Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowy Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb  (Przeczytany 5343 razy)

antoni

• Hero Member
Nowy Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 26, 2011, 09:42:24 »
Jedynym sposobem realnego wpływu na tę sytuację jest udział w wyborach, a być może także zgloszenie się do kandydowania i poddania się ze swoimi poglądami pod osąd społeczny. Gorąco zachęcam. PZW jest i będzie organizacją szanującą prawo i przestrzagającą prawa. Wpływ na jego kształt zapewnia nam ustawa O stowarzyszeniach i PZW z tego prawa korzysta, aktywnie uczestnicząc w różnych konsultacjach ustaw oraz rozporządzeń, ale nie oznacza to, że PZW decyduje, że sprawuje władzę, że ustanawia prawo. Więc proponuję zachować właściwą rzeczy miarę i raczej wspierać Związek w trakcie konsultacji, niż wydziwiać nad wynikami tej pracy i wzywać do braku poszanowania dla prawa, które już obowiązuje.

pawelwoszczenko

• Newbie
  • *
Florkowski AndrzejPanie Pawle ! Czegoś nie rozumiem ! Ja też łowię ze znajomymi, oczywiście wszyscy mają karty wędkarskie i opłacone składki.Łowię ponad pół wieku i nie pamiętam okresu w którym każdy każdemu mógłł udostępnić wędkę do łowienia. Dlaczego Pan miałby płacić a pański znajomy nie ? Pozostaje Panu zafundować koledze opłaty, a jeżeli nie, narazie niech obsługuje grilla i się uczy, regulaminu i wędkowania ! Pozdrawiam !   

Otrzymałem odpowiedz, że jakiś tam kolega płaci, i że wszyscy płacą. Tak, ale ja bym proponował zrobić audyt w PZW wtedy byśmy zobaczyli na co idą nasze pieniądze, może tak jak w Zielonej Górze. gdzie wyparowało ponad 15700 składek X 200zł. tylu mas zapłaciło za nic. Poniżej link do sprawy:
http://www.wykop.pl/ramka/815795/3-miliony-148-tysiecy-i-892-zlote-zdefraudowane-w-zo-pzw-zielona-gora/
Lepiej jest  znormalizować bzdurne przepisy, zatrudnić nowych ludzi, którzy spojrzą na wędkowanie nie tylko od strony finansowej, ale spojrzą na nie ludzkim okiem, okiem wędkarza. Który wie że jak złowi małą rybkę to ją wypuści bo za rok złapie ją większą.
Wreszcie będą to ludzie, którzy będą umieli porządnie gospodarować powierzonymi przez nas pieniędzmi, a nie tylko zastanawiać się jakie by tu jeszcze składki i na co wymyślić.

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 26, 2011, 12:18:20 »
- rzecznik prasowy ZG PZW Antoni Kustusza być może także zgloszenie się do kandydowania i poddania się ze swoimi poglądami pod osąd społeczny. Gorąco zachęcam.
Jeśli kolega Antoni miał na myśli kandydowanie do organów ustawodawczych (czyt.polityki) to po wieloletniej obserwacji sceny politycznej należy umieć : kłamać,obiecywać,kręcić,omijać niewygodne tematy,unikać odpowiedzialności,mieć układy a do tego nie każdy się nadaje.
Jeśli kolega Antoni miał na myśli władze koła czy okręgu to jeśli ktoś nie zgadza się z obecną linią działań to nie ma szans na wyrażenie swojej opinii czy jakieś sugestie bo i tak nikt z taką osobą gadać nie będzie.

fancom1

• Sr. Member
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 26, 2011, 12:26:51 »
I tu się z Panem, Panie Pawle zgadzam, zmiany w PZW są konieczne, teraz całkiem przypomina PZPN, Stowarzyszenie leśnych dziadków,ale to jest jak pisze Pan O (z którym nie zawsze się zgadzam) - beton !

kwasik

• Full Member
nowy RAPR
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 27, 2011, 13:42:47 »
piotr_okrasaPanie Antoni masz Pan w zupełności rację tego betonu żaden młot nie rozbije i nie pomogą wojenne okrzyki .Polska jast producentem ustaw które nie mają logicznego zastosowania a Pzw budzi się ręka w nocniku jak wychodzą jaja z zastosowaniem ustawy. Jeden tylko z tego wniosek że ustawodawca płodząc ustawę o rybołówstwie ma w tylnej części całe to PZW i jego RAPR.
 Nie wiem czy zwróciliście Panowie uwagę na fakt iż w Rosji niedawno wprowadzono przepis o opłatach za wędkowanie i na skutek protestów "wędkarzy" (wędkarzy dałem w cudzysłowie bo tam to się nazywa rybałka i  są stosowane wszelkie metody aby rybę złowić), protestów bardziej licznych niż politycznych Putin musiał się z nałożonej opłaty wycofać. Jak by tak u nas? :) Rozmarzyłem się. :)

pro26

• Hero Member
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 27, 2011, 19:47:58 »
piotr_okrasaPanie Antoni masz Pan w zupełności rację tego betonu żaden młot nie rozbije i nie pomogą wojenne okrzyki .Polska jast producentem ustaw które nie mają logicznego zastosowania a Pzw budzi się ręka w nocniku jak wychodzą jaja z zastosowaniem ustawy. Jeden tylko z tego wniosek że ustawodawca płodząc ustawę o rybołówstwie ma w tylnej części całe to PZW i jego RAPR.
 to bys marzył o rybach ktorych i teraz jest mało.

rs292

• Newbie
  • *
czy polska karta pzw mozna lowic w austrii
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 29, 2012, 20:37:51 »
mam pytan czy mozna lowic i jakie sa zasady

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.