Polski Związek Wędkarski

Ochrona środowiska => Ochrona środowiska => Wątek zaczęty przez: jankps w Październik 18, 2018, 07:37:49

Tytuł: Zmiękczanie twardej wody
Wiadomość wysłana przez: jankps w Październik 18, 2018, 07:37:49
Twarda woda w kranach to pewna uciążliwość. Mam tutaj na myśli ten biały osad który pozostawia po wyschnieciu, ale też też objawia się to podczas prania, gdzie po wyschnięciu ubrania są tak charakterystycznie szytwne. Poza tym potrawy też nie mają takich wartości odżwyczych niż w przypadku miękkiej wody... Ktoś już to może przerabiał?
Tytuł: Odp: Zmiękczanie twardej wody
Wiadomość wysłana przez: pablo35 w Październik 18, 2018, 11:11:28
Do tego typu celów kupuje się specjalne urządzenia - zmiękczacze do wody. Wybór jest dosyć duży, proponuję sprawdzić sobie chociażby EcoWater. Można go zamontować w szafce pod zlewem, po uprzednio podłączonych wężykach doprowadzających wodę. Woda z jego wykorzystaniem jest mniej twarda, a więc nie trzeba stosować takiej ilości detergentów, żywotność urządzeń AGD (zwłaszcza tych z grzałkami) ulega wydłużeniu - np zmywrek. Same naczynia są też bardziej lśniące, nie mają zacieków, są lepiej umyte.
http://ecowater.pl/filtry-do-wody/zmiekczacze-wody/
Tytuł: Odp: Zmiękczanie twardej wody
Wiadomość wysłana przez: arnie w Październik 19, 2018, 08:49:04
Ja mam zmiękczacz stojący na wejściu instalacji na cały budynek. Co 2 mies wsypuje tylko tabletki solne do regeneracji złoża. GH (twardość ogólna) wynosi 4 n a nie jak wcześniej miałem 20 n. Wytrącany jest głownie wapń dlatego twardość węglanowa KH nadal jest wysoka.
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.