Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowe zakazy w okręgo PZW Tarnobrzeg  (Przeczytany 2887 razy)

chris1

• Jr. Member
  • **
Nowe zakazy w okręgo PZW Tarnobrzeg
« dnia: Styczeń 20, 2011, 12:44:26 »
Witam wszystkich wędkarzy ,z racji ,że jest to mój pierwszy post ,chciałbym się przedstawić:urodziłem się i mieszkam w Sandomierzu,pięknym mieście,wędkarzem jestem już ćwierć wieku,jest to moje hobby i sposób na życie,bez którego nie wyobrażam sobie dalszej egzystencji.Do tej pory godnie znosiłem wprowadzane co rusz nowe zakazy w moim macierzystym okręgu.W tym roku niestety miarka się przebrała,mój okręg nie pozwala mi na uprawianie mojego (naszego) pięknego hobby.Nie wiem czy jest w Polsce drugi taki okręg z tak niedorzecznymi zakazami,w praktyce uniemożliwiającymi wędkowanie.
Zakaz nr 1
Zakazuje się jakiegokolwiek znakowania łowiska.
Zakaz nr 2
Zakazuje się wynoszenia i jakiegokolwiek wywożenia przynęt lub zanęt w miejsce łowienia. Nie dotyczy  Zalewu Wilcza Wola.
Zakaz na zalewie w Szymanowicach
Zabrania się wędkowania w nocy z wyjątkiem   rozgrywania zawodów  wędkarskich.
Zakaz na zalewie Nowa Dęba
Połowu ryb można dokonywać tylko na dwie wędki dowolną metodą z tym, że metodą spinningową tylko w piątek.
Zakaz na zalewie Janów Lubelski
zakaz rozbijania namiotów na czas dłuższy niż 48h
Jest jeszcze zakaz używania pontonów i łodzi w celach wędkarskich na wszystkich zbiornikach okręgu(nie dotyczy Wilczej Woli)
I proszę mi teraz powiedzieć jak ja mogę pojechać np.nad zalew w Janowie Lubelskim na trzy dni z namiotem,oznaczyć łowiska mi nie wolno ,wywieźć zanętę pontonem lub modelem zdalnie sterowanym, nie wolno,namiot po 48h muszę przestawić w inne miejsce.
Czy te zakazy to nie są absurdalne nonsensy,czy nie jest to dyskryminacja wędkarzy wędkujących inaczej niż na dwa "ruskie "teleskopy" na sprężynę" i żeby było śmieszniej to to wszystko funduje mi mój okręg ,za moje własne pieniądze.
Chciałbym bardzo prosić w tym miejscu o komentarz pana rzecznika ZG PZW,czy ma w tym względzie cos do powiedzenia,wiem ,że w innych miejscach w kraju można uprawiać nasze hobby bezstresowo,bo przecież ono ma leczyć a nie doprowadzać do niepotrzebnych problemów nad wodą.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam Krzysztof.

aqq1

• Full Member
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2011, 12:54:57 »
Zobacz Rzeszów,tam jeszcze ciekawiej.Co do wywóżki i oznakowania łowiska jestem jak najbardziej za.Widziałeś co się dzieje na Wilczej Woli?Jedż ,to się przekonasz.Co wyczynia na "szparówce Józek z Tarnobrzega ze spółką z Rzeszowa.Co wyczynia Kolbuszowa lub Stalowa Wola.

aqq1

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2011, 12:57:44 »
aqq1Zobacz Rzeszów,tam jeszcze ciekawiej.Co do wywóżki i oznakowania łowiska jestem jak najbardziej za.Widziałeś co się dzieje na Wilczej Woli?Jedż ,to się przekonasz.Co wyczynia na "szparówce Józek z Tarnobrzega ze spółką z Rzeszowa.Co wyczynia Kolbuszowa lub Stalowa Wola.                                        
<fieldset>Oczywiście jestem za zakazem wywóżki i oznakowania. </fieldset>

bajabongo

• Newbie
  • *
Do wyżej czyli do "aqq1"
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:22:47 »
Czy ty człowieczku jesteś rzecznikiem ZG PZW ???  NIE !!!!
Więc zamilknij w swoich komenatrzach !!!
Pan Krzysztof pyta konkretną osobę czyli pana Kustosza . Jest to o tyle ważne że na odpowiedz czekają całe rzesze wedkarzy z okręgu Tarnobrzeg.

rapala11

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2011, 14:20:25 »
aqq1Zobacz Rzeszów,tam jeszcze ciekawiej.Co do wywóżki i oznakowania łowiska jestem jak najbardziej za.Widziałeś co się dzieje na Wilczej Woli?Jedż ,to się przekonasz.Co wyczynia na "szparówce Józek z Tarnobrzega ze spółką z Rzeszowa.Co wyczynia Kolbuszowa lub Stalowa Wola.
 Kolego a co twoim zdaniem tak ciekawego się dzieje w O.Rzeszów?O ile dobrze mi wiadomo to zbiornik Wilcz Wola podlega pod O.Tarnobrzeski!Jestem karpiarzem i niestety mam na temat zakazów wprowadzanych w ostatnim czasie przez poszczególne okręgi takie samo zdanie co kolega Krzysztof!Ale jestem także spiningistom,ktory często wędkuje na tym zbiorniku.Jestem osobą tolerancyjną i z szacunkiem tartuję innych wędkarzy lowiących innymi metodami ale i tego wymagam od innych.Wprowadzony przez O.Tarnobrzeski "zakaz jakiegokolwiek znakowania lowiska" jest wilelkim nieporozumieniem co może tylko świadczyć o braku jakiegokolwiek myślenia przez osoby ustanawiające taki zakaz.Wprowadzenia takiego zakazu na zbiorniku gdzie można wędkować ze sprzętu plywającego wywołuje częste nieporozumienia między spiningistami a karpiarzami łowiącymi z brzegu!Często się zdarza rzucanie przynętami spiningowymi w te miejsca gdzie wędkarze łowiący karpie mają umieszczone zestawy.Dobrze to wiem ze swojego doświadczenia ponieważ już kilkakrotnie znalazłem się w takiej sytuacji.I na pewno,nie że tak chciałem ale dla tego że karpiarzy pozbawiono możliwości oznakowania łowiska!Gdyby w takim miejscu stał marker taka sytuacja nie miała by miejsca.Odrazu zaznaczam że jestem przeciwnikiem znakowania łowiska butelkami itp. a zwolennikiem markerów sztycowych.Jako wędkarz,który łowi karpie i jako spiningista który łowi z pontonu!

aqq1

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2011, 15:36:33 »
Patrz regulamin okręgu Rzeszów.Jeszcze większe obostrzenia niż w tarnobrzeskim.Jaki ruch masz szanowny kolego na wilczej woli spiningując z łodzi.Praktycznie tylko przed zaporą . No i może wzdłuż starego koryta.I to nie w każdym miejscu.Spróbuj wpłynąć od "trupka" w stronę mostu na stecach.Wszędzie   postawione są bojki z butelek czy wielkie kostki ze styropianu.Lub pływają żywce na uwięzi.
 A pytania powinny być kierowane do zarządów okręgów gdyż to oni uchwalają taki regulamin.Pozdrawiam 

chris1

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2011, 17:36:20 »

Posłuchaj kolego ,z tymi problemami możesz się zgłosić do straży rybackiej lub policji,mnie to co wyprawia  Józek i jakaś spółka z Rzeszowa ,obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg,ja tylko chcę pojechac na kilka dni na ryby,NIE PO, tylko na  i móc w  spokoju oddać się uprawianiu mojego hobby i chcę aby mi to umożliwił Polski Związek Wędkarski,któremu co roku płacę składki a jak do tej pory to tylko rzuca  mnie (nam ) kłody pod nogi.Pozdrawiam.

lukasz_cr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2011, 23:24:38 »
całkowicie popieram pretensje Krzysztofa. Jestem wędkarzem od małego dziecka, w tej chwili zajmuję się karpiarstwem i staram się złapać jak największą rybkę oraz mile spędzić czas nad wodą. Nadmieniam, iż wędkuję na żywej rybie i nie zabieram jej na patelnię.
 Zauważyłem, że w ostatnich latach w naszym okręgu tarnobrzeskim dzieją się różne "ciekawe historie" z regulaminami na wodach w okręgu tarnobrzeskim, np. mnie intryguje niezwykle regulamin na wydzielonym zbiorniku wodnym w Szymanowicach i w Janowie Lubelskim.
W Szymanowicach jest piękny zalew, ale nie można po nim pływać. Dlaczego? Skoro na większym zalewie w Wilczej Woli można pływać i wywozić, to dlaczego gdzie indziej nie można tego robić. Kto wymyśla takie zakazy? Dlaczego w Szymanowicach nie można wędkować w nocy, czy to akurat w tym miejscu jest to niebezpieczne??? Czy to jest propagowanie wędkarstwa według regulaminu RAPR. Dlaczego na lodzie na Szymanowicach mogę wędkować w soboty i w niedzielę od godz 8.00 - 16.00 w okresie zimowym, a w inne dni jest zakaz. Czy te zakazy są zgodne z prawem? Przecież płacąc za kartę wędkarską, opłacam cały rok wędkowanie na wodach PZW, czy zalew w Szymanowicach nie jest wodą PZW??? Do czego są te zakazy??? Czemu mają służyć??? Przecież zbiornik jest zarybiany z moich pieniędzy, a ja chcę pojechać sobie na wędkarską zasiadkę na potężny zalew, na 2 - 3 dni i nie mogę wędkować!!! KOSZMAR
Zalew w Janowie Lubelskim, piękna woda, piękne kąpielisko, ośrodek wypoczynkowy. Ludzie wypoczywając pływają sobie na rowerkach wodnych, kajakach, a karpiarze szukając miejscówki, chcą zbadać wodę nie mogą wypłynąć zarejestrowanym pontonem lub łódką zdalnie sterowaną ponieważ jest zakaz! PARANOJA. Czyli komuś wolno, a mi nie wolno. O rozbijaniu namiotu już nie wspomnę...
Regulamin w Janowie Lubelskim można podsumować w ten sposób: zalew obfitujący w piękne okazy karpia do 20 kg, jest to woda od zawsze wędkarska i dla wędkarzy, regularnie zarybiana i dorybiana przez związek PZW,ALE... KTO POSIADA WĘDKĘ NIE MOŻE NA NIEJ WĘDKOWAĆ, JEST KATEGORYCZNY ZAKAZ. PROSZĘ ZROBIĆ W TYŁ ZWROT I UDAĆ SIĘ NA GRZYBY DO POBLISKIEGO LASU...
Czy POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI jest poważną instytucją?
Dlaczego ludzie, którzy zainspirowani nową/starą dziedziną wędkarstwa - karpiarstwo są nierozumiani, nieszanowani? Przecież Ci ludzie wędkują na żywej rybie. Mam wrażenie, że większe poszanowanie ma wędkarz na rowerku, który nie podaruje płotce mniejszej od malego palca. Jak sam nie zje, to podrzuci kotkowi...Chyba powinno być odrotnie.
Jestem bardzo ciekawy wypowiedzi osoby upoważnionej ze struktur PZW na temat tych zakazów i uzasadnienia wiarygodności tychże regulaminów.

szunaj42

• Opiekunowie prezentacji
  • Sr. Member
...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2011, 01:14:18 »
ciekawe jak by zareagowali tyczkarze na zakaz łowienia tyczka dłuższą niż 8 metrów , przecież dłuższa wędka oznacza zbyt dalekie nęcenie i odciąganie ryb od brzegu zdaniem niektórych .
Jednym z podstawowych obowiązków członka PZW jest przestrzeganie uchwał oraz regulaminów ,lecz nie oznacza to że drogą uchwały można wprowadzać przepisy sprzeczne z ustawą o rybactwie śródlądowym  ,regulaminu amatorskiego połowu ryb . oraz statutem PZW ,taka sytuacja wkrótce może doprowadzić do tego że zaczną się pojawiać uchwały zakazujące np. używania haczyka , wędki dłuższej jak 8 metrów , wędkowania podczas upałów itp.bzdury . Pamiętajmy że poza obowiązkami mamy również swoje prawa statutowe :

5) uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa 
i obowiązującym w PZW „Regulaminem amatorskiego połowu ryb”;
prawo Polskie oraz RAPR  nie zakazuje stawiania bojek ,czy spiningowania w czwartek . Uważam że wprowadzanie tego typu zakazów łamie nasze podstawowe prawa wynikające ze statutu PZW.
W temacie sypania zanęty w dużych ilościach rzekomo  przez karpiarzy ,jestem przekonany że zawodowy tyczkarz jednorazowo  wrzuca do wody znacznie więcej zanęty niż karpiarz na kilkudniowej zasiadce ,z tym że żadnemu karpiarzowi nie przyszło by do głowy zakazać tyczkarzowi np.stosowania kubeczka zanętowego .Po drugie nikt nikomu nie zabrania nasypać wiadro kukurydzy i zanęty pod trzcinkami w celu zatrzymania ryby w łowisku ,poza tym każdy karpiarz dobrze wie że duże ryby trzymają się z daleka od górki zanęty w której buszuje jedynie drobnica    .Głównym powodem braku brań pod brzegiem jest to że w naszych akwenach po prostu nie ma ryb ,gdyż zdecydowana  większość tych które się dały złapać zostały zjedzone , i tu należy się doszukiwać powodów takiego stanu rzeczy a nie obwiniać  karpiarzy za cale zło tego świata.
To co sie ostatnio dzieje w środowisku wędkarskim jest takim zachowaniem psa ogrodnika ,skora ja nie spininguje to zakazać tej metody ,skoro nie łowie metodą gruntową to tez zakazać ,a jak jestem spiningista to zakazać łowienia na spławiki ,a jak akwarystą to zakazać używania haczyka .
Wszyscy jesteśmy wędkarzami i jednakowo kochamy swoją  pasje ,nie rzucajmy sobie nawzajem kłód pod nogi bo to do niczego dobrego nie prowadzi .       

esoxpw

• Jr. Member
  • **
woda dla wszystkich
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2011, 19:02:55 »
na forum odezwali się następni etyczni wędkarze, następni ponieważ wcześniej byli spławikowcy, ,poźniej muszkarze i spinningowcy. uwagi co do ruskich wędek - nie na miejscu, każdy wędkuje jak mu się podoba a co ważniejsze za te same opłaty co bardziej wyposażeni wędkaże. można mieć zastrzeżenia co do regulaminu i ja takie też mam, natomiast niezgodzę się, że zakaz znakowania jest błędny. panów karpiarzy i pseudokarpiarzy, znakowanie łowiska markerem, pseudomarkerem lub czym popadnie , nie byłoby zakazu gdybyście po sobie sprzątali, na brzegu też. co do Szymanowic, gdzie ty chcesz tam wywozić? tam 3/4 zbiornika jest bardzo płytka (poniżej 1m). co do janowa to za zakazy podziękuj kolegom karpiarzom z janowa, którzy z tego co mi wiadomo za wstawiennictwem właściciela wody i terenów rekreacyjnych (dyr. OSiR) wymusili zmiany w regulaminie.  

pok14

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2011, 20:08:30 »
Wroński Piotr natomiast niezgodzę się, że zakaz znakowania jest błędny. panów karpiarzy i pseudokarpiarzy, znakowanie łowiska markerem, pseudomarkerem lub czym popadnie , nie byłoby zakazu gdybyście po sobie sprzątali, na brzegu też. co do Szymanowic, gdzie ty chcesz tam wywozić? tam 3/4 zbiornika jest bardzo płytka (poniżej 1m).
 Kolega chyba nie wie co to jest marker. Zarówno ten stawiany wędką jak również marker rurowy. Bardzo rzadko spotyka się ludzi którzy zostawiają swoje markery , których koszt kształtuje się od 20-150zł. Co innego buractwo korzenne pozostawiające butelki czy kawałki steropianu na sznurku ale karparze tego nie robią. Co do śmieci to RAPR nakłada na każdego wędkarza obowiązek sprzątania stanowiska bez względu na stan w jakim stanowisko zastał. To po pierwsze.
Ciekawe dlaczego wracający z zasiadek karpiarze wiozą ze sobą nieraz po 3 worki foliowe śmieci po 120litrów każdy? Ano dlatego że  nie lubimy siedzieć w śmietniku na rybach  a po zasiadce po sobie sprzątamy. To po drugie.
Nie wiem z jakimi miałeś kolego doczynienie karpirzami ale chyba byli to karpiarze tylko z nazwy lub mylnie przez kogoś tak nazwani. My nie patroszymy ryb na brzegu i nie wyrzucamy tych odpadków rybich w krzaki. Po prostu nie bierzemy żadnych ryb. Łapiemy, robimy zdjęcie, odkażamy ranę  w pysku i wypuszczamy. Nie upychamu w kretowiska i nie wkopujemy w ziemie torebek po zanętach, płatkach owsianych i pudełek po robakach bo ich nie używamy. Na łowisku mamy worki na śmieci i wiemy jak się z nich korzysta. To po trzecie.
Więc jeśli nie wiesz na czym karpiowanie polega to nie zabieraj głosu i nie wprowadzaj fermentu do dyskusji. Zakazy niby przez karpiarzy Twoim zdaniem ? A może przez narciarzy wodnych i użytkowników paralotni też ?

lukasz_cr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2011, 20:22:54 »
Wroński Piotrna forum odezwali się następni etyczni wędkarze, następni ponieważ wcześniej byli spławikowcy, ,poźniej muszkarze i spinningowcy. uwagi co do ruskich wędek - nie na miejscu, każdy wędkuje jak mu się podoba a co ważniejsze za te same opłaty co bardziej wyposażeni wędkaże. można mieć zastrzeżenia co do regulaminu i ja takie też mam, natomiast niezgodzę się, że zakaz znakowania jest błędny. panów karpiarzy i pseudokarpiarzy, znakowanie łowiska markerem, pseudomarkerem lub czym popadnie , nie byłoby zakazu gdybyście po sobie sprzątali, na brzegu też. co do Szymanowic, gdzie ty chcesz tam wywozić? tam 3/4 zbiornika jest bardzo płytka (poniżej 1m). co do janowa to za zakazy podziękuj kolegom karpiarzom z janowa, którzy z tego co mi wiadomo za wstawiennictwem właściciela wody i terenów rekreacyjnych (dyr. OSiR) wymusili zmiany w regulaminie.  
 Nie znasz kolego dobrze Szymanowic, ale również masz dziwne pojęcie o wędkowaniu. Uważasz, że im głębasz woda, tym większa rybka i odrotnie?
A co do Janowa to bardzo się mylisz...

lukasz_cr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2011, 20:49:32 »
Wroński Piotr Wiceprezes d/s Zagospodarowania Wód Zarząd Okręgu PZW w Tarnobrzegu. Dbacie tam o nas w zarządzie w Tarnobrzegu...
   Miejmy, nadzieję tylko, że kiedyś przyjdzie czas na zmiany...

lukasz_cr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2011, 20:51:43 »
Wilczą Wolę to już całkowicie na łopatki rozłożyliście :(

pok14

• Newbie
  • *
Wroński Piotr Wiceprezes d/s Zagospodarowania Wód
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2011, 20:59:23 »
No jeśli kolega jest odpowiedzialny za tą działkę to niestety nędza a po wędkarsku mówiąc dno i 10m mułu.Nie lepiej to pomyśleć o gospodarowaniu wodami a nie głupie regulaminy wymyślać ? Czas pozmieniać to i owo w Tarnobrzeskim ZO PZW bo na razie to jakiś CIEMNOGRÓD.
To co się dzieje po zarybieniach to masakra. Dlaczego po zarybieniach ryba nie ma czasu na rozpłynięcie sie po zbiorniku? Dlaczego wpuszcza się nad wodę i pozwala wyłapać 99% wpuszczonej ryby? Jak to jest gospodarowanie wodami ta ja wymiękam.
Ale kolega chyba nie ma nic sobie do zarzucenia i w lustro patrzy bez obrzydzenia. Za to bzdurne regulaminy wymyślać to się potrafi. Ja bym się kopnął wiadomo gdzie i zaczął od siebie wielkie reformowanie.
Kurcze cud jakiś się pełno reformatorów regulaminów porobiło. Może tak wiecej znajomości obowiązujących przypisów i samokrytycyzmu. Jak spełniacie swoje obowiązki nałożone na Was przez Statut PZW? Tak ma wyglądać propagowanie wędkarstwa? KPINA panowie.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.