Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: czy można łowić na grunt lub spiningować?  (Przeczytany 723 razy)

arek12nce

• Newbie
  • *
czy można łowić na grunt lub spiningować?
« dnia: Sierpień 19, 2011, 19:50:43 »
Witam. Mam 12 lat  (Mój tata ma kartę wędkarską)  i chce wiedzieć czy ja (12-latek) mogę łowić na grunt lub spiningować? Do tej pory łowiłem tylko na spławik.
PROSZĘ O ODPOWIEDŻ.

okon60

• Full Member
Czy mozna lowic na grunt lub spinningowac?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2011, 23:37:36 »
Zgodnie z RAPR (Regulamin Amatorskiego Polowu Ryb): "6.mlodziez niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wedkowac: a)w ramach uprawnien i dziennego limitu swojego opiekuna metoda spinningowa lub muchowa.Przekazanie uprawnien nie wyklucza wedkowania na jedna wedke". 

antoni

• Hero Member
czy można łowić na grunt lub spiningować?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2011, 09:08:23 »
Tak jest, możesz, bo łowienie na grunt zalicza się do wędkowania metodą gruntowo-spławikową, a w takim przypadku możesz łowić w ramach uprawnien, stanowiska i dziennego limitu ryb osoby pełnoletniej posiadającej karte wędkarską (np. Twojego taty), natomiast przy metodzie spinnigowej możesz łowić w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską. Trzeba jednak wiedzieć, że w trakcie spinningowania musi obok znajdować się opiekun, który zresztą także może spinningować, choćby z powodu konieczności pokazania, jak to się robi.

wedkarz254951

• Newbie
  • *
spining
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2012, 11:33:02 »
9 stycznia skończyłem 12 lat czy mogę już łowić na spining lub na 2 wędki?Kartę kupiłem jak miałem 11 lat 
i mogłem łowić na 1 wędkę a marze o spiningowaniu.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.