Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Drop Shot w Rzeszowie  (Przeczytany 3490 razy)

trawlerman

• Newbie
  • *
Drop Shot w Rzeszowie
« dnia: Marzec 01, 2019, 02:13:03 »
O co chodzi z łowieniem na metodę Drop Shot w Rzeszowie. Dochodzą takie informacje, że jest to metoda niedozwolona i Straż Rybacka daję mandaty za połów tą metodą.
Nie rozumiem dlaczego w całej Polsce nikt nic nie ma do Drop Shot-a, a w Rzeszowie jest zakaz ?.

okonek63

• Sr. Member
Odp: Drop Shot w Rzeszowie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2019, 20:27:52 »
A gdzie to wyczytałeś? Przed chwilą sprawdzałem Waszą stronę i znalazłem wzmiankę o zakazie ale trolingu.

pin1410

• Opiekunowie prezentacji
  • Newbie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2019, 10:42:34 »
Owszem, jeden wędkarz dostał mandat od PSR, wg ustawy zestaw ma myć zakończony przynęta uzbrojoną w haczyk, a w Drop Shot zakończeniem zestawu jest ciężarek, trzeba teraz uważać.

trawlerman

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2019, 20:49:53 »
Dla mnie koniec zestawu jest tam gdzie przynęta nie gdzie obciążenie i niech mi udowodnią ze jest inaczej dłuższy odcinek nie znaczy ze to jest koniec i powiem krótko ba..ny nie strażnicy.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2019, 23:28:06 »
Niby mają rację, patrząc na ustawę. Pamiętam jak był problem jak wszedł boczny trok, kiedy przy słabych braniach okoni podrywało się wędkę. PSR też się początkowo czepiało a otem dało spokój. Po prostu ustawa nie nadąża za życiem, a nie którzy strażnicy to się cofają a nie idą do przodu. I tu jest rola kol. Teodora z ZG, wyjaśniać takie sprawy z odpowiednimi służbami.

wb1119

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2019, 21:42:18 »
Z informacji od K-ta Wojewódzkiej PSR w województwie mazowieckim, Drop Shot jest normalną metodą połowu. Nie można tylko z łódki podnosić i opuszczać, ta metoda dozwolona jest tylko do połowu z pod lodu.

weteran

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2019, 12:11:06 »
Przestańcie wprowadzać wędkarzy w maliny ! Najwyższy czas, aby uaktualnić przepisy odnośnie wędkowania w Polsce i aby były one jednoznaczne. Bo w tej chwili jest masło maślane i wiele zależy od interpretacji. Widać to na wielu forach wędkarskich,gdzie trwają wieczne spory.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.