Nasuwa mi się jedno pytanie przez  KOGO JEST TEN PAN STEROWANY ????????? . Zakończę tylko jednym słowem  KOMPROMITACJA
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: kaprys27 w Lipiec 27, 2018, 19:37:48
Witam serdecznie przedstawicieli ZG, wszystkie Zarządy Okręgów w całej Polsce oraz każdego zaniepokojonego wędkarza który interesuje się dobrem naszego Związku.
Pozwolicie Państwo że wyrażę swoją opinię:

Po pierwsze statut  PZW nie przewiduje kary oraz innych sankcji za prośbę zmiany terminu kontroli GKR-u. A niestety taka spotkała Prezydium ZO we Wrocławiu mimo iż GKR oraz Prezes ZG byli o tym informowani w 3 odrębnych pismach, a jak mój przedmówca pisze niestety obecny Przewodniczący GKR nie potrafił odczytać ostatniego zdania w którym była o tym mowa, oraz nie rozumiał treści pisma w którym zostały wymienione osoby z Prezydium i Byli pracownicy BZO który w obecnym czasie byli na urlopach. Po prostu czytał to co było dla niego wygodne i tak samo pewnie przedstawił sytuacje na Prezydium ZG, gdzie podjęta została uchwała o zawieszeniu Prezydium ZO Wrocław. oczywiście są to moje przypuszczenia. Bo przecież najwyższa władza PZW nie zawiesiła by Prezydium PZW we Wrocławiu za prośbę zmiany terminu kontroli.

Po drugie na podstawie w/w uchwały Prezydium ZG można jedynie stwierdzić że została zawieszona władza "Ogran" jakim jest Prezydium, a nie zostali zawieszeni członkowie Prezydium ZO we Wrocławiu. Interpretacji dokonały 3 znane kancelarie prawne i każda z nich potwierdziła że nikt z imienia i nazwiska na jej podstawie nie może być zawieszony a mimo to Prezydium ZG twierdzi inaczej. Czemu wspominam cały czas o Prezydium ZG? Bo od początku tej sprawy nie było jeszcze posiedzenia ZG.

Po trzecie po zawieszeniu Prezydium ZO we Wrocławiu, powinien zostać powołany Pełnomocnik tak jak to mówi Statut PZW, oczywiście tylko by wybrać osobę pełniącą obowiązki Prezesa z grona ZO, do zakończenia postępowania, a tak żeby było śmiesznie zostało ich powołanych trzech, kolejne sygnał że Prezydium ZG robi co chce.

Po czwarte najnowszy pomysł Prezydium ZG jest wysłanie Rzecznika Dyscyplinarnego ZG do Wrocławia który indywidualnie "przesłucha" znaczy się wysłucha każdego z członków Prezydium we Wrocławiu. No bynajmniej mamy tu do czynienia z osobą doświadczoną , po trzymiesiecznym specjalistycznym szkoleniu co pewnie uciekło uwadze ZG w Warszawie :)

Myślę że każdy z nas to zna: "Ryba psuje się od głowy", może ZG powinien zacząć porządki( ale takie prawdziwe a nie te wymyślone bądź mściwe jak w przypadku PZW we Wrocławiu) od siebie, no chyba że nikt tam nie wie że:
-Głowna Komisja Rewizyjna działa w niepełnym składzie
-Zarząd Główny PZW również działa w niepełnym składzie

Panowie zapraszam do lektury jaką jest Statu PZW, który interpretujemy tak: skład Władz i Organów należy uzupełnić kolejną osobą która miała mniejszą liczbę głosów podczas Krajowego Zjazdu Delegatów. Brak takiej osoby oznacza konieczność zwołania KZD.

Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju czy nie jest to tendencyjność działania i czysta złośliwość Przewodniczącego GKR, który informuje ZO Wrocław o kontroli na 4 dni przed jej rozpoczęciem ? Tak proszę Państwa 4 dni od momentu odebrania korespondencji. Mimo iż podczas szkolenia GKR informował Okręgowe Komisje Rewizyjne (na sali brakowało 3-4 osób z całego Kraju) że jest uchwała stara bo stara ale nadal obowiązująca która mówi jasno: że organ kontrolowany musi zostać powiadomiony z wyprzedzeniem 7 dni roboczych. Czy GKR to nie obowiązuje???
A no i chyba nie muszę wspominać że Wrocław w tym roku organizuje MŚ Kobiet w spławiku i da świadectwo PZW na cały Świat. Jak się pewnie domyślacie ZG nie dołożyło nawet złamanego grosza poza tą kłodą pod nogami ZO która znalazła się na miesiąc przed startem imprezy na najwyższym szczeblu.

Opinię oczywiście zostawiam każdemu z was, myślę że ta garstka wiadomości da wam do myślenia.

Na koniec chciałbym podziękować za pomoc i wsparcie dla okręgu Wrocławskiego, udzielone przez te małe i te największe okręgi w Polsce.

Tomasz Dobra Rada
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Lipiec 28, 2018, 12:43:45
Byłem optymistą  że Prezydium ZG zmieni zdanie co do Okręgu Wrocławskiego i zawiesi swoją uchwałę w tym temacie i zrozumie że tylko jedna strona nie zawsze może mieć zawsze rację że należałoby wysłuchać też drugą stronę i podjąć dopiero właściwą uchwałę.Zawsze mnie wydawało się że rządząca do poprzedniej kadencji warszawka i jej okolice była kiepską władzą wygląda na to że się myliłem arogancja obecnej bardzo mnie zdumiewa i rozczarowała.Zwracam się do mądrzejszych ode mnie aby zakończyli z niekompetencją obecnej władzy i ograniczyli w przyszłości aby, takie kwiatki nie miały miejsca jak obecnie.Tym bardziej że kontrola miała dotyczyć poprzedniej kadencji czyżby wygrzebywanie trupów i rozliczanie obecnego ZO, cuchnie to na dużą odległość.Wygląda na to że samodzielność samorządność okręgów będzie ograniczana.Zaznaczam że nie jestem członkiem Okręgu Wrocławskiego ale nareszcie było z kim rozmawiać a efekty tych rozmów widać po kondycji finansowej.       
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Lipiec 29, 2018, 10:19:01
jak Koledzy widzicie to komisje GKR przepisy nie obowiązują . Poczytałem te przepisy i jak z nich wynika to jest napisane że komisja składa się z 15 członków

Rozdział III.
Główna Komisja Rewizyjna
                                       
§ 5
Zasady ogólne obowiązujące Główną Komisję Rewizyjną

1.   Główna Komisja Rewizyjna wybierana jest w składzie 15 osobowym przez Krajowy Zjazd Delegatów PZW. Najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia wyborów odbywa swoje pierwsze posiedzenie, które zwołuje i przewodniczy jego obradom członek Prezydium Zjazdu, wyznaczony przez Przewodniczącego Zjazdu.

To jeden z przepisów jest złamany drugi to że powinni z wizyty we Wrocławiu sporządzić protokół z tej wizyty a nie  notatkę.

§ 9
Zasady przeprowadzania kontroli
3.   Z przebiegu kontroli sporządza się protokół w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, podpisanych przez kontrolującego i osoby odpowiedzialne za kontrolowaną jednostkę organizacyjną PZW. Oryginał protokołu pozostawia się za pokwitowaniem w kontrolowanej jednostce.

I jeszcze jedna uwaga do przewodniczącego GKR

§ 4
Zasady wzmacniające system kontroli

1.   Członek komisji rewizyjnej wyższego szczebla nie może uczestniczyć w kontroli macierzystej jednostki, w której sprawuje funkcję jako członek zarządu.
Członek komisji rewizyjnej powinien być wyłączony lub dobrowolnie zrezygnować                 z kontroli, w której jego obiektywność byłaby ograniczona z różnych powodów.

Zacytowałem ten przepis bo on dotyczy Pana Przewodniczącego GKR , jak wspomniałem w moim pierwszym wpisie na wypisywał rzeczy które nie miały miejsca i przy drugiej kontroli ówczesny przewodniczący skorzystał z tego przepisu i odsunął tego pana . I gdyby miał choć trochę ambicji i honoru to nie pojechałby do Wrocławia ale w tym przypadku to zemsta jest najważniejsza nie dobro  Związku

Chodzi mi o drugą część tego punktu , jak widzicie staram się podać pełne brzmienie tych paragrafów i punktów a nie jak pan przewodniczący tylko wybiórczo  czyta teksty.
wnioski chyba same się nasuwają że nie tylko komisji ale również prezydium ZG i zarządu przepisy nie obowiązują i nie dziwie się że co niektórzy mówią że w POLSKIM ZWIĄZKU WĘDKARSKIM WOLNO ROBIĆ WSZYSTKO BEZ KARNIE  i to są przykłady tego .
I prośba do Pana Prezesa  może należało by zrobić szkolenie komisji GKR aby swój regulamin czytali ze zrozumieniem.Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Lipiec 29, 2018, 11:49:51
I jeszcze kolejna rzecz niezrozumiana jaką podjął ZGw sprawie Koszalina . Po wcześniejszym wprowadzeniu pełnomocnika do ZO w Koszalinie w osobie Andrzeja K. {Uchwała 116 z dnia 26.02. 2016} i usunięcia ze stanowiska dyrektora w osobie Sławomira P. który doprowadził prawie do likwidacji okręgu w Koszalinie . Nowa Pani Dyrektor która przez 2 lata sprawowała urząd nagle zostaje odwołana ze stanowiska,bo znowu został zawieszony ZO w Koszalinie i tu następuje CUD na pełnomocnika zostaje wprowadzony Pan który w 2016 roku został odwołany ze stanowiska dyrektora za niegospodarność i Pan Sławomir P. ma teraz wszelkie możliwości aby OKRĘG w KOSZALINIE  ROZŁOŻYĆ NA ŁOPATKI . I tu nasuwa się pytanie  Komu zależy na przejęciu Okręgu w Koszalinie .
Proszę zwrócić uwagę że to samo dzieje się obecnie we Wrocławiu . Pod koniec roku 2016 wprowadzono pełnomocnika  w osobie Pana Mirosława I., który  na wprowadzał tyle usprawnień według niego i ówczesnej opozycji , żywcem przeniesionych z okręgu z którego pochodzi Pan pełnomocnik że miało to być tak wspaniałe usprawnienia tylko o jednym zapomniał że Może u niego to się sprawdza ale tylko Może.
Na zjeździe Pan pełnomocnik tak zachwalał osoby z opozycji  jak to mu się dobrze pracowało tylko zapomniał o tych którym naprawdę zależało na OKRĘGU a nie na władzy . Podczas wyborów poprzedni zarząd nie otrzymał absolutorium i BARDZO DOBRZE , I tu Pan pełnomocnik dostał po łapach że jego poplecznicy poszli na zieloną trawkę. Drugi raz dostał po łapach jak obecny Zarząd uchylił większość po wprowadzonych usprawnień . A największym sukcesem obecnego Zarządu było porozumienie trzech okręgów gdzie teraz mogą łowić wędkarze płacąc jedną składkę w macierzystym Okręgu na wodach Okręg Wałbrzyskiego i Legnickiego i tu muszę nadmienić że opozycji jest to nie na rękę która cały czas działa i przekazuje informacje do Pana M. I .
Nas€wa się wniosek że za tak błahą sprawę zostaje zawieszone Prezydium we WROCŁAWIU komu zależy aby kolejny okręg położyć na łopatki . Ile jeszcze takich dziwnych spraw będziemy widzieć w najbliższym czasie podejmowanych przez Prezydium ZG .

PANIE PREZESIE ZG może czas najwyższy przejrzeć na oczy i nie dopuszczać do tak podejmowanych kuriozalnych decyzji szkodliwych dla Związku , a może należy zmienić tych złych doradców z którymi Pan współpracuje .
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: spolecznoscpzw w Lipiec 30, 2018, 18:11:33
Koledzy szkoda naszego czasu i nerwów na pisanie tych postów, mimo że każdy z nich jest bardzo ciekawy, pouczający i pięknie ukazuje kto zarządza naszym Związkiem.

Trochę uspokoję sytuację i zapewnię wszystkich że kroki które podejmuje Prezydium ZG prowadzą tylko do zmiany władz w stolicy, ponieważ sygnały spływające z całej Polski wskazują że w oczach topnieje poparcie dla takiego "Demokratycznego" ustroju w naszych strukturach.
A niebawem jak wszystkie okręgi otrzymają dokumentacje dotycząca farsy z Wrocławia, to pewien jestem że to nie Wrocławskie Prezydium będzie się "tłumaczyć" tylko to z Warszawy, za bezprawie jakiego się dopuszcza. Liczę że organ sprawujący nadzór nad PZW przyjrzy się każdej uchwale Prezydium ZG i wyciągnie odpowiednie konsekwencje.

Kto wie, może to początek końca ????
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Lipiec 30, 2018, 21:15:50
Nasuwa się jedna myśl:SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ !!!!!!!!
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: kaprys27 w Lipiec 30, 2018, 22:58:27
.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 01, 2018, 19:49:44
Koledzy a kto zajmie się organizacją Mistrzostw Świata które ma zorganizować okręg we Wrocławiu . Całe prezydium  zawieszone rozpoczęte rozmowy przez Prezesa w sprawie sponsoringu i z władzami Wrocławia kto teraz to będzie robił . Będzie wielki blamaż i kompromitacja ZG aby w tak gorącym momencie robić takie rzeczy , widać że zemsta przesłoniła zdrowy rozsądek i niekompetencja Prezydium ZG . Teraz Wrocław powinien się wypiąć na te mistrzostwa  i niech prezydium ZG zajmie się tym bałaganem . Zobaczymy czy jeszcze kiedykolwiek dostaniemy jakiekolwiek jakieś zawody do zorganizowania Międzynarodowe jak teraz będzie plama . Gratuluje Panie Prezesie ZG gdyby głupota mogła fruwać to całe prezydium fruwało by jak gołąbki.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Sierpień 01, 2018, 20:52:14
Organizuj sobie mistrzostwa za swoje prywatne pieniążki.Zobaczymy jaka będzie frekfencja gdy zawodnicy nie będą sponsorowani z naszych wsólnych składek.SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!!!!!
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: citi w Sierpień 03, 2018, 11:21:42
Widzę że jedziecie z góry na dół po ZG. Porównujecie ZG do ryby która psuje się od głowy- a tu nie ryba jest popsuta tylko złapała pleśniawkę na wrocławskiej płetwie.

Nigdy nie wędkowałem na wodach wrocławskich ale o patologii która tam się odbywa trochę słyszałem. Nie boję się represji ze strony okręgu wrocławskiego bo tam nie łowię, a tego co słyszałem o panującej we Wrocławiu patologii w tym nękaniu tych którzy o tym mówią nie dziwię się że jeszcze nikt nie odważył się tych patologii ujawniać.

O co ten spór? Powoła się nowego prezesa, jeśli zajdzie potrzeba wymieni się osoby pełniące inne funkcje i będzie szansa wprowadzać zmiany na lepsze dla PZW jak i wędkarzy w nim zrzeszonych.

Więc ktoś mi wytłumaczy dlaczego broni się zarząd który kłusownikom ze złotym wieńcem po złapaniu przez kontrolerów nie dość że nie odebrało złotego wieńca to jeszcze oddało zezwolenie i przeprosiło by ten przy kolejnej kontroli mógł się strażnikom śmiać w oczy i ich zwyzywać?
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: spolecznoscpzw w Sierpień 03, 2018, 20:19:27
Przykro się czyta posty osób które nie były i nie widziały, za to słyszały straszne opowieści jak we Wrocławiu jest źle,  jak w tytule starego polskiego serialu "Tata, a Marcin powiedział"

Wysuwanie tu bezpodstawnych oskarżenia pod adresem OBECNEGO ZO we Wrocławiu jest bynajmniej nie na miejscu. Bo chyba sam Prezes nikogo nie kontrolował i nikt z pozostałej 23-y osobowej załogi ZO.

A tak na marginesie: jak się Pan nie boisz to się Pan przedstaw 😂😂😂 i jak już przytaczasz jakieś historie to prosimy że szczegolami "kto, kogo, gdzie i kiedy" bo sama taka opowiastka tym bardziej że słyszenia jest poprostu nudna.

Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 03, 2018, 20:58:50
Panie citi
jeżeli nigdy nie łowiłeś na wodach Okręgu Wrocławskiego to ŻAŁUJ . Jeżeli mówisz o jakieś patologi to pomyliłeś Zarządy . Obecny  Zarząd wywiązuje się ze swoich obowiązków  bardzo dobrze . A jeżeli Pan mówi o jakiś nieprawidłowościach  to konkretnie a nie bo  ja słyszałem bo mi mówili . Anie mówili że poprzedni członkowie do  dziś nie po rozliczali się z pobranych pieniędzy , a to że że osoba która była odpowiedzialna za łowisko specjalne w szczodrym będzie miał sprawę w sądzie to tego już nie usłyszałeś . Proponował bym porozmawiać z członkami Obecnego Zarządu to wyjaśnią CI parę spraw i nie strzęp języka po próżnicy bo nic nie wiesz .
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Sierpień 03, 2018, 21:48:12
Mam rozumieć  że koledzy przypadkiem przechodzili w pobliżu i wpadli w odwiedziny, czy znajomy z zarządu dzwonił po posiłki? W przypadki nie wierzę , przynajmniej takie .
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: tym40 w Sierpień 04, 2018, 20:24:13
Kolego okonek63 masz rację że nie wierzysz w w takie przypadki. Ja również nie wierzę że przypadkowo we wrocławskim Okręgu, począwszy od 2013r będzie to czwarta kontrola. Wyjaśnić ten zadziwiający przypadek może v/ce prezes ZG lub jego protegowani z poprzedniego Zarządu. 
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: kaprys27 w Sierpień 07, 2018, 20:06:36
Witam, Panowie i Panie ze względu na brak reakcji Prezydium ZG wywoływanego do udzielenia wyjaśnień tej dziwnej sytuacji oraz kilku innych nieścisłości związanych z działalnością ZG PZW oraz jego Organów, w imieniu swoim, moich przedmówców oraz osób zainteresowanych i zaniepokojonych dziwnymi zdarzeniami do których dochodzi w strukturach PZW, a widać to także w innych wątkach na tym forum. Wzywam ZG i Prezydium ZG do udzielenia odpowiedzi na zawarte w tej dyskusji wątki.
Wiem z doświadczenia że najgorzej jest zacząć, później jest z górki i dlatego wychodzę naprzeciw ZG i Prezydium ZG, postaram się opowiedzieć historię związaną z wpisem kolegi „tym40”.
Zaczęło się kilka lat temu gdy w zarządzie PZW we Wrocławiu działały dwa obozy które walczyły ze sobą a finanse były grubo poniżej ZERA. Wtedy GKR przeprowadził 1 kontrolę pod przewodnictwem obecnego przewodniczącego GKR którego raport nie zostawił suchej nitki na ZO we Wrocławiu. Bardzo zaniepokojony  ówczesny Prezes ZG po niecałym miesiącu, celem sprawdzenia tych doniesień wysyła do Wrocławia kolejną kontrolę ale już nie GKR tylko specjalistów ZG. I uwaga: nic się nie potwierdziło (mina Pana z GKR musiała być bezcenna). Po perturbacjach związanych z dalszą walką 2 obozów do PZW we Wrocławiu został wprowadzony pełnomocnik ZG który to miał wprowadzić program naprawczy. Po kilku miesiącach zabawy za ponad 40 tys. złotych pełnomocnik wprowadza kilka zmian skopiowanych z Okręgu Katowickiego i zaczyna faworyzowac  jeden z walczacych obozów . Jako zwierzchnik Okręgu zaprasza na kolejną kontrolę Komisję Rewizyjną z Warszawy, oczywiście już bez obecnego przewodniczącego GKR-u. I jak każdy może się domyślać kontrola odbyła się bez większych zastrzeżeń. Co jednemu i drugiemu było nie po nosie. Kolejnym etapem był zjazd delegatów na którym wcześniej wymieniona grupa namaszczonych przez pełnomocnika miała przejąć władzę w Okręgu. Ale stało się coś czego smutni Panowie nie przewidzieli:  Ówczesny ZO nie otrzymał absolutorium a Pan pełnomocnik został gwizdami wyproszony z mównicy.
Dzięki temu Wrocław wymienił cały ZO na nowy. Składający się z młodych i prężnie działających osób oraz tych doświadczonych i zasłużonych dla PZW. Tak na marginesie Nowy Zarząd zaczynał od dosłownego zera. Gdzie rokowania na zakończenie 2 roku kadencji wskazują zysk na poziomie pół miliona złotych.
No to tak na koniec zadam dwa pytania na które sobie sami odpowiecie:
1.   Kto jest niepocieszony z wyników 2 i 3 kontroli w Okręgu Wrocławskim? czy to nie ta sama osoba która tak nierzetelnie przeprowadziła 1 kontrole i teraz mści się doprowadzając do Zawieszenia Prezydium we Wrocławiu?
2.   Kto ze względu na niesmaczne zakończenie współpracy z Okręgiem Wrocławskim oraz niepowodzenie we wprowadzeniu znajomków do ZO chciałby teraz podjąć kolejną próbę dokonania zmian w obecnym Zarządzie?
Jak moim przedmówcom i mi również nie chce się wierzyć w przypadki jakie dotykają obecny Zarząd PZW we Wrocławiu. Wiec warto się zastanowić kto rządzi w PZW. Może są to ci dwaj Panowie a może Prezydium ZG które uchwala i wciela w życie wszystkie uchwały o których ZG jeszcze nawet nie słyszał? Bo na pewno Zarząd Główny by nie zawiesił Prezydium ZO we Wrocławiu za prośbę zmiany terminu Kontroli GKR.  Tym bardziej że GKR wymienił osoby „wezwane” do kontroli, a które były nie obecne w tym terminie bo jak widzimy za oknami jest sezon urlopowy, a poza tym Wrocław jest zaangażowany w 100% w organizację Mistrzostw Świata Kobiet które odbędą się w ostatni weekend sierpnia tego roku we Wrocławiu.


Tomasz Dobra Rada
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 08, 2018, 04:46:10
Czytam i czytam co jest napisane w tym temacie i włos mi się jeży na głowie. Przede wszystkim kwoty, które zostały podane. Z wpisów wynika, że eksperci w trakcie kontroli mają pobierać 250-300 zł na GODZINĘ. Załóżmy - 3 dni kontroli, standardowo po 8 godzin, daje to kwotę mniej więcej około 7 tysięcy na osobę . Zbyt dużo szczegółów, aby uznać te informacje za bzdury! Pytanie, ilu jest tych ekspertów, jakie to osoby? W jaki sposób zostały wybrane, wśród  jakiej puli osób? To chyba powinny być jawne informacje. Ponoć to poprzednie zarządy wszystko ukrywały, a ten zarząd miał wszystko robić jawnie. Puste słowa, dla zdobycia poparcia. Rozumiem, że za wszystko płacą wędkarze ze swoich składek? Pięknie! Jak zostać takim ekspertem? Druga kwota, Kolego Kaprys piszesz, że pełnomocnik  swoją ciężką zabawę wycenił na 40 TYSIĘCY. To tyle kosztowała benzyna z Katowic i hotel. Zaraz, zaraz, jeszcze te słynne diety. I tu chyba jest pies pogrzebany. Nic, tylko pracować społecznie! A to się wędkarze cieszą, że tak wygląda reforma w PZW. Następna sprawa zawieszenie wrocławskiego Prezydium. Jak dobrze zrozumiałem, chcieli przesunięcia terminu kontroli. Normalna sprawa. Zdarza się, teraz jest typowy termin urlopowy, dużo osób wyjeżdża, niektórzy daleko. Przecież nawet Urząd Skarbowy, kiedy informuje o planowanej kontroli, w uzasadnionym wypadku wyraża zgodę na przesunięcie terminu i nie stosuje represji. Jak widać Prezydium ZG zareagowało bardzo opresyjnie. Dziwne. Od razu skojarzyło mi się to z minionymi czasy, kiedy odpowiednie służby podobnie traktowało niewygodnych, wykluczano ze społeczeństwa, czy też stosowano inne opresyjne metody. Czyżby Prezes ZG, jako historyk z wykształcenia nie widział analogi. Nieprawdopodobne!!! Przypomniało mi się jak w kilka dni po wyborach do ZG na forum wędkarzy dolnośląskich umieszczono wpis, jak to we Wrocławiu chodzą po ścianach, boją się Katowic i ZG i jakie to porządki zostaną we Wrocławiu zrobione. Normalnie wizjonerzy, przewidzieli gotowy, jak napisany z góry scenariusz. A może faktycznie, w porozumieniu z kolegami był już napisany. Pamiętam tą nutkę triumfu w tym wpisie.
Co jeszcze jest dziwne. Przewodniczący GKR nie przestrzega regulaminu własnej komisji. Przecież każdy przyzwoity człowiek, kiedy zachodzi podejrzenie ( jest zapis w regulaminie), że nie jest bezstronny w swoich działaniach sam się odsuwa i wysyła innych. Właśnie, przyzwoity. A z tego co czytam podejrzenie o brak bezstronności jest wyraźnie zaznaczone i ma podstawy. To jest jakaś kpina. Czy prawdą jest że Komisja Rewizyjna działa w niepełnym składzie, że w dziwnych okolicznościach zrezygnował dotychczasowy przewodniczący? Traktowanie innych w skandaliczny sposób. My WŁADZA, poddani nie mają żadnych praw. Żałosne.  Statut wyraźnie mówi, działanie w PZW opiera się na wzajemnej współpracy i koleżeństwie, życzliwości. No to mamy potwierdzenie!!
Forum to jest niejako " firmowe". Dziwi brak jakiejkolwiek wypowiedzi Rzecznika. Czyżby wyjątkowo niewygodny temat, którego nie da się załatwić kilkoma gładkimi słówkami. A może liczycie, że popiszą, popiszą, a my i tak zrobimy swoje. To tak nie działa. Zresztą KOLEGA Prezes, przywołując swoją historyczną wiedzę, raczej doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Chyba!!!!!
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: tym40 w Sierpień 08, 2018, 15:12:15
Kolega ''parweniusz'' w swoim poście przytoczył wielce interesujące i zarazem bulwersujące fakty.
Ja ze swojej strony dorzucę nieco informacji, które zebrałem u dobrze poinformowanych warszawskich wiewiórek.
Wcześniej jednak podzielę się swoimi przemyśleniami. Zarząd który z woli delegatów nie otrzymuje absolutorium, odchodzi w niesławie wraz ze swoimi członkami. Jest to swego rodzaju czerwona kartka dla wszystkich zasiadających w nim osób. Przyjął się zwyczaj w naszym związku, że odsuwa  się te osoby od jakichkolwiek funkcji. Jak się okazuje nie dotyczy  członków poprzedniego skompromitowanego Zarządu  we Wrocławiu. Za sprawą swojego mentora z ZG znależli się niektórzy z nich w komisjach  przy ZG. Smaczku dodaje fakt, że wobec jednej z tych osób złożony jest przez obecny ZO we Wrocławiu pozew do powszechnego sadu, o niegospodarność na łowisku w Szczodrem. Jak widać koterie i układy towarzyskie w ZG biorą górę nad zwykłą przyzwoitością.
Jako wędkarze mieliśmy wiele krytycznych uwag wobec poprzedniego ZG w Warszawie, ale ostatnie działania prezydium tego organu wobec wrocławskiego ZO, napawają mnie przerażeniem.
Widzimy w jak bezczelny sposób prowadzi się z nim rozgrywkę i jestem przekonany że z tych samych powodów podobne działania mogą być podjęte wobec innych okręgów.

Koledzy wędkarze sprzeciwiajmy się takim działaniom, bo stowarzyszenie nasze ma zupełnie inne cele, niż prowadzenie brudnej personalnej polityki.

 Andrzej Gągała -  wędkarz
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 08, 2018, 15:48:15
Przyzwoitość, moralność?, Ale jak to mówi  Prezes  Zarządu Głównego : karawana jedzie dalej.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Sierpień 09, 2018, 12:21:32
Panie Prezesie ZG może na forum kilka słów wyjaśnienia w tej sprawie to zbyt wiele nie kosztuje i ujmy też nie przyniesie i może wątpliwości by się trochę wyjaśniło, milczenie jest potwierdzeniem tego co zostało napisane o uchwale Prezydium ZG.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 09, 2018, 23:05:38
Uzupełnię wypowiedz kolegi  parweniusza . Pełnomocnik co miesiąc otrzymywał ok 7 tyś. + delegacje + noclegi no i nie zapomnijmy o wyżywieniu tak że zebrało się trochę i za to zapłacił Okręg we Wrocławiu . a teraz poczekajmy który Okręg będzie następny. Z jakiego kolejnego Okręgu wydoją kasę . Na pewno dadzą termin 7 dni i jak ktoś się będzie chciał odwołać to będą mieli w .........  i jak ma postąpić w tym przypadku Okręg . Ale jak widzicie koledzy to PREZES  ZG  bardziej udzielał się na fejzbuku niż odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania padające  na forum.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Sierpień 10, 2018, 06:06:36
Czytam Wasze wypowiedzi i widzę że zaskoczeni jesteście postępowaniem "panów działaczy"z ZG PZW Nie rozumiem skąd Wasze zdziwienie,wszak tego rodzaju postępowanie  to lustrzane odbicie tego co dzieje się już na szczeblu koła.Możecie się obrazić lecz wędkarze sami są sobie winni.Większość z wędkarzy,będących członkami PZW widzi lokal koła tylko raz w roku,w okresie opłacania składek.O aktywnym uczestnictwie w życiu koła nie ma już mowy,można "poszczekać"nad wodą,wylać swoje żale na forum i tyle.A ruszyć dupsko i tłumnie przybyć na walne.Nie udzielić absolutorium ustępującemu zarządowni,zgłaszać wnioski,podejmować uchwały.Nie dopuścić do koryta towarzystwa wzajemnej adoracji a wielu z betonu poszłoby w odstawkę.W kole,przykład mojego,na ponad trzystu członków przychodzi ułamek procenta i z góry wiadomo jaki będzie skład władz koła.Kilku wędkarzy spoza "elyty" koła nie ma żadnych szans aby coś zmienić,zostaną jednomyślnie zakrzyczeni.Próżne Wasze żale,forumowe polemiki.Panowie działacze mają nas w głebokiej .......w głębokim poważaniu.
Nasuwa się jeden wniosek: SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ !!!!!!!!
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 10, 2018, 19:03:54
Myślałem o tych kwotach, które padły za" świadczenie" SPOŁECZNEJ pracy i wymyśliłem, przecież to wszystko może być jawne. Biorąc pod uwagę, że powinien odbyć się Krajowy Zjazd Delegatów ze względu na braki osobowe w Głównej Komisji Rewizyjnej, wystarczy naciskać na swoich delegatów , aby postawili wniosek na Zjeździe dotyczący jawności dochodów społeczników i pracowników,
( oczywiście dotyczącej tylko działalności w PZW) . Wystarczą strony internetowe okręgów i ZG.  Każdy działacz, który pełni jakąś funkcję i pobiera jakiekolwiek pieniądze , pod koniec roku składa deklarację, o delegacjach,  kilometrówkach, dietach. Jeżeli działacz, jest w ZG, ale również np. Prezesem Zarządu Okręgu, Koła, przewodniczącym, członkiem komisji, sumuje wszystkie kwoty i oddaje do publikacji. Sam jestem szalenie ciekawy jakie kwoty wyszłyby z tego sumowania .Skończą się domysły, plotki, będą suche fakty. Proste! Nie należy zapominać też o pracownikach w okręgach. Oni też na podstawie PIT-a będą zobowiązani do udostępnienia dochodów. Jeżeli jakaś osoba funkcyjna w Okręgu , Kole, ZG prowadzi np. sklep wędkarski, łowisko komercyjne, itp. ma obowiązek udostępnić wszystkie faktury , kiedy towar szedł na potrzeby PZW- zawody, nagrody, itp.. Jeżeli jakiś pracownik etatowy prowadzi  dodatkową działalność związaną z wędkarstwem, rybactwem i np. sprzedaje coś kołu, okręgowi, pod koniec roku sumowanie transakcji i podanie do wiadomości wędkarzom.
W końcu byłoby wszystko jasne, skończyłyby się domysły ile, w jaki sposób, działacze społeczni, społecznie ciągną z PZW. Według mnie proste, jawne działanie. Właśnie wtedy możemy powiedzieć, że PZW działa transparentnie. Jeszcze dokładne podanie ile pieniędzy idzie na sportowców, straż, młodzież, zarybienia. Tylko nie procentowo, a dokładne kwoty. A jakie byłoby porównanie między okręgami. W końcu byśmy wszyscy wiedzieli, o co chodzi w tej grze i o co idzie walka!! Oczywiście myślałem o tych kwotach, które padły za" świadczenie" SPOŁECZNEJ pracy . Jednak Delegaci muszą mieć jaja.    Proste, Kolego Prezesie? Właśnie to jest jawność działania, a nie podawanie, które miejsce zajmują sportowcy i w jakiej części świata. (chociaż miło być dumnym ze swoich). Jest to tylko udawanie. Jeszcze trochę takich sytuacji, jak we Wrocławiu, to dalej pojedzie karawan z PZW, a nie karawana.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Sierpień 10, 2018, 22:43:05
Dziękuje Kol.perweniusz nic dodać nic ująć.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 12, 2018, 23:02:26
Kolego Parweniusz  nie tak do końca z tą jawnością ,  muszę przypomnieć o ochronie danych osobowych czyli RODO niestety dane o zarobkach pracowników niestety nie mogą być publikowane odsyłam do przepisów  Rodo.
Muszę się po części zgodzić z Kolegą baba- jaga , 90% wędkarzy nie zna STATUTU i nie tylko . Nie zna swoich praw i obowiązków jakie mają wstępując do PZW  więc o czym  tu rozmawiać . Najlepiej zapłacić składkę mieć koncert życzeń pod adresem Koła i Okręgu i najlepiej żeby im dać święty spokój i nie wciągać ich do prac do Koła czy Okręgu . A najbardziej to śmiać mi się chce z tych pyskaczy czy na forum czy na fejsbuku nie wiedzą nic o o operatach i obowiązkach wobec teraz Polskich Wód ile i co możemy wpuścić do wody i jakie ilości nie wspomnę że każde zarybienie obwodów rybackich mamy obowiązek zgłosić do Wód Polskich bo przyjeżdżają na kontrole i sprawdzają czy ilości wpuszczanych ryb są zgodne z umowami.
Proszę aby Ci wszyscy  wędkarze co mają koncert życzeń aby udali się do swych Okręgów i zapoznali się co może dany Okręg wpuścić do swoich wód i najważniejsze aby zapoznali się z obowiązującymi regulaminami  a w szczególności ze STATUTEM
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: spolecznoscpzw w Sierpień 13, 2018, 22:22:13
To ci psikus, jeszcze wczoraj chciałem pisać kolejny apel do Prezesa ZG  i wyprzedzić fakty w sprawie "zawieszonego prezydium ZO w Legnicy"  ;D ;D ;D-  bo jak się okazuje kolejnym okręgiem wziętym pod lupę została właśnie Legnica, której to GKR również zaplanował kontrolę w okresie Urlopowym tj. końcówka sierpnia. A z tego co donoszą wróbelki ten termin podobniej jak we Wrocławiu nie był do zaakceptowania ze względu na podobne czynniki. Myślę że dzięki postawie Wrocławia który zapowiedział walkę o swoje nawet przed sądami powszechnymi, Legnica nie podzieli losu Wrocławia a w/w apel nigdy nie zostanie zamieszczony na tym forum. Człowiek uczy się na błędach, dotyczy to również Przewodniczącego GKR który po konsultacji z władzami ZO w Legnicy bez najmniejszego problemu zmienił termin kontroli - CZYLI JEDNAK DA SIĘ PRZESUNĄĆ DATĘ oraz DA SIĘ POINFORMOWAĆ ODPOWIEDNIO WCZEŚNIEJ a nie jak w przypadku Wrocławia na 4 dni przed planowaną kontrolą. Mam nadzieję że kolejnymi osobami które wyciągną wnioski z popełnionych błędów przy zawieszeniu Prezydium ZO we Wrocławiu będą: Prezes ZG oraz członkowie Prezydium ZG. Liczę także że żadnego błędu nie popełni Rzecznik Dyscyplinarny ZG który to już w najbliższy czwartek będzie sprawdzał czy Wrocław odmówił kontroli czy chciał i prosił o zmianę terminu, o czym w/w osoby wraz z Przewodniczącym GKR zostały poinformowane w trzech odrębnych pismach. Kolego rzeczniku CAŁE POLSKIE PZW PATRZY   >:(
Mam też nadzieję że już nikt nie będzie stosował podobnych praktyk jak obecny przewodniczący GKR, który przedstawiając stanowisko  Prezydium ZO we Wrocławiu pomijał specjalnie najważniejsze fragmenty pism w którym były wzmianki o zmianie terminu kontroli i dzięki temu całkowicie wypatrzył ich przekaz.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 14, 2018, 16:58:05
Informacja Rzecznika Prasowego Okręgu Wrocław- na stronie Okręgu 

 
             INFORMACJA RZECZNIKA PRASOWEGO ZO PZW WE WROCŁAWIU
Aktualności | 2018-08-14 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu
Wydrukuj

 

    "  W związku z różnymi, często fałszywymi informacjami dotyczącymi zawieszenia Prezydium ZO PZW we Wrocławiu wyjaśniam:

Główna Komisja Rewizyjna w piśmie z dnia 03.07.18r. poinformowała, że zamierza

przeprowadzić kontrolę naszego Okręgu w dniach 10-12 lipca br..

Z uwagi na nieobecność w tym okresie Prezesa ZO, V-ce Prezesa ZO oraz dwóch członków

Prezydium, a także byłego Prezesa ZO, byłej Gł. Księgowej oraz Kierownika OZ PZW Szczodre - z

którymi zespół kontrolny również chciał rozmawiać - Prezydium ZO, po konsultacjach, poprosiło

GKR o przeniesienie terminu kontroli po sezonie urlopowym i sierpniowych Spławikowych

Mistrzostwach Świata Kobiet, o czym poinformowało ówczesnego Przewodniczącego GKR, który

życzliwie i ze zrozumieniem odniósł się do tej prośby. W piśmie tym poproszono również o

zmianę zespołu kontrolnego uważając, że niektóre osoby może cechować brak obiektywizmu.

Niestety, GKR na swym „burzliwym” posiedzeniu w dniu 06.07.br., podczas którego odwołano jej Przewodniczącego, negatywnie ustosunkowała się do naszej prośby. Prezydium ZO PZW we Wrocławiu błyskawicznie zareagowało uważając, że skoro mogliśmy ustalać, dogodne dla obu stron, terminy kontroli z takimi instytucjami jak ZUS, PIP czy Urząd Skarbowy to dlaczego nie chce tego uczynić nasz koleżeński, związkowy organ. Pocztą elektroniczną skierowaną do Prezesa ZG i Przewodniczącego GKR zaprotestowało przeciwko takiej decyzji stojąc również na stanowisku, że pod nieobecność gospodarzy i osób odpowiedzialnych nie powinno się przeprowadzać kontroli  i jeszcze raz poprosiło o zmianę jej terminu.

Niestety, jak się okazało nie przyniosło to żadnego skutku i 10.07.br. zespół kontrolny pojawił się we Wrocławiu. Dyrektor Biura poinformował nowego Przewodniczącego GKR, że nie ma zgody Prezydium ZO na przeprowadzenie kontroli w tym terminie.

Skutek był taki, że w dniu 18.07.br. Prezydium ZG, po wysłuchaniu Przewodniczącego GKR i bez konsultacji z władzami ZO PZW we Wrocławiu zawiesiło Prezydium ZO i skierowało wniosek do Rzecznika Dyscyplinarnego ZG PZW.

Do kierowania działalnością Okręgu (do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego) Prezydium ZG powołało w dniu 27.07.br. Kol. Dariusza Piotrowskiego - członka ZO PZW we  Wrocławiu.

Wbrew niektórym opinią władze Okręgu PZW we Wrocławiu z całą stanowczością pragną podkreślić, że jego intencją nie była odmowa  poddania się kontroli lecz przełożenie jej terminu. Stanowisko to popiera również Zarząd Okręgu, który w dniu 09.08.r. pozytywnie zaopiniował uchwałę Prezydium ZO  w tej kwestii.

Zarząd Okręgu nigdy nie utrudniał i nie sprzeciwiał się kontroli (w ostatnich 2 latach odbyły się 3 kontrole) ponieważ zna i respektuje uprawnienia GKR wynikające ze Statutu PZW.  "

 

                                                 Rzecznik Prasowy Okręgu PZW we Wrocławiu – Waldemar Szmajda. 

 
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Sierpień 14, 2018, 17:35:45
Informacja Rzecznika Prasowego Okręgu Wrocław- na stronie Okręgu 

 

 


Z uwagi na nieobecność w tym okresie Prezesa ZO, V-ce Prezesa ZO oraz dwóch członków

Prezydium, a także byłego Prezesa ZO, byłej Gł. Księgowej oraz Kierownika OZ PZW Szczodre - z

którymi zespół kontrolny również chciał rozmawiać - Prezydium ZO, po konsultacjach, poprosiło

GKR o przeniesienie terminu kontroli po sezonie urlopowym i sierpniowych Spławikowych

Mistrzostwach Świata Kobiet, ,...........

 

                                                 

To tak jakby zakład,firmę pozostawić na pastwę losu.Hulaj dusza,piekła nie ma.Zbyt grubymi nićmi jest to szyte.Widać jasno i wyraźnie,walka o stołki,profity i konkretną  kasę.
Dlatego głośno krzyczę:SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ!!!!!!!!
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: tym40 w Sierpień 15, 2018, 16:08:49
Kolego bab-jaga dobrze że zabierasz po raz kolejny głos w tej sprawie. Ale było by jeszcze lepiej, gdybyś swoje przemyślenia formułował opierając się na rozumieniu czytanego tekstu. Wyciąganie wniosku z faktu, żę pod nieobecność w okresie urlopowym wymienionych  przez rzecznika ZO osób,świadczy o braku nadzoru nad Naszym Okręgiem, jest delikatnie mówiąc nadużyciem.
Pracą Okręgu niezależnie od tego czy prezes lub jego zastępca przebywają na urlopie czy też są na miejscu, kieruje dyrektor biura. Sprawuje on nadzór nad wszystkimi etatowymi komórkami w Okręgu nie wyłączając księgowości.
Masz całkowitą rację, że nie wolno zostawić jakiegokolwiek podmiotu czy to firmy czy stowarzyszenia bez nadzoru, ale wyciągnięte wnioski przez ciebie są absurdalne i wierzę że nie podszyte są one fałszywymi intencjami.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 15, 2018, 22:02:12
A  jeszcze lepiej aby kolega baba-jaga w końcu może wziął się za prace  w swoim kole to zobaczyłby jakie by mu przyniosło profity aż by się zdziwił . A krzycząc Sztandar PZW WYPROWADZIĆ  TO MOŻE SAM ZREZYGNUJE Z CZŁONKOSTWA I BĘDZIE PO PROBLEMIE I GŁUPICH KOMENTARZY. Najpierw proponuje zacząć od siebie kolego i zobaczyć na czym polega praca w PZW a nie mieć koncertu życzeń , bo ja zapłaciłem i mi się należy . A ile poświęcasz czasu na prace  w kole lub okręgu zapewne wcale , to proponuje wstrzymać się   tak żenujących komentarzy
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Sierpień 16, 2018, 05:45:58
Cóż tak Szanowny Panie nudzio poruszyło Waszą łaskawość?Prawda o PZW  która wyziera z moich wypowiedzi?Plujecie na siebie nawzajem,jesteście robakiem który toczy ten chory twór pod nazwą PZW.
Piszesz,wrzeszczysz,od moim odejściu z PZW.Masz rację,chyba to zrobię w przyszłym sezonie.Związek zawładnął rzekami,zbiornikami a nieliczne ,komercyjne łowiska to nie to co bieżąca woda,rzeka.Ja nie chcę należeć do Waszego związku,ja jestem zmuszony należeć do niego aby pobawić się spławiczkiem w rzece np.Wiśle.
Piszesz krzykaczu o braku profitów z tytułu działalności w skostniałej strukturze PZW.Wiele wiem na ten temat z racji tego że kedyś działałem w związku,w okręgowej komisji  rewizyjnej również.Skanów legitymacji przyznających mi jedne z najwyższych odznaczeń związku nie będę Ci przedstawiał gdyż g....o Ci do tego. Kiedyś synku,kiedyś to było inaczej i przejrzyściej,teraz gdy do władzy pchają się oszołomy.....szkoda słów.Dlatego odszedłem i zarzuciłem działalność na rzecz tego tworu pod nazwą PZW.Aha,jeszcze jedno,nie drzyj synku twarzyczki,słyszę Twoje wrzaski,słyszę.
Nadmieniam,nie jestem Twoim kolegą więc przyjmij do wiadomości że ja z Tobą nie dyskutuję,ja do Ciebie mówię.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Sierpień 16, 2018, 08:08:03
Jeszcze jedno Szanowny Panie nudzio mówiąc do Ciebie.Ja nie mam "koncertu życzeń"Złowionych ryb nie zabieram,za swoje składki nie mam ochoty słuchać i oglądać wzajemnego opluwania się i wrzasku na cały kraj.Wrzasku jaki to ZG jest bee a ZO cacy.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 16, 2018, 08:22:08
Oto cała prawda o koalicji katowickiej
Dariusz Ciechański
8 godz.
NAJGORSZY PREZES DO SPRAW SPORTU W ZARZĄDZIE GŁÓWNYM OD NIEPAMIĘTNYCH CZASÓW
Zanim przystąpiłem do napisania tego tekstu odczekałem 6 miesięcy , które obiecałem obecnemu Prezesowi ZG PZW Teodorowi Rudnikowi oraz większości członków prezydium ZG PZW. Aby obraz mojej wypowiedzi był w pełni zrozumiały przypomnę czytelnikom , wędkarzom i działaczom , ze brałem czynny udział przy budowaniu obecnej koalicji zarządzającej w ZG PZW. Mieliśmy wiele pretensji za brak działań w kierunku rozwoju sportu i jego struktury oraz działalności na rzecz młodzieży. Byłem przeciwnikiem by osoby związane z poprzednim prezesem do spraw sportu działającym w Zarządzie Głównym objęły opiekę nad działami sportu i młodzieży. Moje obiekcje spotkały się z ,,ścianą" niezrozumienia i krytyki ( cóż trzeba było budować koalicję) !!! ??? Uczestniczyłem w Krajowym Zjeździe Delegatów PZW. Zaraz po ukonstytuowaniu się władz , wyraziłem wyraźną krytykę w stosunku do wybranego prezesa do spraw sportu. Uspakajano mnie bym dał mu szansę i czas . Wszyscy , którzy mnie dobrze znają wiedzą , że jestem osobą raczej pomagającą i dającą niż biorącą. Tym razem też wyciągnąłem rękę do nowo wybranego prezesa i zaproponowałem współpracę i moją pomoc. Ja nie należę do ludzi , którzy bezczynnie siedzą i czekają na ,,gruszki spadające z wierzby" , Przejechałem kilka tysięcy kilometrów wykonałem dziesiątki rozmów telefonicznych i osobistych spotkań z potencjalnymi sponsorami dla sportu i młodzieży. Wszystkich zdobytych sponsorów zarekomendowałem nowemu prezesowi do spraw sportu i przesłałem wszelkie namiary oraz warunki sponsoringu. I od tego momentu Kol. ZBIGNIEW MOŚKO nowy prezes odpowiadający za sprawy sportowe , psuł po kolei wszystko , torpedował działania , rozmowy sponsorskie, w zasadzie roztrwonił całą pracę poniesioną prze ze mnie oraz właścicieli firm gotowych do współpracy. Dodam , że na zjeździe krajowym złożyłem 12 postulatów i wniosków , które miał realizować nowy zespół ludzi odpowiedzialnych za sport.
Kim jest i jak wygląda nowy prezes Zbigniew Mośko wiedzą pewnie tylko działacze z Katowic, oraz działacze i zawodnicy sportu rzutowego, nowy Zarząd Główny i kilku trenerów oraz prezesów do spraw sportu. Wielki nieobecny prezes , gdyż nie zaszczycił swoją obecnością mistrzostw Polski, jedynie przyjechał na rzutowe Mistrzostwa Świata do Puław. Zawodnicy z kadry narodowej pytali mnie w Lublinie jaki to człowiek i jak wygląda ???? Prezes widmo !!!! Odpowiedziałem im , że bez kompetencji, bez ikry, zależny od swojego poprzednika , bez wizji i planu, nie słowny, leniwy, bez zrozumienia sportu i zawodników , bez szacunku dla działaczy i trenerów - jest kolejnym szkodnikiem odpowiedzialnym za Polski sport wędkarski.
Nie mam zamiaru rzucać słów na wiatr , i przytoczę kilka z faktów z ostatnich 10 miesięcy jego działalności ( oczywiście nie będę rozpisywał się w szczegółach , gdyż większość z czytających osiwiała by lub po prostu wyłysiała) .
Nie zrealizował , ani jednego z wniosków postawionych na zjeździe krajowym !!!!
W sposób nonszalancki potraktował przedstawicieli sponsorów podczas Targów Wędkarskich w Poznaniu.
Kłamał potencjalnych sponsorów i mamił obietnicami.
Podpisywał umowy sponsorskie miesiącami , by część podpisać na dwa dni przed wyjazdem reprezentacji na mistrzostwa lub nie podpisał umów mimo podpisanych listów intencyjnych.
Pozbawił reprezentacje dobrych sponsorów narażając na dodatkowe koszta .
Podpisał mniej korzystne umowy , za namowami swoich pseudo doradców.
Ignorował prośby o zmiany terminów imprez krajowych.
Nie podpisał umów z kilkoma proponowanymi sponsorami ( chyba tylko przez to że otrzymał od CIECHAŃSKIEGO)
Nie raczył zaszczycić swą obecnością zawodów rangi Mistrzostwa Polski , nie wspomnę o zawodach GPX Polski.
Nie nawiązywał kontaktu z organizatorami mistrzostw Polski, by zapytać choćby o stan przygotowań , nie wspomnę o chęci pomocy.
Mimo wzrostu finansowania sportu, rozdział funduszy na poszczególne reprezentacje jest skandaliczny ( tak samo traktuje się zawodników , którzy muszą mieć żywe przynęty , ziemie i zanęty jak zawodników którzy wyjeżdżają na zawody z jednym pokrowcem i skrzyneczką - lub zawody w kraju mają taki sam fundusz jak zawody wymagające przelotu samolotem).
Nie rozumie kompletnie wielu dyscyplin wędkarskich , a mimo to nie korzysta z ludzi doświadczonych i karierą zawodniczą, trenerską.
Brak kontaktu osobistego z trenerami kadr narodowych, mimo iż w obecnej kadencji nie ma funkcji Przewodniczącego Głównej Komisji Sportowej.
Punktując zapytam - co Kolego zrobiłeś ????????
Czasami trzeba wstrząsnąć człowiekiem lub zespołem ludzi. Koledzy z Prezydium Zarządu Głównego , zawierzyłem Wam - macie teraz obraz moich proroczych słów. Obiecaliśmy, naszym wyborcom i kolegom z innych okręgów , że przywrócimy sprawy sportu i młodzieży na właściwe tory, wy odpowiadacie na równi ze wspomnianym Zbigniewem Mośko. Nadszedł czas na opamiętanie i konkretne działania. Wśród członków Zarządu Głównego jest wielu kolegów , którzy znacznie lepiej poprowadzą sport i zwłaszcza to czują.
Tak dla przyzwoitości przytoczę pewien fakt. Jeden ze sponsorów firma GOMAR , mimo iż nie miała podpisanej umowy z Zarządem Głównym dostała zapotrzebowanie na robaki dla reprezentacji wyjeżdżającej do Słowenii na mistrzostwa Europy. Po telefonie właściciel firmy (prywatnie mój długoletni przyjaciel) Marek Gomse został poproszony prze zemnie, by w ramach wyjątku i swojej wspaniałomyślności dał te robaki reprezentacji za darmo mimo braku podpisania umowy - za to odpowiada jako prezes Zbigniew Mośko.
Koleżanki i koledzy wędkarze ja we wspomnianym czasie od Krajowego Zjazdu Delegatów zrobiłem dla związku więcej niż wspomniany Zbigniew Mośko w całej swojej karierze. Bardzo Was wszystkich proszę udostępniajcie ten tekst wszędzie gdzie jest to tylko możliwe.
Kolegów z Zarządu Głównego a zwłaszcza Prezydium proszę o działanie , u nas nie ma miejsca na nieróbstwo, indolencję i niekompetencję !!!!!!
Pozdrawiam koleżanki i kolegów DZIADEK

Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 16, 2018, 20:27:29
Panie baba-jaga nie drę twarzyczki tylko spokojnie mówię , ale jak pan był w okręgowej komisji  to  nie  dochrapał pan dużych profitów czy były za małe i zrezygnował Pan .  A szczerze to mi to  lata . Tak się zastanawiam po co ma Pant czekać do końca roku i odejść to nie lepiej zrobić to jak baba -jaga wsiąść na swoją miotłę i już odlecieć  , będzie to z korzyścią dla ogółu . I proszę nie nazywać mnie Syneczkiem mam swoje lat i  już ponad 30 lat pracy w Kole , Okręgu i w Zarządzie ZG .
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: tym40 w Sierpień 17, 2018, 17:59:30
I tak pomału w swoich wypowiedziach odchodzimy od sedna sprawy. Baba-jaga_ sztandar wyprowadzić dał upust swojemu zacietrzewieniu i ostro zaatakował kol nudzia, ten z kolei nie pozostał dłużny i odpowiednio skomentował prostacką wypowiedż swojego interlokutora.  Panowie lub koledzy( jak kto woli), na tym forum nie załatwimy wszystkich spraw i problemów nurtujących Nasz Związek, ale  poprzez nasze komentarze, które mam nadzieję czytane są w Warszawie, nastąpi opamiętanie w ZG i członkowie jego prezydium dostrzegą sprawcę całego zamieszania związanego z ZO we Wrocławiu.
W wielu zamieszczanych tu wypowiedziach przywołuje się pośrednio lub bezpośrednio osobę v/ce prezesa ds. organizacyjnych ZG.
Wygląda na to że mamy w tym panu swego rodzaju capo di tutti capi, który skutecznie usadowił swoich ludzi w strukturach ZG. Jak widać na przykładzie v/ce prezesa ds sportu i zauszników z poprzedniego ZO we Wrocławiu nie zawsze kompetentnych. Przeglądając składy osobowe poszczególnych komisji i kierownictwa zarządu, dostrzegamy że praktycznie żadna istotna komórka organizacyjna w ZG, nie może obejść się bez członków ZO w Katowicach.
Sam v/ce prezes który sprawuje właściwą dla obecnego przedmiotu sporu funkcję, jakoś osobiści nie angażuje się w jego rozwiązanie. Czyżby dla tego że jego półroczne zarządzanie Okręgiem wrocławskim w roli pełnomocnika było czystą fikcją. Bo przecież zakres ostatniej kontroli miał obejmować działanie poprzedniego ZO a on sam wcześniej powołany został do tego aby te sprawy uregulować.
Jestem przekonany że ostatnie wydarzenia we wrocławskim PZW są inspirowane przez tego pana i jego zauszników z poprzedniego ZO 
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: spolecznoscpzw w Sierpień 18, 2018, 12:32:25
Miejmy nadzieję że kol. baba-jaga teraz zacznie czytać tekst ze zrozumieniem, a gdy przyjdzie mu napisać coś bez sensu przemyśli to kilka razy.
Panowie po spotkaniu z wróbelkami z Warszawy wiem że Prezydium ZG i jego organy już jadą na wstecznym, bo cała sytuacja z zawieszonym Prezydium ZO we Wrocławiu odbija im się jak oranżada po komunii.
Hahaha i wcale im się nie dziwię, w perspektywie wydarzeń które mogą niebawem nastąpić. Pisma skarżące działalność ZG do Prezydent miasta Warszawy i Sądu rejestrowego są już na ukończeniu. Zostaje teraz tylko jedno pytanie: Czy ZG przyzna się do błędów i odwiesi Prezydium ZO we Wrocławiu?
Mam nadzieję że wreszcie do pewnych osób dotarło że cwaniactwo nie popłaca a piastowany stołek może zawsze wysunąć się z pod DUPY.

Co do tematu sportu to gwarantuje że wcześniej wymienione gęby przyjadą wypinać pierś i spijać całą śmietankę za organizację Mistrzostw Świata Kobiet które od samego początku tworzył ZO we Wrocławiu przy pomocy swoich działaczy. A ZG oraz v/ce Prezes do spraw sportu nawet nie zapytali co mają zrobić by nie przeszkadzać, co by nie powiedzieć nic o jakiejkolwiek pomocy. Tak kolejny raz podkreślę że Warszawa nie dała na ten cel nawet złotówki, mimo to Wrocław zachował się z klasą i zaproponował Prezesowi ZG miejsce w Komitecie Honorowym.

No a na zakończenie mojej dzisiejszej wypowiedzi podaję wam link do odpowiedzi na nurtujące was pytanie.  Czy ktoś z ZG czyta to forum? (Zrzut ekranu podesłany przez Panią niezrzeszoną w PZW)
http://fotowrzut.pl/60JY2YC24H
O tak!!! Prezes ZG oraz jego świta "DOBRZE WIEDZĄ CO TU SIĘ DZIEJE"
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Sierpień 18, 2018, 16:59:49
Nie kala się własnego gniazda a brudy powinno się prać we własnym gronie,plujcie więc dalej nie będę Wam w tym przeszkadzał.Nie jestem jednak zdziwiony,jeżeli ktoś pół życia zastawiał drzwi snopkiem i wyrzucał brudy na podwórko.......
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Sierpień 18, 2018, 21:49:52
Zaczynając temat  w obronie Prezydium ZO we Wrocławiu nie miałem na celu kogokolwiek obrażać a jedynie pokazać arogancję i tendencyjną postawę władz centralnych PZW.Zaznaczam że nie jestem członkiem w Okręgu Wrocławskim ale nie mogę się zgodzić że zawieszono Prezydium ZO we Wrocławiu tylko dla tego że kontrola miała dotyczyć poprzedniej kadencji/mimo że ZO prosiło o zmianę terminu/ a urlopy brano wcześniej ze względu na Mistrzostwa Świata Kobiet organizowane przez władze ZO we Wrocławiu które odbędą się pod koniec sierpnia.Zawsze uważałem że ZG powinien jednoczyć dla dobra Członków całego PZW widocznie zostałem idealistą i frajerem jestem ostatnim członkiem PZW który chciałby wyprowadzić sztandar.
Henryk Pokrzywa 
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: pppow w Sierpień 19, 2018, 09:03:31
Pomijając ton i treść wypowiedzi szanownych kolegów najsmutniejszy w tym wszystkim jest brak reakcji ze strony ZG Jak się piwa nawarzy to trzeba mieć odwagę je wypić,a wygląda na to że w ZG sami niepijący.pozdrawiam.Pawel P.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: andrzej_paczkowski w Sierpień 19, 2018, 09:17:10
Tak w temacie wyprowadzenia sztandaru... Co to zmieni jak odejdą starzy gniewni a nastaną młodzi wcurwieni?
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Sierpień 19, 2018, 12:22:24
 http://www.pzw.org.pl/forum/index.php?topic=1578.0
Proponuję poczytać wypowiedzi internautów.Skupić się i dojrzeć to co napisane jest między wierszami.Ten smrodek który ciągnie się latami za kolejnymi kadencjami władz,począwszy od najniższego szczebla,na ZG skończywszy.
Dlatego głośno krzyczę:SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ lub jak słusznie  pisze jeden z komentujących,pozwolę sobie przytoczyć jego słowa.

Cytuję:
"Jedynym ratunkiem aby PZW stalo się związkiem publicznym . Będzie to skutkować z nadzorem służb państwowych , czago tego się strasznie boi to szemrane stowarzyszenie czyt. sto towarzyszy  przeciwko reszty wędkarzy. Nadzor jest do zrobienia ,jeżeli stowarzyszenie przekształci się w klub użyteczności publicznej.Wtedy jest gwarantowany nadzór państwowych wykształconych profesjonalnie kontrolerów ,a nie takie jak OKR czy GKR wybranych  z najbardzięj tępch a zarazem przychlnych do pozytywnych opinii co dobrej działaności wbrew opini wędkarzy"
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 20, 2018, 10:07:09
https://youtu.be/oh3HRYYV8Wc
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: baba_jaga w Sierpień 20, 2018, 16:45:17
https://youtu.be/oh3HRYYV8Wc

Szanowny Panie, około 95% członków PZW o  tych mistrzostwach nie ma żadnej wiedzy,po prostu ich to nie interesuje.Dawniej zawody to była frajda, zabawa,okazja do spotkania,wypicia wiadra wódki. Teraz?Dziki pęd do zdobycia punktów za wszelką cenę,dyskwalifikacja zawodniczki za tyczkę dłuższą o wymiar 48 mm  korka ochronnego do tejże tyczki.A ebać taki sport,taką sportową(?)rywalizację.To jest sport?Róbcie sobie zawody,lecz nie za moje  i pozostałych członków PZW pieniądze.Wszak płacimy składki,nie urwa na sport tylko na ochronę i zarybianie.OCHRONĘ,OCHRONĘ W SZCZEGÓLNOŚCI
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 20, 2018, 20:26:13
Tym razem skompromitował się Rzecznik ZG ,podczas wizyty we Wrocławiu. Przyjechał przesłuchać zawieszonych członków Prezydium ZO  we Wrocławiu i o dziwo przyjechał z opracowanymi  pytaniami { A TERAZ PYTANIE KTO JE PRZYGOTOWAŁ I JAKIE WYTYCZNE DOSTAŁ JAK MA TO PRZEPROWADZIĆ }  i o co ma pytać. Jakie musiało być dziwienie przesłuchiwanych jak Rzecznik zadawał tylko pytania dotyczące wizyty Panów którzy przyjechali wybrać Pełnomocnika  we Wrocławiu . Z tego wynika że Rzecznik podczas wizyty 10 .07 we Wrocławiu najzwyczajniej przespał całe zebranie  i przyjechał dowiedzieć się o czym mówili podczas tego spotkania KOMPROMITACJA KOLEJNA . Czemu nie pytał jakie pisma zostały wysłane z GKR DO WROCŁAWIA I ILE ICH BYŁO bo jak twierdził Przewodniczący GKR  OD NICH WYSZŁY TRZY to czemu nie zostały zaprezentowane na tym spotkaniu  bo było i jest tylko jedno pismo o kontroli z 03.07.2018 a z Wrocławia poszły dwa o przełożenie kontroli . I kompletnie niezrozumiała propozycja wyszła od Rzecznika ZG aby wszyscy przyznali się do winy i poddali się dobrowolnie karze a zapewnienia Rzecznika że od sądu dostaną tylko po upomnieniu to jakieś Kolejne matactwo Pana Mirosława I aby mieć czyste ręce powiedziałby że sami się przyznali a Sąd ku uciesze Pana Mirosława I ukarał by ich NAGANĄ I to co wtedy ponowne wybory.  tylko pan M zapomniał że jego pupilki zostały odstawione na boczny tor aż na 4 lata. A nadzwyczajny Zjazd  musiałby wybrać nowego Prezesa i uzupełnić Zarząd ale tylko z tych delegatów którzy nie byli w poprzednim Zarządzie . Rządza władzy tego Pana chyba przesłania mu logiczne myślenie . Więc jeszcze raz Apeluje do PREZESA ZG  ABY PRZEJRZAŁ NA OCZY I PRZYHAMOWAŁ TEGO Pana BO TO CO ZACZYNA SIĘ DZIAĆ NICZEGO DOBREGO NIE WRÓŻY ZARZĄDOWI ZG I CAŁEMU ZWIĄZKOWI
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: kaprys27 w Sierpień 21, 2018, 08:21:59
Witam  koledzy ponownie
kiedy tu trwa polemika w której nikt z ZG nie miał ochoty wziąć udziału  , o przesłuchaniach i kto, gdzie ,komu, co zrobił ,to  nad Odrą we Wrocławiu trwają ostatnie przygotowania do Mistrzostw Świata Kobiet , wszystko idzie pełną parą i to parą napędzaną przez działaczy z ZO oraz biuro ZO we Wrocławiu  bez udziału choćby minimalnego ZG z Warszawy . Brzegi Odry na odcinku na którym będą się rozgrywać zawody  są kontrolowane i pilnowane przez całą dobę  przez Straż Rybacką , Państwową jak i Społeczną . Ale to chyba najmniej ważne w tym wydarzeniu …najważniejsze jest to ze w tym samym czasie w Warszawie Prezes ZG szykuje „klapę na ordery” za przygotowanie tych mistrzostw oraz przeczesuje wąsiska by spić całą śmietankę pochwał , szykuje najlepszy garnitur by w nim zasiąść w loży Honorowej ( choć sam jest bez honoru) wraz z wszystkimi którzy te mistrzostwa przygotowywali od bardzo długiego czasu. Zastanawia mnie tylko jedno , jak On popatrzy tym wszystkim ludziom w oczy? Tym wszystkim którym pozwolił by zostali zawieszeni choć winy ich żadnej nie ma i nie oni są winni całej sytuacji …
Wiedział o dyskusji tu się toczącej  co potwierdził w wiadomości do Pni Anieli która choć wędkarzem nie jest ale bardzo interesuje się tym sportem , wiedział nagonkę i mściwość  na ZO we Wrocławiu przez swoich działaczy z ZG i organów ZG  , jak popatrzy w oczy tym za którymi nie  wstawił się ani jednym słowem ? Jak będzie ściskał w błysku fleszy rękę każdemu kto był wzywany na przesłuchania niczym w czasach ubecji , komuny …Jak będzie ….? Wiele jest tych pytań .
Ja wiem jedno , wieść o tym co wydarzyło się we wrocławskim okręgu  za sprawą ludzi z ZG  już obiegła Polskę  i na pewno padnie nie jedno w tym temacie pytanie od dziennikarzy , jak odpowie na nie Prezes ZG  skoro na zwykłym firmowym forum PZW nie wydukał ani słowa? Czyżby był pionkiem bez prawa głosu? …

Tomasz Dobra Rada
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 21, 2018, 13:45:25
Po przeczytaniu powyższych wpisów nasuwa się jeden wniosek- PZW w Polsce zarządza kilka osób ( członków Prezydium ZG), żeby było ciekawiej prawie wszystkie osoby zasiadały w poprzednich Zarządach Głównych. Po wpisie " Dziadka", który wprost mówił, że była budowana koalicja przeciwko poprzedniemu Prezesowi ZG, nasuwa się pytanie, komu i w czym przeszkadzał poprzedni Prezes? Odłowy jak były, tak są, Suwałki jeszcze bardziej dofinansowane przy rządach obecnego prezesa!
 Zmiana na tym stanowisku byłaby zrozumiała, gdyby cały skład Prezydium uległ zmianie, gdyby weszli zupełnie nowi ludzie ze świeżym spojrzeniem, bez chorych układów i zależności! A tutaj na stanowisku prezesa mamy wieloletniego członka poprzednich Zarządów , który oprócz obecności na FB i " lubieniu" wszystkiego w żaden znaczący sposób nie wpłynął na reformowane pracy tego ciała.
Chyba , że za reformę działań obecnego prezesa  należy uznać wycieczki do Niemiec i do Stanów Zjednoczonych i pewnie jeszcze kilka innych.
Patrząc na nazwiska pozostałych członków Prezydium, kilku z nich od wielu kadencji zasiada w ZG. Czyżby zmiana miała na celu, tylko zmianę Warszawy na Katowice i wyeliminowaniu największych okręgów?  Dlaczego, odpowiedzcie sobie sami! Jaką rolę pełni w tym wszystkim prezes, marionetki? Pytanie, dlaczego się na to zgadza? To jest ważne pytanie!! Jaką rolę mają pełnić pozostali Członkowie Zarządu Głównego?     21 OSÓB! Czyżby Okręg we Wrocławiu był tak maleńkim okręgiem, że nie należy zwołać zebrania WSZYSTKICH członków, aby potwierdzili ważność uchwały, która zawiesza Prezydium we Wrocławiu? Nasuwa się pytanie, której uchwały, tej pierwszej, kiedy mianuje się 3 komisarzy( z dostępnych dokumentów wynika, że nie została anulowana), czy tej drugiej, kiedy jednego, z Członków Zarządu we Wrocławiu. A może jest już czterech komisarzy? Co za bałagan!!!!  Scenariusz nasuwa się jeden, główki pracują, jakby to przedstawić sprawę wrocławską Członkom Zarządu Głównego, aby Im za dużo nie powiedzieć i żeby potwierdzili uchwałę. Przeczyta się jakąś część pism, pomijając najważniejsze fakty i sprawa załatwiona?  Na razie stwierdzi się, że jest okres urlopowy i nie można zwołać zebrania zarządu. Ale to przecież w niczym nie przeszkadza, jak udowodnił przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej ( ten nowy!, a jakże z Katowic) Może biorą pod uwagę fakt, że w Zarządzie Głównym Wrocław nie ma swojego przedstawiciela i nie będzie miał kto sprostować manipulacji? A może pozostali Członkowie ZG nie są tacy naiwni? A może będą chcieli wiedzieć więcej? Może są ludźmi myślącymi i przyzwoitymi? Może nie zawsze wygrywa się intrygami?! Rodzi się wiele pytań , na które nikt nie chce odpowiedzieć! Taka postawa rodzi wiele domysłów i teorii. Poza tym mówi się, że milczenie jest przyznaniem  do winy.
Ciekaw jestem jak zachowa się prezes i v-ce prezes d/s sportu Zarządu Głównego na Mistrzostwach Świata we Wrocławiu, bo przecież chyba przyjadą na zawody międzynarodowej rangi!  Co prawda w żaden sposób nie pomogli w przygotowaniach, nie mówiąc już o stronie finansowej, chociaż z pełną satysfakcją niektórzy rozpuszczali plotki o fatalnej kondycji finansowej okręgu wrocławskiego, zapominając dodać, że obecny Zarząd wrocławski odpowiedzialną postawą  to nadrobił.
 Poza tym przecież prezes tak lubi pozować do zdjęć. Znowu tablicę na FB zapełni i popłyną lajki! Z miłą miną odpowie na niewygodne pytania wrocławskich dziennikarzy i będzie mówił prawdę i tylko prawdę. Chyba nie będzie stosował spychologii, że Zarząd i Prezydium wybrali delegaci, a on ma tylko jeden głos. To po co jest prezesem- do zdjęć i wycieczek? A wrocławscy dziennikarze, to nie słupski obserwator i reżyserowane pytania i odpowiedzi.
WROCŁAW MIASTEM SPOTKAŃ, odwagi!!!!!!
ps. małe litery są zamierzone, na szacunek należy zasłużyć swoją postawą i czynami!
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: tym40 w Sierpień 22, 2018, 08:55:16
Przypomina mi się scena z filmu :''poszukiwany-poszukiwana '' gdzie Rylska wyjaśnia Pokorze ze jej mąż jest z zawodu dyrektorem. Kolega parweniusz zadaje pytanie ,  rolę jaką w prezydium ZG pełni obecny prezes. Odpowiadam z zawodu jest działaczem PZW.
Odwieczny kandydat na prezesa uzyskujący w wyborach po kilka procent głosów, doczekał się chwili kiedy koalicja pod kierownictwem Katowic, postanowiła znależć figuranta, który nie będzie przeszkadzał w ich gierkach. Ale żeby tak się stało potrzebna jest marchewka. Sitwa wymyśliła,że skoro prezes jest z odległego Słupska, to warto by było zapewnić mu godziwe warunki w czasie wytężonego prezesowania w Warszawie. Jak to zrobić? Kupimy mieszkanie bo przypadkowo prezes własne lokum sprzedał tuż przed wyborami. Koszt zakupu …..kilkaset tysięcy a co.. kto bogatemu zabroni. Przez dłuższy czas nurtowało mnie pytanie, dlaczego główny rozgrywający sam nie zabiegał o fotel prezesa. Odpowiedź okazała się prosta, musiałby zrezygnować z prezesowania we własnym zasobnym w środki okręgu, tracąc tym samym uzyskiwane z tego profity. A tak ziarnko do ziarnka ..itd.
Kolega parweniusz zadaje retoryczne pytanie jaka rolę w tym wszystkim odgrywa 21-o osobowy ZG ? Odpowiadam w założeniu inspiratorów tych wydarzeń, bierną. Sam sobie odpowiada że w przeważającej większości to  są zawodowi działacze, przyspawani do swoich stołków. To dla świętego spokoju dlaczego mieli by się angażować w tę rozgrywkę i ewentualnie ściągnąć na siebie kłopoty. Oczywiste jest że to 11-o osobowe prezydium będzie decydować jak dalej potoczy się sprawa wrocławska a wybór osób do tego organu przecież nie był przypadkowy. Zasiadają w tym gremium ludzie zaangażowani w  konstruowaniu obecnego układu. Znalazło się tam  chociażby miejsce dla takich działaczy jak v/ce prezes do spraw sportu, którego dokonania podsumował mój kolejny przedmówca. Mamy tam v/ce prezesa od spraw ochrony i zagospodarowania wód, który w swoim okręgu zasłynął z niekonwencjonalnego sposobu zarybiania, wpuszczając ryby w styczniu do wywierconych w lodzie przerębli. No i oczywiście mamy dwie osoby  z Katowic  Nie sądzę aby obecny prezes zdobył się na akt odwagi i poddał pod obrady całego zarządu , w jaki sposób rozwiązać problem, który zgotował jego przyboczny z Katowic . Zatem sprawdzona zasada BMW może być pożyteczna w sprawowaniu pełnionych funkcji i daje gwarancje dalszej ”wytężonej „pracy w obecnych strukturach władz.
Na zakończenie ja zadam retoryczne pytanie? Po pierwsze dlaczego na oficjalnej stronie ZG nie opublikowano protokołu z posiedzenia prezydium ZG, zawieszającego ZO we Wrocławiu w którym poznalibyśmy w jakim składzie podjęta została ta decyzja. Po drugie dlaczego do tej pory nie ma oficjalnego stanowiska ZG na odwołanie złożone przez członków prezydium ZO od tej skandalicznej decyzji. Po trzecie kto z naruszeniem Statutu Naszego Związku rekomendował  i wyznaczył   kierownika ZO.
Na te pytania właściwie nie oczekuję odpowiedzi ponieważ znajdują się one we wcześniejszych  wystąpieniach publikowanych na tym forum. rzypomina mi się scena z filmu :''poszukiwany-poszukiwana '' gdzie Rylska wyjaśnia Pokorze ze jej mąż jest z zawodu dyrektorem. Kolega parweniusz zadaje pytanie ,  rolę jaką w prezydium ZG pełni obecny prezes. Odpowiadam z zawodu jest działaczem PZW.
Odwieczny kandydat na prezesa uzyskujący w wyborach po kilka procent głosów, doczekał się chwili kiedy koalicja pod kierownictwem Katowic, postanowiła znależć figuranta, który nie będzie przeszkadzał w ich gierkach. Ale żeby tak się stało potrzebna jest marchewka. Sitwa wymyśliła,że skoro prezes jest z odległego Słupska, to warto by było zapewnić mu godziwe warunki w czasie wytężonego prezesowania w Warszawie. Jak to zrobić? Kupimy mieszkanie bo przypadkowo prezes własne lokum sprzedał tuż przed wyborami. Koszt zakupu …..kilkaset tysięcy a co.. kto bogatemu zabroni. Przez dłuższy czas nurtowało mnie pytanie, dlaczego główny rozgrywający sam nie zabiegał o fotel prezesa. Odpowiedź okazała się prosta, musiałby zrezygnować z prezesowania we własnym zasobnym w środki okręgu, tracąc tym samym uzyskiwane z tego profity. A tak ziarnko do ziarnka ..itd.
Kolega parweniusz zadaje retoryczne pytanie jaka rolę w tym wszystkim odgrywa 21-o osobowy ZG ? Odpowiadam w założeniu inspiratorów tych wydarzeń, bierną. Sam sobie odpowiada że w przeważającej większości to  są zawodowi działacze, przyspawani do swoich stołków. To dla świętego spokoju dlaczego mieli by się angażować w tę rozgrywkę i ewentualnie ściągnąć na siebie kłopoty. Oczywiste jest że to 11-o osobowe prezydium będzie decydować jak dalej potoczy się sprawa wrocławska a wybór osób do tego organu przecież nie był przypadkowy. Zasiadają w tym gremium ludzie zaangażowani w  konstruowaniu obecnego układu. Znalazło się tam  chociażby miejsce dla takich działaczy jak v/ce prezes do spraw sportu, którego dokonania podsumował mój kolejny przedmówca. Mamy tam v/ce prezesa od spraw ochrony i zagospodarowania wód, który w swoim okręgu zasłynął z niekonwencjonalnego sposobu zarybiania, wpuszczając ryby w styczniu do wywierconych w lodzie przerębli. No i oczywiście mamy dwie osoby  z Katowic  Nie sądzę aby obecny prezes zdobył się na akt odwagi i poddał pod obrady całego zarządu , w jaki sposób rozwiązać problem, który zgotował jego przyboczny z Katowic . Zatem sprawdzona zasada BMW może być pożyteczna w sprawowaniu pełnionych funkcji i daje gwarancje dalszej ”wytężonej „pracy w obecnych strukturach władz.
Na zakończenie ja zadam retoryczne pytanie? Po pierwsze dlaczego na oficjalnej stronie ZG nie opublikowano protokołu z posiedzenia prezydium ZG, zawieszającego ZO we Wrocławiu w którym poznalibyśmy w jakim składzie podjęta została ta decyzja. Po drugie dlaczego do tej pory nie ma oficjalnego stanowiska ZG na odwołanie złożone przez członków prezydium ZO od tej skandalicznej decyzji. Po trzecie kto z naruszeniem Statutu Naszego Związku rekomendował  i wyznaczył   kierownika ZO.
Na te pytania właściwie nie oczekuję odpowiedzi ponieważ znajdują się one we wcześniejszych  wystąpieniach publikowanych na tym forum.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Sierpień 22, 2018, 10:14:05
Przy braku zainteresowania tematem widzę że zaczyna się typowy dla tego typu spraw etap pisania teorii spiskowych. W obecnym prezydium chyba  tylko dwie osoby były w poprzednim są to Iwański i Dziemianowicz.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Sierpień 22, 2018, 18:59:25
Już chwila pozostała do ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata Kobiet we Wrocławiu zwracam się z prośbą do kibiców działaczy i innych tam obecnych aby w czasie wystąpienia naszych władz centralnych nie buczeli lub gwizdali a nagradzali ich nieustannymi gromkimi brawami w końcu cały splendor organizacyjny należy się jak psu kość.Przecież zawieszenie Prezydium ZO we Wrocławiu na lipcowym posiedzeniu Prezydium ZG i nadanie trzech komisarzy aby ratowali  ZO we Wrocławiu od nieudolnych działaczy był majstersztykiem organizacyjnym.Wstyd byłby na cały świat gdyby dowiedział się że takie miernoty organizują tak poważną imprezę, jednogłosowy wodzu prowadż na ku chwale.
Henryk Pokrzywa
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 22, 2018, 19:21:56
  okonek63  zapominał jeszcze o P. Misiu i pozostałych 25 członkach z poprzedniego zarządu który to na najbliższym posiedzeniu zarządu zatwierdzą tą uchwałę .
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: orestes w Sierpień 22, 2018, 20:51:08
Chciałbym, aby ktoś nie zainteresowany zabrał w tej sprawie głos w sposób obiektywny i przedstawił faktyczne podstawy zawieszenia członków Prezydium ZO we Wrocławiu.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: okonek63 w Sierpień 22, 2018, 21:49:08
Kolego nudzio tzn. prawie wszyscy kontra Wrocław. PZW nie wywołuje u mnie pozytywnych uczuć. Natomiast śledząc ten wątek odnoszę wrażenie że okręg Wrocław liczy 4-5 członków i jestem zdziwiony że w takiej sprawie ( zakładam że to prawda ) pozostali milczą. Gdzie słowa protestu przynajmniej delegatów? Czy jakiś okręg wstawił się za Wami? Żeby na koniec nie wyszło że doszło do pyskówki o przysłowiową pietruszkę, a każda ze stron postanowiła drugiej coś udowodnić i ktoś źle policzył szable.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: spolecznoscpzw w Sierpień 22, 2018, 22:37:20
Kol. orestes w dyskusji bierze udział przynajmniej 10 osob które dokładnie i dosadnie opisały całą sytuację z zawieszeniem Prezydium we Wrocławu. Jeżeli liczysz że odezwie się ktoś z ZG i przedstawi inną wersję  to niestety muszę Cię zmartwić, to nie nastapi. Gdyby było inaczej już dawno  pan M i jego świta krzyczeliby na prawo i lewo. A jak widać na załączonym obrazku siedzą z podkulonymi  ogonami. Owi panowie chcą wyjść z tej sytuacji z twarzą ale wydaje mi się że już za późno.
Oczywiście pozdrawiam wszystkich z ZG którzy zamierzają przyjechać do Wrocławia spijać śmietankę, pobawić się na bankiecie i wypić zdrowie zawieszonych działaczy   :o

Aha zapomnialbym:  GKS podpisał umowę sponsorska na Spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet o której Wrocław jako organizator nic nie wiedział, nie mówiąc o kasie która ZG przytulił z uśmiechem na twarzy.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 23, 2018, 11:13:06
"Aha zapomniłlbym:  GKS podpisał umowę sponsorską na Spławikowe Mistrzostwa Świata Kobiet, o której Wrocław jako organizator nic nie wiedział, nie mówiąc, o kasie która ZARZĄD GŁÓWNY  przytulił z uśmiechem na twarzy. "


Czy to jest sprawdzony fakt? Jeżeli tak, to GKS( zapewne określone osoby) popełniło przestępstwo. Nie powinnyście dopuścić tych wystawców na teren mistrzostw, nie Wy podpisaliście umowy!!!! Zapewne Główna Komisja Rewizyjna i Rzecznik Dyscyplinarny już się biorą do roboty, aby to sprawdzić!!!!!!  Nie wiadomo, śmiać się, czy płakać!!!!Niewykluczone, iż w niedługim czasie, przypadkiem dowiemy się, że przyznali sobie nagrody za przygotowanie mistrzostw. Wrocław wszystko zasponsoruje! Parodia
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: spolecznoscpzw w Sierpień 23, 2018, 21:44:01
Co ja będę wam tu pisał i zapewniał. Ja zapraszam do dyskusji kolejną osobę z ZG, mianowicie v-ce prezesa do spraw sportu który zapewne opowie nam jak doszło do takiej CIEKAWEJ SYTUACJI
Miejmy nadzieję że owy Pan nie przekręci nic jak na dzisiejszym otwarciu 25-tych Mistrzostw Świata Kobiet w wędkarstwie spławikowym we Wroclawiu witajac Pan P ktory uchwałą prezydium ZG został zaakceptowany do kierowania działalnością okregu między zjazdami zarządu w taki oto sposob: ,,Witam Pana P pełniącego  obowiązki Prezesa Zarządu Okręgu  we Wrocławiu"
Czyżby głosowanie do tej uchwały  v-ce prezes do spraw sportu poprostu przespał???

Żałuję że swoją wypowiedź muszę opierać na nagraniu ceremonii otwarcia MŚ, bo słyszałem że podobnych kwiatków było więcej. Ale to może powiedzą Ci co byli na miejscu.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: tym40 w Sierpień 24, 2018, 18:56:30
Nie przespał tylko pali głupa, albo jest totalnym ignorantem. Powinien  wiedzieć że pełnić obowiązki prezesa, może tylko i wyłącznie ustanowiony przez ZG pełnomocnik. Natomiast obecnie kierujący ZO tej funkcji wypełniać nie może. Zafundowane wrocławskiemu zarządowi swoiste kuriozum, polegające na wyznaczeniu k i e r o w n i k a zarządu jest sprzeczne ze statutem naszego związku.
No ale kto w ZG będzie się przejmował takimi drobiazgami jak  czytaniem statutu.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 24, 2018, 20:04:42
Na zjeździe w Spale,   prezes Rudnik w wystąpieniu przedstawił prezentację
" Kandydując na Prezesa ZG PZW zamierzam wspólnie z nowo wybranym Zarządem:
1. Zachować procedury demokratyczne wynikające ze Statutu i zwyczajów.
2. W decyzjach kierować się zasadą bezstronności.
3. Wspierać i udzielać pomocy okręgom.
4. Skutecznie realizować " przedzjazdowy program" i Uchwały Zjazdu.
5. Szukać nowych rozwiązań w kierowaniu Związkiem.
6. Szanować wszystkich działaczy. "
Tylko te punkty są widoczne na zdjęciu z prezentacji P. Rudnika na Zjeździe w Spale w październiku 2017r. Widziałem jeszcze punkt 7 ale nie do odczytania.
W centralnym punkcie zdjęcie P. Rudnika.( nie umieszczam zrzutów ze względu na ochronę praw autorskich)

Działacze z Prezydium we Wrocławiu, czujecie się szanowani, wspierani i traktowani bezstronnie?  Tak obiecał obecny Prezes Zarządu Głównego, starając się o tą funkcję.


25 października 2017 roku, czyli 43 tygodnie temu napisał Pan:
"Jeszcze nie było spotkania władz, Muszę porozmawiać z Kolegami, ustalimy, co i jak zmieniamy.           Krytykę biorę na klatę i jako wezwanie do pracy"

Wie Pan o tej dyskusji, wiele gorzkich słów padło, jak to ma się do Pana powyższych słów i Pańskiej prezentacji? To są Pana słowa!
Jak się Pan czuje, pod względem moralnym, kiedy Ci, którzy włożyli, tak dużo pracy w organizację   Mistrzostw Świata we Wrocławiu są nieobecni, nie przyszli, brylują inni. Czy tak  to powinno wyglądać?
A może ma być tak, jak napisał pewien wędkarz z Białogardu u Pana na FB, pod relacją obchodów 40-lecia Okręgu w Tarnobrzegu- 11 tygodni temu:
"Gratuluję i życzę dalszej rozpierduchy tak jak zrobiliście z pzw Koszalin szczyt chamstwa i prywaty ze strony ZG i prezesa. Kpina z wędkarzy." Pominę już wpisy prezesa z Koszalina , bo je skasował, a potem zlikwidował swój profil.
Pierwsze zdjęcie, też znamienne i Pan wie, o co chodzi.
Osobiście Panu gratulowałem, wierzyłem. Cóż, jak niedoświadczony uczniak dałem się nabrać na gładkie słówka. Szkoda!

Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: siwek w Sierpień 24, 2018, 21:02:32
Pareweniusz, szkoda, że nie ma łapki lubię to. Miałbyś polubień co niemiara. Świetne, jak to własne słowa mogą obrócić się przeciw. Prezesie czekamy na odniesienie się.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: macio30 w Sierpień 25, 2018, 13:21:17
Na zjeździe w Spale,   prezes Rudnik w wystąpieniu przedstawił prezentację
" Kandydując na Prezesa ZG PZW zamierzam wspólnie z nowo wybranym Zarządem:
1. Zachować procedury demokratyczne wynikające ze Statutu i zwyczajów.
2. W decyzjach kierować się zasadą bezstronności.
3. Wspierać i udzielać pomocy okręgom.
4. Skutecznie realizować " przedzjazdowy program" i Uchwały Zjazdu.
5. Szukać nowych rozwiązań w kierowaniu Związkiem.
6. Szanować wszystkich działaczy. "
Tylko te punkty są widoczne na zdjęciu z prezentacji P. Rudnika na Zjeździe w Spale w październiku 2017r. Widziałem jeszcze punkt 7 ale nie do odczytania.
W centralnym punkcie zdjęcie P. Rudnika.( nie umieszczam zrzutów ze względu na ochronę praw autorskich)

Pkt. 7  Mógł brzmieć jakbym nie wypełnił powyższych punktów proszę mnie nie rozliczać i mieć pretensji w zarządzie jest kilkanaście osób a ja mam tylko 1 głos.

Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 28, 2018, 19:00:54
Jestem ciekawy jak postąpi Rzecznik Dyscyplinarny ZG  w sprawie Wrocławia  ,  już wiemy że do końca miesiąca Rzecznik chce zakończyć sprawę zawieszenia Prezydium we Wrocławiu . Wierzę że Rzecznik stanie na wysokości zadania i umorzy całe postępowanie w stosunku do zawieszonego Prezydium postąpi zgodnie ze swoim sumieniem i nie podda się żadnym naciskom ze strony niektórych panów z prezydium zg . Wiemy że w piątek 31.08 jest posiedzenie prezydium zg i może na tym posiedzeniu dotrze do niektórych panów z prezydium zg że podjęli zbyt pochopną decyzje co do zawieszenia Prezydium we Wrocławiu i będą chcieli wyjść z tego z twarzą chyba że pogrążą się całkowicie
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Sierpień 28, 2018, 19:13:10
Jeżeli będą dalej brnąć tą drogą to już będą sali po szyje w bagnie które sobie stworzyli nie tylko za Wrocław , Koszalin niepełny skład komisji rewizyjnej zg i zarządu zg nie wspominając o koncercie życzeń z łokiku i może by jeszcze parę rzeczy przytoczyć .  APELUJE O ROZWAGĘ I O OPAMIĘTANIE POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI TO  NIE JEST PRYWATNE PODWÓRKO OBECNEGO zarządu ALE WŁASNOŚĆ PONAD 600.000 WĘDKARZY KTÓRZY NA TO WSZYSTKO PRACUJĄ  I DBAJĄ ABYŚMY MOGLI GZIE ŁOWIĆ I SPOTYKAĆ SIĘ NAD WODĄ   
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Sierpień 28, 2018, 20:07:21
Mamy włodarzy którzy miast łączyć jątrzą zamiast relacje z Mistrzostw Świata Kobiet prezentować na oficjalnej stronie PZW to relacje na portalu randkowym pod tytułem promocji wędkarstwa należy bić brawo prezesowi od sportu i temu najważniejszemu na "festzbuku" brawo i jeszcze raz brawo.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: spolecznoscpzw w Sierpień 28, 2018, 20:51:47
Kol. Nudzio z przecieków wynika że prezydium ZG w piątek nic nie zrobi w sprawie zawieszonego Prezydium ZO we Wrocławiu, bo napisany na samym początku scenariusz mówi że teraz gdy związkowy prokurator skończył przesłuchania działaczy z Wrocławia skieruje sprawę do GSK, z kolei Ci panowie postąpią jak w dalszej części owego scenariusza ale o tym wam powiem po piątkowym posiedzeniu Prezydium ZG, które będzie kluczowe dla całej sprawy, a napewno dla osób zasiadających w ich gronie. Dowiemy się czy potrafią wyciągać wnioski z błędów oraz czy maja odwagę to pokazać.
A na zakończenie opowiem o zakończonych we Wrocławiu MŚ Kobiet oraz o wizycie na nich działaczy z ZG z Prezesem na czele.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 28, 2018, 22:09:38
Na zjeździe w Spale,   prezes Rudnik w wystąpieniu przedstawił prezentację, PROGRAM WYBORCZY

" Kandydując na Prezesa ZG PZW zamierzam wspólnie z  NOWO WYBRANYM ZARZĄDEM:

1. Zachować procedury demokratyczne wynikające ze Statutu i zwyczajów.

2. W decyzjach kierować się zasadą bezstronności.

3. Wspierać i udzielać pomocy okręgom.

4. Skutecznie realizować " przedzjazdowy program" i Uchwały Zjazdu.

5. Szukać nowych rozwiązań w kierowaniu Związkiem.

6. Szanować wszystkich działaczy. "

Czy te słowa to była tylko sieczka wyborcza, czy prawdziwy program, niedługo Wrocław się przekona.
Zwracam uwagę na określenie " ZAMIERZAM WSPÓLNIE Z NOWO WYBRANYM ZARZĄDEM"
Zarząd do tej pory nie obradował. Jednak patrząc na sposób działania Prezydium, chyba nie macie złudzeń?  WSPÓLNIE Z NOWO WYBRANYM ZARZĄDEM.
A przecież Wrocław ( i nie tylko) doskonale wie o co chodzi w tym zawieszeniu!
Niektórzy we Wrocławiu już klaszczą w rączki i tupią nóżkami ustawiając się w bloku startowym.
Akcja w porozumieniu z wysoko postawionymi " DZIAŁACZAMI" już się prawie udała. Najpierw się judziło  i wypisywało bzdury na niby forum na FB, delektując się lajkami ludzi z całej Polski( o dziwo osób z Okręgu wrocławskiego tam mało), którzy praktycznie nie wiedzą co chodzi w tej historii, umieściło kilka anonimowych ankiet, gdzie głosowali ludzie, którzy nawet nie byli we Wrocławiu, popisało trochę prywatnych wiadomości, a teraz sukces. Taka moralność na miarę PZW.
Acha, czy Główna Komisja Rewizyjna uzupełniła swój skład. Przecież ci wybrani z wybranych powinni świecić przykładem i przestrzegać zapisów Statutu!

Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Sierpień 29, 2018, 12:29:53
Żeby była jasność. Nie jestem osobowo związany z Okręgiem wrocławskim. Jestem tylko wyjątkowo wyczulony na manipulacje rodem z PRL-u. Tutaj właśnie ma to miejsce, o czym zresztą głośno się mówi. Wystarczy posłuchać, poczytać powiązane ze sobą strony na FB, popatrzeć na niektóre profile i wszystko widać jak na dłoni!
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Sierpień 30, 2018, 18:40:10
Panie Prezesie ZG jutro piątek posiedzenie prezydium ZG myślę że zawiesicie uchwałę z lipca w sprawie ZO Wrocław przecież Mistrzostwa Świata kobiet mineły a wróble ćwierkają że ZO we Wrocławiu po wycofaniu się sponsorów zaliczyło spory dołek za organizację MŚ,jedno jest pewne że członkowie zrzeszeni w ZO Wrocław zapłacą.Panie Prezesie wiem że się pan brzydzi pisaniem na oficjalnej stronie PZW bo gdyby było inaczej to wszystkie informacje z Mistrzostw Świata Kobiet byłyby podane o czasie na czasie.

Cytuj
Na zjeździe w Spale,   prezes Rudnik w wystąpieniu przedstawił prezentację, PROGRAM WYBORCZY

" Kandydując na Prezesa ZG PZW zamierzam wspólnie z  NOWO WYBRANYM ZARZĄDEM:

1. Zachować procedury demokratyczne wynikające ze Statutu i zwyczajów.

2. W decyzjach kierować się zasadą bezstronności.

3. Wspierać i udzielać pomocy okręgom.

4. Skutecznie realizować " przedzjazdowy program" i Uchwały Zjazdu.

5. Szukać nowych rozwiązań w kierowaniu Związkiem.

6. Szanować wszystkich działaczy. "


Czy to co Pan powiedział już nie ma żadnego znaczenia tz. że wyborcze słowa są g.... warte.

 
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Sierpień 30, 2018, 18:43:00
Przez moje roztargnienie zapomniałem się podpisać.
Henryk Pokrzywa
Przepraszam.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: spolecznoscpzw w Wrzesień 07, 2018, 21:16:13
No to już po Mistrzostwach Świata Kobiet we Wroclawiu. Poraz kolejny Wrocław pokazał jak organizuje się imprezy na najwyższym światowym poziomie. Szkoda tylko że osoby które od samego początku (od 09.2017)charowały przy organizacji MŚ zostały odsunięte na dalszy plan. A ci którzy poświęcili ostatni miesiąc przed, byli wyróżniani na gali wieńczącej zmagania na w/w mistrzostwach. I mimo że prezes ZG wiedział dzięki komu Polski Związek Wędkarski był chwalony w Europie i na Świecie, nie tylko za tą imprezę, to i tak podziękował osobą ktore są mu blizsze poglądami. Czego się nie robi dla kolegow.
Oczywiście nie obyło się bez wypinania piersi przez v-ce prezesa ds. Sportu który to odebrał zaszczyty wszystkim tym co na nie zasłużyli. Przypominam że ZG nie dał złamanego grosza by pomóc finansowo w przygotowaniach MŚ .
Wiem że ten temat już się robi nudny, dlatego tą wypowiedzią zakończę obrazowanie ten dziwnej sytuacji jaka jest zawieszenie Prezydium ZO we Wrocławiu bo to co ktoś w Warszawie powiedział na samym początku właśnie wchodzi w życie.
Jeszcze przed wizytą Warszawskich działaczy we Wrocławiu było mówione że kilka osób z Prezydium ZO we Wrocławiu zostanie ukaranych a w stosunku do reszty postępowanie zostanie umorzone. No a takie wieści docierają z samego Prezydium ZG. Ciekawe czym Rzecznik Dyscypliny się kierował podejmując taka decyzje? Może słowami zawartymi w wyjaśnieniach członków prezydium podczas przesłuchań we Wrocławiu, a może kierowały nim cicho wypowiadane słowa wprost do ucha przez .... sami wiecie kogo. To pozostawiam wam do oceny.
Osobiście trzymam kciuki za członków Prezydium ZO we Wrocławiu by prawda ujrzała światło dzienne, no i za ZG by skończył z kilku osobową władzą w PZW. 
 
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: Administrator2 w Wrzesień 11, 2018, 09:00:21
A propos Mistrzostw Świata Kobiet ...

https://youtu.be/iekeRfnJ5Q8 (https://youtu.be/iekeRfnJ5Q8)
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: parweniusz w Październik 04, 2018, 19:58:40
Jak rozwija się sprawa wrocławska? Pytam, bo w uchwałach Zarządu Głównego nic nie widać. Na Waszej stronie też cisza.
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: henryk_p w Październik 06, 2018, 16:07:22
Koleżanki i Koledzy wróble które przyleciały ze stolicy głośno ćwierkały w sprawie Prezydium we Wrocławiu Rzecznik Dyscyplinarny ZG prowadzi postępowanie i w niedługim czasie Sąd Koleżeński rozpatrzy i oceni winę,ćwierkały też ale cicho że wybory w niezbyt długim czasie nastąpią.Wiewiórki które do lasu po orzechy z Wrocławia biegły wieści niosą że w przyszłym roku rewolucja w Okręgu Wrocławskim się szykuje i trójprzymierza nie będzie i nie tylko.Jest mi smutno że nie udało się przemówić do rozsądku Członkom  Prezydium ZG już wiem że dalsze pisanie  w tym temacie jest bezsensowne,serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie w walce z wiatrakami.
Henryk Pokrzywa   
Tytuł: Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu
Wiadomość wysłana przez: pzwochpzw w Listopad 12, 2019, 14:50:18
Up. do góry, jaką piękną całość utworzy
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.