Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: 1 ... 8 9 [10]

91 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Troska ZG PZW o zdrowie swoich członków

Zaczęty przez baba_jaga - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: Kwiecień 10, 2020, 21:58:22

Nie widziałem, żeby ktoś namawiał. Są to tylko informacje o możliwości opłacenia.

92 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: ZG a koronawirus

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez wb1119 dnia: Kwiecień 10, 2020, 21:56:00

 Dowiedziałem się, że Okręg Toruński wysłał pismo do Premiera,  Mazowiecki również wysyła w sprawie pozwolenia na wędkowanie.

93 -  Nasze PZW / Ogólne / Odp: ZG a koronawirus

Zaczęty przez henryk_p - Ostatnia wiadomość wysłana przez ccinqq dnia: Kwiecień 10, 2020, 12:13:05

Dlaczego nie możemy wędkować ,a działkowcy mogą przebywać na działce trochę im zazdroszcze

94 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Troska ZG PZW o zdrowie swoich członków

Zaczęty przez baba_jaga - Ostatnia wiadomość wysłana przez airloop dnia: Kwiecień 10, 2020, 01:31:33

Trochę to jest nieOk kiedy wiadomo ze opuszczenie domów jest zabronione wszystko wskazuje na to ze będą większe pod tym względem restrykcje, a z drugiej namawia się wszelkimi sposobami na opłacanie składek, przy tym namawiając na dokonanie wpłat sposobem zdalnym przez internet. Aby nie używać ostrych i niecenzuralnych określeń powiem ze jest to nie eleganckie i niegentlemańskie. Nadchodzi widmo utraty pracy zatem jak można kierować do ludzi takie apele, które wydaja się bez pokrycia. No mam racje czy się mylę ???

95 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?

Zaczęty przez carlotank - Ostatnia wiadomość wysłana przez nudzio dnia: Kwiecień 09, 2020, 23:07:01

jak widać Zarząd Główny nie kwapi się do przekazania wędkarzom czy mogą łowić czy nie więc przekazuje tekst jaki pojawił się na stronie jednego z  kół .
A czytając teksty kolegi   wb 1119 wnioskuje że jest to chyba  jeden z członków naszego kochanego Zarządu Głównego bo podaje dużo wiadomości i zazwyczaj konkretnych o których jak sadzę wiedzą tylko zaufani Pana Prezesa ZG.
Jak sami widzicie ZG ma nas w dużym poważaniu i nie przejmują się nami zwykłymi wędkarzami  i to jak widać  sami członkowi Zarządów Kół szukają przepisów aby przekazać nam czy wolno łowić czy nie i abyśmy nie mieli kłopotów jak wybierzemy się na ryby i za to Bardzo dziękuje Tym Działaczom  . Pozdrawiam

96 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?

Zaczęty przez carlotank - Ostatnia wiadomość wysłana przez nudzio dnia: Kwiecień 09, 2020, 22:52:49

Oficjalnie Wędkarstwo Zabronione. Wchodzenie do lasów również.
Aktualności | 2020-04-04 | Publikujący: Koło Kamieniec Ząbkowicki Wydrukuj


Departament Rybołówstwa informuje, że w związku z zagrożeniem spowodowanym nowym koronawirusem (SARS-CoV-2), który wywołuje ostrą chorobę zakaźną układu oddechowego o wysokiej śmiertelności (COVID-19), działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239 j.t. z późn. zm.), w trosce o obywateli, na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono stan epidemii, z którym wiąże się szereg zakazów i obostrzeń dotyczących codziennej aktywności Polaków. Z uwagi na dynamiczną sytuację, w celu zaznajomienia się z aktualnie obowiązującymi ograniczeniami warto śledzić komunikaty publikowane na stronach rządowych, w szczególności Ministerstwa Zdrowia, a także aktualne prawodawstwo. Aktualnie obowiązują przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 566) wraz ze zmianami wprowadzonymi rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 577). Niniejsze rozporządzenie zasadniczo zaostrzyło wcześniej obowiązujące zakazy wprowadzone przez Ministra Zdrowia, jednocześnie utrzymując na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakaz przemieszczania się osób, z pewnymi wyjątkami określonymi w § 5. Do wyjątków tych - NIE - należy uprawianie amatorskiego połowu ryb. W związku z powyższym jednoznacznie należy stwierdzić, iż uprawianie wędkarstwa na mocy przytoczonych przepisów jest aktualnie - ZABRONIONE-. Zakaz ten dotyczy zarówno grup, jak i pojedynczych osób i wynika nie tylko z troski o zdrowie i życie samych wędkarzy, ale również z troski o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców Polski i jest związane z bardzo wysoką zaraźliwością wirusa wywołującego chorobę COVID-19. Odpowiedzialne i świadome osoby z pewnością podejdą do zakazu ze zrozumieniem. Zgodnie z informacjami znajdującymi się w dyspozycji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w przypadku łamania zakazu pozostania w domach, w tym wyjazdu na ryby i przebywanie nad wodą , służby mundurowe będą reagowały stanowczo, traktując takie wyprawy jako złamanie obowiązującego prawa.

97 -  Nasze PZW / Przepisy PZW / Odp: Obowiażuje zakaz wędkowania w związku z koronavirusem?

Zaczęty przez carlotank - Ostatnia wiadomość wysłana przez franek261 dnia: Kwiecień 09, 2020, 13:24:07

Właśnie otrzymałem info pisemnie od Dyrektora oddział PZW Jelenia Góra, nie wprowadził żadnych obostrzeń w kwestii dostępu do wód, na których gospodaruje lub prowadzenia amatorskiego połowu ryb, za wyjątkiem ujętych w zezwoleniu na amatorski połów ryb wędką.
Rozmawiałem z Komendantem Państwowej Straży Rybackiej w Jeleniej Górze na temat mandatów za przebywanie nad woda celem amatorskiego połowu ryb. Poinformowano mnie, że PSR nie jest uprawniona do wystawiania mandatów za przebywanie nad wodą, nie przekazują takich informacji Sanepidowi jak również Policji, nie podejmują żadnych działań związanych z okresem pandemi. Nie jest to w ich jurezdykcji, i nie dążą do tego aby takie informacje przekazywać.

98 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Apel o zaprzestanie pobierania opłat za 2020 rok

Zaczęty przez yamaha44 - Ostatnia wiadomość wysłana przez mareks3535 dnia: Kwiecień 09, 2020, 12:11:34

W Wiadomościach Wędkarskich ciągle łapią .Mają opłacone panowie to wędkują, widziałem bo kupiłem nowy numer

99 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Apel o zaprzestanie pobierania opłat za 2020 rok

Zaczęty przez yamaha44 - Ostatnia wiadomość wysłana przez ccinqq dnia: Kwiecień 09, 2020, 06:51:14

Utrzymanie łowisk przez PZW , niech im rząd pomoże
Zapłaciłem 300zl za składki ,tak samo jak i inni koledzy a niektórzy jeszcze więcej ,i co mogę zrobić jedynie sobie ją na ten moment to mogę włożyć w ramkę i postawić na biurku. Najgorsze jest to że jest to oficjalna strona PZW i nikt nawet nie chce podjąć tematu z nami skoro oni mają na mnie wyj... To w przyszłym roku ja będę miał na nich skończyła się w tym momencie moja cierpliwość i przytakiwanie na informacje że z roku na rok składki są droższe.

100 -  Nasze PZW / Składki i opłaty / Odp: Apel o zaprzestanie pobierania opłat za 2020 rok

Zaczęty przez yamaha44 - Ostatnia wiadomość wysłana przez airloop dnia: Kwiecień 08, 2020, 23:06:46

Nie sądzę aby wędkarze w pierwszej kolejności zostali zwolnieni od pozostawania w domu. Należy liczyć się iż do końca wakacji nic się nie zmieni oby nie wprowadzono większych restrykcji. Ciekawi mnie jak wyjdą na tym Ci wędkarze którzy dokonali opłat przed epidemią a zakaz opuszczenia domów uniemożliwi im wędkowania. Czy są na tapecie jakieś rozwiązania ? Jak w filmie "Filantropi i . . . . ."  kwestia wypowiedziana przez kelnera  . . ."Śledzik nie tknięty peniądz nie wzięty"
Zatem jak będzie Panowie??
Pozdrawiam

Strony: 1 ... 8 9 [10]
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.