Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Połów na żywca  (Przeczytany 2758 razy)

sikawka

• Full Member
Ustawa
« Odpowiedź #15 dnia: December 16, 2010, 16:54:52 PM »
Ustawa ustawą szkoda piane bić i wzajemnie skakać sobie do gardła. Ja jestem ciekawy tylko tego jak to nasze "orły" wkomponują w RAPR mając nadzieję, że będzie to na tyle jasne by zrozumiał to przynajmniej co 10-ty wędkarz...

sikawka

• Full Member
Ustawa
« Odpowiedź #16 dnia: December 16, 2010, 16:55:13 PM »
Ustawa ustawą szkoda pianę bić i wzajemnie skakać sobie do gardła. Ja jestem ciekawy tylko tego jak to nasze "orły" wkomponują w RAPR mając nadzieję, że będzie to na tyle jasne by zrozumiał to przynajmniej co 10-ty wędkarz...

vobler

• Jr. Member
  • **
Połów na żywca
« Odpowiedź #17 dnia: December 16, 2010, 18:41:12 PM »
No i proszę ! Jak niedawno zapomniano o podrywce (połów żywca) tak i teraz po jej przywróceniu-kłopoty z interpretacją
a to tylko jeden problem wyciągnięty z poprawek do nowej już obowiązującej Ustawy.
Bubel "wypocony"przez naszych urzędasów. A miało być czytelnie i prosto.

aqq1

• Full Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #18 dnia: December 16, 2010, 19:19:04 PM »
...by zrozumiał co 10-ty wędkarz.A po co mają rozumieć.Łatwiej wtedy  będzie można ukarać mandatem bogu ducha winnego wędkarza.Statystyki skuteczności działania  poprawią się zarówno  PSR jak i SSR.Szczególnie SSR.Wybaczcie mój sarkazm,z doświadczenia wiem że najwięcej dostają po tyłku uczciwi wędkarze.Za błahostki.Za suche,sprzed kilku dni rybie łuski na moim stanowisku, chciał mnie oszołom ukarać mandatem.Lub za wbite w brzeg oryginalne podpórki z par.81 KW.Że wał zbiornika niszczę i moge spowodować przerwanie wału.Myślałem że walnę o ziemię ze śmiechu.Jakoś nie skierował sprawy do sądu grodzkiego.A kłusole i mięsiarze mają się całkiem dobrze.
 Nie mam nic przeciwko  PSR i SSR, lecz gdy nie będzie jasnych,czytelnych przepisów i drakońskich kar za łamanie ustawy to wszelkie wysiłki w  ochronę można sobie...wsadzić.Wędkujący obok mnie  kolega???"wędkarz" pakujący do siatki nastego karpia  na zwróconą uwagę tak mi odpowiedział.Cyt dosłownie"a huj cie to bucu  obchodzi,mam przygotowane 200zł i mogę mandat zapłacić-spier....laj stąd itd.

qmak75

• Newbie
  • *
Odnośnie połowu na żywca
« Odpowiedź #19 dnia: December 17, 2010, 00:43:13 AM »
Sprawa prosta.Żywca musisz złowić w wodzie w której zamierzasz łowić na żywca(nie możesz przynieść go ze sklepu,innego łowiska,akwarium itd...)Ma to zapewne na celu ochronę wód przed roznoszeniem różnych chorób i rozprzestrzenianiem niepożądanych gatunków.Będzie wolno używać podrywki.Żywce muszą być przechowywane w siatkach(nie wolno ich trzymać w wiaderkach,sadzykach itp...)

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #20 dnia: December 20, 2010, 18:26:53 PM »
qmak75Żywce muszą być przechowywane w siatkach(nie wolno ich trzymać w wiaderkach,sadzykach itp...)

A jak podrywką nałowi się takich ślicznych okoniowych żywczyków powiedzmy takich po 3-4cm to chyba trzeba mieć taką bardzo drobną zawodniczą siatkę bo z takie jak używa zdecydowana większość wędkarzy będą spokojnie uciekać.

fancom1

• Sr. Member
Poł.ów ryb na żywca
« Odpowiedź #21 dnia: December 21, 2010, 13:03:47 PM »
Kol.Dariuszu ! W większości Okręgów obowiązuje wymiar ochronny okonia, {i Bardzo słusznie} jak się nie mylę, w Twoim mazowieckim wynosi on 18 cm. Jak więc chciałbyś łowić na 4-ro cm okoneczki ! Wstyd !!!

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #22 dnia: December 21, 2010, 15:39:50 PM »
Florkowski AndrzejKol.Dariuszu ! W większości Okręgów obowiązuje wymiar ochronny okonia, {i Bardzo słusznie} jak się nie mylę, w Twoim mazowieckim wynosi on 18 cm. Jak więc chciałbyś łowić na 4-ro cm okoneczki ! Wstyd !!!
 Zaden tam wstyd,4 cm okoniowe żywczyki to mogłaby być stynka czy ukleja to czego się wstydzić.
U mnie (prywatnie) okoń ma wymiar "do zegarka" czyli 22cm i limit sztuk 10.

vobler

• Jr. Member
  • **
Połów na żywca
« Odpowiedź #23 dnia: December 21, 2010, 15:50:45 PM »
wydaje mi się że nowa Ustawa mierzy w okonia 15cm. a ustawa jest aktem prawnym - uchwała okręgów aktem towarzyskim -humanitarnym- chwała im za to -mającym na celu ochronę tego drapieżnika. T A K mi się kojaży respektowanie prawa.
                                 Vobler

azzz78

• Newbie
  • *
Połów na żywca
« Odpowiedź #24 dnia: January 21, 2011, 14:27:07 PM »
Witam.Czy istnieje minimalna wielkość ryby jaką mogę zastosować na żywca,chodzi o ryby nie objęte okresem ochronnym ani żadnym wymiarem np.ukleja,ponieważ pewien strażnik SSR stwierdził że nie wolno stosować rybek poniżej 5cm w RAPR nic takiego nie pisze a ni w ustawie o rybactwie śródlądowym.

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #25 dnia: January 24, 2011, 10:34:06 AM »
oczywiście, że NIE ma takiego ograniczenia w RAPR ani w ustawach. Jedyne może wynikać z odrębnego regulaminu łowiska, z niczego więcej.

wajska

• Newbie
  • *
polow na zywca
« Odpowiedź #26 dnia: March 15, 2011, 19:03:25 PM »
Witam wszystkich wedkarzy i znowu kolejny martwy przepis.Wybierajac sie teraz na drapieznika musimy miec w plecak sloik z zywcami no i podrywke bo kto mi zabroni miec pare karasi dopoki na nie nie lowie nic mi nie moga zrobic.W regulaminie nie ma o tym mowy a co nie jest zabronione jest dozwolone. wyplywam sobie lodka na srodek jeziora kotwicze zarzucam ta smieszna podrywke tak dla sciemy ostro ja podrywam do gory no i zywca juz mam haha a jak mi ktos powie ze przkladowo w tym lowisku takie zywce nie wystepuja to bedzie trzeba spuscic wode zeby to sprawdzic.Zamiast glupkowatych zakazow niech lepiej zarybiaja bo obecnie to prywatne lowiska sa oblezane bo tam jest dobry gospodarz.Polamania kija no i pozdro dla straznikow dbajcie o nasze wody czesc

antoni

• Hero Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #27 dnia: March 19, 2011, 10:51:05 AM »
Oj, radzę się zastanowić nad takim cwaniactwem, bo wg obecnej sytuacji panującej nad wodami, wrazie kontroli można za te żywczykli trafić do sądu i stracić cały sprzet. I warto tak kombinować, żeby tylko zrobić na złość przepisom, które i tak zostały wprowadzone po to by chronić nasze rybostany?

wajska

• Newbie
  • *
polow na zywca
« Odpowiedź #28 dnia: March 19, 2011, 20:05:17 PM »
O Pan rzecznik cos dodal a zycie pokaze jak to bedzie w praktyce sam jestem ciekawy pozdrawiam

piotr_okrasa

• Hero Member
Połów na żywca
« Odpowiedź #29 dnia: March 19, 2011, 20:56:31 PM »
Wajska nie cwaniakuj bo Pan Rzecznik się denerwuje i straszy każdego mandatem i sądem ciekawe czy w ręku ma jeszcze bata ,a masz ty wędkarzu za cwaniactwo.Jeżeli chodzi o kontrolę to Rzecznik ma rację ,Strażnicy zapytają rybkę żywca skąd pochodzisz a ona wszystko wyśpiewa z bólu i leżysz kolego i idziesz do ciupy. Panie Rzeczniku czekają Cię odpowiedzi na inne posty .Bardzo lubię kabarety w Pańskim wykonaniu .Pozdrawiam

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.