Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Węgorz  (Przeczytany 1062 razy)

rydellos

• Newbie
  • *
Węgorz
« dnia: Maj 04, 2009, 10:11:07 »
Mam taki maly problemik , ostatnio nastwialem sie na Leszcza a uczepil mi sie niewielki lecz wymiarowy węgorz(46 cm) , szukalem w regulaminie okres ochronny węgorza,ale nie znalazlem , i pytanie moje polega na tym czy jest okres ochronny węgorza i nie zostal zanotowany do regulaminu czy też nie ma , a jest tylko wymiar ochronny.

tomaszokret

• Sr. Member
Węgorz
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2009, 10:37:26 »
Do RYDELLOS: Okres ochronny ustala się dla zapewnienia rybom możliwości spokojnego odbycia tarła i by w tym okresie nie wyławiać szczególnie cennych dla utrzymania pogłowia ryb tarlaków.
W przypadku węgorza jest to bezcelowe. Nie odbywa on tarła w naszych wodach, a ze względu na działania melioracyjne człowieka nie ma za bardzo szans na udanie się w tarłową drogę na Morze Sargassowe... Łowione węgorze pochodzą niemal wyłącznie ze sztucznych zarybień.

rydellos

• Newbie
  • *
Węgorz
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2009, 14:00:26 »
To ja akurat wiem ze okres jest dla ochrony tarła , tylko tam gdzie jeżdze są częste kontrole i mnie interesuje tylko czy bym żadnego śmiesznego mandatu nie dostał za tego węgorzyka gdyby jednak miał okres ochronny

tomaszokret

• Sr. Member
Węgorz
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2009, 15:31:56 »
Do RYDELLOS: Mandaty wcale nie są śmieszne... :-P

pedroza

• Newbie
  • *
Węgorz
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2009, 16:39:27 »
Wymiar ochronny na wodach PZW    45 cm
Okres ochronny    brak

Wikipedia kolego ;)

pozdrawiam

rydellos

• Newbie
  • *
Węgorz
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2009, 10:11:31 »
Tomaszokret , tak patrze ze jestes bardzo aktywnym gosciem tutaj,to moze ty mi doradzisz , jak sie skutecznie nastawic na suma.Bardzo wielu rzeczy juz probowalem , pijawka,rosowka,zaba,watroba,turkuc,filety,martwa rybka,zywa rybka,kawalki miesa , i nic ,zadnych efektow , 2 sztuki 38,56cm w dzien na biale robaki.

tomaszokret

• Sr. Member
Węgorz
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2009, 14:31:41 »
Do RYDELLOS: Muszę cię rozczarować: aktywność na forum w żaden sposób nie przekłada się na umiejętność łowienia sumów! :-D Jedyny wymiarowy, jakiego złowiłem, wziął na pojedynczego pinka na maleńkim haczyku, podczas łowienia uklejek na zawodach... :-P Nie poluję na sumy, nie jestem miłośnikiem wędkarstwa w stylu "jedno branie, a dobre!" - wolę, jak się coś dzieje, więc raczej tyczka lub feder... Mogę ci natomiast doradzić, jak łowić sumiki karłowate, ale to cię pewnie mniej zainteresuje... :-P

rydellos

• Newbie
  • *
Węgorz
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2009, 14:43:49 »
heh raczej watpie , tez lubie sie pobawic z drobnicą ,tyle ze uwielbiam nocne polowy , nie lubie w nocy spac na rybach , a jak siedziec to fajnie by bylo gdyby sie juz cos dzialo.Wiec mam zamiar wyrwac z wody suma,sprzet mam dosyc dobry , tylko teraz pytanie jak go odpowiednio uzyc,byc moze jak sie nastawiam po swojemu robie jakies bledy .

kookmis

• Newbie
  • *
Węgorz
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 25, 2009, 21:54:21 »
rydellos
Przepraszam że się wtrącę, nie jestem znawcą łowienia sumów ale kilka złapałem. Jeśli łowisz tam gdzie jest czyste dno bez zaczepów proponuję żuty na grunt (to chyba oczywiste) ale ciężarek od czasu do czasu ciągnij po dnie 4 obroty kołowrotkiem i zostaw na parę minut, naprawdę skuteczna metoda nawet na szczupaka. Dźwięk szorującego ciężarka po dnie zwabi drapieżniki, a jak nie da się tak robić proponuję zanęcić kawałkami wątroby przez 2 dni ale nie zbyt dużo by nie przekarmić  A jak chodzi o przynętę słyszałem że na śledzia bierze ale ja tego nie próbowałem ja łowię na wątrobę najlepiej taką śmierdzącą jak na słoneczku się wygrzeje.

chickeenballans

• Newbie
  • *
Węgorz
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2010, 19:45:25 »
skoro węgorze płyną do morza sargasowego to skąd biora sie węgorze w jeziorach ...? z pewnością są sztucznie zarybiane ale często łowi sie tzw. sznurowki???

arnie

• Opiekunowie prezentacji
  • Hero Member
Węgorz
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2010, 20:22:00 »
K DamianWymiar ochronny na wodach PZW    45 cm
Okres ochronny    brak
Wikipedia kolego ;)
pozdrawiam
 Na wikipedi bym nie polegał. Wymiar ochronny to 40 cm. a tu link do regulaminu jakby ktoś chciał zweryfikować :) http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1/cms/szablony/73/pliki/rapr.pdf

wajska

• Newbie
  • *
wegorz
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2011, 20:21:14 »
Witam lowcow wegorzy z tego co ja wiem to wegorz ma wymiar 50 cm i ochrone od 15 czerwca do 15 lipca.

antoni

• Hero Member
Węgorz
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2011, 09:07:59 »
W rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 czerwca ub. r. (publikowalismy je w portalu) określono wymogi ochrony węgorza, które obecnie już znalazły się w aktualnym RAPR. Wymiar ochronny to 50 cm, okres ochronny od 15 czerwca do 15 lipca, limit ilościowy - 2 sztuki łącznie.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.