Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Połów na żywca  (Przeczytany 2759 razy)

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
Połów na żywca
« dnia: December 11, 2010, 00:28:27 AM »
Witam koledzy. Jak rozumiecie i interpretujecie następujący zapis w ustawie o ryb. śródl.:

"Ustawa dopuszcza możliwość pozyskania ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej ale tylko w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb wędką. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód , z których zostały pozyskane. "

Tzn, można przywieść żywca ze sklepu czy nie? Uzyskałem opinię od PSR, że znaczy to, iż żywca juz w sklepie kupic na przynętę nie można. A wy jakie macie zdanie?

proton

• Sr. Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #1 dnia: December 11, 2010, 07:50:12 AM »
Moje zdanie na ten temat jest w wątku " Podrywka wraca " .
Pozdrawiam.

vobler

• Jr. Member
  • **
Połów na żywca
« Odpowiedź #2 dnia: December 11, 2010, 10:12:31 AM »
Do arnie.
Tak jest jak za ustawy biorą się dyletanci/powstają niejasności i niedomówienia:furtki które można innaczej
interpretować/Przecierz popularnego karasia mogę zostawić na każdym akwenie i kto mi udowodni że go
nie pozyskałem w miejscu gdzie łowię.Nawiasem mówiąc nowa Ustawa zwiększa restrykcje wobec wędkarzy./podobno po konsultacjach z ZG PZW/.
                                             pozdrawiam vobler
ps.:żywca nie używam /łowię na vobki/

tomek_88

• Full Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #3 dnia: December 11, 2010, 12:46:42 PM »
Kol. arnie zgodnie z tym zapisem nie można używać żywych ryb jako przynęty pochodzących z innej wody. Jednkaże jestem strażnikiem S.S.Ryb. i nie wyobrażam sobie możliwości udowodnienia komukolwiek iż ryby przynętowe które ma w wiaderku pochdzą z innego zbiornika. Pozostawiam to tylko sumieniom wędkarzy.
Zaznaczyć należy iż sam wpis nie jest taki bezsensowny, ustawodawcy chodziło o ochronę zbiorników przed samowolnym wprowadzaniem nowych gatunków ryb oraz przenoszeniu chorób.

proton

• Sr. Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #4 dnia: December 11, 2010, 16:36:40 PM »
Wszystkie wody , w których ryby mogą się swobodnie przemieszczać ( oddzielnie zlewnia Wisły, zlewnia Odry, rzeki pomorza, itp ) - to jedna woda. Pozyskanie np w Pilicy a wprowadzenie do Wisły, Narwi czy Sanu- to wprowadza się do tej wody skąd zostały pozyskane.
Ps - Bezmyślności u ustawodawcy nie brakuje :(( .
A co do chorób- to więcej je przenoszą wodne ptaki i owady oraz nasze ścieki niż wędkarz rybką z wiaderka . Czyli wpis w ustawie jest bezsensowny.

proton

• Sr. Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #5 dnia: December 11, 2010, 17:06:50 PM »
Wbrew idiotyzmowi w/w Ustawy - wprowadzenie ryb pozyskanych z b odległych zbiorników, a szczególnie z różnych zlewni rzek, powoduje tak zwane  " mieszanie krwi " podczs rozrodu - czyli   likwiduje lub zmniejsza b negatywne skutki rozmnażania wsobnego.

mirek1981

• Newbie
  • *
można ze sklepu nadal kupować!
« Odpowiedź #6 dnia: December 12, 2010, 14:43:14 PM »
ustawa ta przecież mówi o tym, iż ryby złapane na podrywkę nie można wziąść do domu, jak również używać w innym łowisku...chyba proste co?!!?

mirek1981

• Newbie
  • *
Połów na żywca
« Odpowiedź #7 dnia: December 12, 2010, 14:45:36 PM »
i ze sklepu można nadal kupować!!!

proton

• Sr. Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #8 dnia: December 12, 2010, 15:40:52 PM »
A te ze sklepu nie były brane do domu (sklepu) ?. Cyba nie takie proste.  :)) .

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #9 dnia: December 12, 2010, 21:05:43 PM »
Rozumiem, wypuszczanie żywców jak nie wykorzystam, ale czy wprowadzaniem do wód jest wędkowanie na karasia srebrzystego który pływa z kotwicą w grzbiecie?
Jeśli wędkarze nie będą mogli teoretycznie kupować już żywców w sklepie, to pozostanie wędkowanie na martwa rybkę, podobno równie skuteczna przynęta. Chyba że zapis ten dotyczy martwych ryb również???

proton

• Sr. Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #10 dnia: December 13, 2010, 08:38:12 AM »
Ryba martwa - to też ryba  :))  .

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #11 dnia: December 14, 2010, 09:42:17 AM »
•         połów ryb podrywką niezgodnie z przepisami - minimum  200 zł
To jest jeden z punktów ustawy.Podrywka jest dopuszczona do użytku ale co oznacza niezgodnie z przepisami ?
Góra-Dół ? czy po skosie?Długość sznurka?

aqq1

• Full Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #12 dnia: December 16, 2010, 13:35:13 PM »
dariuszkrystosiak•         połów ryb podrywką niezgodnie z przepisami - minimum  200 zł
To jest jeden z punktów ustawy.Podrywka jest dopuszczona do użytku ale co oznacza niezgodnie z przepisami ?
Góra-Dół ? czy po skosie?Długość sznurka?

a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie
ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza
się, w miejscu i w czasie prowadzenia
połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na
przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.”, 
Sądzę że chodzi o ten zapis.Wynika z niego że pozyskać żywca  jako przynętę będę mógł tylko w czasie połowu ryb.Nie tak jak dawniej,najpierw jechałem z samą podrywką,złowiłem żywca i mogłem  z nim jechać na dowolny zbiornik.Teraz aby złowić żywca muszę chyba mieć rozłożone wędki i na tym stanowisku używać podrywki.
 Nie łowię na żywą rybkę,używam mrożonej martwej rybki.Pozyskuję spławikóweczką rybki ,odpowiednio preparuję,mrożę i jadę  z mrożonką kiedy mam czas.Używam tyle rybek ile jest mi potrzebne w danym dniu.Reszta mrożonych przynęt  wraca do domowej  zamrażarki.Z pozyskaniem rybek spławikóweczką na stanowisku  w  okresie póżnojesiennym jest problem.Więc mam tłuc żywe rybki  nad wodą a jak nie zużyję to do śmieci? Za humanitarne łowienie jestem kopany w tyłek wymyślonym ,bzdurnym ustawowym bzdetem.Jak wytłumaczę nadgorliwemu strażnikowi że nie łamię ustawy mając mrożone rybki w pojemniku.Strażnik lub sędzie  uwierzy mi że to akurat mrożonki z tego zbiornika.Chore to wszystko i skostniałe.Koledzy  kolegom "ułatwiają" życie, oj "ułatwiają"A kłusole mają się dobrze.

proton

• Sr. Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #13 dnia: December 16, 2010, 14:49:39 PM »
:aqq1 [/quote] 
 a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Za amatorski połów ryb uważa się pozyskiwanie
ryb wędką lub kuszą, przy czym dopuszcza
się, w miejscu i w czasie prowadzenia
połowu ryb wędką, pozyskiwanie ryb na
przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.”, 
Jeżeli chcesz łowić tylko żywcówkami i idealnie być posłusznym treści ustawy, to nie masz szans na pozyskanie żywca w czasie prowadzenia połowu ryb wędką.
Zarzuconą wędką bez przynęty na haku nie prowadzisz połowu, więc nie możesz używać podrywki.
Cudownie to wymyślili :)))) .

piotr_okrasa

• Hero Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #14 dnia: December 16, 2010, 15:08:34 PM »
Szanowny Panie Protonie to Pan nie wie jeszcze jak pozyskać rybę bez przynęty. Otóż ustawodawca miał na myśli zbyś łowił na tzw. szarpaka , to tez jest  rodzj połowów i wówczas możesz korzystać  z podrywki choć to będzie trudne robić to i to. Serdecznie pozdrawiam.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.