Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kara za wędkowanie  (Przeczytany 11937 razy)

osamark

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2012, 21:26:05 »
Jeśli faktycznie tak dużo jest tak małych przewinień i komuś
to tak strasznie przeszkadza (a ludzką rzeczą jest się mylić), to w krótkim
czasie PZW bardzo się odchudzi (sądy na trwale odbiorą ogromną ilość kart
wędkarskich). Nad wodą będą luzy a ryb dostatek. Skoro Państwo nie radzi sobie
z problemem odpowiedniego zarybienia polskich wód, może jest to sposób pozbycia
się problemu. Gratulacje! Nad wodą będą tylko strażnicy i działacze PZW.
Wiadomości Wędkarskie 2.2012 podają następną porcję "straszliwych kłusowników",
którym dzielne państwo trwale odebrało kartę wędkarską. Dziwny kraj i dziwni ludzie
! Zastanawiam się nad trwałym zwrocie naszemu państwu karty wędkarskiej (jak
można odebrać, to powinien być mechanizm zwrotu karty wędkarskiej Państwu ?) i
połowu ryb na wodach prywatnych i wodach innych normalnych państw. Czy ktoś wie
jak zwrócić kartę wędkarską, aby później sąd nie mógł jej odebrać ?

antoni

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2012, 08:59:57 »
osamarkJeśli faktycznie tak dużo jest tak małych przewinień i komuś
to tak strasznie przeszkadza (a ludzką rzeczą jest się mylić), to w krótkim
czasie PZW bardzo się odchudzi (sądy na trwale odbiorą ogromną ilość kart
wędkarskich). Nad wodą będą luzy a ryb dostatek. Skoro Państwo nie radzi sobie
z problemem odpowiedniego zarybienia polskich wód, może jest to sposób pozbycia
się problemu. Gratulacje! Nad wodą będą tylko strażnicy i działacze PZW.
Wiadomości Wędkarskie 2.2012 podają następną porcję "straszliwych kłusowników",
którym dzielne państwo trwale odebrało kartę wędkarską. Dziwny kraj i dziwni ludzie
! Zastanawiam się nad trwałym zwrocie naszemu państwu karty wędkarskiej (jak
można odebrać, to powinien być mechanizm zwrotu karty wędkarskiej Państwu ?) i
połowu ryb na wodach prywatnych i wodach innych normalnych państw. Czy ktoś wie
jak zwrócić kartę wędkarską, aby później sąd nie mógł jej odebrać ?
 Ciekawe czy takie same pytania i podobne wątpliwości mieli by Koledzy wędkując w Szwecji czy w Czechach, albo na terenie Niemiec? Czy tam żyją inni wędkarze? Przecież to nie jest kwestia czy nas będzie mniej czy więcej, ale chodzi o ryby i ich środowisko życia. Składki płaci się na realizację celów statutowych PZW, a te wystarczy przeczytać w par. 6 i 7 Statutu. Zezwolenie na wędkowanie dla członków PZW nie jest biletem wstępu do sklepu rybnego, ale stanowi potwierdzenie wkładu wniesionego na rzecz ochrony i zagospodarowania wód realizowanego w macierzystym okręgu. Jeśli tak, to wszelkie naruszenie tej zasady stanowi zamach na cele istnienia i działalności PZW jako stowarzyszenia sportowego i ekologicznego i gospodarza wód i bardzo dobrze, że sądy powszechne, policja i straże rybackie chcą nam w tym pomagać. A o tym, jakie są skutki kłusownictwa w skali kraju można się dowiedzieć z raportu o kłusownictwie zamieszczonym na portralu. Warto poczytać. Dzisiaj żałujemy ludzi, którzy nie mają ochoty przestrzegać przepisów nad wodami, jutro będziemy żałować pijanego kierowcę, bo dobrym człowiekiem był, a pojutrze zapominimy, że obowiązuje nas przykazanie ,,nie zabijaj\'\' oraz, że mamy coś czego byśmy nie chcieli, by nam ukradli. To jest jeden i ten sam składnik degrengolady i demoralizacji prawa, z jakim mamy na codzień do czynienia. Nad wodą rzecz może dotyczyć małej płotki, a w życiu chodzi o coś znacznie ważniejszego. Dlatego jestem zwolennikiem zasady ,,zero tolerancji dla osob łamiących przepisy prawa rybackiego i RAPR\'\'. O PZW proszę się nie martwić, jeśli z naszych szeregów odsiew członków będą prowadzić sądy i odpowiednie służby. Cóż, twarde prawo, ale prawo.

czaplasiwa

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:52:05 »
W dalszym ciągu nie wchodzą posty. ZEO dyskusji.

czaplasiwa

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 16, 2012, 11:56:40 »
czaplasiwaW dalszym ciągu nie wchodzą posty. ZEO dyskusji.
<fieldset>Coś z forum nie tak. Wchodzi co któryś post.</fieldset><fieldset>W jednym już panie Antoni się zgadzamy. Kłusowników nalęży tępić i srogo karać. Może i resztę tematów nurtujących nas szarych wędkarzy zapiszemy jako wspólny cel? </fieldset>

filip

• Opiekunowie prezentacji
  • Newbie
test
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:41:22 »
test test

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:51:35 »
Kolega Antoni pisze że zero tolerancji dla nie przestrzegających przepisów-zgadzam się w 100% ale niepokoją mnie dysproporcje. Kłusownik dostaje 500 czy 600plz za ileś tam kg skłusowanych ryb a za zapomnienie dokumentów 200 + zakaz dożywotni + publikacja danych,jakoś danych kłusowników nikt nie podaje.
A ze strony PSR Mazowsze :
"W sierpniu strażnicy Państwowej Straży Rybackiej z Posterunku Terenowego Warszawa przeprowadzili szereg kontroli rybaków upoważnionych do odłowów sieciowych w rejonie Jeziora Zegrzyńskiego oraz w przyujściowych odcinkach Bugu i Narwi.
Podczas kontroli stwierdzono wykroczenia polegające na odłowie ryb drapieżnych (sum, szczupak) objętych wymiarem ochronnym. Rybak łowiący niewymiarowe ryby został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Ponadto, o fakcie łamania przepisów przez rybaka powiadomiono uprawnionego do rybactwa. "
500 za niewymiarowe ryby złowione przez rybaka z licencją a za zapomnienie 200PLZ?

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:57:09 »
dariuszkrystosiakPonadto, o fakcie łamania przepisów przez rybaka powiadomiono uprawnionego do rybactwa. "
500 za niewymiarowe ryby złowione przez rybaka z licencją a za zapomnienie 200PLZ?
 I tak z ciekawości:
jakie konsekwencje uprawniony do rybactwa (PZW Mazowsze) wyciągnął wobec nieuczciwego rybaka?

okon60

• Full Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:11:14 »
dariuszkrystosiakoczywiście bez uprawnień
http://ompzw.pl/kara_za_wedkowanie_bez_uprawnien,news,277.html
ładnie,pięknie ale dlaczego podajecie w przypadku wędkarza pełne dane a za kłusownictwo sieciami na iluś tam złapanych są najwyżej inicjały albo imię i pierwsza litera nazwiska?Rozumiem że sąd zdecydował o upuplicznieniu,pal licho dwie stówy ale obciach na całej linii.Mam nadzieję że wyroki za kłusownictwo też będą podawane szczególnie że gdzie już pisąłem ilu było złapanych ale nic ZO o tym jaki był wyrok nie pisało.
 Kolego! Wedkarz jest prawnym uzytkownikiem zarybionych wod,a klusownik jest przestepca,i z tego powodu dane klusownika nie moga byc podane do publicznej wiadomosci. Trzeba tepic klusownikow, nawet tych ze STRAZY RYBACKIEJ! Pod latarnia najciemniej! Jezeli zatrzymaja kontrolerzy na lowiskach,i nie wiadomo o co "chodzi",to jedno jest pewne,ze "chodzi" o pieniadze! Po imprezach kieszenie puste!

czaplasiwa

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2012, 18:24:39 »
okon60
dariuszkrystosiakoczywiście bez uprawnień
http://ompzw.pl/kara_za_wedkowanie_bez_uprawnien,news,277.html
ładnie,pięknie ale dlaczego podajecie w przypadku wędkarza pełne dane a za kłusownictwo sieciami na iluś tam złapanych są najwyżej inicjały albo imię i pierwsza litera nazwiska?Rozumiem że sąd zdecydował o upuplicznieniu,pal licho dwie stówy ale obciach na całej linii.Mam nadzieję że wyroki za kłusownictwo też będą podawane szczególnie że gdzie już pisąłem ilu było złapanych ale nic ZO o tym jaki był wyrok nie pisało.
 Kolego! Wedkarz jest prawnym uzytkownikiem zarybionych wod,a klusownik jest przestepca,i z tego powodu dane klusownika nie moga byc podane do publicznej wiadomosci. Trzeba tepic klusownikow, nawet tych ze STRAZY RYBACKIEJ! Pod latarnia najciemniej! Jezeli zatrzymaja kontrolerzy na lowiskach,i nie wiadomo o co "chodzi",to jedno jest pewne,ze "chodzi" o pieniadze! Po imprezach kieszenie puste!

Kolego każdy osądza wg siebie. Pewnie ty byś nadstawił kieszeń bo mnie przez 20 lat to na myśl nie przyszło. 

antoni

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2012, 08:57:34 »
W dyskusji o dolegliwości karania za wykroczenia wobec prawa rybackiego trzeba także pamiętać, że nikt nie zniósł możliwości zastosowania środków wychowawczych, takich jak upomnienie itd. To się rozstrzyga nad wodą i strażnik lub policjant, zawsze może, po stwierdzeniu jaki jest stan faktyczny wykroczenia zastosować środki wychowawcze lub ich nie zastosować. Ale jeśli rzecz trafia do sądu, a tak się dzieje coraz częsciej, to już nie ma zmiłuj. Opublikowanie wyroku (podanie do publicznej wiadomości) jest wowczas obligatoryjne i to sąd decyduje o treści tej publikacji oraz o miejscu jej lokalizacji, a tym samym o skutkach jej dolegliwości. Tu także liczy się aspekt wychowawczy i profilaktyczny, więc warto o tym pamiętać. Ja jestem za tym by więcej było nakazów publikacji w mediach wędkarskich, bo to i pouczające, i pozwoli na kłusownikach zarobić. Chociaż w tym sensie ich działalność stanie się ,,pożyteczna\'\'.

piorun2323

• Newbie
  • *
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2012, 09:24:28 »
zarobić hmm  kto zarobi i na czym  ????

kasa  pójdzie do zwiazku  na narybek ?? nie  kasa pójdzie w prywatne ręce oraz do budrzetu państwa gdzie i tak zostanie rozkradziona !!!
kara powinna byc ale   np: zakup  kilkuset sztuk narybku aby  miało to jakis cel !!

dariuszkrystosiak

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2012, 10:04:43 »
Zdaje się że nie wchodzą mi posty jeśli cytuję post któregoś z kolegów więc w nawiązaniu do postu kolegi Antoniego:
Zgadzam się że role wychowawczą i odstraszającą publikację powinny pełnić i pewnie tak jest. Miałem okazję kiedyś (kilkanaście lat temu) czytywać któryś z wędkarskich miesięczników wydawany w prowincji Ontario i tam takie informacje były a żeby nie zgineły w natłoku artykułów,porad,reklam to strony z wyrokami były żółte. Ale co by daleko nie szukać kopiuję fragment z tekstu o Słowacji z roku 2005 który pisałem dla jednego z portali wędkarskich:
 Oto* nijak nie mógł pojąć, że na wodach PZW można stawiać sieci rybackie. U nich, jak woda należy do wędkarzy, to tylko oni na niej łowią. Rybacy mają swoje wody czyli stawy hodowlane i miejsca podobnego typu. Przynajmniej ucieszyło mnie, że nie jest Otowi obce słowo kłusownik - tych jednak wyeliminowano 3 lata temu. Zmieniono prawo i za kłusownictwo zaczęto wsadzać do więzienia. Mało tego: Słowacy chyba nie wiedzą co to są prawa człowieka, bo przez pierwsze tygodnie złapanych kłusowników pokazywano w TV, skutych kajdankami na sali sądowej! Sędzia przed kamerami ogłaszał wyrok w wymiarze od roku do lat trzech i to "bez zawiasów"! Pozostali na wolności szybko wycofali się z działań na szkodę wędkarzy.
*Oto-kolega Słowak z którym przez kilka dni łowiłem na jednej łódce.
Oczywiście wiem że inne prawo i takich możliwości nie ma ale jakoś Slovacky Rybarsky Svaz przycisnął ich parlament co by takie prawo wprowadzić a co robi PZW w tym kierunku?

aleksander_domanski

• Hero Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 17, 2012, 11:17:11 »
„Zdaje się że nie wchodzą mi posty jeśli cytuję post któregoś z kolegów”
Potwierdzam mi też nie wchodzą nie które posty  po użyciu funkcji kopiuj .

jerzy53

• Full Member
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 18, 2012, 20:48:12 »
Na terenie Okręgu BIAŁA  PODLASKA  od kilku lat całkowicie zrezygnowano z odłowów gospodarczych. Ale zanim tak sie stało przez wiele lat wmawiano wędkarzom, że bez odłowów nie można! Teraz każda stojąca w wodzie sieć jest KŁUSOWNICZA i chociaż od tej strny jest jasność. Nie zmienia to jednak faktu, że  kłusownictwo WĘDKARSKIE  jest plagą naszych wód. Należy je tępić z całą stanowczością.  Nie popełnia błędów tylko ten , co nic nie robi!  Kary za kłusownictwo wędkarskie, to nie kary za WĘDKOWANIE , tylko za łamanie przepisów prawa normującyych jego zasady!  Nie  wierzę, że za brak wpisu do rejestru Sąd zabiera komuś dożywotnio kartę wędkarską.  Jeżeli zapadł by taki wyrok, to jest jeszcze Sąd Okręgowy i od takiego wyroku można się odwołać. Podejrzewam, że pierwswza osoba która poruszuła ten temat nie zapoznała się ze wszystkimi faktami zdarzenia i POSZŁO W ETER, że za brak wpisu odebrano dożywotnio kartę wędkarską. 

robertop

• Newbie
  • *
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2012, 01:14:33 »
Ostatni post był 18 stycznia ale co tam.
Tak panie Rzeczniku PZW karta została mi odebrana tylko i wyłacznie za brak daty w rejestrze.
I to nawet nie zapomniałem jej wpisac tylko w tym dniu było -10 stopni no i złosliwosc rzeczy martwych dlugopis nie chciał za cholere pisac.
Sytuacje wyjasniłem w kole na przesłuchaniu i mysłałem ze to na tym sie skonczy,bo pan z kola który mnie przesłuchiwał powiedział ze raczej na naganie sie skonczy ,to ze niewpisalem wtedy daty polowu byl moim pierwszym razem.Dzien wczesniej bylem na rybach i wpis mam.
Pan to moze sprawdzic,bo chyba rejestry sa pozostawiane. 
Ani nikogo nie zwyzywałem,kontrola to kontrola,im wiecej tym lepiej a szczegolnie w okresie letnim.
Oczywiscie ze sie mogłem odwolac od wyroku i prawdopodobnie bym to zrobił gdybym otrzymał na czas powiadomienie.
Ale ze sprawa sie odbyła w okresie urlopowym to nie miał mi kto poczty odebrac,wiem zadne wytłumaczenie,mogłem to przewidziec.Sad uznał ze poczte odebralem i wydał wyrok zaocznie.
A ja o wyroku dowiedzialem sie tak naprawde dopiero dzis rano w sadzie,bo niby 17.022012 dostalem pismo z sadu ale tam w uzasadnieniu nie było wzmianki o zatrzymaniu karty,rozumie ze to teraz nie jest juz sprawa PZW i PZW nie ma juz na to wplywu ale czy takie sprawy jak braku wpisu daty w rejestrze nie powinny byc załatwiane w gronie wedkarskim ?
Zrozumialbym jezeli bym mial jakies ryby zlowione podlegajace wpisaniu w rejestr,wtedy bym to zrozumiał,mozna by wtedy stwierdzic ze mialem zamiar zabrac niedozwolona ilosc ryb i to juz jest klusownictwo i powinno byc karane pozbawieniem wolnosci bo to jest zwykla kradziez.
Czy jezeli zapomne dowodu rejestracyjnego,prawa jazdy i.t.d to mi zabieraja na całe zycie i oznajmiaja to wszem i wobec?
Zajmuje sie handlem,juz ze 3 razy mi sie zdazylo zapomniec wpisac daty w ksiazce przychodów i wie Pan co,otrzymalem mandat 300 zł nikt mi z tego powodu nie robil problemow a jest to bardziej niz nagminne w handlu nizeli brak wpisu daty przez wedkarza,tym bardziej ze w jednych okregach jest rejestr a w innych nie ma.
Zmiencie ludzie ten zapis w tej URŚ bo cos jest tu nie tak,masa pozadnych wedkarzy moze potracic karty wedkarskie bo ktos chcial byc bardzo ambitny i wymyslil bzdure.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.