Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10

11 -  Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty / Spinningowa / Odp: Zestaw do spinningu

Zaczęty przez przemo71 - Ostatnia wiadomość wysłana przez jankps dnia: Sierpień 02, 2019, 13:59:28

Zależy jeszcze jaki masz budżet na ten cel - bo nie ma tak naprawdę dolnej jak i górnej granicy kosztów jeżeli chodzi o zestaw do spinningu.

Proponuję na początku sprawdzić jakie masz opcje w sklepach z akcesoriami wędkarskimi - ewentualnie dopytać sprzedawców. Zwykle jest tak, że w zasadzie każdy sprzedawca sprzętu wędkarskiego, jest również pasjonatem wędkarstwa - któż jak nie on doradzi co zakupić.


12 -  Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty / Spinningowa / Odp: Zestaw do spinningu

Zaczęty przez przemo71 - Ostatnia wiadomość wysłana przez bstr dnia: Sierpień 02, 2019, 10:25:29

A jaki zestaw polecilibyście dla początkującego wędkarza? Oczywiście chodzi o spinning.

13 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Dodatkowa Opłata na 7 dni w sąsiednim okręgu - Polskie bzdury....

Zaczęty przez d_jedrzejewski - Ostatnia wiadomość wysłana przez d_jedrzejewski dnia: Lipiec 31, 2019, 11:21:24

Witam
Jestem członkiem Okręgu Nadnoteckiego - PZW Zakrzewo od 2011 roku - wcześniej wykupywałem u dzierżawcy na jedno jezioro.
Ale do sedna - opłaciłem składki na 2019 rok. Za dwa tygodnie jadę do Ośrodka Wypoczynkowego położonego nad jeziorem Stryjewo. Pech chciał że granica naszego okręgu jest na linii brzegowej - jezioro już należy do PZW Więcbork - ale pół jeziora jest w Wielkopolsce. Dowiedziałem się że za te 7 dni muszę zapłacić aż 75 pln. Pytam jak długo będziecie tak zdzierać z ludzi kasę? Ryb w jeziorach coraz mniej.. Ja osobiście mam czas kilka razy w roku wybrać się nad jezioro na ryby -  i w tym roku łącznie wyjdzie mi to 310 pln... Nie można uchwalić jezior leżących na granicy dwóch okręgów jako wspólnych do jednych i drugich?

14 -  Wody / Ogólne / Odp: W jakie gry gracie dla zabicia czasu?

Zaczęty przez bstr - Ostatnia wiadomość wysłana przez pablo35 dnia: Lipiec 30, 2019, 16:28:13

Z klasyków polecam
age of empires II
Heroes III
Tropico ( cała seria).

Grywam sobie rownież w rpg: Path of Exile, Divinity: Original Sin II, Pillars of Eternity, Torment: Tides of Numenera, Baldur's Gate, Neverwinter Nights, Blackguards, South Park Kijek Prawdy i Fractured but Whole, IceWind Dale, Titan Quest 1 i 2, Loki, Planescape Torment.


Czekam teraz na Cyberpunk 2077.

Warto poczytać sobie o tym co wyszło tutaj https://pl.ign.com/pc

15 -  Wody / Ogólne / W jakie gry gracie dla zabicia czasu?

Zaczęty przez bstr - Ostatnia wiadomość wysłana przez bstr dnia: Lipiec 30, 2019, 15:18:12

Czy na forum są gracze?

W jakie gry byście polecili sobie pograć dla zabicia wolnego czasu?

16 -  Nasze PZW / Ogólne / zawody feederowe

Zaczęty przez lech2727 - Ostatnia wiadomość wysłana przez lech2727 dnia: Lipiec 26, 2019, 01:54:42

witam...mieszkam od 10 lat w holandii i od nastepnego roku chce przynalezec do zwiazku...mam tu na mysli wykupienie zezwolen i zapisanie do okregu gorzowskiego...jestem w polce max 5 razy do roku i chce zaczac brac udzial w zawodach feederowych...pytanie brzmi....czy moge brac udzial w zawodach organizowanych na terenie calego kraju?czy tylko w okregu gorzowskim???

17 -  Wody / Ogólne / Wody górskie okręgu krakowskiego

Zaczęty przez md13 - Ostatnia wiadomość wysłana przez md13 dnia: Lipiec 25, 2019, 16:25:44

Witam,

Mamy do czynienia z coraz większą destrukcją wód górskich naszego okręgu. Rzeki takie jak Szreniawa, kiedyś kultowe są obecnie niemal martwe. Wiadomo czynników jest wiele. Na pewno nie bez winy jest chemia stosowana przez rolników, na pewno dużą rolę odegrało kłusownictwo. To bez dwóch zdań, ale również my wędkarze nie pomogliśmy. Normą jest zabieranie wszystkiego co się rusza i ma te wymagane 30cm, normą dla wielu jest branie ryb ponad rejestr. Pytanie, czy nie da się na określony czas np 3 lata wprowadzić na tych wodach zakazu zabierania ryb (nokill)? Prawda jest taka, że wielkiej różnicy to nie zrobi, bo nie bardzo jest u nas co zabierać, a nasze wody mogłyby odetchnąć i chociaż trochę się odrodzić. Samo pstrągowanie w małych rzeczkach jest wielką frajdą dla amatorów nieco bardziej aktywnego spędzania czasu z wędką, a jakby przy okazji udało się mieć kontakt z jakąś sensowną rybą to już w ogóle byłoby szczęście. Oprócz tego czy nie da się podnieść minimalnego wymiaru pstrąga i wprowadzić maksymalnego, oraz ograniczyć roczny limit do maksymalnie kilku sztuk? Mamy piękne wody, ale to już ostatni dzwonek, żeby je ratować

18 -  Nasze PZW / Ogólne / Elektroniczny rejestr połowu

Zaczęty przez md13 - Ostatnia wiadomość wysłana przez md13 dnia: Lipiec 25, 2019, 16:09:20

Witam. Łowiłem ostatnio na wodach sądeckiego pzw. Po wygaśnięciu dziennego pozwolenia dostałem maila z linkiem do wypełnienia elektronicznego rejestru połowu. Pytanie czy nie da się wprowadzić czegoś takiego w całej Polsce, jakiegoś jednolitego systemu? Czy to w formie aplikacji, czy przez stronę. Czy serio musimy w dzisiejszych czasach wypełniać te śmieszne kwitki? Koszt tego byłby znikomy w porównaniu do ewentualnych korzyści. Dla wędkarzy można byłoby dodać funkcje do zarządzania czasem, informacje o pozostałych limitach itp, a pzw dostawałoby na bieżąco bardzo dużo materiału i statystyk do analizy. I to wszystko z automatu. Bo obecnie rozumiem, że ktoś siedzi i spisuje te rejestry, co przy ilości wędkarzy musi zajmować kupę czasu

19 -  Wody / Wykaz wód / Odp: Mapa łowisk - Okręg Kalisz - prośba o pomoc w weryfikacji lokalizacji.

Zaczęty przez kaliszfornijczyk - Ostatnia wiadomość wysłana przez kaliszfornijczyk dnia: Lipiec 22, 2019, 17:02:11

Prawie 6000 wyświetleń w tydzień czyli reszta lokalizacji jest ok ?? :)

20 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Magazyn śledczy Anity Gargas o PZW w czwartek

Zaczęty przez piotr_okrasa - Ostatnia wiadomość wysłana przez jojeslaw dnia: Lipiec 20, 2019, 22:24:11

slowikp dzięki za pouczenie proszę pana, u mnie w okręgu się nie opłaca, widzę że pan z tych co lubią gęby komuś zatykać i dodam że główny wątek tych postów jest inny.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.