Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: wędkowanie z dziećmi  (Przeczytany 2364 razy)

pawelw77

• Newbie
  • *
wędkowanie z dziećmi
« dnia: Sierpień 24, 2018, 16:37:46 »
Witam. Dlaczego przepisy są tak mało precyzyjne i niedopracowane ? Załóżmy że mam 3 dzieci w wieku do 14 lat ( 9,11,13) i chciałyby powędkować . Dość że przepisy nie regulują takiej sytuacji to z góry ja jako ojciec jestem odstawiony od wędki nie chcąc płacić 400PLN mandatu . To jest chore. Z kolei wymaganie wyrobienia karty dla 14 latka jest mało powiedziane że idiotyczne. Dlaczego karta nie jest od 18 roku zycia ? Czy ktoś w ogóle myśli jak tworzy te banialuki ?

k_piotr

• Hero Member
Odp: wędkowanie z dziećmi
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2018, 15:40:43 »
Osoby poniżej 14 roku życia mogą wędkować ale pod opieką osoby posiadającej kartę - takie "banialuki" są określone ustawą więc PZW może tu wielkie G
Jeśli chodzi o zezwolenie to w tym przypadku dzieci zapisujesz jako czlonek-uczestnik (do 16 roku życia)- chrześnica moja zapłaciła parę groszy (członkowska 22 + wpisowe 12, ochrona i zagospodarowanie wód gratis) - na pewno koszt mniejszy na całą twoją gromadkę niż mandat 400 zł, a i ty legalnie powedkujesz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2018, 15:53:36 wysłana przez k_piotr »
boję się, ssr...m

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2018, 16:49:39 »
Przy trójce dzieci chcesz jeszcze wędkować? Przy jednym pod opieką jest co robić, dwójka to już wyczyn aby ogarnąć zestawy i mieć na uwadze ich bezpieczeństwo, a co dopiero z trójką + samemu wędkować.

k_piotr

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2018, 20:58:15 »
To fakt arnie ale te dwie godziny dzieci na rybach wytrzymują (o ile coś bierze)
boję się, ssr...m

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.