Polski Związek Wędkarski

Nasze PZW => Przepisy PZW => Wątek zaczęty przez: carlotank w Kwiecień 01, 2020, 12:27:35

Tytuł: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: carlotank w Kwiecień 01, 2020, 12:27:35
proszę o jasne i logiczne odpowiedzi ,bo jak na razie to nikt nic niewie
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: tomikraknh w Kwiecień 01, 2020, 13:34:34
Witam
pisalem dzisiaj do mz zapytanie czy wędkarzy obowiązuje. Napisałem dojazd samotny z punktu a do b czyli na łowisko z zachowaniem odstępu od wędkujących min 10 metrów zg z przepisami pzw
no i czekam na informacje ,weekend blisko :(
pzdr
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: tomikraknh w Kwiecień 02, 2020, 11:44:08
Witam
obawiam się ze do weekendu się nie dowiemy

Z uwagi na bardzo dużą ilość e-maili wpływających na skrzynkę e-mailową kancelaria@mz.gov.pl uprzejmie informujemy, że Państwa mail może być odebrany z opóźnieniem.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: slawek_82 w Kwiecień 03, 2020, 19:33:48
https://www.facebook.com/101819319882407/posts/3016444331753210/?sfnsn=mo
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: cichy80 w Kwiecień 04, 2020, 13:43:53
Czyli policja ma prawo kazać Ci zbierać sprzęt i do domu.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Kwiecień 04, 2020, 17:28:20
Czytałem pismo któregoś ministerstwa, że jest zakaz łowienia ryb, chyba do 11 kwietnia jak na razie. Ponadto czytałem, że Komendant Wojewódzki PSR wystosował pismo do komendantów posterunków o karaniu łowiących ryby.Przed chwilą rozmawiałem z K-tem Posterunku PSR, jest zakaz na razie do 11 kwietnia.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: thomaz666 w Kwiecień 06, 2020, 10:59:12
To dlaczego nie ma jasnej informacji od zarządu PZW. ZAKAZ WĘDKOWANIA DO 11 KWIETNIA. Takie to trudne? Lepiej jest narażać członków PZW na kary od PSR i policji. Nie każdy jest prawnikiem żeby interpretować przepisy. Ktoś powie -ale tam jest jasno napisane w ustawie o koronawirusie .Tak...? Jest jasno napisane że zakaz wstępu do lasu....Ale myśliwi mogą polować.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: witekkk w Kwiecień 06, 2020, 11:34:52
DZIEŃ DOBRY
DROGI ZARZĄDZIE !

OPŁATY ZA WĘDKOWANIE SĄ POBIERANE , A WĘDKARZE NIE MOGĄ WĘDKOWAĆ?

MOŻE COŚ USTALICIE, BO POROBIŁEM SCREENY TEJ NIEUDOLNEJ STRONY INTERNETOWEJ I WĘDKARZE MAJĄ PODSTAWĘ PRAWNĄ DO ODSZKODOWANIA ZE STRONY PZW, ZE WZGLĘDU NA SPRZECZNE INFORMACJE PUBLIKOWANE NA TYM PORTALU.

MOCZYKIJE!

  Chojnie opłacany przez nas zarząd raczył napisać zdawkowo:
Od 1 kwietnia br. Rząd Polski wprowadził kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem.
Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!
Żródło:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

Natomiast  Prezes   Koła PZW Głogówek pisze m.in. "  Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, prosi się o bardzo ostrożne i rozważne uprawianie wędkarstwa. "

Następne Koło PZW nr 10 Milicz pisze :
"Kol.wędkarze wyjazd na ryby nie jest elementarnym tematem na zaspokojenie potrzeb życiowych dostosowanie sie do obowiązujących przepisów na wyjście z domu po zakupy do lekarza lub apteki i do pracy. Wyjazd na ryby jest ewidentnym naruszeniem wprowadzeniem zakazów"

Dzwoniłem na PSR Wrocław. Tam uważają, że nie wolno.

Jedni dostają mandaty, inni pouczenia.

MOŻE POZEW ZBIOROWY ???Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: franek261 w Kwiecień 06, 2020, 13:09:18
Kolego jak się coś dowiesz od odwołaniu ograniczenia w wędkowaniu odrazu pisz na forum.
Nie jeden wędkarz będzie wdzięczny.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Kwiecień 06, 2020, 17:22:38
- Zabronione jest nie tylko korzystanie z takich miejsc, ale wszelkie przemieszczanie się w innym celu niż praca, zakupy, wizyta u lekarza. Rekreacja, bieganie, uprawianie sportu, rowery, wędkowanie - to wszystko w ogóle nie wchodzi w rachubę - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. I zapowiada, że policja w Wielkopolsce kieruje na ulice patrole, które będą zakazów pilnowały. - To będzie intensywne patrolowanie - ostrzega.
Niestety, chociaż nie rozumiem, sam z dala od innych, ani siebie ani nikogo innego nie zarażę.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: thomaz666 w Kwiecień 07, 2020, 09:35:28
Koledzy wędkarze dajmy dobry przykład. Jeżeli my pomimo najlepszego okresu na wędkowanie potrafimy się od niego powstrzymać to każdy obywatel RP może również siedzieć w domu. Jeżeli teraz przez dwa tygodnie zastosujemy się do tych zaleceń po tym okresie będziemy mogli pożegnać tą epidemie na terenie naszego kraju. Nadal boli mnie jedno. Zarząd PZW nie aktualizuje strony i nie daje jasnego przekazu. Zakaz wędkowania! Powodem tego jest możliwość zbiorowych pozwów od wędkarzy. Wolą narażać swoich członków na kary finansowe.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: tomikraknh w Kwiecień 07, 2020, 11:23:16
Witam
jeden z moich kolegów dostał mandat bo nie wytrzymał bez łowienia w wysokości 200 zł

pzdr
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: triple w Kwiecień 07, 2020, 12:21:03
@thomaz666 dwa tygodnie powiadasz? A ja Ci mówię, że tak będzie co najmniej do końca Kwietnia. Nie jesteśmy nawet w połowie tego dziadostwa. Fajnie będzie jak na Majówkę coś zelży, ale mam wątpliwości. Oczywiście zarząd PZW ma to gdzieś. Kasę wzięli, ale nic poza tym nie myślą robić. Żadnej informacji, choćby lakonicznej, że są jakieś rozmowy, że ktoś coś robi w tej sprawie. Wolno... nie wolno... Policja interpretuje sobie przepisy jak chce. Generalnie to bajzel jest.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: ccinqq w Kwiecień 07, 2020, 19:13:42
Bajzel to mało powiedziane ,to jest jak by się ktoś śmiał nam prosto w twarz.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Kwiecień 07, 2020, 20:45:43
Czytałem w internecie, że w Berlinie można spacerować, biegać itp, przestrzegając zasad odległości, nie zbierania się w grupach. Doszli do wniosku, że człowiek przebywający na świeżym powietrzu jest bardziej odporny na wirusy niż siedzący w domu, przyłamany psychicznie.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: franek261 w Kwiecień 09, 2020, 13:24:07
Właśnie otrzymałem info pisemnie od Dyrektora oddział PZW Jelenia Góra, nie wprowadził żadnych obostrzeń w kwestii dostępu do wód, na których gospodaruje lub prowadzenia amatorskiego połowu ryb, za wyjątkiem ujętych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką.
Rozmawiałem z Komendantem Państwowej Straży Rybackiej w Jeleniej Górze na temat mandatów za przebywanie nad woda celem amatorskiego połowu ryb. Poinformowano mnie, że PSR nie jest uprawniona do wystawiania mandatów za przebywanie nad wodą, nie przekazują takich informacji Sanepidowi jak również Policji, nie podejmują żadnych działań związanych z okresem pandemi. Nie jest to w ich jurezdykcji, i nie dążą do tego aby takie informacje przekazywać.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Kwiecień 09, 2020, 22:52:49
Oficjalnie Wędkarstwo Zabronione. Wchodzenie do lasów również.
Aktualności | 2020-04-04 | Publikujący: Koło Kamieniec Ząbkowicki Wydrukuj


Departament Rybołówstwa informuje, że w związku z zagrożeniem spowodowanym nowym koronawirusem (SARS-CoV-2), który wywołuje ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego o wysokiej śmiertelności (COVID-19), działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 j.t. z późn. zm.), w trosce o obywateli, na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono stan epidemii, z którym wiąże się szereg zakazów i obostrzeń dotyczących codziennej aktywności Polaków. Z uwagi na dynamiczną sytuację, w celu zaznajomienia się z aktualnie obowiązującymi ograniczeniami warto śledzić komunikaty publikowane na stronach rządowych, w szczególności Ministerstwa Zdrowia, a także aktualne prawodawstwo. Aktualnie obowiązują przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 566) wraz ze zmianami wprowadzonymi rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 577). Niniejsze rozporządzenie zasadniczo zaostrzyło wcześniej obowiązujące zakazy wprowadzone przez Ministra Zdrowia, jednocześnie utrzymując na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakaz przemieszczania się osób, z pewnymi wyjątkami określonymi w § 5. Do wyjątków tych - NIE - należy uprawianie amatorskiego połowu ryb. W związku z powyższym jednoznacznie należy stwierdzić, iż uprawianie wędkarstwa na mocy przytoczonych przepisów jest aktualnie - ZABRONIONE-. Zakaz ten dotyczy zarówno grup, jak i pojedynczych osób i wynika nie tylko z troski o zdrowie i życie samych wędkarzy, ale również z troski o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców Polski i jest związane z bardzo wysoką zaraźliwością wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Odpowiedzialne i świadome osoby z pewnością podejdą do zakazu ze zrozumieniem. Zgodnie z informacjami znajdującymi się w dyspozycji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w przypadku łamania zakazu pozostania w domach, w tym wyjazdu na ryby i przebywanie nad wodą , służby mundurowe będą reagowały stanowczo, traktując takie wyprawy jako złamanie obowiązującego prawa.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: nudzio w Kwiecień 09, 2020, 23:07:01
jak widać Zarząd Główny nie kwapi się do przekazania wędkarzom czy mogą łowić czy nie więc przekazuje tekst jaki pojawił się na stronie jednego z  kół .
A czytając teksty kolegi   wb 1119 wnioskuje że jest to chyba  jeden z członków naszego kochanego Zarządu Głównego bo podaje dużo wiadomości i zazwyczaj konkretnych o których jak sadzę wiedzą tylko zaufani Pana Prezesa ZG.
Jak sami widzicie ZG ma nas w dużym poważaniu i nie przejmują się nami zwykłymi wędkarzami  i to jak widać  sami członkowi Zarządów Kół szukają przepisów aby przekazać nam czy wolno łowić czy nie i abyśmy nie mieli kłopotów jak wybierzemy się na ryby i za to Bardzo dziękuje Tym Działaczom  . Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Kwiecień 10, 2020, 22:12:03
Niestety muszę "nudzia" zasmucić, nie jestem członkiem ZG, tyko czytam różne fora i oprócz tego, że męczę się z powodu niemożności łowienia, to nie płaczę tylko interesuję się tym co w PZW i różnych okręgach słychać. Na temat pracy ZG mam takie same zdanie jak i większość .
A żeby dać "nudzie" do myślenia to powiem, że Okręg Toruński napisał do Premiera pismo, Mazowiecki do ZG i też wyśle do Ministra i Premiera.
A z drugiej strony jak się popatrzeć, że oficjalnie prawie 200 osób umarło, tysiące ludzi traci pracę, nie maja za co żyć, to czy my nie możemy poczekać jeszcze ileś dni?
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: ccinqq w Kwiecień 11, 2020, 08:43:47
Niewiem ale mam nie odparte wrażenie że to jest tylko nagonka medialna o wiele więcej osób umiera na raka i jakoś nikt o tym nie mówi ,i ani nie robi statystyk
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: wb1119 w Kwiecień 11, 2020, 19:54:42
Uważam, że to wszystko ma tylko na celu zastraszenie ludzi, po wyborach będzie stan wyjątkowy, żeby ludzie nie mogli demonstrować swojego niezadowolenia. Dopiero będzie luz jak juz opanują wszystko i nie da się nic odwrócić.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: thomaz666 w Kwiecień 16, 2020, 19:39:23
Ogólnie rząd potraktował nas jakbyśmy byli totalnymi idiotami, którzy chcą się pozarażać. Ale dobre wieści.... Brać urlopy od 20-tego można łowić!!! (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa). To pewnie dzięki skutecznym działaniom naszego zarządu.................
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: slawek_k w Kwiecień 17, 2020, 16:27:23
To nie tyle zastraszanie a testowanie na ile mogą sobie pozwolić. A że społeczeństwo a przynajmniej prawie połowa, jest głupie to te cwaniaki wiedzą od dawna, wystarczy posłuchać jak się tłumaczą przed dziennikarzami TVN.
Spróbujcie pokrzyczeć w maseczce głośno NIE, nie da się, a mogli zaspawać drzwi....

Nie to żebym głupio się zachowywał, do sklepu spożywczego pierwszy pójdę w maseczce, do marketu budowlanego w chuście by nie drażnić innych ale na ryby to założę maseczkę na dupę.

A jeszcze apropos wchodzenia do lasu, widziałem we wtorek jak TIRy pełne drzewna wyjeżdżały z okolicznego lasu.

Zdrówka i miłego wypoczynku Panowie
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: thomaz666 w Kwiecień 22, 2020, 20:01:15
Zakrywanie ust i nosa na rybach. Nie wiem jakim trzeba być kretynem żeby coś takiego nakazać. Myślę że nasza cierpliwość sie kończy. Czasami mam wrażenie że władza robi zakłady kto wpadnie na głupszy pomysł. A może w ten sposób odwracają naszą uwagę od tego co robią za naszymi plecami. Mają nam służyć a nie zniewalać.-troche mnie poniosło ale mam dość.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: Rzecznik Prasowy ZG PZW w Kwiecień 25, 2020, 18:42:40
Witam,
Temat podobny, a uczestnicy tego wątku zapewne to już wiedzą, ale dla "nowych" i dla ułatwienia odpowiedzenia  na pytanie, zamieszczam otrzymaną (po wielu staraniach) z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informację:
,,...Departament Rybołówstwa uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 658 z późn. zm.) zakaz przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje do 19 kwietnia 2020 r.
 
Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów tego konkretnego zakazu Rząd nie zamierza przedłużać, co oznacza, że z dniem 20 kwietnia 2020 r. obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jezorach, rzekach i zbiornikach zaporowych).
 
Pamiętać jednak trzeba o pozostałych środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m).
Należy również pamiętać o obowiązujących przepisach ochronnych i innych uwarunkowaniach wynikających z ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2168 j.t.) i jej przepisów wykonawczych. Należy między innymi mieć na uwadze, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu (kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego), a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie."

Z życzeniami zdrowia
Uważajcie na siebie. Dbajcie o siebie i swoich bliskich.
Tytuł: Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?
Wiadomość wysłana przez: ks904599 w Maj 07, 2020, 15:17:11
Nie wiem dlaczego PAN PREZES zabronił organizować zawody nawet na szczeblu koła ! Nie ma zakazu połowu ryb , gdzie na zbiornikach aktualnie zbiera się po 30,40 osób ,a  na zawody przyjeżdża około 20 osób . Pytam się Pana jakie tu jest zagrożenie. I co jeszcze zakaz organizowania zawodów  do 30 .06. !!!

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.