Tweety na temat @pzworgpl

Polski Związek Wędkarski

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zezwolenie na wędkowanie w morzu i Zalewie Szczecińskim  (Przeczytany 1371 razy)

kazik49

• Newbie
  • *
Zezwolenie na wędkowanie w morzu i Zalewie Szczecińskim
« dnia: Luty 07, 2012, 11:51:37 »
Jak wiekszość wędkarzy z południa kraju chętnie połowiła by w morzu i zalewie. Jak pomyślę że mam szukać UM i wykupywać zezwolenie na kilka dni to ochota mi mija. Może nasze Władze PZW doszły by do porozumienia z Urzędem Morskim i do naszych kart za dopłatą wklejało by sięz naczek zezwalający na połów w morzu i Zalewie Szczećińskim. Najliczniejszy Związek w Kraju nie powinien mieć problemu z załatwieniem takiego rozwiązania, tylko czy ktoś mnie poprze i jak przekonać nasze Władze?

kazik49

• Newbie
  • *
Zezwolenie na wędkowanie w morzu i Zalewie Szczecińskim
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2012, 17:50:40 »
Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb na Morzu
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Regulamin dotyczy amatorskiego połowu ryb wędką na wodach morskich.
2. Regulamin obowiązuje członków i członków - uczestników PZW.
3. Członkowie PZW wędkujący na wodach morskich zobowiązani są do przestrzegania przepisów o bezpieczeństwie żeglugi na morzu i rybołówstwie morskim oraz innych zarządzeń wydanych przez Urzędy Morskie i Straż Graniczną.
7. Wędkarstwo przybrzeżne obejmuje akwen morza w pasie do 12 Mm od linii brzegowej oraz w odległości 1 Mm od granicy państwowej wschodniej i zachodniej.
8. Wędkarstwo brzegowe obejmuje wody przylegające do linii brzegowej.
Do wód wewnętrznych należą zalewy: Wiślany i Szczeciński oraz zatoki: Gdańska i Pucka i wody portów. (szczegółowe omówienie granic tych wód określa Ustawa o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polski i administracji morskiej z dnia 21.03.1991 r. Dz.U.R.P. nr 32 z dnia 18.04.1991 r.)
9. Do uprawiania wędkarstwa brzegowego i przybrzeżnego upoważnia dowód osobisty i licencja wydana przez terytorialny Urząd Morski.
.... i tą LIcencję  Urżędu Morskiego mozna bya zastąpić znaczkiem w klejanym w naszą legitymację,
może Kolega rzecznik prasowy ZG PZW Antoni Kustusz wypowie się w tym temacie?

Copyright © 2013 Simple Machines All Rights Reserved.