Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1] 2 3 ... 10

1 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Wykupienie zezwolenia na dodatkowy okręg (Lubelski)

Zaczęty przez tom198484 - Ostatnia wiadomość wysłana przez henryk_p dnia: Dzisiaj o 11:50:50

Kol.tom198484 wykupienie dodatkowego zezwolenia w innym okręgu nie skutkuje korzystaniem z porozumień,w twoim przypadku okręg mazowiecki i jego porozumienia plus okręg lubelski./może być że nie na wszystkie wody/

2 -  Dzieci i młodzież / Ogólne / Grillowanie ryb

Zaczęty przez pablo35 - Ostatnia wiadomość wysłana przez pablo35 dnia: Dzisiaj o 11:12:41

Grillowanie to chyba jedna z lepszych opcji na obróbkę termiczną ryb. Macie jakieś swoje sprawdzone przepisy :) ?? Na rybę z grilla?

Kolejna sprawa, to na czym grillujecie? Brykiet? Węgiel drzewny? Gaz?

3 -  Wody / Ogólne / Mierzawa (malutkie pstrągi i szczupaki)

Zaczęty przez robertkrak - Ostatnia wiadomość wysłana przez robertkrak dnia: Dzisiaj o 10:21:11

Dobry wszystkim.Jakies 6 lat temu nad rzeka Mierzawa kupilem dom i oczywiscie wpierw zajalem sie spiningiem ale szybko sie okazalo ze w Mierzawie z rybami jest kiepsko,ale w tym roku panie i panowie po raz pierwszy od 6 lat zauwazylem stada malutkich pstragow takich do 5 cm, a na takim malym doplywie Mierzawy kilka malych szczupakow.I tu pytanie czy mozliwe aby PZW zarybialo takimi malymi pstragami,no i te male szczupaki takie do 8 cm bo informacji o zarybieniu na PZW Kielce brak,a jezeli nie zarybiali to znaczy ze sie rozmnazaja :) i na przeciwko mojej dzialki beda mialy dobrze bo nikt im tam krzywdy nie zrobi :) A lubie wieczorami z domu popatrzec jak Lipienie i Pstragi wyskakuja do muszek .Moze Mierzawa wraca do tego co bylo kiedys.

5 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Zasady gospodarki finansowej Kół PZW

Zaczęty przez ciernik - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: Wczoraj o 17:38:34

ciernik, chyba nie wiele możemy Ci pomóc. Przejrzałem różne dokumenty ale nie spotkałem nic co by zmuszało ze strony ZG okęgi do konkretnych posunięć. Są założenia Zarządu Głównego do opracowania budżetu, jest Regulamin Organizacyjny Koła, ale nie ma tego co chyba szukasz. Dziwny to jest okręg któremu nie zależy na prawidłowej gospodarce finansowe. Oprzyj się na Mazowieckim lub Siedleckim, żeby nie umoczyć.
A do pppow poczytaj o co koledze chodzi, a nie każesz skarbnikowi iść na zebranie żeby zapoznał się z budżetem. On ma naprawdę problem, bo jak coś źle zrobi to jego władze okręgowe na nie go wszystko zwalą.

6 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Wykupienie zezwolenia na dodatkowy okręg (Lubelski)

Zaczęty przez tom198484 - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: Wczoraj o 17:15:56

Najprościej zapytać w Biurze Okręgu Lubelskiego.

7 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Wykupienie zezwolenia na dodatkowy okręg (Lubelski)

Zaczęty przez tom198484 - Ostatnia wiadomość wysłana przez tom198484 dnia: Wczoraj o 17:08:21

Witam, mam pytanko, jestem z Warszawy i oczywiście mam wykupiony okręg Mazowiecki, jeżeli wykupie dodatkowe zezwolenie na okręg Lubelski czy wtedy mogę wedkowac także w okregach które mają podpisane porozumienia z Lubelskim???

8 -  Nasze PZW / Ogólne / Problem z działalnością SSR (Sprawozdanie Rzecznika Koła)

Zaczęty przez ludwik_kulczycki - Ostatnia wiadomość wysłana przez ludwik_kulczycki dnia: Wczoraj o 13:25:06

                                                                                                                          Wrocław18.02.2018r.
Rzecznik Koła PZW
PZL – HYDRAL

                                                         Sprawozdanie Rzecznika
                                                         z działalności w 2017r.

          Na wstępie tego sprawozdania uważam za niezbędne przytoczenie sentencji zawartej na pierwszej stronie legitymacji członkowskiej PZW.   A brzmi ona:

          Celem Związku jest organizowanie wędkarstwa i sportu wędkarskiego, stwarzanie członkom Związku dogodnych warunków wędkowania, racjonalne użytkowanie i ochrona wód, rozwijanie wśród członków poszanowania przyrody i znajomości zasad gospodarki rybacko – wędkarskiej oraz kształtowania etyki wędkarskiej.

          Wyżej wspomniany cel PZW spowodował stworzenie Statutu PZW i zarejestrowanie go w  sądzie. Statut PZW dla wędkarza to to samo co Konstytucja dla obywatela RP. Na bazie tego statutu 
stworzono regulamin PZW, w którym określono co wędkarzowi wolno, a czego nie wolno. W statucie wskazano również jak się nagradza członków PZW za pracę społeczną na rzecz tej organizacji, opisano tam także sposoby jak można ukarać członka PZW, gdy popełnił jakieś wykroczenie. We wspomnianych wyżej dokumentach brak wskazania możliwości przekazania sprawy obwinionego członka PZW do PSR w celu ukarania mandatem.
          Jako rzecznik koła otrzymałem zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia przez członków mojego koła, które zawierało żądanie wskazania sposobu ich ukarania. Przeprowadzając dochodzenie stwierdziłem, że SSR przesłała informację o popełnionym wykroczeniu do PSR w celu
ich ukarania. A zatem żądanie ode mnie wskazania sposobu ukarania jest wymuszaniem powtórnego karania jednej osoby za jedno wykroczenie, a to stanowi łamanie prawa.
          Podążając śladem informacji przesłanej przez pana Antoniego Jana Kubika do PSR stwierdziłem, że to przesłanie miało na celu ukaranie obwinionych mandatami (zwykle to mandaty w wysokości 200zł.). To przewinienie polegało na połowie ryb na kanale miejskim w okolicy ulicy Bujwida, które to miejsce, zdaniem SSR jest chronione zapisem ustawy Art. 8 ust. 1 pkt 4.
Z wypowiedzi PSR wynika, że to miejsce nie podlega ochronie przez żadne przepisy ograniczające możliwość połowu ryb na wędkę, a zatem nie ma wykroczenia. Nie ma wykroczenia – to nie ma podstaw do karania. A zatem anuluję całe postępowanie.

Rzecznik Koła PZW PZL HYDRAL

    Ludwik Kulczycki.     
(e-mail: ludwik.kulczycki@hotmail.com)
           

9 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Pytanie o kontrolę.

Zaczęty przez - Ostatnia wiadomość wysłana przez k_piotr dnia: Wczoraj o 08:49:44

Najśmieszniejsze jest to że PSR nie ruszy uprawnionego do rybactwa w postaci PZW bo spore grono strażników jak i komendantów nie jest tylko członkami stowarzyszenia ale są we władzach różnych szczebli. A gadanie świętych krów "to jest pan Janek, jest komendantem psr w pcimniu - będzie super prezesem bo załatwi lepsze pilnowanie naszych wód". A jak się to kończy ? 90% kontroli jest na 10% wód tak jak osamark napisał - dodatkowo płatnych
Swój swojego nie ruszy, a naprawdę dobre łowiska dostają wycisk bo samowola
I niby psr we władzach pzw, a lepszym rozwiązaniem jest współpraca bez dzielenia się stołkami

10 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Zasady gospodarki finansowej Kół PZW

Zaczęty przez ciernik - Ostatnia wiadomość wysłana przez ciernik dnia: Wczoraj o 00:51:17

Jestem nowo powołanym skarbnikiem koła. Z jakiego okręgu nie będę pisał bo nie chcę mieć nieprzyjemnych rozmów! Dlaczego w Okręgu Mazowieckim / Uchwała na 138/Z.O./2016 i innych można podjąć Uchwałę w sprawie "Zasad gospodarki finansowej Kół PZW" a w moim brak słów. Panowie nie chodzi mi o preliminarz budżetowy i zasady jego opracowywania. Chodzi mi o obieg dokumentacji oraz zasady postępowania przy sporządzaniu raportów kasowych, faktury, pogotowie kasowe, środki trwałe i nietrwałe koła, delegacji dla członków zarządu kół oraz rozliczanie nagród rzeczowych-zakup przez koło dla uczestników zawodów. W uchwale ZO OM jest to przejrzyście opisane, w moim okręgu muszę o każdą wątpliwość pytać a i tak czasami nie mogę doprosić się odpowiedzi. Dlatego zależy mi na informacji czy jest jakaś uchwała w tym zakresie wydana przez ZG PZW.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.