Polski Związek Wędkarski

Nasze PZW => Przepisy PZW => Wątek zaczęty przez: lu_cifer w Luty 21, 2019, 11:32:52

Tytuł: Wymiana Zdjeć
Wiadomość wysłana przez: lu_cifer w Luty 21, 2019, 11:32:52
Witam wszystkich,
Mam pewne pytanko.
Otoż jakis czas temu w styczniu, podczas kontroli przez psr musiałem uswiadamiac Panow straznikow ze moja karta nie podlega wymianie gdyz została wydana w 2001r.
Podczas nastepnej kontroli, po ok 3 tygodniach, ten sam straznik przyczepił sie ze musze miec aktualne zdjecie w karcie wedkarskiej (fotka z 2001r) i legitymacji.
W legitce nie ma problemu z wymiana, natomiast zdjecie w karcie posiada pieczatke (na polowie fotki pieczatka), a z tego widnieje w przepisach karta wydawana dozywotnio.
Spotkał sie ktos z podobna sytuacją?
Napisałem do ZG ale narazie brak odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Wymiana Zdjeć
Wiadomość wysłana przez: golden w Luty 22, 2019, 00:25:32
Witam,

Karta wędkarska jest dokumentem wystawianym przez organy administracji rządowej (Urzędy wojewódzkie) lub obecnie samorządowej (starostowie i prezydenci miast). Obecnie ma formę decyzji administracyjnej. Nie wolno samodzielnie wymieniać zdjęć w dokumentach, nawet w legitymacji członkowskiej zdjęcie powinno być opieczętowane... Jeśli "osobnik" ze zdjęcia w dokumencie przypomina choć trochę wersję obecną, a sam dokument nie jest zniszczony to obowiązku wymiany ze względu na fotografię nie ma. Co innego jak zdjęcie z podstawówki, a teraz nobliwy pan z brodą, to wtedy o aktualność można by się trochę przyczepić... ;)
Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.