Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10

21 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: wędkarz mięsiarz

Zaczęty przez chriss2580 - Ostatnia wiadomość wysłana przez wirowmaker dnia: Czerwiec 16, 2018, 13:50:57

Witam jestem młodym człowiekiem obecnie ... i przykro się robi odniosę się do przykładu którego doświadczyło jezioro prywatne tzw komercyjne na którym łowiłem kilka razy ...  zalew na podkarpaciu ... właściciel wpuscił około 3 ton karpia o wadze od 1-3kg czyli jak by to były rybki po 3kg to było by ich około 1000 ... po wpuszczeniu jakieś 3-4 dni nie można było znaleść miejsca by się rozstawić, atak rybojadów trwał niemal miesiąc byłem w szoku... po tym czasie nagle dół ... zapaść jak by ryby wessała czarna dziura... właściciel wypłynął na łowisko po narzekaniu mięchojadów i traktował echosondą miejscówki bytowania ryb naliczono około 600 ryb różnej maści wiadomo tych wielkich też ...szczęście że ich mięcho smakuje źle ... w ciągu 1 miesiąca 3 tony karpi zostały wyłowione na zalewie o powierzchni kilku ha wolno łowić na 1 stronie na 2 wędki i wziąć 1 rybę na dobę ...  co samo w sobie stanowi ograniczenie a i tak nie powstrzymało to przed przetrzebieniem populacji zbiornika ... taka sytuacja pokazuje jak wielu wśród wędkarzy jest bezmyślnych bambusów ze słomą w butach... nie mówię że każdy mięsiarz taki jest ale targanie bezmyślne ryb to bandyctwo i brak myślenia np. o swoich dzieciach ekosystemie i pokoleniach ludzi którzy tak samo jak my chcą wędkować.

Po tej akcji mając zaledwie 11 lat ... postanowiłem nie zabrać ani jednej ryby choć by nie wiem co... często śmieją się ze mnie "dał 15zł za łowienie i nie bierze to po co łowić" ...ludzie to często bezmózgie małpy z wędkami i prymitywy które nic nie rozumieją nie kumają złożoności środowiska wodnego ... a ryby traktują i widzą jako przedmioty pływające w wodzie ... czasy się zmieniają na wodach PZW coraz trudniej o medalowe ryby właśnie z powodu wieśniactwa i słomobuciarstwa które za PRLu było normalne bo wody były jeszcze często dzikie niedostępne i nie uregulowane mój dziadek był mięsiarzem potrafili z wujkami na targać bale całą miętusów, na siatki szczupaki takie po 90-100cm i inną rybę ale te czasy zniknęły jednak mentalność mięsiarstwa została jak się to nie zmieni to skutecznie pomożemy wytrzebić Polskie wody z wielkich okazów i tylko łowiska prywatne będą mieć medalowe rybki ... co do łowiectwa nie ma co porównywać bo ... mimo polowań dzików i saren jest do diabła to 1 drugie rosną o wiele szybciej niż rybki po roku taka sarna jest dorosła, rybka ... raczej nie ... 3 rybę mimo ochrony i regulaminów łatwo ukraść reklamówka i w krzaki sarenki i dzika tak nie wyniesiesz łatwo ... a strzały do zwierzyny słychać na kilometry ... no i ryby łatwo łapać na siatki sarenek nie co najwyżej 4 czy 5 w sidła co w ogóle nie robi krzywdy populacji a przechodząc jezioro z siatami można na targać 100-200 ile tylko dasz radę...

Następna sprawa to właśnie ogólna kondycja naszych polskich wód ... która no powiedzmy ciekawa nie jest i na pewno jest gorsza od wód Wielkiej Brytanii, Niemiec czy innych wysoko rozwiniętych państw...

Dla dobra nas wszystkich nie zabierajmy ryb... chcesz mięcha? Pozwól się odrodzić populacji albo idź na prywatny staw... chcesz medalowego lina czy karpia ? Wypuść te co złowiłeś pozwól im rosnąć! Chcesz by Twój syn czy córka pokochało wędkarstwo? - Wypuść to co złowiłeś...

22 -  Dzieci i młodzież / Ogólne / Odp: Grillowanie ryb

Zaczęty przez pablo35 - Ostatnia wiadomość wysłana przez kartel dnia: Czerwiec 14, 2018, 13:48:51

Jakoś osobiście nie przepadam za jedzeniem ryb, tym bardziej grillowanych. Chyba dziwny ze mnie wędkarz :DDD

23 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Wyrównanie

Zaczęty przez mikolajd - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: Czerwiec 14, 2018, 13:09:47

kolego, spytaj się w okręgu a nie wędkarzy z całej Polski

24 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Stada tarlowe ??? Co sadzicie o ich satnie w wodach PZW ??

Zaczęty przez luki99 - Ostatnia wiadomość wysłana przez osamark dnia: Czerwiec 14, 2018, 07:00:29

Duże uproszczenie.
Fakt jeśli zarybia się "dorosłymi" rybami to tak to wygląda.
Jednak większość zarybień przeprowadza się w formie "narybku".

Nie znam założeń "gospodarowania wodami" PZW, ale w wielu przypadkach kiepsko im to wychodzi.

Przykład "Soliny" jest tu pewnym przykładem. Kiedyś piękne łowisko sandaczowo - szczupakowe, dzisiaj króluje SUM. Kiedyś można było złapać piękne leszcze, dzisiaj raczej ich miniaturki.


25 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Stada tarlowe ??? Co sadzicie o ich satnie w wodach PZW ??

Zaczęty przez luki99 - Ostatnia wiadomość wysłana przez beret_89 dnia: Czerwiec 13, 2018, 20:34:15

Sposób gospodarowania wodami przez PZW nie opiera się o naturalne tarło. PZW działa na zasadzie zarybienie-pozyskanie-zarybienie-pozyskanie... Dlatego mamy najgorsze wody w europie pod względem wędkarskim, nie ma u nas turystyki wędkarskiej, tylko tanie mięsko dla mas, zrzucamy się wszyscy a korzystają tylko ci co pierwsi wbili nad wodę po zarybieniu.

26 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Wyrównanie

Zaczęty przez mikolajd - Ostatnia wiadomość wysłana przez mikolajd dnia: Czerwiec 13, 2018, 18:38:52

Witam, w marcu zakupiłem pozwolenie na jedno jezioro i czy jest może możliwość doplacenia i wyrownania do pozwolenia na cały okręg (Czarkowsko Trzcianecki)

27 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / eokoń

Zaczęty przez crsa - Ostatnia wiadomość wysłana przez crsa dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:14:53

W dniu dzisiejszym wykupiłem w serwisie eokon zezwolenie na dzień 16.06.2018r w Obwodzie nr 5 PZW Lublin (dwukrotnie aby przekonać się czy wprowadziłem odpowiednią datę. Niestety otrzymałem zezwolenie na dzień dzisiejszy. Zadzwoniłem w przedmiotowej sprawie do sekretariatu PZW Lublin i otrzymałem numer telefonu do osoby podobno odpowiedzialnej za funkcjonowanie serwisu. Niestety numer nie odpowiada.

W uzupełnieniu.
W zadziwiający sposób zezwolenie zmieniło datę ważności. 

28 -  Sport / Ogólne / Odp: Spining z łodzi

Zaczęty przez oskartk - Ostatnia wiadomość wysłana przez vexy dnia: Czerwiec 12, 2018, 14:33:42

Jasne, że można!

29 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Stada tarlowe ??? Co sadzicie o ich satnie w wodach PZW ??

Zaczęty przez luki99 - Ostatnia wiadomość wysłana przez okonek63 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:31:05

Posądzić kol. osamark-a o pozytywne uczucia do ZG ? Ilość postów o niczym nie świadczy, mimo sporu nigdy nikogo nie obraża.

30 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Stada tarlowe ??? Co sadzicie o ich satnie w wodach PZW ??

Zaczęty przez luki99 - Ostatnia wiadomość wysłana przez luki99 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:08:50

Dobra propaganda jest na tym forum widze. Ludzie po 590 wposow maja i sieja zament. Bravo ZG 🤣🤣

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.