Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: połów karpia na wywózkę  (Przeczytany 602 razy)

jg4374

• Newbie
  • *
połów karpia na wywózkę
« dnia: Kwiecień 25, 2011, 23:42:57 »
czy jest to dozwolone bo na jeziorze wierzbiczany jest to plaga niema gdzie łowić bo wszędzie stoją takzwani karpiarze i rozworzą przynęty po całym jeziorze i mają pretensje że się przepływa łodzią

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
połów karpia na wywózkę
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2011, 12:15:09 »
niestety jest to dozwolone, a jak widać karpiarze myślą że całe łowisko jest ich, to ta nasza wędkarska elita no kill

dyrekto

• Hero Member
połów karpia na wywózkę
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2011, 22:31:57 »
arnieniestety jest to dozwolone, a jak widać karpiarze myślą że całe łowisko jest ich, to ta nasza wędkarska elita no kill
 dozwolone jak dozwolone , niemniej jednak sami sobie robią - robimy krzywdę odciąganiem trofeum od lini brzegowej . dziś byle dalej i dalej itd. no cóż ja też strzelam dziś na max w jeziorko , a niegdys wystarczył spławik i zaledwie 10 m od brzegu - dawne dzieje... inne czasy i metody wędkowania. wracając do sedna , (zapewne zaboli to wielu wędkujących z łodzi) dziś możliwość z łódki powinna być tylko na zbiornikach powyżej 500 hektarów. nie ,nie , nie krzyczcie ..sam wędkuję z łódki a mimo to jestem przeciwny . ktoś powie skoro przeciwny to po co wędkuje , otóż min. po to by mieć na uwadze to co dzieje się na tafli kiedy oko sąsiada jest poza zasięgiem . sami rozumiecie niektóre zbiorniki to przerośnięte kałuże i jeszcze trolowanie jest dozwolone , łódka o  łódkę się ociera i wkrótce postawią znaki kto jak i kiedy ma pierwszeństwo .  czasami kłótnie pomiędzy wędkującymi z brzegu a tymi z łódki , przekształcają się w "szczere" dyskusje - bez sensu .   a wszystko w imię czego ? wyobraźcie sobie zbiornik o powierzchni 65h i na nim pływa 30 łódek i wokoło jest bodajrze 115 wędkujących jak tu się zmieścić ? nie nie nie boli pomieszczenie a to gdzie ta ryba ma sie nam schować... gdyby siedziało na brzegu z 500 osób nie zrobi krzywdy większej niz tych 30(przeważnie razy dwa) pływaczy na tak małym akwenie.karpiarze mniej robia złego niz przeciętny niedzielny wędkarz, nie będę tłumaczył dlaczego bo kto ma świadomość ich zachowań wie że tak jest - dodam że ja nie jestem z zamiłowania karpiarzem , nie mam żadnego teamu itd. jestem zwykłym wędkującym który podziela mądre racjonalne wędkowanie . czasem wezmę i zjem rybę ale często a nawet prawie zawsze daję im wolność. nie wędkuję dla mięsa a dla przyjemności . więc arni dlaczego piszesz "niestety" ... co myślisz o ograniczeniu wędkowania z łódki na zb. poniżej 500 ha zakaz powyżej dozwolone ?lub alternatywa zamiast obecnych 50 m od lini brzegowej z łódki ja dałbym min 150 a łódka od łódki nie 25 a 50 ...i problem z głowy ...pozdrawiam zdrowo nakręconych 

jg4374

• Newbie
  • *
połów karpia na wywózkę
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2011, 23:58:04 »
gdyby karpiarze łowili  po 2 wędki każdy to może bym się nie denerwował ale np. wczoraj trzy osobowy team miał wyrzucone 12 wędek i jak to skomętować

dyrekto

• Hero Member
połów karpia na wywózkę
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2011, 00:44:31 »
to raczej pseudo karpiarze ... wal w morde od razu, to tak w przenośni ... jeżeli miałeś obawy że coś ci zrobią poproś innych sąsiadów i interweniuj... lub najlepiej nie wszczynaj burd i dzwoń na policję lub psr czy ssr . to po pierwsze czasami owi karpiarze owszem mają po trzy kije na tripodzie ale ten trzeci to tylko gotowiec a dwa są w wodzie ... więc ? jak było na bank? rozmawiałeś z nimi ? jesteś na 100 pewny? jeżeli tak było jak mówisz to były zwykłe głąby i tyle ...

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
połów karpia na wywózkę
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2011, 01:21:45 »
Dyrekto, po części masz rację, jezioro jezioru nie równe i nie każde nadaje się zarówno do wędkowania z łodzi jak i z brzegu. Jak zawsze wszystko się rozbija o granice przyzwoitości.

dyrekto

• Hero Member
połów karpia na wywózkę
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2011, 22:34:14 »
arnieDyrekto, po części masz rację, jezioro jezioru nie równe i nie każde nadaje się zarówno do wędkowania z łodzi jak i z brzegu. Jak zawsze wszystko się rozbija o granice przyzwoitości.
 słuszna uwaga arnie, pozdrawiam...

jg4374

• Newbie
  • *
połów karpia na wywózkę
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2011, 23:37:12 »
na bank były wszystkie wyrzucone zaczyna się długi wekkend pewnie się znowu pojawią i chyba skożystam z waszych rad

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.