Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: co to są wody górskie  (Przeczytany 1380 razy)

waldeusz1

• Newbie
  • *
co to są wody górskie
« dnia: Maj 24, 2011, 16:32:22 »
dzien dobry
czy ktos moglby mnie oswiecic co to są tak naprawdę wody gorskie? To, ze decyduje o tym wystepowanie gatunkow, a nie wysokosc nad poziom morza to wiem. Chcialbym jednak poglebic swoja wiedzę na temat:
- kto nadaje status tym wodom (jaki organ, instytucja)
- jakie gatunki decyduja o kwalifikacji wod
- czy jest akt prawny ktory okresla te kwestie
- czy w celu ustanowienia tych wod prowadzone sa badania terenowe i w jakim zakresie.

pozdrawiam i bede wdzieczny za informacje. waldek

antoni

• Hero Member
co to są wody górskie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2011, 09:18:12 »
Termin powstał jako określenie umowne dla wód krainy pstrąga i lipienia użytkowanych przez PZW i wymagających odrębnego traktowania (odmiennej gospodarki rybackiej). Wykaz tych wód jest zawarty w Informatorze wód krainy pstrąga i lipienia wydawanym przez ZG PZW w oparciu o informacje z okręgów PZW gospodarujących na takich wodach. Bliższe informacje w Dziale Ochrony i Zagospodarowania Wód ZG PZW.

pstrag222

• Newbie
  • *
co to są wody górskie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2011, 14:03:34 »
w naszym okregu jest to oprucz 2 rzek wymysł zarybiania i checi atrakcji dla nie których wedkarzy

j_szczupak

• Jr. Member
  • **
co to są wody górskie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2011, 01:33:18 »
Sam jestem ciekaw,jakie są krtyria ustalania,co ma być wodą górską,a co wodą nizinną?Trudno zrozumieć czemu,w miom rejonie(a właściwie katowickim),rzeka Wapienica za drogą S1 jest wodą nizinną,a rzeka Biała np. w Komorowicach wodą górską???Żeby zobrazować to nie znającym terenu,to rzeka Biała jest tak z 5 razy więkasz/szersz w wyżej opisanych miejscach!Podobnych absurdów w rejonie cała masa...

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.