Polski Związek Wędkarski

Metody połowu - rady, porady, sprzęt, zanęty, przynęty => Spinningowa => Wątek zaczęty przez: hetmanwitold w Styczeń 27, 2018, 15:55:43

Tytuł: Przynęty na okonia
Wiadomość wysłana przez: hetmanwitold w Styczeń 27, 2018, 15:55:43
Jakie przynęty polecili by koledzy na okonia? Próbowałem wielu, ale szczerze mówiąc, to słabo wychodzi.
Tytuł: Odp: Przynęty na okonia
Wiadomość wysłana przez: maksm w Styczeń 29, 2018, 00:19:52
Ja stosuje małe woblery
Tytuł: Odp: Przynęty na okonia
Wiadomość wysłana przez: k_piotr w Styczeń 30, 2018, 08:33:39
twistery

a najlepszą przynętą jest czerwony robal - niech ktoś powie że nie  ;)
Tytuł: Odp: Przynęty na okonia
Wiadomość wysłana przez: klusownikdodzis w Marzec 13, 2018, 02:35:09
"czerwony robal" owszem, ale taki z obornika, na "gnojne" rosówki wszystko bierze, poza tym bardzo mała`błystka obrotowa z czerwonym chwościkiem i nie dużą karbowaną blaszką. A  najlepiej to na żywca na"siejkę" czyli na małą rybkę ... bardzo małą :). 
Tytuł: Odp: Przynęty na okonia
Wiadomość wysłana przez: citi w Marzec 14, 2018, 20:43:58
Ilość okoni w wodzie spadła :( Czasami spiningując łowię więcej szczupaków niż okoni.

Błystki: Meppss rozmiar 2-3 black fury z żółtymi lub czerwonymi kropkami (pewniak) ewentualnie comet w niebieskie kropki- kolor łopatek w zależności od pogody i przejrzystości wody. Srebrne przy zachmurzeniu lub mętnej wodzie, ciemniejsze (złote, miedziane) przy wodzie przejrzystej w słoneczny dzień. Może są drogie ale pracują nawet przy bardzo wolnym prowadzeniu przynęty. Z tańszych marek jeszcze niezłe były DAM z łopatką w czerwone paski.

Na spławik głównie łowię jako przyłów- najwięcej na czerwone robaki. 1-3 robaki wydają się idealne. Nie polecam tej metody bo okoni ostatnio jest mało a często okonie zanim widać branie głęboko połykają haczyk i trudno je odhaczyć by przeżyły. W zbiornikach gdzie jest ich dużo i nie da się łowić na robaki bo okonie atakują polecam duży pęk robaków lub rosówkę.
Tytuł: Odp: Przynęty na okonia
Wiadomość wysłana przez: elcan w Październik 26, 2018, 13:28:46
Okonie mocno schudły ostatnio w mojej okolicy. Jak na moje mogli by do zarybień dorzucić słonecznice aby grubasy się pasły na tej drobnicy, a dalej to już szczupaki/sandacze grubszym okoniem się odżywią to im na masę pójdzie.
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.