Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: w jaki sposób odwołać sie od bezpodstawnie nałożonej kary??  (Przeczytany 281 razy)

burk

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 2
w jaki sposób odwołać sie od bezpodstawnie nałożonej kary??
« dnia: Październik 03, 2010, 21:10:13 »
Witam serdecznie ...  Prosze o informacja na temat sposobu odwołania sie od kary pieniężnej nałożonej na mnie niesłusznie, za brak odpowiednich uprawnien do wędkowania na łowisku związkowym 28 Knurów.
Drodzy koledzy, sytuacja wygląda następująco... w dniu dzisiejszym wybrałem sie powętkować nad jezioro, co w późniejszym czasie okazało sie związkowe (SSR), jestem amatorem, wędkuje sporadycznie może 10 razy do roku. jestem posiadaczem białej karty zrobionej za młodu. Tak więc dziś wybrałem sie nad jezioro które dostrzegłem jadąc wczoraj niedawno otwartą autostradą która przebiega przez środek jeziora. Jadąc nad jezioro jedyną drogą do tego jeziora a zarazem przejechawszy wzdłóż lini brzegowej jeziora zatrzymałerm sie na parkingu przy punkcie czerpania wody. Poza tablicą kierująco do tego punktu, oraz tablicą wskazującą na te miejsce nie widziałem nic więcej co zdradzało by status jeziora. Nie było nikogo w pobliżu. Zaczołem wędkować po upływie około 4 godzin przyjechało dwóch mężczyzn którzy oświadczyli mi że są ze związku. Poinformowali mnie o tym że nie można tu wędkować  bez wcześniejszej opłaty, zarządali dokumentów. Wyjaśniłem im że jestem tutaj pierwszy raz i że nie  wiedziałem o statusie tego jeziora, wszak nie ma tutaj żadnych tabliczek stwierdzających o tym że jezioro należy do związku. Jedyną tabliczką była tabliczka która kierowała jadąc w strone jeziora że na lewo znajduje sie punkt czerpania wody, oraz tabliczka  wskazująca na te miejsce. Panowie jednak twierdzą że jezioro jest bardzo dobrze oznakowane... pokazując na drzewa znajdujące sie około 500 m dalej , co potem okazało sie tablicą na której jest napisane ,,zakaz kompieli staw licencyjny". Tak więc  został wezwany policjant w cywilu (prawdopodobnie kolega owych panów) który nałożył na mnie kare 200zł za łowienie bez licencji.Policjant nie miał ochoty wysłuchać wyjaśnień, widocznie śpieszyło mu się.
wykonałem zdjęcia stawu, tablic znajdujących sie na terenie (punkt czerpania wody,  zakaz kąpieli staw licencyjny) twierdzę że staw jest wogóle nie oznakowany, z tego co wyczytałem  powinna w widocznym miejscu widnieć tablica z numerem sekcji nazwy związku itp... albo przynajmniej tablica z zakazem połowu ryb... Niestety nic takiego na tym terenie nie widziałem. Tak więc twierdze że nie powinienem zostać ukarany mandatem, w szczególności że chciałem sie z tamtąd zabierać  jak mi oznajmiono o tym że to staw związkowy. Prosze o rade do kogo sie zwrócić w celu anulowania mandatu, bo niechciał bym wchodzić na drogę sądową i robić problemów związkowi z obrębu 28 w knurowie z tytułu braku oznakowania łowicka...

tomek_88

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 30
w jaki sposób odwołać sie od bezpodstawnie nałożonej kary??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2010, 21:36:39 »
Drogi Kolego mandat został nałożny na Ciebie jak najbardziej słusznie, gdyż wędkowałeś bez stosownych uprawnień. Fakt iż woda była nieoznakowana nie zwalnia Ciebie z obowiązku posiadania stosownych uprawnień na tymże akwenie. Jadąc samochodem bez prawa jazdy też byś się tłumaczył, że robiłeś to pierwszy raz? Niestety przepisy są takie iż rozpoczynając wędkowanie należy się upewnić kto jest właścicielem wody bądź dzierżawcą oraz jakie obowiązują opłaty i przepisy na danej wodzie. Równie dobrze mógłbyś wejśc i wędkować na czyimś prywatnym zbiorniku i tłumaczyć się, że nie był oznakowany, niestety i wtedy zostałbyś ukarany przez Policję. Najlepszym wyjściem z owej sytuacji jest opłacić składki aby tego typu zdarzenie nie miało więcej miejsca. Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym potraktowany zostałeś jako kłusownik. 

aqq1

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 195
w jaki sposób odwołać sie od bezpodstawnie nałożonej kary??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2011, 17:45:17 »
Jeżeli woda była nieoznakowana i jeżeli kolega posiadał kartę wędkarską to niepotrzebnie przyjął mandat.Tym bardziej że po rozmowie z owymi przedstawicielami koła chciał opuścić łowisko.Problematycznym jest również pojawienie się funkcjonariusza "po cywilu".Trzeba było samemu wezwać patrol policji.Po przyjęciu mandatu  przyznałeś się do winy.A sądy nie są takie grożne.Dlatego że przyjmujecie potulnie kary niektórzy działacze rozbestwili się nadinterpretując przepisy.
 A tak na marginesie.Jak było naprawdę to wiesz tylko Ty szanowny kolego. 

rudy10230

 • Jr. Member
 • **
 • Wiadomości: 8
kara
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2011, 22:10:49 »
Witam - i  myślę żę niestety otrzymałeś karę słusznie , a tylko jest jedna wina tego - nieznajomość przepisów przez twoja osobę .
Zawsze przed wędkowaniem należy się upewnić do kogo należy staw bądz odcinek rzeki .

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.