Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kara za wędkowanie  (Przeczytany 11935 razy)

dariuszkrystosiak

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 967
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2012, 09:42:48 »
No to są jakieś jaja, dla mnie totalna granda. Oczywiście że za brak wpisu można dostać mandat, ja za brak prawa jazdy dostałem jakiś czas temu 200plz ale żeby zabierać kartę? Tak, można oczywiście ale nie za takie głupoty. Za złowione ryby w okresie ochronnym czy za niewymiarki.
No q.....a mać, wiele razy pisałem że historia mnie nie interesuje ale teraz mam pytanie do kol. Antoniego:
Wszyscy pamiętamy zdjęcie Prezesa ze szczupakami. Jakie konsekwencję poniósł Prezes?
Albo inaczej, bo będzie że to był fotomontaż, że były inne przepisy, że było to łowisko specjalne.
Jakioe konsekwencje poniósłby teraz? Przecież w porównaniu z brakiem wpisu to za te 8 czy 9 szczupaków co najmniej w dyby i do lochu na jakieś 20 lat.

aleksander_domanski

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 401
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2012, 12:40:47 »
Sprawa robertopi to przykład nie zastosowania art. 41 k.w. i nie zastosowaniu środków oddziaływania wychowawczego.
Polecam kolegom lekturę  artykułu. Oceny prawne kłusownictwa rybackiego.Autor Prof. dr hab. Wojciech Radecki, PAN Wrocław  na stronie Prokuratury Generalnej  rok 2011nr.9
http://www.pg.gov.pl/index.php?0,1232
Pozwolę sobie tu na poparcie stwierdzenia Profesora
" nadszedł czas przepracowania przepisów o przestępstwach kłusowniczych i włączenia ich do kodeksu karnego"

piorun2323

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 17
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2012, 21:08:19 »
Jak to mawiają  POlska to dziki kraj i jak kraść   to miliony bo za drobnice mozna iśc siedzieć 

robertop

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 7
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 22, 2012, 02:11:14 »
Dzieki za artykuł nareszcie sie dowiedziałem dlaczego mi zabrali karte wedkarska.
Czytajac doszlem do wniosku ze chłopaki z PSR w Krakowie mogli nie wiedziec ze podajac mnie do sadu o ukaranie,obligatoryjnie dostane mandat,zabiora mi karte wedkrska i wyrok oglosza w gazecie,poprostu sad innej mozliwosci nie ma.
Ma mozliwosc jeszcze w sadzenia nas do wiezienia bo jest zapisane w ustawie i nie musi byc to jakies ciezkie przestepstwo,wystarczy nawet ten brak daty.
PSR moze tez zastosowac art 41.k.w i cos mi sie zdaje ze go zacznie stosowac po kilkunastu odebranych kartach bo tam tez sa wedkarze.
Ponizej podaje bardzo istotna wiadomosc dla was,wycinek z artykułu wlasnie Pana Wojciecha  Radeckiego.
"""""Powstaje pytanie, czy wyeliminowanie postępowania mandatowego było świadomą decyzją ustawodawcy, czy jakimś niedopatrzeniem. Mam pewne wątpliwości, czy było to w pełni świadome. W każdym razie strażnik Państwowej Straży Rybackiej (PSR) lub policjant, który ujawnił wykroczenie z art. 27a lub 27b, a będąc funkcjonariuszem publicznym musi jakoś na to wykroczenie zareagować, nie ma już trzech możliwości: skierowanie wniosku o ukaranie do sądu, nałożenie grzywny mandatem karnym, zastosowanie środka oddziaływania wychowawczego, ale tylko dwie: skierowanie wniosku o ukaranie do sądu lub zastosowanie środka oddziaływania wychowawczego. Można się poważnie obawiać, że w tej sytuacji – wobec znanej niechęci strażników PSR do formalizowania spraw drobnych, prowadzenia czynności wyjaśniających, w tym sporządzania protokołu z przesłuchania osoby, co do której istnieje podstawa wystąpienia z wnioskiem o ukaranie – zanotujemy nadużywanie art. 41 k.w. i częstsze poprzestawanie na zastosowaniu środków oddziaływania wychowawczego. W ten sposób intencja ustawodawcy, jaką bezsprzecznie było zaostrzenie odpowiedzialności za wykroczenia z ustawy rybackiej, być może przerodzi się w swoje przeciwieństwo.  """""
Wiec raczej sie pilnujcie Panie i Panowie i nie robcie tego co dosc czesto widze nad jeziorami,ze kolega odchodzi na chwile a my zostajemy z wedkami.czy trzymanie ryb w jednej siatce,tez sie z tym spotykalem dosc czesto,nie ma wytlumaczenia jest to karalne.
Zwykły wedkarzyna tego nie zrozumie,nie kazdy musi zrozumiec ustawe a pzreciez PSR tez nie
bedzie stosowac tylko art 41.
Czy nad ustawa pracowało tez PZW to nie wiem ale w tej chwili PZW tak naprawde nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii wiec w sumie moje pytanie do Pana Rzecznika PZW jest nieaktualne.

piorun2323

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 17
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 22, 2012, 07:01:29 »
teraz to za głeboko weszłes   Rzecznikowi   widać po interwencji Rzecznika karta będzie spowrotem .Pzw dobrze wiedziało co robi   wprowadzając  ten typ karania  chcąc byc bardziej Europejskim
 Chcecie z Polskich  bajor zrobić szweckie  łowiska  powodzenia :)))

A CO DO WPISÓW W REJESTY   Ja wpisuje  zanim jestem jescze w domu 

pirania2011

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 183
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 22, 2012, 09:01:11 »
dariuszkrystosiakNo to są jakieś jaja, dla mnie totalna granda. Oczywiście że za brak wpisu można dostać mandat, ja za brak prawa jazdy dostałem jakiś czas temu 200plz ale żeby zabierać kartę? Tak, można oczywiście ale nie za takie głupoty. Za złowione ryby w okresie ochronnym czy za niewymiarki.
No q.....a mać, wiele razy pisałem że historia mnie nie interesuje ale teraz mam pytanie do kol. Antoniego:
Wszyscy pamiętamy zdjęcie Prezesa ze szczupakami. Jakie konsekwencję poniósł Prezes?
Albo inaczej, bo będzie że to był fotomontaż, że były inne przepisy, że było to łowisko specjalne.
Jakioe konsekwencje poniósłby teraz? Przecież w porównaniu z brakiem wpisu to za te 8 czy 9 szczupaków co najmniej w dyby i do lochu na jakieś 20 lat.
       Odczepcie się w końcu od Pana Prezesa no i co się stało że ta fotka obiegła prawię wszystkie fora wędkarskie .Nie znacie starego przysłowia; co wolno wojewodzie to nie tobie .......Przecież Lenin będzie wiecznie żywy i nie obalicie naszego przywódcy bo nasze korzenie są bardzo wrośnięte w tak zwany beton jak to wy nazywacie. Pan Antoni już nie raz uświadamiał was że droga którą idzie ZG PZW jest prawidłowa i wara wam szkalować Prezesa Pozdrawiam

dariuszkrystosiak

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 967
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 22, 2012, 09:28:07 »
pirania2011Odczepcie się w końcu od Pana Prezesa no i co się stało że ta fotka obiegła prawię wszystkie fora wędkarskie .Nie znacie starego przysłowia; co wolno wojewodzie to nie tobie .......Przecież Lenin będzie wiecznie żywy i nie obalicie naszego przywódcy bo nasze korzenie są bardzo wrośnięte w tak zwany beton jak to wy nazywacie. Pan Antoni już nie raz uświadamiał was że droga którą idzie ZG PZW jest prawidłowa i wara wam szkalować Prezesa
Mea culpa,mea culpa,mea maxima culpa. Posypuje głowę popiołem ze swoich spalonych wędek i kołowrotków.

antoni

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1637
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 22, 2012, 09:38:57 »
PZW pracowało nad nowelizacją ustawy i do chiwli skierowania jej do Sejmu był w niej zapis, za ktorym optowalismy, że ,,sąd może\'\', ale poslowie chicli być ostrzejsi niż żyletki i zmienili zapis w projekcie, a wyszlo, jak wyszło, czyli jak zawsze. teraz musimy z tym zyć, czyli po prostu mieć świadomość skutków takiej a nie innej regulacji prawnej i przestrzegac prawa.

aleksander_domanski

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 401
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 22, 2012, 10:23:44 »
Każdy musi przestrzegać prawa.
Robertop powinieneś w oparciu o wyrok i artykuł profesora umieszczony na stronie prokuratury  opisać swoją sytuację i wysłać do Jarosława Gowina.
Prawo to wymaga jak pisze profesor noweli .Twój przykład może przyczynić się do zrozumienia absurdu jaki zaistniał.
PS. Ilu to kolegów wędkarzy może stracić kartę wędkarską za brak dokładnej wagi bo w rejestrze OMPZW  jest zapis po zakończeniu wędkowania wpisać do rejestru tylko te ryby, które zabieramy z łowiska, podać: gatunek, liczbę sztuk, masę w kg. Z dokładnością do 0,1kg a niedotrzymanie warunków zezwolenia to wykroczenie lub przestępstwo.

dariuszkrystosiak

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 967
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 22, 2012, 10:34:39 »
Domański Aleksander masę w kg. Z dokładnością do 0,1kg a niedotrzymanie warunków zezwolenia to wykroczenie lub przestępstwo.
Ja wpisywałem gatunek i ilości bo waga jaką posiadam w domu to taka kuchenna , z miską o pojemności 2 litrów, chyba nie sugerujesz że z taką wagą mam łazić na wodą, a i jeszcze musi stać na równym. Wagi wędkarskiej o takiej dokładności nie spotkałem. Tak Bogiem a prawdą to akurat tym bym się nie przejmował bo co prawda patrol PSR widziałem ostatnio jakieś 5 lat temu ale nie sądze żeby na wyposażeniu mieli wagi kuchenne.

aleksander_domanski

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 401
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 22, 2012, 22:44:23 »
Darku robiłeś prawidłowo zgodnie z zapisem zeszłorocznym w zezwoleniu OMPZW. Teraz zapis ten się zmienił i brzmi jak zacytował. „po zakończeniu wędkowania wpisać do rejestru tylko te ryby, które zabieramy z łowiska, podać: gatunek, liczbę sztuk, masę w kg. Z dokładnością do 0,1kg.
W konfrontacji z opinią Prof. dr hab. Wojciecha Radeckiego,
Cytat z http://www.pg.gov.pl/index.php?0,1232
„ Zgodnie z przyjętymi założeniami za kłusownictwo wędkarskie będące wykroczeniem z art. 27a ust. 2 ustawy rybackiej uznaję dokonywanie amatorskiego połowu ryb ....
 bez zezwolenia uprawnionego do rybactwa w wodach tego uprawnionego (art. 7 ust. 2) albo wprawdzie na podstawie zezwolenia, ale z naruszeniem jego warunków, które zgodnie z art. 7 ust. 2a zdanie pierwsze dotyczyć mogą w szczególności: wymiarów gospodarczych, limitów połowu, czasu, miejsca i techniki połowu ryb.
W ten sposób ustawodawca rozstrzygnął sporny w poprzednim stanie prawnym problem, czy wędkowanie na podstawie zezwolenia uprawnionego do rybactwa, ale z naruszeniem warunków zezwolenia, jest wykroczeniem.”
W połączeniu tego z tym , że to Sąd (musi a „nie może”) nakładać mandat i kary dodatkowe, to mamy najsurowszą karę za wykroczenie.Mandat+ogłoszenie w prasie = odebranie karty wędkarskiej. Myślę ,że stosując ten zapis w zezwoleniu OMPZW nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji .Lepszy był poprzedni wariant o wpisywaniu szt. i gatunku a wagi w późniejszym terminie.
Post ten ma tylko wykazać absurdalną sytuację.
Ps. Panie jakiej używacie wagi ? Czy elektroniczna przy minus 20 działa?

piorun2323

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 17
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 23, 2012, 06:42:12 »
Fakt jest jeden niektóre zapisy  w tym smiesznym prawie trzeba zmienić  ,  ale PZW to zwisa i powiewa  bo im to możemy koło kija pobiegać :)).
szkoda ze nie dali jeszcze zapisu ze jak komus nie odpowadają  przepisy PZW to zapraszamy na nasze prywatne łowiska gdzie częśc przepisów  PZW nie  wystepuje. a  takich stawów  "betonowi pzw" nie brakuje prawda?

robertop

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 7
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2012, 13:43:29 »
Na zakonczenie tematu.
Polityka panstwa jest iscie zajebista,zabrac nie oddac i wynocha aha i jeszcze skladke wziasc na ten rok a no tak przeciez w PZW jest taki bajzel ze kolo nie mialo zielonego pojecia ze mi karte zabrali i kase oczywiscie przyjeli.
Normalnie tej polityki nie rozumiem,hmm tylko ze ja naszego panstwa coraz czesciej nie rozumiem,a przeciez jest wiadome ze jezeli komus karte zabiora to i tak bedzie wedkowal ten ktos i tak i zadne prawo tu nie pomoze.
Oczywiscie pozostaja łowiska prywatne i tam sie przezucam co nie oznacza ze nie wyskocze raz na jakis czas nad wody PZW :) oczywiscie na koszt PZW :),ktos z ponad przecietna inteligencja wymyslil zapis o zabieraniu kart.
Jak z mojej strony to stracilo PZW 3 karty bo ojciec jak jezdzil na ryby to tylko ze mna,sam nie pojedzie nie to zdrowie,wiec z oplat rezygnuje,a i syn mojego brata mial isc wyrabiac teraz karte ale rodzice poki co sie zprzeciwili bo go samego nie puszcza,jak jezdzil to tez ze mna bo brat karty nie ma i w sumie sie troche boja aby cos tam nad jeziorem nie naskrobal aby nie mial takich problemow jak ja.Skonczy 18 lat i jak bedzie chcial to sobie wyrobi,chociaz sam jest poki co nastawiony na nie.
Oby tak dalej,PZW tak trzymac. 
 

dariuszkrystosiak

 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 967
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 27, 2012, 14:02:26 »
robertopw PZW jest taki bajzel ze kolo nie mialo zielonego pojecia ze mi karte zabrali i kase oczywiscie przyjeli. 
  
 
No to w zasadzie nie masz się czym przejmować, jak kasę przyjeli i wkleili znaczki opłat to znaczy że kartę masz ważną i możesz łowić.

robertop

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 7
Kara za wędkowanie
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 27, 2012, 14:08:52 »
a własnie ze nie bo ksiazeczke czlonkowska z oplatami mam i rejestr mam ale musialem isc oddac karte wedkarska :) a ta reszta bez karty jest nie wazna,w tej chwili przeciez od panstwa dostajesz karte wedkarska a nie od PZW,PZW tu nie ma nic do gadania.
Wlasnie dzis oddalem karte,musialem bo znowu sprawa do sadu by poszla i bym jeszcze wyrok jakis dostał za glupia karte wedkarska a wlasnie jest w ustawie ze nie wolno mi wedkowac poslugujac sie ta karta :).

 

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.