Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10

21 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez parweniusz dnia: Sierpień 14, 2018, 16:58:05

Informacja Rzecznika Prasowego Okręgu Wrocław- na stronie Okręgu 

 
             INFORMACJA RZECZNIKA PRASOWEGO ZO PZW WE WROCŁAWIU
Aktualności | 2018-08-14 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu
Wydrukuj

 

    "  W związku z różnymi, często fałszywymi informacjami dotyczącymi zawieszenia Prezydium ZO PZW we Wrocławiu wyjaśniam:

Główna Komisja Rewizyjna w piśmie z dnia 03.07.18r. poinformowała, że zamierza

przeprowadzić kontrolę naszego Okręgu w dniach 10-12 lipca br..

Z uwagi na nieobecność w tym okresie Prezesa ZO, V-ce Prezesa ZO oraz dwóch członków

Prezydium, a także byłego Prezesa ZO, byłej Gł. Księgowej oraz Kierownika OZ PZW Szczodre - z

którymi zespół kontrolny również chciał rozmawiać - Prezydium ZO, po konsultacjach, poprosiło

GKR o przeniesienie terminu kontroli po sezonie urlopowym i sierpniowych Spławikowych

Mistrzostwach Świata Kobiet, o czym poinformowało ówczesnego Przewodniczącego GKR, który

życzliwie i ze zrozumieniem odniósł się do tej prośby. W piśmie tym poproszono również o

zmianę zespołu kontrolnego uważając, że niektóre osoby może cechować brak obiektywizmu.

Niestety, GKR na swym „burzliwym” posiedzeniu w dniu 06.07.br., podczas którego odwołano jej Przewodniczącego, negatywnie ustosunkowała się do naszej prośby. Prezydium ZO PZW we Wrocławiu błyskawicznie zareagowało uważając, że skoro mogliśmy ustalać, dogodne dla obu stron, terminy kontroli z takimi instytucjami jak ZUS, PIP czy Urząd Skarbowy to dlaczego nie chce tego uczynić nasz koleżeński, związkowy organ. Pocztą elektroniczną skierowaną do Prezesa ZG i Przewodniczącego GKR zaprotestowało przeciwko takiej decyzji stojąc również na stanowisku, że pod nieobecność gospodarzy i osób odpowiedzialnych nie powinno się przeprowadzać kontroli  i jeszcze raz poprosiło o zmianę jej terminu.

Niestety, jak się okazało nie przyniosło to żadnego skutku i 10.07.br. zespół kontrolny pojawił się we Wrocławiu. Dyrektor Biura poinformował nowego Przewodniczącego GKR, że nie ma zgody Prezydium ZO na przeprowadzenie kontroli w tym terminie.

Skutek był taki, że w dniu 18.07.br. Prezydium ZG, po wysłuchaniu Przewodniczącego GKR i bez konsultacji z władzami ZO PZW we Wrocławiu zawiesiło Prezydium ZO i skierowało wniosek do Rzecznika Dyscyplinarnego ZG PZW.

Do kierowania działalnością Okręgu (do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego) Prezydium ZG powołało w dniu 27.07.br. Kol. Dariusza Piotrowskiego - członka ZO PZW we  Wrocławiu.

Wbrew niektórym opinią władze Okręgu PZW we Wrocławiu z całą stanowczością pragną podkreślić, że jego intencją nie była odmowa  poddania się kontroli lecz przełożenie jej terminu. Stanowisko to popiera również Zarząd Okręgu, który w dniu 09.08.r. pozytywnie zaopiniował uchwałę Prezydium ZO  w tej kwestii.

Zarząd Okręgu nigdy nie utrudniał i nie sprzeciwiał się kontroli (w ostatnich 2 latach odbyły się 3 kontrole) ponieważ zna i respektuje uprawnienia GKR wynikające ze Statutu PZW.  "

 

                                                 Rzecznik Prasowy Okręgu PZW we Wrocławiu – Waldemar Szmajda. 

 

22 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez spolecznoscpzw dnia: Sierpień 13, 2018, 22:22:13

To ci psikus, jeszcze wczoraj chciałem pisać kolejny apel do Prezesa ZG  i wyprzedzić fakty w sprawie "zawieszonego prezydium ZO w Legnicy"  ;D ;D ;D-  bo jak się okazuje kolejnym okręgiem wziętym pod lupę została właśnie Legnica, której to GKR również zaplanował kontrolę w okresie Urlopowym tj. końcówka sierpnia. A z tego co donoszą wróbelki ten termin podobniej jak we Wrocławiu nie był do zaakceptowania ze względu na podobne czynniki. Myślę że dzięki postawie Wrocławia który zapowiedział walkę o swoje nawet przed sądami powszechnymi, Legnica nie podzieli losu Wrocławia a w/w apel nigdy nie zostanie zamieszczony na tym forum. Człowiek uczy się na błędach, dotyczy to również Przewodniczącego GKR który po konsultacji z władzami ZO w Legnicy bez najmniejszego problemu zmienił termin kontroli - CZYLI JEDNAK DA SIĘ PRZESUNĄĆ DATĘ oraz DA SIĘ POINFORMOWAĆ ODPOWIEDNIO WCZEŚNIEJ a nie jak w przypadku Wrocławia na 4 dni przed planowaną kontrolą. Mam nadzieję że kolejnymi osobami które wyciągną wnioski z popełnionych błędów przy zawieszeniu Prezydium ZO we Wrocławiu będą: Prezes ZG oraz członkowie Prezydium ZG. Liczę także że żadnego błędu nie popełni Rzecznik Dyscyplinarny ZG który to już w najbliższy czwartek będzie sprawdzał czy Wrocław odmówił kontroli czy chciał i prosił o zmianę terminu, o czym w/w osoby wraz z Przewodniczącym GKR zostały poinformowane w trzech odrębnych pismach. Kolego rzeczniku CAŁE POLSKIE PZW PATRZY   >:(
Mam też nadzieję że już nikt nie będzie stosował podobnych praktyk jak obecny przewodniczący GKR, który przedstawiając stanowisko  Prezydium ZO we Wrocławiu pomijał specjalnie najważniejsze fragmenty pism w którym były wzmianki o zmianie terminu kontroli i dzięki temu całkowicie wypatrzył ich przekaz.

23 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez nudzio dnia: Sierpień 12, 2018, 23:02:26

Kolego Parweniusz  nie tak do końca z tą jawnością ,  muszę przypomnieć o ochronie danych osobowych czyli RODO niestety dane o zarobkach pracowników niestety nie mogą być publikowane odsyłam do przepisów  Rodo.
Muszę się po części zgodzić z Kolegą baba- jaga , 90% wędkarzy nie zna STATUTU i nie tylko . Nie zna swoich praw i obowiązków jakie mają wstępując do PZW  więc o czym  tu rozmawiać . Najlepiej zapłacić składkę mieć koncert życzeń pod adresem Koła i Okręgu i najlepiej żeby im dać święty spokój i nie wciągać ich do prac do Koła czy Okręgu . A najbardziej to śmiać mi się chce z tych pyskaczy czy na forum czy na fejsbuku nie wiedzą nic o o operatach i obowiązkach wobec teraz Polskich Wód ile i co możemy wpuścić do wody i jakie ilości nie wspomnę że każde zarybienie obwodów rybackich mamy obowiązek zgłosić do Wód Polskich bo przyjeżdżają na kontrole i sprawdzają czy ilości wpuszczanych ryb są zgodne z umowami.
Proszę aby Ci wszyscy  wędkarze co mają koncert życzeń aby udali się do swych Okręgów i zapoznali się co może dany Okręg wpuścić do swoich wód i najważniejsze aby zapoznali się z obowiązującymi regulaminami  a w szczególności ze STATUTEM

24 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez henryk_p dnia: Sierpień 10, 2018, 22:43:05

Dziękuje Kol.perweniusz nic dodać nic ująć.

25 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez parweniusz dnia: Sierpień 10, 2018, 19:03:54

Myślałem o tych kwotach, które padły za" świadczenie" SPOŁECZNEJ pracy i wymyśliłem, przecież to wszystko może być jawne. Biorąc pod uwagę, że powinien odbyć się Krajowy Zjazd Delegatów ze względu na braki osobowe w Głównej Komisji Rewizyjnej, wystarczy naciskać na swoich delegatów , aby postawili wniosek na Zjeździe dotyczący jawności dochodów społeczników i pracowników,
( oczywiście dotyczącej tylko działalności w PZW) . Wystarczą strony internetowe okręgów i ZG.  Każdy działacz, który pełni jakąś funkcję i pobiera jakiekolwiek pieniądze , pod koniec roku składa deklarację, o delegacjach,  kilometrówkach, dietach. Jeżeli działacz, jest w ZG, ale również np. Prezesem Zarządu Okręgu, Koła, przewodniczącym, członkiem komisji, sumuje wszystkie kwoty i oddaje do publikacji. Sam jestem szalenie ciekawy jakie kwoty wyszłyby z tego sumowania .Skończą się domysły, plotki, będą suche fakty. Proste! Nie należy zapominać też o pracownikach w okręgach. Oni też na podstawie PIT-a będą zobowiązani do udostępnienia dochodów. Jeżeli jakaś osoba funkcyjna w Okręgu , Kole, ZG prowadzi np. sklep wędkarski, łowisko komercyjne, itp. ma obowiązek udostępnić wszystkie faktury , kiedy towar szedł na potrzeby PZW- zawody, nagrody, itp.. Jeżeli jakiś pracownik etatowy prowadzi  dodatkową działalność związaną z wędkarstwem, rybactwem i np. sprzedaje coś kołu, okręgowi, pod koniec roku sumowanie transakcji i podanie do wiadomości wędkarzom.
W końcu byłoby wszystko jasne, skończyłyby się domysły ile, w jaki sposób, działacze społeczni, społecznie ciągną z PZW. Według mnie proste, jawne działanie. Właśnie wtedy możemy powiedzieć, że PZW działa transparentnie. Jeszcze dokładne podanie ile pieniędzy idzie na sportowców, straż, młodzież, zarybienia. Tylko nie procentowo, a dokładne kwoty. A jakie byłoby porównanie między okręgami. W końcu byśmy wszyscy wiedzieli, o co chodzi w tej grze i o co idzie walka!! Oczywiście myślałem o tych kwotach, które padły za" świadczenie" SPOŁECZNEJ pracy . Jednak Delegaci muszą mieć jaja.    Proste, Kolego Prezesie? Właśnie to jest jawność działania, a nie podawanie, które miejsce zajmują sportowcy i w jakiej części świata. (chociaż miło być dumnym ze swoich). Jest to tylko udawanie. Jeszcze trochę takich sytuacji, jak we Wrocławiu, to dalej pojedzie karawan z PZW, a nie karawana.

26 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez baba_jaga dnia: Sierpień 10, 2018, 06:06:36

Czytam Wasze wypowiedzi i widzę że zaskoczeni jesteście postępowaniem "panów działaczy"z ZG PZW Nie rozumiem skąd Wasze zdziwienie,wszak tego rodzaju postępowanie  to lustrzane odbicie tego co dzieje się już na szczeblu koła.Możecie się obrazić lecz wędkarze sami są sobie winni.Większość z wędkarzy,będących członkami PZW widzi lokal koła tylko raz w roku,w okresie opłacania składek.O aktywnym uczestnictwie w życiu koła nie ma już mowy,można "poszczekać"nad wodą,wylać swoje żale na forum i tyle.A ruszyć dupsko i tłumnie przybyć na walne.Nie udzielić absolutorium ustępującemu zarządowni,zgłaszać wnioski,podejmować uchwały.Nie dopuścić do koryta towarzystwa wzajemnej adoracji a wielu z betonu poszłoby w odstawkę.W kole,przykład mojego,na ponad trzystu członków przychodzi ułamek procenta i z góry wiadomo jaki będzie skład władz koła.Kilku wędkarzy spoza "elyty" koła nie ma żadnych szans aby coś zmienić,zostaną jednomyślnie zakrzyczeni.Próżne Wasze żale,forumowe polemiki.Panowie działacze mają nas w głebokiej .......w głębokim poważaniu.
Nasuwa się jeden wniosek: SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ !!!!!!!!

27 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez nudzio dnia: Sierpień 09, 2018, 23:05:38

Uzupełnię wypowiedz kolegi  parweniusza . Pełnomocnik co miesiąc otrzymywał ok 7 tyś. + delegacje + noclegi no i nie zapomnijmy o wyżywieniu tak że zebrało się trochę i za to zapłacił Okręg we Wrocławiu . a teraz poczekajmy który Okręg będzie następny. Z jakiego kolejnego Okręgu wydoją kasę . Na pewno dadzą termin 7 dni i jak ktoś się będzie chciał odwołać to będą mieli w .........  i jak ma postąpić w tym przypadku Okręg . Ale jak widzicie koledzy to PREZES  ZG  bardziej udzielał się na fejzbuku niż odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania padające  na forum.

28 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: Apel do Prezesa ZG w sprawie zawieszenia Prezydium ZO we Wrocławiu

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez henryk_p dnia: Sierpień 09, 2018, 12:21:32

Panie Prezesie ZG może na forum kilka słów wyjaśnienia w tej sprawie to zbyt wiele nie kosztuje i ujmy też nie przyniesie i może wątpliwości by się trochę wyjaśniło, milczenie jest potwierdzeniem tego co zostało napisane o uchwale Prezydium ZG.

29 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Karalność w PZW

Zaczęty przez - Ostatnia wiadomość wysłana przez leszekmilczarski dnia: Sierpień 09, 2018, 03:43:21

Po to daleko szukać  przychodzi polskiego związku wędkarskiego zarządu okręgu Mazowieckiego zasiada Pan Bogdan Milewskich jakiś czas temu został skazany prawomocnym wyrokiem za jeżdżenie podpowiem alkoholu i spowodowanie kolizji z tramwajem pomimo tego nikt z kolegów zarządu okręgu Mazowieckiego nie zrobił nic w tej sprawie albo gdy Milewski dalej jest członkiem komisji Rewizyjnej nie chodzi tu o zwykły wyrok za Alimenty tylko naprawdę za poważną sprawę tym bardziej że człowiek ten ma być wzorem dla młodych Wędkarzy

30 -  Dzieci i młodzież / Przepisy PZW / Odp: Główny Sąd Koleżeński PZW

Zaczęty przez smolim - Ostatnia wiadomość wysłana przez leszekmilczarski dnia: Sierpień 09, 2018, 03:38:45

 Z informacji jakie uzyskałem w polskim związku wędkarskim w okręgu mazowieckim w komisji Rewizyjnej zasiada Pan Bogdan Milewski Człowiek ten został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za jeżdżenie samochodem octowym alkoholu i spowodowanie kolizji niestety Osoba ta ma bardzo dobre układy w okręgu mazowieckim w polskim związku wędkarskim dlatego jak to się mówi jest nie do ruszenia

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.