Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10

21 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Działalność Społeczna w PZW

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez m1957a dnia: Styczeń 06, 2019, 00:08:23

Panie Heniu jeżeli jest Pan prawdziwym miłośnikiem wędkarstwa to nie rozumiem dlaczego czepia się Pan  pracy  i decyzjom Zarządu Głównego  i innym działaczom  którzy  mają  inne zdanie jak Pan.Co to znaczy brązowa  dla  członków którzy nie są działaczami a dla działaczy jak było. Panie Heniu  zakasuj Pan rękawy  i działaj  na rzecz swojego Koła  a zarazem  na rzecz rozwoju  i sukcesów  PZW. Pozdrawiam  i życzę mniej kwasu a więcej  udanych połowów!!!

22 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Działalność Społeczna w PZW

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: Styczeń 04, 2019, 20:38:10

Byłem za brązową odznaką, ale dla członków koła którzy nie są działaczami  zgodnie ze statutem, ale angażują się w pracę koła. Dla działaczy jak było. ZG zrobił swoje

23 -  Sport / Ogólne / Odp: castingsports

Zaczęty przez troll25 - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: Styczeń 04, 2019, 20:34:15

Jeżeli chodzi o Kielce to dowiedz się w biurze okręgu. W mazowieckim wejdź na stronie koła Błonie i nawiąż kontakt z Cezarym Wieczorkiem.

24 -  Sport / Ogólne / castingsports

Zaczęty przez troll25 - Ostatnia wiadomość wysłana przez troll25 dnia: Styczeń 02, 2019, 23:09:12

Chciałbym się dowiedzieć na temat castigsport. Co to jest? jestem początkującym wędkarzem i się dowiedziałem że się robi to na hali ale nie wiem dokładnie co. czy da się go robić również w domu i czy są kluby w mieście Kielce i co trzeba mieć aby uprawiać ten sport. za odp z góry dziękuję.

25 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Startowe GP i MP

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez sajo dnia: Styczeń 02, 2019, 12:37:08

Jakieś 3 lata temu, pod presją kół i klubów, w Spławikowych GP Okręgu PZW Lublin, każde zawody są rozliczane co do grosza (w formie pliku do publicznej wiadomości).

Jaki efekt? Większa frekwencja w zawodach a i nagle się okazało, że z zawodów zostają pieniądze, które wracają do zawodników w postaci nagród na zakonczenie sezonu.

Tomasz Samoń

26 -  Nasze PZW / Ogólne / Startowe GP i MP

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez henryk_p dnia: Grudzień 30, 2018, 23:22:13

Zwracam się do Kapitanów Sportowych w Okręgach i działaczy w Klubach Sportowych aby w 2019 zwrócili się do GKS aby z każdych zawodów na szczeblu krajowym nastąpiło publiczne rozliczenie organizacji zawodów czyli na co organizator wydał pieniądze ze startowego.Z mojego startu w GP i MP w feederze /startowałem z własnych środków w 2018/ zauważyłem że startowe ma się nijak do poniesionych kosztów organizacyjnych,podaje przykład organizacja MŚ kobiet we Wrocławiu organizator sześć tysięcy na minusie,organizacja GP feeder przez ZO w Koszalinie wg.mojego szacunkowego wyliczenia około 10 tys.na plusie.Pytanie do GKS jak to się dzieje że organizacja zawodów na szczeblu międzynarodowym to strata a na szczeblu krajowym duży zysk.Wróble ćwierkały że na jednej z imprez krajowych rachunek za koszenie trawy na stanowiskach wyniósł 15 tys.zł.Zwracam się do Okręgowych Kapitanów Sportowych do Klubowych Kapitanów Sportowych aby żądali od organizatorów rozliczenia środków z pobranego startowego.Startowe to przecież pieniądze to zebrane od wędkarzy uszanujmy ich pieniądze.
Ponieważ oficjalnie władza centralna forum ma daleko w poważaniu to mimo wszystko nie będę anonimowy.
Henryk Pokrzywa
Koło Świdnica 

27 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Działalność Społeczna w PZW

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez henryk_p dnia: Grudzień 30, 2018, 15:39:14

Warto przeczytać uchwały aby wiedzieć co czeka działaczy szczególnie we władzach na najniższym szczeblu organizacyjnym.

28 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Prawo w PZW a zawieszenie władz ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez henryk_p dnia: Grudzień 29, 2018, 22:28:42

Wrocław   pażdziernik 2018 r.

Rzecznik Dyscyplinarny Zarządu Głównego PZW
Henryk Mach
ul. Twarda 42
00-831 Warszawa

 Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przewinienia przez członka PZW

na podstawie treści par. 39 oraz par.41 Regulaminu Postępowania ws. Przewinień Członków PZW oraz Instrukcji Pracy Sądów Koleżeńskich i Rzeczników Dyscyplinarnych wnosimy o zbadanie zgodności działań Przew. GKR-kol. D........... G.................. z postanowieniami Statutu PZW w związku z kontrolą GKR w ZO we Wrocławiu

                   UZASADNIENIE


GKR PZW planowała przeprowadzić w jednostce organizacyjnej PZW Okręg we Wrocławiu kontrolę.
Wspomniana kontrola była kontrolą planową.Przedstawiciele PZW Okręg we Wrocławiu zwrócili się do GKR o przełożenie terminu kontroli ze względu na:

1)  fakt nieobecności (w związku z wcześniej zaplanowanymi urlopami) większości osób których udziału w kontroli życzyli sobie kontrolujący.
2) uzasadnionych podejrzeń o stronniczość członków zespołu kontrolującego.
3) dużego obciążenia pracowników Biura Okręgu związane z przygotowaniami do Spławikowych Mistrzostw Świata Kobiet.

Pomimo powyższego wniosku GKR wysłała w dn.10.07.2018r. do siedziby PZW Okręg we Wrocławiu zespół kontrolujący.Prez.ZO Wrocław odmówiło kontrolującym udostępnienia dokumentów pod nieobecność członków Prezydium (podkreślić przy tym należy, że zgodnie z uchwałą Prez.ZG nr 125 z dn. 1.04.2016r. w brzmieniu obowiązującym na dzień kontroli,"udostępnienie dokumentów danego okręgu PZW następuje po uzyskaniu zgody Prezesa Zarządu tego Okręgu;" zgody takiej nie udzielono osobom które przybyły na kontrolę do wrocławskiego Okręgu PZW ). Wobec powyższego uzasadnionym jest przypuszczenie że Przew.GKR kol. ....... ........ jednocześnie członek komisji kontrolnej dopuścił się naruszenia uchwały władz związku w konsekwencji czego naruszył obowiązek płynący z treści par.14 ust.1 pkt.1 Statutu PZW.Co więcej zachowanie to należy również ocenić przez pryzmat treści par.14 ust. 1 pkt. 2-3 Statutu PZW który nakazuje członkowi Pzw kierowanie się zasadą wzajemnego poszanowania oraz sumiennego wykonywania zadań powierzonych przez władze Związku.Ciężko jest mówić  o jakimkolwiek poszanowaniu czy koleżeństwie w sytuacji gdy mimo  pisemnych i umotywowanych wniosków o zmianę terminu pozostawia się je bez jakiejkolwiek odpowiedzi a następnie w sposób autorytarny wbrew postanowieniom płynącym z treści uchwał władz związku przeprowadza kontrolę. Członkowie ZO Wrocław kierując się zasadą sumiennego wykonywania obowiązków zaproponowali termin który umożliwiłby zarówno  im jak i GKR  staranne i kompleksowe przeprowadzenie kontroli co spotkało się z reakcją w postaci bezpodstawnego zawieszenia ich w prawach członka PZW.Nie doszło zatem do rzekomej bezpodstawnej odmowy co znajduje  odzwierciedlenie w zgromadzonej przez członków ZO Wrocław korespondencji którą niniejszym załączamy.

Dodatkowo w trakcie czynności kontrolnych doszło do naruszenia zakazu wynoszenia dokumentów PZW poza ich stałe ustalone miejsce ich przechowywania określonego uchwałą nr 85 ZG PZW z dn.26.03.2011r.pkt.6 oraz uchwałą nr.125 Prezydium ZG pkt.2 in fine.Potwierdzeniem powyższego są protokoły kontrolne wskazujące na jaką skalę doszło do kopiowania i wywiezienia dokumentów z siedziby PZW Okręgu Wrocław położonej we Wrocławiu przy ul. K.Wielkiego 65.(kopie protokołów w załączeniu)

Mając na uwadze powyższe wnosimy o wszczęcie postępowania przygotowawczego zgodnie z treścią par.39 Reg.Post. w Sprawach Przewinień Członków PZW w związku z podejrzeniem popełnienia przewinienia w postaci naruszenia par.14 ust.1 pkt.1-3 Statutu PZW

AMEN

-cuchnie mi to arogancją władzy i chyba skończy się to skargą do organu założycielskiego jakim jest Prezydent Warszawy.
-wiewiórki które z lasów z okolic Modliszowa do parku w Świdnicy uciekły wrzeszczały że im las cały wytną bo papieru do kopiowania we Wrocławiu brakuje. 

29 -  Wody / Regulamin amatorskiego połowu ryb / Orientacja w terenie - kilometraż rzeki

Zaczęty przez airloop - Ostatnia wiadomość wysłana przez airloop dnia: Grudzień 29, 2018, 20:42:53

W dokumencie pn."ZASADY UPRAWIANIA AMATORSKIEGO POŁOWU RYB NA WODACH
OKRĘGU PZW W ZAMOŚCIU W ROKU 2019" ale zapewne w podobnych z innych okręgów pojawia się min taki tekst -  fragmenty:
Ustanawia się obręby ochronne na rzece Tanew: Huta Szumy - Rebizanty - od km 92+800 do
93+100; Rebizanty - do ujścia rzeki Jeleń od km 87+650 do 90+550;
lub na przykład :
Ustanawia się obręby ochronne na rzece Wieprz: Szczebrzeszyn - od km 252+100 do
252+600; Brody Małe - od km 255+280 do 255+480; Żurawnica - od km 256+900 do 257+100;
Moje pytanie : gdzie szukać informacji odnośnie punktu wskazującego dany kilometraż rzeki ?
Zakładam ze moja interpretacja tego dokumentu jest poprawna czyli należałoby znaleźć np 252 kilometr rzeki Wieprz ( podpowiedz  ze jest to w miejscowości Szczebrzeszyn) i na odcinku 500 metrów czyli  od 252km+100m do 252km+600m przebywać w obrębie ochronnym. Pytanie jak to miejsce namierzyć. Czy są jakieś mapy, informatory. itp itd? Pomijam na razie info telefoniczne.
Ponieważ zaczynam przygodę z wędką stad być może prozaiczne pytanie jednak dla mnie istotne.
Dzięki


30 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Opłaty na 2019

Zaczęty przez jojeslaw - Ostatnia wiadomość wysłana przez kkkkris dnia: Grudzień 28, 2018, 18:36:01

Kielce też podnoszą o 20Zł. W "zamian" zmieniły się porozumienia zawarte na 2018r - 2021r. Kilka bezpłatnych okręgów stało sie płatne.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.