Powiem Ci, jak to wygląda w zezwoleniu Krakowskim, zatem:
§ 9
2.
Każda ryba z gatunku objętego limitem ilościowym określonym przez Zezwolenie na amatorski połów ryb w obwodach rybackich oraz innych wodach udostępnionych do połowu przez Okręg PZW w Krakowie w 2012 r.
po złowieniu i zatrzymaniu musi być niezwłocznie (przed ponownym zarzuceniem wędki do wody) odnotowana w rejestrze połowu w odpowiedniej kolumnie; „Gatunek”, „Ilość” i „Długość”.
3.
Pozostałe, gatunki ryb złowione i zabierane z wód należy po zakończeniu wędkowania wpisać zgodnie z powyższą zasadą, w przypadku większej ilości ryb niż dwie sztuki tego samego gatunku, wystarczy wpisać „Gatunek”, „Ilość” i łączną szacunkową wagę.
Zatrzymanie=włożenie do siatki. Zatem, włozyłeś do siatki rybe z gatunku objetego limitem ilościowym, czyli zatrzymałeś, musisz ją wpisać. Włożyłeś do siatki rybę nie objętą limitem ilościowym, możesz jej spokojnie nie wpisać, chyba że na koniec dojdziesz do wniosku, że ją zabierasz, wtedy wpisać musisz.
<fieldset><legend>antoni</legend>wiekszośc okręgów stosuje zasadę: eliminujesz
rybę z rybostanu, to ja odnotuj, bo bedzie wiadomo, ile i jakich ryb
ubyło. Jeśli nie zabierasz, to nie wpisuj. Ale skoro wpisałeś, to już
zabierz, bo co nam da informacja, że była ryba, a jest skreślona?</fieldset>Oj daje, daje - chocby informacje o stanie ilościowym, jakościowym i wiekowym rybostanu.