Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Duży problem, pomocy!!!  (Przeczytany 321 razy)

aneta17

• Newbie
  • *
Duży problem, pomocy!!!
« dnia: Listopad 18, 2011, 22:12:48 »
Mam ogromny problem, a mianowicie:
Jako, że dopiero zaczynam swą przygodę, dokonałam błędnego wpisu w rejestrze (przez pomyłkę) bo jak wiadomo w naszym rejestrze pierwsze pisze się miesiąc, później dzień (a zazwyczaj jest odwrotnie) no i tak: byłam przykładowo 2 listopada i wpisałam 2.11 zamiast 11.2. Podkorektorowałam to i poprawiłam, ale teraz widzę, że tego robić nie wolno. Moje pytanie brzmi: co teraz?? Czy skreślić całą rubrykę i wpisać poprawnie pod spodem, czy iść do koła zapłacić 10zł (tak coś tam pisało w tym rejestrze) i błagać o litość czy coś jeszcze innego mam zrobić. Jestem młoda nie chcę umierać!!! Ratujcie!!! Ja nie chcę przed trybunał!!! Poza tym nie mam 18 lat i rodzice mnie zabiją...

aleksander_domanski

• Hero Member
Duży problem, pomocy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2011, 22:56:30 »
http://ompzw.pl/modulesData/files/1051_rejestr_org_druk_c20hzhjk.pdf
Wydrukuj sobie i uzupełnij poprawnie i rzetelnie

aleksander_domanski

• Hero Member
Duży problem, pomocy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2011, 23:04:56 »
Przepraszam, ale nie zwróciłem uwagi na  okręg .W  Okręgu PZW w Krośnie może być inaczej.

aneta17

• Newbie
  • *
Duży problem, pomocy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2011, 16:20:14 »
A czy ktos wie jak jest w Okręgu Krosno?
To jest tak: mam 2 rejestry. Jeden na luźnej kartce, niebieski z PZW O. Krosno. Drugi wraz z zezwoleniem w tej samej książeczce z PZW O. w Rzeszowie. Prowadzę rejestr w tym drugim z racji tej, że łowię na zalewie w Bliznem i tak poradzili mi inni wędkarze. W tym zezwoleniu pisze, że: "Brak zwrotu zezwolenia bez względu na jego przyczynę (zagubienie, zniszczenie, itp.) zobowiązuje wędkarza do wpłaty składki na zagospodarowanie i ochronę wód w wysokości 10zł." Suma jest śmieszna więc może lepiej powiedzieć, że się zgubiło?
Natomiast w Zasadach Połowu... Okręg Krosno pisze,że: "8. Po wpisaniu w Rejestrze daty... nie wolno dokonywać zmian ani poprawek. Wszelkie błędy obciążają dokonującego wpisu. poprawianie wpisów spowoduje unieważnienie rubryki w którą wpis został dokonany. Poprawny wpis należy wpisac w rubryce niżej." Czyli można by było skreślić i napisać pod spodem. Z tym, że piszą również: "10. W przypadku ujawnienia braku aktualnego wpisu lub dokonania w nim poprawek sporządzona zostanie notatka służbowa i przekazana do sądu koleżeńskiego" Nikt mnie na tym nie złapał, więc chyba do sądu nie pojdę.
W sumie można by było wpisać poprawną wersję pod spodem, ale teprzepisy dotyczą PZW O. Krosno (niebieski rejestr), a nie PZW O. Rzeszów z którego jest pozwolenie. Więc nie wiem czy dokonać poniżej poprawnego wpisu, czy powiedzieć, że zgubiłam zezwolenie i zapłacić 10zł. Ryb żadnych nie biorę, wszystkie wypuszczam więc może nie będą się aż tak czepiać. Co zrobić w takim przypadku gdy rubryka jest nieczytelna? Chyba każdemu wolno się pomylić więc może nie podadzą mnie do sądu. Radźcie co mam robić w tym przypadku, bo się już gubię w tych przepisach. W tym roku już na ryby nie pojadę ze względu na pogodę, więc jest trochę czasu by coś zrobić z tym ostatnim felernym wpisem.
PS: Zróbcie coś z tą zakładką Facebooka bo mnie dobija... Rozwija się naokrągło jak się tylko do niej zbliżę i nie chce się uspokoić.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.