Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zbiornik Nielisz  (Przeczytany 205 razy)

shotapen

• Newbie
  • *
Zbiornik Nielisz
« dnia: Październik 02, 2010, 20:30:06 »
Witam
Jako że jestem tu po raz pierwszy, witam wszystkich serdecznie.
Do napisania tego postu skłoniła mnie ostatnia wizyta nad Zbiornikiem Nielisz, a właściwie na rozlewiskiem Pora.
Po zakończeniu łowienia, przechodząc przez okoliczne krzaki, zauważyłem coś co mnie wkur...ło niesamowicie. Około 10-15 obciętych łbów szczupaczych, po wielkości sądze że szczupaczki miały nie więcej niż 30-40cm.
Za chwile z wody spływa starszy Pan, pytam jak wyniki itp. A on wyciąga z wody siatkę z conajmniej 20 okonkami z których największy miał może 15cm. Pytam go, czy mu nie szkoda, czy wie że łamie prawo, a on mi na to, że wszyscy tu tak robą i że sie czepiam!!! Jeśli nie to, że był podeszły wiekiem zwyczajnie dostałby w ryja. Brak słów
Ludzie, czy na tym zbiorniku jest jakaś Straż Rybacka, Strażnik czy coś w tym rodzaju. Być może jest, ale sądząc po tym wszystkim, zwyczajnie się opier...la, albo nie chce widzieć tego co tam się dzieje.
Na Nielisz kiedyś jeździłem bardzo często, od 2007r bywałem tam conajmniej 20 razy w roku, zawsze pływając i spinningując z pontonu lub łodzi. I co? Przez te około 60 dni, NIGDY nie miałem żadnej kontroli czy czegoś podobnego NIC!!!!
Płacimy dodatkowe składki na ten Zbiornik i gówno z tego, ryb coraz mniej a Straż Rybacka nawet nie próbuje się pokazać, że jest.
Nie chodzi mi o pieniądze, mógę zapłacić nawet 500zł za roczne zezwolenie, a na Boga zacznijcie się troszczyć o tą naprawdę piękną wodę, bo jeszcze rok czy dwa i te skur..ny wytłuką i zjedzą wszystko co tam pływa!!!
Pozdrawiam

tomek_88

• Full Member
Zbiornik Nielisz
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2010, 19:13:53 »
Masz rację,że Strażników na tym akwenie nie widać. Jeżdżę na Nielisz jakieś 20 razy w roku  i nigdy mnie nikt nie kontrolował. Poza tym tony śmieci zalegające na brzegach zarówno od wsi Nielisz jak i Nawóz. Dobrze, że na Maraton posprzątali bo jakby przyszło sprzątać zawodnikom to doba by było za mało.  Coprawda jest kontener na śmieci, ale ja widziałem tylko jeden na całe 900 hektarów wody.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.