Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowy Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb  (Przeczytany 5352 razy)

tomjas78

• Hero Member
Nowy Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 24, 2010, 16:03:35 »
No i dlaczego nie dziwi mnie frustracja Was Wszystkich ? Zdrowych pogodnych Świąt dla wszystkich Wędkarzy i forumowiczów.

piotr_okrasa

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 24, 2010, 17:12:43 »
Do niniek .Okres ochronny węgorza w tym czasie  jaki jest w RAPR , jest jak najbardziej zasadny, a dlaczego to wiedzą o tym długoletni wędkarze. Serdecznie pozdrawiam

j_szczupak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 25, 2010, 02:06:46 »
piotr_okrasaDo niniek .Okres ochronny węgorza w tym czasie  jaki jest w RAPR , jest jak najbardziej zasadny, a dlaczego to wiedzą o tym długoletni wędkarze. Serdecznie pozdrawiam
 Piotrze,może zamiast przechwalania się o wiedzy "długoletnich wędkarzy",podzielisz się swoją z mniej doświadczonymi?To nic nie kosztuję,a przecież nikt Cię nie prosi o zdradzanie swoich tajemnic,gdzie co i na co łowić... ;)
Również serdecznie pozdrawiam!

j_szczupak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 25, 2010, 02:17:58 »
szymon_2003To jest  dowcip roku 2010
 3. Ustala się następujące
okresy ochronne ryb:  brzanka i brzana karpack
- od 1 stycznia do 31 grudnia
4. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień
okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb

przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.

Rewelacja - max ilość dni w roku kiedy można łowić
- - brzankę i brzanę karpacką

Wynosi 2 /dwa/ dni i to tylko
w przypadku kiedy sylwester wypadnie w niedzielę w innych przypadkach tylko w
nowy rok czyli 1 dzien w roku – ewenement na skalę swiatowa
<fieldset>To jakiś kompletny bezsens... Ciekawe co i w jakiej ilości się lało?A może dopalacze to temat nie zamknięty? </fieldset>

piotr_okrasa

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 25, 2010, 08:09:17 »
Macieju to nie żadna tajemnica wystarczy poszperać w żródłach informacyjnch , a będziesz wiedział dlaczego zrobiono okres ochronny węgorza od czerwca do lipca. Ja to widziałem wcześniej , jak jeszcze nie było internetu i jeżdziłem na urlop  w tym okresie aby połowić węgorzy ,brały nawet w samo południe ale to już historia. Tylko za póżno zrobiono w RAPR okres ochronny w tym okresie. W jeziorach i rzekach nie wiele ich zostało i nie mają dojścia do naturalnych tarlisk bo im drogę ddcięto przez zapory, tamy i inne urządzenia hydrotechniczne. Po sztucznych zarybieniach niewiele ich zostanie z przyczyn naturalnych i niewiele dorośnie do regulaminowej długości. Serdecznie pozdrawiam

j_szczupak

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 25, 2010, 23:55:47 »
Poszperałem trochę i chyba słusznie wprowadzono ten okres ochronny,pod warunkiem,że wędkarze będą go przestrzegać... Tak sobie przypomniałem,że w zeszłym roku na jeziorze Breńskim właśnie w połowie czerwca wziął mi Węgorz w południe i to na białe robaki. ;) No i tak sobie myślę,że nie nastawiając się na Węgorza i tak można spodziewać się brań,bo na czerwonego (też miałem branie) czy białego to wielu łowi.A jak już złowią,to Węgorz w większości przypadków ma przechlapane! :( Sereczne pozdrowionka!

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 26, 2010, 02:35:32 »
okres ochronny węgorza wprowadziło rozporządzenie w 2010r. więc w RAPR jest zapisane jak być powinno, a pytania i dywagacje o sposób wprowadzenia jak i to czy ten okres jest logiczy, są niepotrzebne, rząd zrobił co zrobił - szkoda się denerwoać na święta ;]

Wesołych Świąt życzę :)

piotr_okrasa

• Hero Member
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2010, 06:33:47 »
Kol.arnie, aleś Pan uczony i prowadzisz dywagacje denerwując się przy tym, że ograniczono Panu połowu węgorza w czerwcu i lipcu. Dobrze że Pan nas pouczył, bo my tępaki nie rozumiemy, że aby powstała ustawa musi być rozporządzenie , którego nie było w RAPR. Przykro to mówić ale z takich uczonych powstał twój Rząd. Serdecznie pozdrawiam

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 27, 2010, 15:22:44 »
maciej_szczupakPoszperałem trochę i chyba słusznie wprowadzono ten okres ochronny,pod warunkiem,że wędkarze będą go przestrzegać... Tak sobie przypomniałem,że w zeszłym roku na jeziorze Breńskim właśnie w połowie czerwca wziął mi Węgorz w południe i to na białe robaki. ;)
<fieldset>Dawno,dawno temu za siedmioma górami,za siedmioma lasami w miesjcowości Bryzgiel nad jez. Wigry pod koniec czerwca byłem świadkiem połowów węgorzy w ilościach hurtowych na żywca.</fieldset><fieldset>Ukleja miała tarło a na brzegu siedziało kilkunastu "wędkarzy" i targali węgorki jednego za drugim.</fieldset><fieldset>Jak ja żałowałem że miałem ze sobą tylko spining. </fieldset><fieldset> </fieldset>

wędkomaniak

• Sr. Member
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 27, 2010, 15:25:04 »
a gdzie są przepisy dotyczące ryb łososiowatych?
czy teraz można łowić łososie na robaki, a lipienie na serek?

wędkomaniak

• Sr. Member
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2010, 16:43:55 »
bardzo różnie możena interpretować zapis zabraniający stosowania metody "szarpaka".  czy łowiąc na koguta i wykonując energiczne ruchy szczytówką - jestem szarpakowcem?
czy w związku z tym, że nie ma zapisu zabraniającego spinningowania wertikalnego (ciągłego opuszczania i podnoszenia przynęty) ten rodzaj wędkowania jest dopuszczony?

piotr_okrasa

• Hero Member
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2010, 23:03:27 »
Wiesiu teraz na wesoło. Ustawodawcy chodziło abyś swojego koguta podrywał w górę i w dół , a swoją końcówkę przemiszczał poziomo w tył i do przodu , wtenczas wyszarpiesz nie jedną rybkę . Serdecznie pozdrawiam i nie mów żonie jaką stosujesz metodę połowu , bo  się poskarży oficjelom w PZW . Połamania kija bo inni go zatarli. Tyle na temat szarpakowców. Pozdro.

wędkomaniak

• Sr. Member
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 27, 2010, 23:56:45 »
stosując zasadę: „co nie jest zabronione, jest dozwolone” i czytając ten regulamin, należy się spodziewać wielu nierozstrzygniętych sporów.
po pierwsze: pisze się o dopuszczeniu podrywki, a nie definiuje się jak ma wyglądać! (oby nie tak jak stosowane przez naszych wschodnich sąsiadów nad Bugiem 3x3 metry)
po drugie: zakazuje się łowienia metodą „szarpaka” i znów brak jakiegokolwiek opisu zakazanej metody.
zastanawiam się co stoi na przeszkodzie aby w nowym RAPR znalazło się zdanie: RYBA PODHACZONA POZA GŁOWĄ MUSI BYĆ WYPUSZCZONA

piotr_okrasa

• Hero Member
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2010, 00:19:19 »
Skólmowski Wiesiekstosując zasadę: „co nie jest zabronione, jest dozwolone” i czytając ten regulamin, należy się spodziewać wielu nierozstrzygniętych sporów.
po pierwsze: pisze się o dopuszczeniu podrywki, a nie definiuje się jak ma wyglądać! (oby nie tak jak stosowane przez naszych wschodnich sąsiadów nad Bugiem 3x3 metry)
po drugie: zakazuje się łowienia metodą „szarpaka” i znów brak jakiegokolwiek opisu zakazanej metody.
zastanawiam się co stoi na przeszkodzie aby w nowym RAPR znalazło się zdanie: RYBA PODHACZONA POZA GŁOWĄ MUSI BYĆ WYPUSZCZONA

piotr_okrasa

• Hero Member
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 28, 2010, 00:52:21 »
Wiesiu aby ci odpowiedzieli na to pytanie oficjele musieli by zejśc na pozycje pionową  , ale narazie są w pozycji horyzontalnej i musza odpocząć od swoich wypocin  które obwieścili , wraz ze swoim RZECZNIKIEM który może coś powiedzieć za wiedzą naczelnych , aby wędkarz tego nie zrozumiał i był solidnie ukarany -minimum 200 zeta . Darmozjadom  dopiero by się portki paliły jakby nie wpłyneły składki na skalę ogólnokrajową i poszliby na bezrobocie . Może to nastąpić ,  bo my ich utrzmujemy z naszych składek a oni nam kłody pod nogi z szacunku do wędkarzy .Serdecznie pozdrawiam

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.