Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: bezprawne nałożenie mandatu. w jaki sposób odwołać się  (Przeczytany 480 razy)

burk

• Newbie
  • *
bezprawne nałożenie mandatu. w jaki sposób odwołać się
« dnia: Październik 03, 2010, 23:12:56 »
Witam serdecznie ...  Prosze o informacja na temat sposobu odwołania sie od kary pieniężnej nałożonej na mnie niesłusznie, za brak odpowiednich uprawnien do wędkowania na łowisku związkowym 28 Knurów.
Drodzy koledzy, sytuacja wygląda następująco... w dniu dzisiejszym wybrałem sie powętkować nad jezioro, co w późniejszym czasie okazało sie związkowe (SSR), jestem amatorem, wędkuje sporadycznie może 10 razy do roku. jestem posiadaczem białej karty zrobionej za młodu. Tak więc dziś wybrałem sie nad jezioro które dostrzegłem jadąc wczoraj niedawno otwartą autostradą która przebiega przez środek jeziora. Jadąc nad jezioro jedyną drogą do tego jeziora a zarazem przejechawszy wzdłóż lini brzegowej jeziora zatrzymałerm sie na parkingu przy punkcie czerpania wody. Poza tablicą kierująco do tego punktu, oraz tablicą wskazującą na te miejsce nie widziałem nic więcej co zdradzało by status jeziora. Nie było nikogo w pobliżu. Zaczołem wędkować po upływie około 4 godzin przyjechało dwóch mężczyzn którzy oświadczyli mi że są ze związku. Poinformowali mnie o tym że nie można tu wędkować  bez wcześniejszej opłaty, zarządali dokumentów. Wyjaśniłem im że jestem tutaj pierwszy raz i że nie  wiedziałem o statusie tego jeziora, wszak nie ma tutaj żadnych tabliczek stwierdzających o tym że jezioro należy do związku. Jedyną tabliczką była tabliczka która kierowała jadąc w strone jeziora że na lewo znajduje sie punkt czerpania wody, oraz tabliczka  wskazująca na te miejsce. Panowie jednak twierdzą że jezioro jest bardzo dobrze oznakowane... pokazując na drzewa znajdujące sie około 500 m dalej , co potem okazało sie tablicą na której jest napisane ,,zakaz kompieli staw licencyjny". Tak więc  został wezwany policjant w cywilu (prawdopodobnie kolega owych panów) który nałożył na mnie kare 200zł za łowienie bez licencji.Policjant nie miał ochoty wysłuchać wyjaśnień, widocznie śpieszyło mu się.
wykonałem zdjęcia stawu, tablic znajdujących sie na terenie (punkt czerpania wody,  zakaz kąpieli staw licencyjny) twierdzę że staw jest wogóle nie oznakowany, z tego co wyczytałem  powinna w widocznym miejscu widnieć tablica z numerem sekcji nazwy związku itp... albo przynajmniej tablica z zakazem połowu ryb... Niestety nic takiego na tym terenie nie widziałem. Tak więc twierdze że nie powinienem zostać ukarany mandatem, w szczególności że chciałem sie z tamtąd zabierać  jak mi oznajmiono o tym że to staw związkowy. Prosze o rade do kogo sie zwrócić w celu anulowania mandatu, bo niechciał bym wchodzić na drogę sądową i robić problemów związkowi z obrębu 28 w knurowie z tytułu braku oznakowania łowicka...

lechsulim

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
bezprawne nałożenie mandatu. w jaki sposób odwołać się
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2010, 10:40:24 »
przyjęcie mandatu jest  wyrażeniem zgody za wykroczenie bądż przyznanie się do popełnienia błędu i stąd nałożona kara .........problem jest ale czy uda się anulować mandat tego nie wiem , myślę , że szczegóły dotyczące łowiska znajdują się w danym Okręgu zamiast w miejscu / oznakowanie i opis posiada gospodarz danej wody /. Szkoda ,że koledzy z SSR tak szybko zareagowali i nałożyli karę , ale prawdą też jest ,że jako uprawneni muszą działać , ponieważ na wielu wodach niestety nie przestrzega się prawa

sikawka

• Full Member
mandat
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2010, 17:01:05 »
A ja powiem szczerze i otwarcie: Kolega poprostu "rżnie głupa" Dlaczego ?
Skoro ma kolega tzw. "białą kartę" czyli kartę wędkarską oznacza to że powinien kolega znać przepisy a te wyraźnie mówią, że przed rozpoczęciem wędkowania należy się zorientować do kogo należy dane łowisko i jakie na nim obowiązują przepisy.... Brak oznakowania niczego nie zmienia choćby dlatego że np. wczoraj wandale wrzucili tablicę do wody co ma często miejsce.
I tak miałeś kolego szczęście że to było związkowe i nie potraktowali widłami jak by to mógł zrobić prywatny właściciel stawu hodowlanego.
Jest to typowe tłumaczenie każdego złapanego z "białą kartą" i wędką w ręku który nie ma zezwolenia na wędkowanie na danej wodzie. Takim zezwoleniem do łowienia na wodach PZW jest opłacona składka i ew. dodatkowa "licencja" a na innych wodach wykupione zezwolenie lub nawet odręczne pokwitowanie właściciela stawu lub zalewiska itd itd. Nie ma bezpańskich wód i o tym warto pamiętać by potem nie płakać.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.