Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1] 2 3 ... 10

1 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez sum23 dnia: Dzisiaj o 13:47:50

Witam.
W projekcie nowych przepisów nie ma żadnego zapisu odnośnie tego , czy zawodnik , którysię zadeklarował do ligi teamowej może startować w lidze indywidualnej. Znając życie zakładam , że tak. Wobec tego w lidze indywidualnej w 2018 będą startować tylko zawodnicy , którzy startowali w Gpx Polski 2017, nie dając szans , aby ktoś wszedł z eliminacji , chociażby dlatego , że terminy zawodów obydwu lig się nie pokrywają , w związku z czym nikt z tegorocznego Gpx nie zrezygnuje ze startów w lidze indywidualnej. Dodam , że eliminacje w 2017r. miały dać prawo startu w gpx Polski 2018 indywidualnie.
Coś tu jest nie tak.
Będę ten temat drążył , gdyż prawo na wejście do ligi indywidualnej uzyskało 20 zawodników i jeżeli wyrażą chęć startowania w tej lidze to powinni mieć to zagwarantowane.
Pozdrawiam Andrzej Jankowski.


2 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez Sebastian Mazur dnia: Dzisiaj o 12:19:12

Pozwolicie,że będę odpowiedał tylko na temat regulaminu indywidualnej ligii brzegowej.
Idęa jest umozliwienie startów juniorom i seniorom na indywidualnych brzegowych Mistrzostwach Polski PZW i GP aby uniknąć bałaganu organizacyjnego jaki mieliśmy ostatnio. System dolosowywania obsad łodzi nie funkcjonuje dobrze i  tworzy niepotrzebne napięcia i problemy.O dzieleniu kosztów dowiezienia i użytkowania łodzi nie wspominając. Problem zaczął się nawarstwiać od momenty kiedy wiekszość startujących w GP posiadła własne łodzie i chce z nich korzystać na zawodach GP. Zawodnicy chcą decydować co i gdzie będą łowić . Inaczej łowi się aby wygrać a inaczej aby się utrzymać w GP. Tego raczej nie da się połączyć razem na jednej łodzi. W zawodach ligii brzegowej można wystartować w zdecydowanie mniejszym nakładem finansowym. Brak łodzi, przyczep,echosond silników itp. Dodotkowo zdecydowanie taniej jest dojechać wspólnie na takie zawody co w przypadku ciągnięcia własnych łodzi jest wykluczone .Tak więc oszczędności i możliwość posmakowania rywalizacji. Regulamin jest napisany tak aby móc zorganizować zawody brzegowo na większości wód PZW nie wykluczjąc dużych rzek typu Wisła czy Odra ale z naciskiem na zawody pstrągowe gdyż są to zawody bardziej medialne, techniczne i emocjonujące w rywalizacji ramię w ramię. W pierwszym roku (pod warunkiem akceptacji regulaminu przez nowe Prezydium PZW) prawo startu ma 60 osób wg stosownych zapisów w regulaminie w pierwszej kolejnośći z GP później z eliminacji . Dlatego warto było startować w eliminacjach aby mieć szansę na start . A jaka będzie lista zawodników? Obyśmy  zgłoszenia zobaczymy niebawem. W kolejnym sezonie dla nowych osób chętnych do startów w lidze brzegowej zostaną przygotowane zawody eliminacyjne. W przypadku dużego zainteresowania oddzielne. W przypadku małego zintersowania razem z zawodami GP. Do kadry kwalifikacje są jak dotychczas. 9 z listy + MP. Do reprezentacji powołani zostaną  9 z listy + MP + 2 zawodników  z powołania trenera . Jak środki pozwolą będzie 12 osobowy skład reprezentacji. Da to co bardzo ważne  2 opiekunów na sektor i możliwość wyjazdu większej grupie zawodników. W pierwszym roku będą brane pod uwagę wyniki indywidualne za GP 2017 w myśl klasyfikacji 2 letniej. W chwili obecnej nie oszukujmy się ale nie ma możliwości odpowiedniago powołania reprezentacji do zawodów rangi MŚW teamowych i brzegowych z grupy 10 osób. Na sezon 2018 planowane są 4 zawody ligii brzegowej której cykl zakończy się miesiąc przezd czerwcowymi MŚW w Bośni i Hercegowinie wyłaniają trzon reprezentacji. Zawody ligii brzegowej i teamowej mają się  nie pokrywać. Jak będzie? Zobaczymy już niebawem.

3 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez darek_zgnilec dnia: Dzisiaj o 09:26:37

Ja również jestem za rozdzieleniem dyscyplin i to jak najszybciej, czyli po nowemu od przyszłego roku. Martwi mnie natomiast sposób doboru zawodników. Ten projekt tak naprawdę nie przewiduje miejsca dla wszystkich zawodników, którzy uzyskali prawo startu w GPx Polski w 2018 roku. Np liga pstrągowa - co z zawodnikami od miejsca 61 do 80 z GPx i 20 zawodnikami z eliminacji? Od razu uprzedzę odpowiedzi że wszyscy się na pewno nie zgłoszą, że część wybierze Teamy, że trzeba się było bardziej starać itp. Może i tak będzie ale ja (72 miejsce w tym roku) nie chciałbym się oglądać na innych że może tak a może inaczej. Tym bardziej że ten projekt daje możliwość startu zawodnikom od miejsca 1 do 60 GPX zarówno w pstrągach jak i teamach a pozostałym zawodnikom nie gwarantuje startu nigdzie.
Mam nadzieję że w 2018 roku będą już 2 ligi ale nowy regulamin pozwoli na start w wybranej przez siebie dyscyplinie WSZYSTKIM ZAWODNIKOM, KTÓRZY UZYSKALI PRAWO STARTU.

5 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez fes1 dnia: Dzisiaj o 07:39:59

Pamiętam wielką burzę jak wprowadzono "żywą rybę", z GP okręgu Mazowieckiego zniknęło 50% zawodników i co? i nic , bo okazało się że to dobre rozwiązanie.
Teraz można wprowadzić wyrywkową kontrolę bakist i tyle.
Nie wiem czy ktoś się zdecyduje na faul , bo smród będzie się ciągnął do końca życia.A kara może być jedna dyskwalifikacja dla obu na zawsze.

Marek Pyszyński.

6 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez antoni_ochalik dnia: Wczoraj o 20:00:26

Generalnie jestem za teamowym GPP ale widzę słaby punkt w temacie udokumentowania złowionych ryb(zdjęcia,kamery itp). Lepszym rozwiązaniem byłoby aby teamy przyjeżdżały z osobą która jest dolosowywana do łodzi innego teamu jako sędzia. Takie rozwiązanie daje pewność w zaliczaniu ryb w zawodach, powoduje że może być mniej łodzi sędziowskich, nie czekamy na sędziego i niema przelotów z siatką. Mniejsza ilość łódek sędziowskich to mniejsze koszty organizacyjne i mniejsza opłata startowa gdzie różnica w części pokrywa koszty uczestnictwa tej dodatkowej osoby.
Jeszcze raz powtórzę dla mnie priorytetem jest pewność że ryby w karcie to ryby złowione w zawodach.

7 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez maciek_slawinski dnia: Wczoraj o 15:48:31

Brak uregulowań udokumentowania złowienia ryb - aplikacja smartfonowa, kamera, gps lub podobnych rozwiązań.
Warto się nad tym pochylić
Arkadiusz Gościnny

 O tym mało kto głośno mówi, ale wielu myśli. Może sędzia na łodzi, skoro na MŚ  można było, to rozwiązanie takie wręcz należy wprowadzić. Bądą spójne przepisy, a zawodnicy przywykną do rozwiązań stosowanych na zawodach, w których może będą mieli okazję startować.

8 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez maciek_slawinski dnia: Wczoraj o 14:59:48

Uwagi (tylko do teamow) w komentarzach w pdf-ie

9 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez sum23 dnia: Październik 14, 2017, 15:09:23

Witam.
Dla jasności nie neguję intencji tworzenia projektu i samego projektu. Uważam jednak , że jest wprowadzany o rok za wcześnie. Z czystym sumieniem PZW może go wprowadzić w życie od 2019r. Wtedy w 2018r przeprowadzić osobne eliminacje do ligi teamowej , a osobne do indywidualnej.
Zasady organizacji sportu wędkarskiego na 2017r. jasno określały cel zawodów Gpx i eliminacji do Gpx 2018.
Nowy projekt jest dobry , ale , aby wszystko było w porządku powinien obowiązywać od następnego sezonu ( chodzi mi o eliminacje).
Ja osobiście i mój kolega z klubu uzyskaliśmy prawo startu w gpx 2018r. , ale ci z eliminacji , którz się nie dostali , wiedząc że w ludze teamowej mogą startować ludzie , którzy się o to nie musieli starać czują się po prostu oszukani i mogą się domagać rekompensaty finansowej.
Pozdrawiam. Andrzej Jankowski

10 -  Sport / Sport kwalifikowany / Odp: Spinning - Nowe zasady organizacji sportu wędkarskiego 2018 (projekt)

Zaczęty przez Sebastian Mazur - Ostatnia wiadomość wysłana przez rdzewiak dnia: Październik 14, 2017, 14:15:37

Kolego cel nie był zmieniony!
Bo 20 dalej ma prawo startu w GPP trzeba było się załapać i decydować.
Po drugie jaką pewność że ktoś z poza ligi wejdzie? Jest to jedna z opcji doboru 60 teamów.
Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam

Łukasz Zardzewiały 

Strony: [1] 2 3 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.