Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rejestr połowów wędkarskich  (Przeczytany 542 razy)

bor123

• Newbie
  • *
Rejestr połowów wędkarskich
« dnia: Luty 02, 2012, 13:01:41 »
Witam, mam kartę od niedawna (koniec tamtego roku). Nie dano mi Rejestru przy oplaceniu składki na rok 2012. Nie poproszono ode mnie nawet starego. Stary mam pusty, ponieważ koniec roku i nie udalo mi sie złowić wymiarowych ryb na wodach PZW. I teraz mam pytanie: Czy ten rejestr jest jeszcze nadal ważny? Czy też musze iść po nowy 

aquarius

• Full Member
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2012, 14:11:54 »
Może przekartkuj zezwolenie i będzie po problemie, bo tam na końcu powinien być rejestr. Przynajmniej u nas tak jest.

borczyk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2012, 14:53:17 »
u nas rejestr to oddzielna książeczka

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2012, 08:20:41 »
Rejestr połowu to zbędna biurokracja. Może Okręg poszedł po rozum do głowy i zrezygnował z tej paranoi!
Jeśli nie to numer rejestru wpisuje się do książeczki  członkowskiej. (U nas tak jest)

antoni

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2012, 08:57:50 »
Rejestry są częścią zezwolenia na amatorski połów ryb, więc powinien być do takiego zezwolenia dołączony. Na wodach PZW prowadzenie rejestru połowów wędkarskich jest obowiązkowe, więc jeśli go nie otrzymałeś, to może być jakieś nieporozumienie. Stary rejestr trzeba oddać skarbnikowi w momencie kupowania składek na 2012 rok. Oddać nawet taki pusty, bo to także jest inromacja.

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2012, 09:49:22 »
Czy we wszystkich Okręgach PZW obowiązują rejestry połowów ?

pirania2011

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2012, 11:04:25 »
Rejestry nie obowizują w Koninie , Skierniewicach , Łodzi, oraz w niektórych porozumieniach międzyokręgowych.Jednym słowem nie jest to rygorystyczny wymóg dla wszystkich a za nie wpisanie daty są dotkliwe kary łącznie z konfiskatą sprzętu i zabraniem karty wędkarskiej i opublikowania na koszt przestępcy w prasie.

aleksander_domanski

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2012, 12:56:17 »
http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2003,nr,180/poz,1766,rozporzadzenie-ministra-rolnictwa-l-rozwoju-wsi-w-sprawie-dokumentacj
To jestem ciekaw jak będzie oceniona racjonalna gospodarka rybacko-wędkarska w tych okręgach w oparciu ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA l ROZWOJU WSI1)z dnia 30 września 2003 r.
w sprawie dokumentacji prowadzonej przez uprawnionego do rybactwa a szczególności:
§ 2. Udokumentowanie działań związanych z prowadzoną gospodarką rybacką w obwodzie rybackim stanowi:
2) protokół połowu ryb i raków,
§ 6. 1. Uprawniony do rybactwa prowadzi księgę gospodarczą w formie pisemnej albo w formie elektronicznej.
3. Księga gospodarcza zawiera ewidencję:
    1) połowu ryb i raków;
    2) amatorskiego połowu ryb;
    3) zarybień.
    4. Uprawniony do rybactwa prowadzi księgę gospodarczą osobno dla każdego jeziora, zbiornika wodnego, rzeki, kanału oraz cieku naturalnego, które znajdują się w granicach zasadniczego obwodu rybackiego.
Jak z tych zapisów widać to rejestr jest wymogiem prawnym a nie widzimisię PZW .

osamark

• Hero Member
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2012, 13:29:48 »
Skoro ustawa o rybactwie śródlądowym dopuszcza brak rejestru połowu:
2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia tego rejestru. 
to prawdopodobnie istnieje inne rozwiązanie prowadzenia wspomnianej wyżej dokumentacji. 
A dokumentacja prowadzona w oparciu o źle wypełniane rejestry połowów jest nic nie warta ! 

dariuszkrystosiak

• Hero Member
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2012, 14:23:58 »
Właśnie wróciłem od skarbnika,mam rejestr na okręgi siedlecki, mazowiecki, ciechanowski, białostocki i
bielskopodlaski- czyli zgodnie z porozumieniami.
Ale że nie wiem czy nie spróbuję na radomskiej Wiśle to pobrałem za opłatą kolejną książeczkę na obwód rybacki rzeki Wisła nr.2. Cóż, gdybym jednak chciał też połowić na innych wodach Radomia to będę potrzebował jeszcze jeden rejestr. Rejestrem CZWARTYM będzie rejestr na wody okręgu Chełmskiego.Jeszcze muszę się upewnieć czy jedno lub trzydniowe zezwolenie na okręg toruński i lubelski będzie z rejestrem czy bez ale chyba bez bo to okresowe.
Ale czy to ma jakiś sens żeby wędkarz miał ze sobą 4 rejestry?No, w zasadzie nie muszę jak będę łowił tylko na wodach gdzie mój okręg ma porozumienia ale czy na tym ma polegać wędkarstwo? Przywiązanie do najbliższej okolicy?

aleksander_domanski

• Hero Member
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2012, 12:33:56 »
<fieldset> </fieldset><fieldset> </fieldset><fieldset> </fieldset>
osamarkSkoro ustawa o rybactwie śródlądowym dopuszcza brak rejestru połowu:
2a. Posiadanie zezwolenia, o którym mowa w ust. 2, potwierdza dokument wydawany przez uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim określający podstawowe warunki uprawiania amatorskiego połowu ryb ustalone przez uprawnionego do rybactwa wynikające z potrzeby prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej w tym obwodzie rybackim, uwzględniającej w szczególności wymiary gospodarcze, limity połowu, czas, miejsce i technikę połowu ryb. Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb, a w przypadku wprowadzenia tego warunku, określać sposób prowadzenia tego rejestru. 
to prawdopodobnie istnieje inne rozwiązanie prowadzenia wspomnianej wyżej dokumentacji. 
A dokumentacja prowadzona w oparciu o źle wypełniane rejestry połowów jest nic nie warta ! 
 „Zezwolenie może także wprowadzać warunek prowadzenia rejestru amatorskiego połowu ryb .”
Lepiej skorzystać z prawa wprowadzenia rejestrów niż być zobowiązany do dokonywania protokołów z połowu ryb.
Po za tym mamy Art. 4a. 1. Uprawniony do rybactwa jest obowiązany:
2. Minister właściwy do spraw rybołówstwa określi, w drodze rozporządzenia, sposób prowadzenia dokumentacji gospodarki rybackiej, w tym wzory dokumentów, które należy stosować w tej dokumentacji, oraz terminy i sposób przygotowywania i podawania informacji w dokumentacji rybackiej oraz ich przekazywania, mając na względzie potrzebę obiektywnej oceny prawidłowości prowadzenia dokumentacji gospodarki rybackiej oraz zapewnienia dostępu do informacji o gospodarce rybackiej. 
"A dokumentacja prowadzona w oparciu o źle wypełniane rejestry połowów jest nic nie warta !"
Świadomość wędkarska rośnie i coraz więcej  wędkarzy zdaje sobie sprawę ,ze rejestry to przyszłość rybnych wód.

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.